50 ,,Collationneering betaald", verkort T o) en „dringend", (verkort D), „eigenhandig" (verkort M p) „bodeof „bodebetaald", (X p) en „postkomen afzonderlijk of vereenigd, aan 't hoofd van bet bericht en worden in de woordenschatting begrepen; daarna volgen het adres en den inboud met of zonder onderteekening. De afzender is vrij in de keuze der taal. Doorhalingen, aanwijzingen, bijvoegingen of oversehrijvingen in een bericbt moeten gewaarmerkt zijn. Intercommunale Telefoondienst. Publieke spreekcel in de wachtkamer van het Post- en Tele- graafkantoor en aan het stedelijk centraal Bureau. Voor elk intercommunaal gesprek (van 7.30 tot 8.30 nam.) 30 cents per 3 minuten. Dringende gesprekken kosten f 1.per 3 minuten. Voor aansluiting, zonder dat gehoor verkregen wordt, is de halve tariefsprijs verschuldigd. Geabonneerden van een plaatselijk telefoonnet, die wenschen van uit hunne perceelen intereommunale verbindingen te kunnen aanvragen, storten eene waarborgsom van minstens /10. Ned. Bell-Telefoonmaatschappij. Dr. H. P. P. Hubreeht, te Amsterdam, Directeur. C. Kraan, Chef-telefoniste. G. G. E. Kraan, Telefoniste.' Het Centraalbureau is geopendop werkdagen 's morgens 8 tot 's avonds 9; op Zon- en erkende feestdagen 's m. 12 '/22 's m. Voor eene kostelooze verbinding met het Centraalbureau zijn door het Gemeentebestuur aangewezen: het Raadhuis (West- singel), het Bureau van politie (Utrechtschestraat), de Gemeente- gasfabriek (Smallepad) en de woning van den Opperbrandmeester. Voor publieke spreekcel te Amersfoort is aangewezen een aan het einde van de "Utrechtschestraat nabij het Politiebureau gelegcn gebouw, mede voor Centraalbureau bestemd. Voor elk gesprek in plaatselijk verkeer, met een geabonneerde bedragen de kosten 10 cents en voor een intercommunaal gesprek 30 cents. Gesprekken tusschen geabonneerden, in plaatselijk verkeer, wor den niet kosteloos gevoerd, alleen met het inwerpen van een dubbeltje. Een abonnement voor aansluiting van het Centraalbureau kost /AO 'sjaars.

Adresboeken Amersfoort | 1907 | | pagina 56