49 afzender f 25 vergoed. W anneer de waarde wordt aangegeven is 2'/s cent per yiOO verschuldigd met een minimum van 12'/i ct., en wordt bij vermissing de voile aangegeven waarde (mits niet boven de 12.000) vergoed. _Vaar het buitenland aangeteetende 10 ets. met waarde naar Belgie daarenboven voor elke 300 francs 2ct., naar Duitsch- land en Engeland 5 cts., en de overige Europeesche landen 12'/2 ct. per 300 francs bebalve hot aantcekenreckt a 10 cts. N.B. De aangegeven waarde moet steeds in francs en centimes op den brief worden vermeld, dus ook naar Duitsehland eriz. Verplichting tot verzegeling bestaat niet voor de aangeleekende brieven zonder aangegeven geidswaarde. Op verlangen geschiedt expresse bestelling op voorgeschreven wijze en voorwaarden tegen een vast recht van' 15 cts. behalve het port. Invordering van gelden op kwitantien, wisselbrieven, assignation en ander handelspapier kail geschieden tegen 5 cents voor elk. Bij uitbetaling van het ingeleverd bedrag is het recht verschuldigd, vastgesteld voor een postwissel tot een gelijk bedrag. TELEGRAFIE. Het kantoor is geopend „Greenwich(spoor)tijd," welke 20 min. achter is bij den piaatselijken tijd: Op alle werkdageuvan 7.30 voorm. tot 8 30 'savonds. Op /ondagen en daarmede gelijkgestclde feestdagen van voorm. 7.30—8 30 en nam. 12.30-1 30. Het tarief voor gewone telegrainmen bedraagt; tassehen twee kantoren in Nederlandvoor de eerste 10 woorden of minder 2o cents, voor elke volgende 5 woorden of minder tot en met woorden 5 cents: voor elke volgende 10 woorden of minder 5 cents felegram-zegeU, aan het kantoor verkrijgbaar, worden aan den Unkerbovenhoek van het bericht vastgehecht. Telegraphische postwissels mogen /500 niet te boven gaan. Kmtantie, zoo de afzender van een bericht kaar verlangt, wordt ten kantore gegeven tegen betaling van 5 cents. Open bestelling (zonder omslag van een telegram) geschiedt op verlangen, aan 'thoofd van het telegram aarigeduid door (11 o), als eon woord in de prijsberekening te begrijpen. Ook voor plaatsen, vvaar geen t-elegraafkantoor is gevestigd, worden telegrammen aangenomen. De verzending van het naast- bij gelegen telegraafkantoor geschiedt door de „post" kosteloos, door „bodcn" of „estafetten''. liij voornit.betaling bedragen de kosten der bezorging buiten den bestelkring door „boden" 50 cents.

Adresboeken Amersfoort | 1908 | | pagina 55