Schoolvereeniging „Pallas Athene' Lagere Montessorischool. Industrie- en Huishoudschool. R.-K. Huishoudschool „St. Anna". Neutrale Kleuterschool. Voorbereidende Montessorischool. Kleuterschool der Amersfoortsche Schoolvereeniging. Anna Paulownabewaarschool. School Heinsiuslaan 1. J. Hovens Greve, VoorritTer; Mevr. J. van den Helm-Herman, Secretaresse: J. H. Bolt, leider der school. School op nieuwen grondslag. Neutraal. In de lagere klassen wordt onderwijs gegeven op de basis van de Montessori-methode, in de hoogere wordt een eenvoudig Daltonstelsel toegepast. Het onderwijs is dus sterk ge'individuali- seerd. Veel nadruk wordt gelegd op de karaktervorming. De school is in 1934 uitgebreid met de bovenbouw, de I.V.O.-afdeeling (indi- vidueel voortgezet onderwijs), een 4-jarigen cursus voor kinderen boven den leerplichtigen leeftijd. Eigen schooldiploma's in samenwerking met eenige andere nieuwe scholen. Utrechtscheweg 102. Ir. B. A. Verhey, voorzitter; I. M. Manassen, Secretaris. Leidsters Mej. E. F. van Dorp en Mej. Meyer. Beekensteinschelaan 37, Tel, 268. G. H. Kolff, Voorz.; Mr. F. Kool, SecraTXTT Bolten, Penningm.; Prof. C. Wijker; Vrouwe C. H. Gravin van Randwijck-de Jonge; Mevr. E. Dros- Keizer; Mevr. C. B. Tydeman-Falck; Mevr. Mr. T. Kolk-Mijs. Directrice: Mej. C. J. ten Bosch. Heerenstraat lb. (Zusters van O. L. Vrouw). Beekensteinschelaan 39e^ATel, 505. Mej. H. C. Helleman, leidster; Mej. C. J. vah der Weij en Mej. I. Jonker, onderwijzeressen; mej. A. Horstink, assistente. Utrechtscheweg 102. Bestuurj Ir. B. A. Verhey, voorz.; I. M. Manassen, Secretaris. Leidster Mej. P. Schroder. J. v. Oldenbarneveltlaan 23. Bestuur: zie bij de Lagere Opleidingsschool der Amersf. Schoolvereeniging. Kleuterschool voor kinderen van 4—6 jaar. Leidster: Mej. D. G. Heuff. Zuidsingel 1 Bestuur: J. E. v. Nie, Voorzitter; J. Knoppers, Penningmeester; Mr. S. Knoppers, Secretaris; W. A. Kleber, 1 vacature. M. M. de Graaf, Hoofdonderwijzeres, A. de Graaf, onderwijzeres. 16

Adresboeken Amersfoort | 1938 | | pagina 30