98 wordt niet meer dan een vierde, voor die van kinderen be- neden de twaalf jaren niet meer dan de helft van het recht geheven. III. Voor het overboeken van het recht van eigen graf in het daartoe bestemd register wordt een recht geheven van f 3. IV. Voor het begraven van een lijk tusschen 7 uur des voormiddags, en 1 uur des namiddags, worden de volgende rechten geheven in een gemetseld graf f 10. in een niet gemetseld graf f 5. in een huurgraf f 2.50. Voor het begraven van een lijk van een kind beneden het jaar oud wordt een vierde, voor het begraven van het lijk van een kind beneden de twaalf jaar oud wordt de helft van het recht betaald. Voor begraving op buitengewone uren is dubbel recht verschuldigd. V. Voor het ruimen van een graf op verzoek van den rechthebbende op dat graf en voor het weder begraven van de overblijfselen van lijken en kisten in hetzelfde graf of in een afgesloten gedeelte van de begraafplaats, wordt voor elk lijk een recht van f 1.geheven. VI. Voor de tijdelijke plaatsing van een lijk in het lijken- huis, indien dit geschiedt op verzoek van belanghebbenden, wordt voor elk etmaal een recht van f 1.geheven. Een gedeelte van een etmaal wordt voor een geheel gerekend. VII. Voor het recht tot stichten, aanleggen, planten en plaatsen van voorwerpen op een eigen graf worden de volgende rechten geheven 1. voor een staand gedenkteeken of kruis f 4. 2. voor een zerk of grafsteen per M2 oppervlakte f 2. 3. voor beplantingen f 2. 4. voor een omrastering of omheining per M2 omsloten oppervlakte f 2.— Bij de berekening van deze rechten worden onderdeelen van een M2 voor een geheel berekend. Voor het plaatsen van een grafkrans hetzij al of niet ge- sloten in een doos of trommel, wordt geen recht geheven. VIII. Het onderhoud van een eigen, niet gemetseld graf, Waarop gpen voorwerpen geplaatst zijn, kan aan de gemeente worden opgedragen tegen een jaarlijks te betalen recht van f 0.50. Het onderhoud van de voorwerpen in Sub VII vermeld, kan aan de gemeente opgedragen worden tegen een jaarlijks te betalen recht ten bedrage van '/4 gedeelte van het recht, volgens sub VII voor de plaatsing van elk voorwerp ge heven. Onder dit onderhoud is tevens begrepen het onder houd van het graf, mits dit niet gemetseld is.

Adresboeken Amersfoort | 1917 | | pagina 102