Amersfoortsche Schoolvereeniging. Schoolvereeniging „Pallas Athene". Lagere Montessorischool. Industrie- en Huishoudschool. VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Voorbereidende Montessorischool. Amersfoortsche Schoolvereeniging. J. v. Oldenbarneveltlaan 23, Tel. 888. Secretariaat: Keucheniuslaan 10, Tel. 1798. Neutraal-bijzondere Opleidingsschool voor H.B.S., Gymnasium, Lyceum, Han- delsschool enz. Van uit de zesde en de zevende klasse(n) worden de leerlingen tot genoemde scholen toegelaten. Fransch vanaf het vijfde leerjaar; in het zevende leerjaar bovendien Duitsch en Wiskunde. Handenarbeid- en Gym- nastieklokaal in het gebouw aanwezig. Handenarbeid en Gymnastiek worden gegeven door speciaal hiervoor bevoegde leerkrachten. School Heinsiuslaan 1. J. Hovens Greve, Voorzitter; Mevr. J. van den Helm-Herman, Secretaresse; J. H. .Bolt, leider der school. School op nieuwen grondslag. Neutraal. In de lagere klassen wordt onderwijs gegeven op de basis van de Montessori-methode, in de hoogere wordt een eenvoudig Daltonstelsel toegepast. Het onderwijs is dus sterk gelndividuali- seerd. Veel nadruk wordt gelegd op de karaktervorming. De school is in 1934 uitgebreid met de bovenbouw, de I.V.O.-afneeling (indi- vidueel voortgezet onderwijs), een 4-jarigen cursus voor kinderen boven den leerplichtigen leeftijd. Eigen schooldiploma's in samenwerking met eenige andere nieuwe scholen. Utrechtscheweg 102. Chr. Eggink, voorzitter; Mevr. Verheij-Rombach, secretaresse; I. M. Manassen, penningm. Leidsters Mej. E. van Dorp en Mej. Meyer. Beekensteinschelaan 37. G. H. Kolff, Voorz.; F. Wesseling, Seer.; J. G. Klaassen, Penn.; Prof. C. Wijker; Vrouwe C. H. Gravin van Randwijck-de Jonge; Mevr. E. Dros- Keizer; Mevr. C. B. Tydeman-Falck; Mevr. Mr. T. Kolk-Mijs. Directrice; Mej. C. J. ten Bosch. Utrechtscheweg 102. Bestuur: Chr. Eggink, voorz.; Mevr. Verheij-Rombach, secretaresse; I. M. Manassen, penningm. Leidster Mej. P. Schroder. J. v. Oldenbarneveltlaan 23. Kleuterklasse, voor kinderen van 46 jaar. Leidster: Mevrouw C. Bijvanck-van Ouwerkerk. Bestuur: zie Lagere Opleidingsschool der Amersf. Schoolver. 15

Adresboeken Amersfoort | 1936 | | pagina 29