105 of gedeelte daarvan, met dien verstande, dat het reeht niet lager dan vijf en twintig gulden zij. Dit reeht wordt met vijftig ten honderd verminderd voor do loealiteiten, waarin tusschen Za'erdagavond zes en Maandagmorgen acht uur geen stcrke drank in het klein wordt verkochtofgeschonken. Tegen den aanslag in het vergunningsrecht kan men bij den gemeenteraad binnen veertien dagen, na kennisname van den aanslag, bezwaren inbrengen. De gemeenteraad beslist zoo spoedig mogelijk en deelt zijne beslissing terstond mede. Bij vermindering van aanslag ontvangt men het te veel betaalde binnen eene maand terug, terwijl men bij verhooging voor het einde van het vergunningsjaar moet betalen. Bij gebreke daarvan vervalt, de vergunning met den aanvang van het eerstvolgende vergunninsjaar. De vergunning wordt verleend voor een jaar, loopende van 1 Mei van het eene tot 1 Mei van het daarop volgend jaar. Zij kan echter ook tusschentijds verleend worden; alsdan loopt de eerste termijn tot 1 Mei daaraanvolgende. Het vergunningsrecht wordt dan bij kwartalen berekend en geldt een gedeelte van een kwartaal voor een geheel. Indien het verschuldigd vergunningsrecht voor het eindigen van den termijn belaald is, wordt do vergunning telkens geacht voor een jaar te zijn verlengd, mils zij niet is ingetrokken of vervallen. Voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank en verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank, heeft men verlof van Burgemeester en Wethouders noodig Het verzoeksehrift om verlof is vrij van zegelrecht. evenals de beschikking. HERLEIDING VAN MUNTEN. Een gulden, Nederlandsche munt, staat gelijk aan 2 francs 12 centimes in Brankrijk en Belgieaan twee francs en 12 rappen in Zwitserlandaan 2 lire en 12 centissime in Italieaan 17 silber- groschen of 1 Mark 7 pfennige marktstelsel in Duitschland en aan 1 shilling 8 pence in Engeland. Een franc, Frrnsche munt ter waarde van 47lf4 cents Neder- landsch, heeft 100 centimes. Men heeft in kopergeld ook muntstukken van 2 5 en 10 cen times, in zilver van 25 en 50 centimes en van 1, 2 en 5 francs; in goud van 5, 10, 20, 40 en 100 francs. De goudstukken zijn in Belgie iets lager in koers. Een shilling Engelsche munt ter waarde van. 60 cents Neder- landsch, heeft 12 pence. In koper heeft men munststukken van '/8 penny (farlhing ge-

Adresboeken Amersfoort | 1908 | | pagina 171