R.-K. Jongensschool. R.K. Opleidingsschool voor jongens. R.-K. Meisjesscholen. R.-K. Kweekschool St. Agnes. R.-K. Pensionaat voor Meisjes. Amersfoortsche Schoolvereeniging. Schoolvereeniging „Pallas Athene". Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool. VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Gemeentelijke Voorbereidende School. Breestraat 18. Adres: Pauwstraat 12. A. J. Thannhauser, hoofd. Secretaris van het R. K. Schoolbestuur: Johs. v. Dijk, 't Zand 25. Van Marnixlaan 53 (St. Ansfridusschool) Job. H. J. Schoenmaker, hoofd. Muurhuizen 45 en 49b, Paulus Borstraat 43, Tollenslaan 2. Onderwijs wordt gegeven door zusters van Onze Lieve Vrouw. Heerenstraat lb. Zuidsingel 38. Schoolgebouw J. van Oldenbarneveltlaan 23. A. Blusse van Oud-Alblas, Voorzitter; Dr. J. F. B. van Hasselt, Vice-Voor- zitter; Ir. J. Ph. Korthals Altes, Secretaris; J. F. de With, Penningmeester; Dr. G. van Rij, J. Polak en Mevrouw Nolst Trenite, bestuursleden. Directeur der Hoogere Meisjesschool en Hoofd van school B, de heer H. J. Veldhoen; hoofd van school A, de heer J. H. Krudde. School Heinsiuslaan 1. J. Hovens Greve, Voorzitter; Mevr. J. Teding v. Berkhout-Tutein Nolthenius, Secretaresse; J. H. Bolt, leider der school. School op nieuwen grondslag. Neutraal. In de lagere klassen wordt onderwijs gegeven op den basis van de Montessori-methode, in de hoogere wordt een eenvoudig Daltonstelsel toegepast. Het onderwijs is dus sterk geindividuali- seerd. Veel nadruk wordt gelegd op de karaktervorming. De school is prach- tig gelegen. Beekensteinschelaan 37, Tel. 268. Me). C. J. ten Bosch, directrice. Commissie van Toezicht: Mevr. Belonje, voorz., Mevr. Dr. M. A. Spaander- Duijvis, onder-voorzitster; A. Veen, secretaris; H. Langendonk, Mevr. Veld- kamp en A. Veen, leden. Beekensteinschelaan 39a. Mej. T. van der Werff, hoofd. Mej. M. van Ouwerkerk en Mej. J. van der Laken, onderwijzeressen; Mej. E. Molenaar, tijdelijk onderwijzeres; Mej. S. Boender en Mej. J. Helleman, kweekelingen. 13

Adresboeken Amersfoort | 1929 | | pagina 25