61 Port en. Qewone brieve n. a. Het port bedraagt voor gewone brieven gefrankeerd Voor een gewicht tot en met 20 gram 5 cent. Boven 20 gram 200 10 Voor ongefrankeerde brieven bedraagt het port 5 cent meer dan voor een gefrankeerden brief van hetzelfde gewicht. Dit verhoogde port wordt echter niet toegepast op de aan port onderworpen dienstbrieven, waaronder zijn te verstaan, brieven, over dienstzaken handelende, waarvoor geen vrij- stelling van port is toegestaan en die afkomstig zijn van besturen of personen, een openbaar ambt bekleedende. Bij ontoereikende frankeering is een port, verschuldigd als voor een ongefrankeerden brief van hetzelfde gewicht, na aftrek van de waarde der gebezigde zegels. Postbladen zijn aan te merken als brieven. Briefkaarten. b. Voor briefkaarten Gefrankeerd 21 /2 cent, ongefrankeerd 5 cent voor elke kaart. Bij ontoereikende frankeering wordt dezelfde regel toe gepast als bij brieven. Locaal port voor brieven en briefkaarten- Het port voor een brief, niet meer den 200 gram wegende en voor een briefkaart, bestemd voor iemand, wonende binnen den kring van het post-of hulppostkantoor, waar de brief is ter post bezorgd, bedraagt voor brieven gefrankeerd voor een gewicht tot en met 20 gram 3 cent, boven 20 gram 200 5 Op elk post,- bij- en hulppostkantoor is eene lijst voor- gehangen van de wijken, buurten en localiteiten, welke tot den kring van dat kantoor behooren. Voor de portheffing voor ongefrankeerde en ontoereikend gefrankeerde brieven in het locaal-verkeer gelden dezelfde regelen als hierboven sub a. medegedeeld. voor briefkaarten gefrankeerd l'/2 cent, ongefrankeerd 4 cent voor elke kaart. Bij ontoereikende frankeering wordt dezelfde regel toegepast als bij brieven. 200 500 15 500 1000 20 1000 1500 25 1500 2000 30

Adresboeken Amersfoort | 1914 | | pagina 71