65 Verschuldigd recht v o o r expresse-beste 11 i ng. Boven het gewone port is voor de expresse-bestelling verschuldigd a. Indien de geadresseerde woont binnen de plaats, waar een postkantoor gevestigd is, of op een afstand van niet meer dan '/4 uur van een hulppostkantoor, een recht van 15 cent Onder plaats is te verstaan de bebouwde kom, alsmede die buitenwijken alwaar door de brievenbestellers van het postkantoor besteld wordt. b. Voor elke bestelling buiten die plaats of boven dien afstand, boven het recht sub. a bedoeld, 15 cent, indien de afstand van het post- of hulppostkantoor niet meer dan een '/2 uur bedraagt, en voorts voor elken afstand van '/4 of gedeelte van 1 /4 uur daarenboven, 15 cent meer. Dit recht wordt in voorkomende gevallende verhoogd met eventueel verschuldigde veer- of overvaartsgelden. Het sub a vermelde recht van 15 cent is, evenals het port, bij vooruitbetaling door middel van postzegels te voldoen. Is dit niet geschied, dan wordt aan het verlangen tot ex presse-bestelling niet voldaan. Het boven dat bedrag verschuldigde recht kan ten laste van den geadresseerde worden gelaten, met verplichting nochtans op den afzender, oin dat recht te voldoen, indien de geadresseerde de aanneming van het stuk mocht weigeren. Bestelling. Expresse stukken, welke na tien uur 's avonds aankomen, worden den volgenden morgen ten 7 ure besteld. Geldverzending door middel van postwissels. Postwissels ter overmaking van gelden kunnen aan alle post-, bij- en hulppostkantoren worden aangeboden. Verschuldigd recht. (Zie achterzijde Postwisselformulieren). Expresse-bestelling. Expresse-bestelling van postwissels in welk geval de uitbetaling ten huize van den geadresseerde plaats heeft kan gevorderd worden, tegen vooruitbetaling van het daarvoor verschuldigde recht. Invulling der postwissels. De poswissels behooren door de afzenders zelven, of op hun verzoek door de postambtenaren, met inkt te worden ingevuld, wat betreft het over te maken bedrag, den naam en de woonplaats van den afzender en van den geadresseerde.

Adresboeken Amersfoort | 1914 | | pagina 75