160 zijn en een pomp of ander middel van watervoorziening, dat in voldoende hoeveelheid drink- en werkwater oplevert. B. en W. k unnen echter toostaan, dat voor twee of meer woningen een pomp voor gemeenschappelijk gebruik worde gemaakt. De outlasting van een privaat moet plaats vinden in een ijzeren of houten ton of in een waterdichten vergaarbak. Een der woonvertrekken moet voorzien zijn van eene behoorlijke stookplaats. Petroleumkackels worden als voldoende stookplaats aarigemerkt. Elke^ woning moet over een voldoende gelegenheid tot afvoer van huishoudwater besehikken. Eene nieuw gebouwde of geheel vernieuwde woning mag niet in gebruik genomen of gegeven worden, dan na bekomen schrii'telijk bewijs van voltooiing van B. en W., hetwelk afgegeven wordt binnen 14 dagen' na aangifte. KIESRECHT. De kiezerslijsten worden tusschen 15 Eebr en 22 Maart opge- maakt en op laatstgenoemden datum vastgesteld. Op die lijsten worden te Amersfoort als bevoegd tot hot kiezen van een lid voor de Tweede Earner der Staten-Generaal, van leden voor de Provinciate Staten en den Gemeenteraad aange- wezen de mannelijke ingezetenen des rijks, tevens Nederlanders den leeftijd van 25 jaren bereikt hebbende of dien voor of op den 15. Mei aanstaande bereikende die A. over bet voile laatsverloopen diensljaar zijn aangeslagcn in de grondbelasting voor minstens(hoofdsom en rijksopeenten), in de vermogcns- of bedrijfsbelasting, of naar een of meer grondslagen der personeele belasting, of B. voldoen aan eene der volgende voorwaarden 1®. dat zij als gezinshoofd oi als alleen inwonend persoon op 31 Jan. sedert 1 Aug. van het vorige jaar albier hebben bewoond a. kraohtens huur aohtereenvolgens niet meer dan twee huizen, ol een gedeelte van huizen, voor elk waarvan de werkelijke huur- prijs per week minstens bedraagt /1.50; of b. kraohtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van minstens 24 kub. meter- 2° a. dat zij op 31 Jan. sedeTt, 1 Jan. van het vorig jaar bij denzellden persoon, onderneming, openbare- of bijzondere instelling in dienstbetrekking, of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders, werkzaam zijn en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten van minstens /400; of b. dat zij op 1 1 ebr. in het genot zijn van een door eene openbare instelling verleend pensioen van minstens y 400inkomen en pensioen, waar noodig, worden samengeteld. Bij de berekening van „inkomen" wordt vrije woning of inwmning

Adresboeken Amersfoort | 1908 | | pagina 166