ADRESLIJST VEREENIGINGEN GEMEENTE- EN RIJKSINSTELLINGEN. Gemeentebestuur. Gemeenteraad (19 leden). Burgemeester Mr. J. C. graaf van Randwijck. Secretaris A. R. Veenstra. Wethouders N. Vels Heyn. jaar van aftreding 1923 vacature 1923 J. W. Jorissen, 1923 Corn. Ruitenberg1923 De Burgemeester is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden betreffendePolitie, Brandweer, Grondbedrijf en Wet- geving. Spreekuur: Woensdags en Zaterdags 10—12 uur v.m. Wethouder Vels Heyn is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden betreffende de bedrijven. Spreekuur: Dinsdags 11 12 uur v.m. (Gasfabriek). Wethouder Jorissen is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden betreffende Maatschappelijk werk en Geneesk. dienst. Spreekuur: Donderdags 2*/3 uur. Wethouder (vacature) is in het bijzonder belast met de voorbereiding der werkzaamheden betreffende Onderwijs en Financien. Spreekuur: Woensdags 2 uur. Wethouder Ruitenberg is in het bijzonder belast met de werkzaam heden betreffende Openbare Werken. Spreekuur: Vrijdags 10 uur v.m. Achter Davidshof 2. Tengevolge van de in 1917 plaats gehad hebbende grondwetsherziening, werd in 1919 de verkiezing gehouden van den geheelen Raad dezer gemeente. Door het Centraal Stembureau werden in zijne zitting van 23 Mei 1919 benoemd verklaard 6 sociaal democraten, de heeren J. Hofland, J. Mebius, B. Noordewier, J. Overeem, J. W. Polder en D. J. Rekke; 5 roomsch katholieken, de heeren J. W. Jorissen, S. Kraan, H. Kroes, Th H J. Nieuwendijk en G. J. Noordman; 3 anti-revolutionairen, de heeren M. R. N. Oosterveen, Mr. L. Stadig en N. Vels Heyn; 3 vrij- zinnig democraten, de heeren A. C. R. O. Leinweber, A. van Nijnatten en C. Ruitenberg2 vrij-liberalen, de heeren H. J. de Kempenaer en Mr. A. van Traa. Door het bedanken van de heeren H. J. de Kempenaer en A van Nijnatten, werden door het Centraal Stembureau in zijne zitting van 11 Juli 1919 benoemd verklaard de heeren F. J. C. Baron van Hardenbroek van Ammerstol (v.l.) en A. M. Tromp van Hoist (vrijz. dem.) Door het bedanken van den heer A. M. Tromp van Hoist is door het Centraal Stembureau in zijn zitting van 5 September 1919 benoemd verklaard de heer Mr. Dr. H. Th. A. Verhoef (vr. dem.), terwijl in die- zelfde zitting tengevolge van de niet-toelating van den heer J. Mebius (soc. dem.) is benoemd verklaard de heer P. Voskuilen (soc. dem). De zetel opengekomen door het overlijden van den heer baron van 5

Adresboeken Amersfoort | 1921 | | pagina 9