161 aanslag, bezwaren inbrengen. De gemeenteraad beslist zoo spoedig mogelijk en deelt zijne beslissing terstond mede. Bij vermindering van aanslag ontvangt men het te veel betaalde binnen eene maand terug, terwijl men bij verhooging voor het einde van bet vergunningsjaar moet betalen. Bij gebreke daarvan vervalt de vergunning met den aanvang van het eerstvolgende vergunningsj aar. De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei van het eene tot 1 Mei van het daarop volgend jaar. Zij kan eehter ook tussehentijds verleend worden; alsdan loopt de eerste termijn tot 1 Mei daaraanvolgende. Het vergunningsrecht wordt dan bij kwartalen berekend en geldt een gedeelte van een kwartaal voor een geheel. Indien het verschuldigd vergunningsrecht voor het eindigen van den termijn betaald is, wordt de vergunning telkens geacht voor een jaar te zijn verlengd, mits zij niet is ingetrokken of vervallen. Voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank en verkoop uitsluitend van aleoholvrijen drank, heeft men verlof van Burgemeester en Wethouders noodig. Het verzoeksehrift om verlof is vrij van zegelrecht evenals de besehikking. HERLEIDING VAN MUNTEN. Een gulden, Nederlandsche munt, staat gelijk aan 2 francs 12 centimes in Frankrijk en Belgie; aan twee francs enl2rappenin Zwitserland; aan 2 lire 12 centissime in Italie; aan 17 silber- groschen of 1 Mark 7 pfennige marktstelsel in Duitschland en aan 1 shilling 8 pence in Engeland. Een franc, Fransche munt ter waarde van 47'/i cents Neder- landsch, heeft 100 centimes. Men heeft in kopergeld ook muntstukken van 2.5 en 10 cen times, in zilver van 25 en 50 centimes en van 1, 2 en 5 francs in goud van 5, 10, 20, 40 en 100 francs. De goudstukken zijn in Belgie iets lager in koers. Een shilling Engelsche munt ter waarde van 60 cents Neder- Jandseh, heeft 12 pence. In koper heeft men muntstukken van '/8 penny (farthing ge- naamd) van ijt en van 1 penny; in zilver van 1/B, */4, l/J; '/i> 1, 2','j en 5 shillings; het muntstuk van 5 shillings heet een crown en dat van 21/, shilling heet een halve crown. In goud heeft men de halve sovereign van 10 shillings, de sovereign van 20 shillings, de dubbele sovereign van 40 shillings en stukken van 5 sovereign of 100 shillings.

Adresboeken Amersfoort | 1907 | | pagina 167