Schoolvereeniging „Pallas Athene". Lagere Montessorischool. Industrie- en Huishoudschool. VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Gemeentelijke Voorbereidende School. Voorbereidende Montessorischool. Amersfoortsche Schoolvereeniging. Bestuur: A. Blusse van Oud Alblas, Voorzitter; Dr. J. F. B. van Hasselt, Vice-Voorzitter; Ir. J. Ph. Korthals Altes, Secretaris; J. F. de With, Penning- meester; Dr. H. Sparnaay, Mr. J. Schuitemaker en Mevrouw Nolst Trenite, Bestuursleden: Directeur der school: J. H. Krudde. School Heinsiuslaan 1 J. Hovens Greve, Voorzitter; Mevr. M. S. Koppel-Azijnman, Secretaresse; J. H. Bolt, leider der school. School op nieuwen grondslag. Neutraal. In de lagere klassen wordt onderwijs gegeven op de basis van de Montessori-methode, in de hoogere wordt een eenvoudig Daltonstelsel toegepast. Het onderwijs is dus sterk gei'ndividuali- seerd. Veel nadruk wordt gelegd op de karaktervorming. Utrechtscheweg 102. Chr. Eggink, voorzitter; Mevr. Verheij-Rombach, secretaresse; E. F. M. Hup- kens van der Elst, penningm. Leidsters Mej. E. van Dorp en Mej. Meyer. Beekensteinschelaan. G. H. Kolff, Voorz.; F. Wesseling, Seer.; J. G. Klaassen. Penn.; Prof. C. Wijker; Vrouwe C. H. Gravin van Randwijck-de Jonge; Mevr. E. Dros- Keizer; Mevr. C. B. Tydeman-Falck; 1 vacature. Directrice: Mej. C. T. ten Bosch. Commissie van Toezicht: Mevr. Belonje, voorz., Mevr. Dr. M. A. Spaander- Duijvis, onder-voorzitster; A. Veen, secretaris; H. Langendonk, Mevr. Vre- deling, leden. Beekensteinschelaan 39a. Mej. T. van der Werff, hoofd. Mej. J. van der Laken, Mej. E. Molenaar, Mej. A. Koops van 't Jagt, onder- wijzeressen; Mej. S. Boender en Mej. J. Helleman, kweekelingen. Utrechtscheweg 102. Bestuur: Chr. Eggink, voorz.; Mevr. Verheij-Rombach, secretaresse; E. F. M. Hupkens van der Elst, penningm.. Leidster Mej. P. Schroder. J. v. Oldenbarneveltlaan 23. Kleuterklasse, voor kinderen van 46 jaar. Leidster: Mevrouw C. Bijvanck-van Ouwerkerk. Bestuur en Directeur: zie Lagere Opleidingsschool der Amersf. Schoolver. 15

Adresboeken Amersfoort | 1932 | | pagina 29