4e Artillerie-Brigade. 5e Regiment Veld Artillerie. KERKGENOOTSCHAPPEN EN VEREENI GIN GEN. Nederduitsch Hervormde Gemeente. le Veldeskadron: Commandant: Ritmeester H. A. C. Fabius; leLuite- nants: P. C. L. Blom, Jhr, J. J. Teding van Berkhout, W. C. baron van Randwijck. 2e Veldeskadron: Commandant: Ritmeester A. Spree; le Luitenants L. A. A. H. Weytlandt, A. D. C. van der Voort van Zijp, 2e Luitenant E. R. J. G. Verspijck. 5e (Reserve-)eskadronCommandant: Ritmeester H. J. van Rijssen; le Luitenants Jhr. J. H. van den Bosch, Jhr. A. van der Goes, J. W. U. Doornbos, 2e Luitenant C. C. Hasselman. Ritmeesters W. O. T. van Oudheusden, E. A. F. Baron Creutz. De 4e Artillerie-Brigade bestaat uit het le en het 5e Regiment Veld- Artillerie, waarvan het 5e te Amersfoort gelegerd is. Staf: Commandant: Kolonel W. A. Fries wijk; Adjudant: J. U. H. Feikema; Spec, diensten: Kapitein E. W. J. Groen; Kapitein van de Mil. Adm.W. B. Slotboom (Utrecht). Staf: Commandant: Luitenant-Kolonel E. A. D. E. Carp; Hoofd-In- structeur: Majoor J. A. Kaub; Adjudant: Kapitein W. H. E. Vrijdag; le Luitenant van de Mil. Adm.J. F. Snijdewint. le Schoolbatterij: Commandant: Kapitein G. Doorman. 2e Schoolbatterij: Commandant: Kapitein Jhr. D. Mollerus. 3e Schoolbatterij (zware Houwitsers): Commandant: Kapitein De Nederduitsch Hervormde Gemeente te Amersfoort telt ongeveer 16.000 zielen. Er zijn 1450 stemgerechtigde manslidmaten (23 jaar en langer dan een jaar lidmaat of met attestatie ingekomen). De Godsdienstoefeningen worden gehouden des Zondags (voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur) in de St. Joriskerk (Hof), de Bethel-kerk (Puntenburgerlaan) en in het Wijkgebouw aan het Monnikenpad. Des winters, s Woensdagsavonds half acht en des zomers's Zondagsmorgens 7 uur beurten in de St. Joriskerk. Predikanten zijn Ds. K. den Hollander, Hendrik van Viandenstraat 35 (telefoon 439), wiens wijk is het Bergkwartier; Ds. J. Pannebakker, Utrechtscheweg 136, wijk SoesterkwartierDs. K. J. van den Berg, Utrechtscheweg 134, wijk Kamp; Ds. M. G. Gerritsen, Vlasakkerweg 14, wijk Leusderkwartier. Scriba van den Kerkeraad Ds. K. J. v. d. Berg; Secretaris der Diakonie de heer C. Renes. Er wordt bij de Ned. Herv. Gemeente een hoofdelijke omslag geheven, die zich richt naar den aanslag in de Gemeentebelasting. President-Kerkvoogd is de heer F. Wesseling, WijersstraatKerkelijk ontvanger de heer H. C. Boxman, kantoor Groenmarkt 19. Officieel 21

Adresboeken Amersfoort | 1922 | | pagina 27