164 werkplaats behoort tot de inrichtingen die gevaar, sehade of hinder kunnen veroorzaken van het gezag dat de vergunning tot het opriehten gaf en van de dagteekening dier vergunning. Overtreding wordt gestraft met beehtenis van boogstens eene maand of geldboete van ten toogste f 100. DRANKWET. Onder verkoop van sterken drank in bet klein verstaat deze wet verkoop bij hoeveelbeden van minder dan tien liter. Deze verkoop wordt onderseheiden in verkoop a. voor gebruik ter plaatse van verkoop. b. voor gebruik elders dan ter plaaise van verkoop. De verkoop onder b. bedoeld moet gescbieden niet anders dan in gesloten, over kurk en bovenrand van den hals door metalen doppen of lak omsloten llesschen, kannen of kruiken, inhoudende ten minste twee deciliter. Om sterken drank in het klein te mogen verkoopen, vraagt men daartoe voora ivergunnirg aan Burgemeester en Wethouders. Vergunning voor den verkoop alleen aan logeergasten in een logement of in de loealiteit van eene societeit wordt gevraagd aan Gedeputeerde Staten. In het verzoekschrift moet vermeld worden, of zij verlangd wordt onder letter a. of b. en bevat voorts eene nauwkeurige opgave, met vermelding van de oppervlakte, van de loealiteit, waar sterken drank in bet klein verkocht zal worden en van de namen, voor- namen, ambten, beroepen en bedrijven, zoowel van den verzoeker als van hen, die bet huis mede bewonen en ouder zijn dan zestien jaren. Indien vergunning wordt gevraagd voor den verkoop in een logement alleen aan logeergasten, moet dit uitdrukkelijk worden vermeld. Bij een verzoekschrift om eene vergunning voor den verkoop in de loealiteit van eene societeit moet worden overgelegd een afschrift of afdruk van de statulen en van bet reglement of, bij gebreke van statuten van het reglement Gedeputeerde Staten kunnen eene opgave van de namen en woonplaatsen der leden vorderen. De vergunning beeft geen kraeht voor de belaling van het gemeentelijk vergunningsrecht, betwelk de gemeenteraad vaststelt. Als grondslag voor die berekening wordt aangenomen de jaarlijks te scbatten huurwaarde, die, de loealiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacbt worden te bezitten. Het vergunningsrecht is niet lager dan vijf gulden en niet hooger dan twaalt gulden vijftig cents voor elke vijftig gulden huurwaarde

Adresboeken Amersfoort | 1908 | | pagina 170