Afd. VI. Archief en registratuur (kamer no. j). Aan deze afdeling is het beheer van het oude en nieuwe archief en van de bibliotheek opgedragen. Voorts de registratuur van ingekomen en uitgaande stuk- ken, documentatie, typekamer, telefooncentrale. Chef van de afdeling: A. Boogerman. Afd. VIII. Sociale zaken. (zie gemeentelijke dienst voor sociale zaken) Afd. IX. Eigendommen en grondbedrijf (Grote Koppel i, Tel. 4834). Tot deze afdeling behoren eigendommen, verhuringen, verpachtingen, erfpachten, brandassuranti's, aan- en verkopen, recognitie's, grondbedrijf en reclame. Chef van de afdeling: J. A. C. Spoel. Ambtenaren van de burgerlijke stand: A. J. Bruynooge, C. Berculo, H. Th. de Jong, M. W. Knegt, A. H. Renkers. Concierge-kamerbewaarderE. van Wijland. Verificatie: Achter Davidshof 2. De door deze afdeling te verrichten werkzaamheden zijn: controle van de finan- cien der gemeente, van haar diensten en bedrijven en van alle aan de gemeente rekenplichtige instellingen, verenigingen en ambtenaren, benevens de verificatie van alle door de gemeente gesubsidieerde verenigingen; het toezicht op de juiste nafeving van de voorschriften betreffende het financieel beheer der gemeente, van haar diensten en bedrijven, instellingen, verenigingen en ambtenaren. Verificateur: W. Kraaykamp. Kantoor Gemeente-Ontvanger. Westsingel 40 Telefoon 4141. Gemeente-Ontvanger: W. Th. Vernhout. Kantoor: 1. Kas. 2. Boekhouding. 3. Invordering. Het kantoor is belast met: 1. a. De inning van alle plaatselijke belastingen en rechten: t.w. brandverzeke- ringsbelasting, warenwetrechten, grafrechten, straat- en rioolbelasting, baatbelasting, schoolgelden, hondenbelasting, huisvuilbelasting, rechten ziekenvervoer, precariorechten, vermakelijkhedenbelasting, verlofs- en vergunningsrechten, recognition, aanplakrechten, enz., enz. b. De inning van vorderingen op derden, w.o. huren, pachten, erfpacht- canons, bijdragen in de verpleegkosten van armlastige krankzinnigen, enz., enz. c. Het doen van alle betalingen voor de gemeente, w.o. lonen, salarissen, kostwinnersvergoedingen, enz., enz. IX

Adresboeken Amersfoort | 1950 | | pagina 11