R.-K. Jongensscholen. St. Jorisscholen. R.K. St. Joseph U.L.O.-School. R.-K. St. Aloysius Jongensschool. R.K. Opleidingsschool voor jongens. R.-K. Meisjesscholen. R.-K. Kweekschool voor Onderwijzeressen St. Agnes. R.-K. Lyceum voor Meisjes O.L. Vrouw ter Eem. Internaat en Externaat. Amersfoortsche Schoolvereeniging. Schimmelpenninckkade en -straat. Bestuur: Pastoor A. W. J. Spitzen, Voorzitter; Pastoor A. J. M. Oostveen, Vice-Voorzitter; J. van Dijk; H. B. Fortmann; H. Kroes; P. J. Hamers; G. P. A. L. Te Leuken. Adres van den Secretaris-Penningmeester: J. v. Dijk, t Zand 25, Tel. 1262. De twee scholen staan onder leiding der Eerwaarde Fraters van 't St. Joris- huis, Weverssingel 7. Tel. 187. De R.K. School Schimmelpenninckkade leidt o.a. op voor Seminane, H.B.S., Gymnasium, Handelsschool, U.L.O. enz. Westsingel 71. G. H. Baake, Hoofd, Blankenheimstraat 22; G. J. A. Litjens, A. J. Rijkers, L. W. J. Spit, J. Houtepen, onderwijzers. Secretaris van het R.K. Schoolbestuur U.L.O. school: Joh. v. Dijk, t Zand 25. Dupontplein. A. J. Thannhauser, Hoofd, Pauwstraat 12; Secretaris v. h. R.K. Schoolbestuur Joh. v. Dijk, 't Zand 25. Van Marnixlaan 53 (St. Ansfridusschool) Tel. 1628. Bestuur: Voorzitter: P. J7 M. Sandkuijl, pastoor; Secretaris: H. J. C. Venings, Pieter Bothlaan 17; Penningmeester; G. J. Noordman, v. Marnixlaan 4-1; K. M. B. Batenburg, F. J. Wortelboer. Joh. H. J. Schoenmaker, hoofd. Muurhuizen 45 en 49b. Paulus Borstraat 43, Tollenslaan 2. Onderwijs wordt gegeven door zusters van Onze Lieve Vrouw. Daam Fockemalaan 68. Daam Fockemalaan 68. J. v. Oldenbarneveltlaan 23, Tel. 888. Hoofd der school: J. Asijee, Pasteurstraat 6; Voorzitter: Mr. J. Schuitemaker, Vondellaan 43, Tel. 1836; Secretaris; J. Dormaar, Stephensonstraat 79, Tel. 2230; Penningmeester: G. J. Tielrooy, Thorbeckeplein 22, Tel. 1511. Neutrale bijzondere opleidingsschool voor H.B.S., Gymnasium, Lyceum, Han delsschool, enz. Van de zesde en de zevende klasse worden de leerlingen tot de genoemde scholen toegelaten. Fransch van het vijfde leerjaar af; in het zevende leerjaar bovendien Duitsch en wiskunde. Handenarbeid en gymnastiek worden door speciaal hiervoor bevoegde leerkrachten in daarvoor in het schoolgebouw aanwezige zalen onderwezen. Aan de school is een kleuterschool verbonden. 15

Adresboeken Amersfoort | 1938 | | pagina 29