63 Bijeenvoeging gedrukte stukken en nieuwsbladen. Gedrukte stukken en nieuwsbladen onder een adres bij- eengevoegd, zijn onderworpen aan het port der eerstgenoem- de stukken, tenzij toepassing van het verschillend port voordeeliger is voor den afzender. e. Monsters of stalen van koopwaren en modellen, bij vooruitbetaling: Voor een gewicht van niet meer dan 75 gram 2'/2 cent. Boven 75 gram tot en met 150 5 150 225 7'/2 225 300 10 300 350 12'/2 Maximum gewicht van een brief. Een brief mag het gewicht, van 2000 gram niet te boven gaan. Zwaardere brieven worden niet verzonden, doch aan den afzender teruggegeven. Is deze niet bekend, dan wordt van de niet-verzending mededeeling gedaan aan den ge- adresseerde, die binnen 10 dagen, bij gefrankeerde mede deeling, aan het betrokken kantoor opgaaf kan doen van den naam des afzenders. Maximum gewicht en afmetingen van gedrukte stukken en niewsbladen. Gedrukte stukken en nieuwsbladen mogen, voorelkezen- ding onder afzonderlijk adres, het gewicht van 3 kilogram niet te boven gaan. Zij mogen geen grooter afmetingen hebben dan 45 centi meter in lengte, breedte of hoogte, of, indien zij in een rol zijn verpakt, van 75 centimeter in de lengte en 10 centimeter in doorsnede. Op kaartpapier gedrukte stukken, open verzonden, mogen niet kleiner zijn dan 6 bij 9 en niet grooter dan 13 bij 18 cM. Prentkaarten. Prentkaarten, welke men op den voet en tegen het tarief der gedrukte stukken wenscht te verzenden, mogen geen andere schriftelijke bijvoegingen bevatten. Kaarten, als hier bedoeld waarop andere schriftelijke aan- duidingen of mededeelingen voorkomen, behooren te worden gefrankeerd volgens het tarief der briefkaarten. Zij moeten dan echter ook overigens voldoen aan de voor briefkaarten gestelde voorwaarden.

Adresboeken Amersfoort | 1914 | | pagina 73