I KERKGENOOTSCHAPPEN. Nederduitsch Hervormde Gemeente. Remonstrantsch Geref. Gemeente. Evangelisch Luthersche Gemeente. Doopsgezinde Kerk. Gereformeerde Kerk. Christ. Gereformeerde Kerk. De Nederduitsch Hervormde Gemeente te Amersfoort telt ruim 15.000 zielen. De Godsdienstoefeningen worden gehouden des Zondagsvoormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur, in de groote Sint-Joriskerk op den Hof en in de Nieuwe kerk aan den Leusderweg. Verder wordt s Zondagsmorgens 10 uur ook Godsdienstoefening gehouden in de Bethel-kerk, het Wijkgebouw van het Soesterkwartier aan de Puntenburgerlaan. Predikanten zijn: Ds. K. den Hollander, Korte Bergstraat 3 (Telef. 439), wiens wijk is het geheele Berg-kwartier; Ds. J. Pannebakker, Utrechtscheweg 136 (Telef. 878), wijk Leusderkwartier; Ds. K. J. van den Berg. Regentesse- laan 25 (Telef. 795), wijk Kamp; Ds. M. G. Gerritsen, Vlasakkerweg 14 (Telef. 573), Soesterwijk. Voor alle zaken betreffende den Kerkeraad wende men zich tot den Scriba, Ds. K. J. van den Berg, Regentesselaan 25. De kerk heeft een apart administratiegebouw bij de Sint-Joriskerk, waarvan de Heer A. Slagt chef is. De Heer A. Slagt is tevens kerkelijk ontvanger. De hoofdelijke omslag is gebaseerd op den aanslag in de Gemeentebelasting. President-Kerkvoogd is de Heer F. \Vesseling, Wijersstraat 6, tot wien men zich wende voor alle zaken van materieel belang de kerk betreffende. Officieel orgaan der Ned. Herv. Gemeente is de Amersfoortsche Kerkbode, uitgave van de firma G. J. van Amerongen Co., Redacteur: Ds. K. den Hollander. Voor inlevering en aanvrage van attestaties vervoege men zich aan de kosterij, ingang Zevenhuizen. Kantooruren op werkdagen van 's morgens 9 tot 's nam. 1 uur, behalve 's Maandags en 's Zaterdags. Organist is de heer A. J. C. Mooy, die des zomers ook orgelbespelingen geeft in de Sint-Joriskerk. De diakenen vergaderen des Maandagsavonds om de 14 dagen in de voor- malige Diakonieschool ('t Sluisje), Muurhuizen 123. Godsdienstonderwijzer is de heer Dj. A. G. van der Heide, Schimmel- penninckstraat 15, die des Zondagsvoormiddags 10 uur den dienst leidt in de Gasthuiskerk, bij het St. Pieter- en Bloklandsgasthuis (Westsingel). Kerkgebouw Heerenstraat 2. Dr. R. Miedema, Predikant. Kerkgebouw Langestraat 61. J. G. de Jongh, Predikant. Kerkgebouw Fr. v. Blankenheijmstraat 40. F. Kuiper, Predikant. Kerkgebouwen Langegracht 6, Zuidsingel 27. Dienaren des Woords: Ds. H. Teerink, F. A. de Boeft. Kerkgebouw Willem van Mechelenstraat 6. G. Salomons, Predikant. 33

Adresboeken Amersfoort | 1926 | | pagina 37