Amersfoortse stichting voor lichamelijke opvoeding en sport. Paulus Buyslaan 1 Tel. 6176. Het kantoor is geopend van 8.30 tot 12 en van 14 tot 17.30 uur. Directeur-secretaris: B. Verschuur. Amersfoortse stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Westsingel 38 Tel. 7735. Het kantoor is geopend elke werkdag van 9 tot 12 uur. Leidster: mej. H. J. Dommerhold. Deze stichting, waarin vertegenwoordigd zijn alle levensbeschouwelijke richtingen, wil voorlichting geven op huishoudelijk en opvoedkundig gebied aan alien, die daaraan behoefte hebben, door middel van cursussen, lezingen, demonstraties, filmbijeenkomsten, tentoonstellingen, verkoop van vouwbladen enz. De cursussen worden het gehele jaar door gegeven, iedere vrouw van 20 jaar of ouder kan deelnemen; de kosten bedragen J 0,30 tot J 0,50 per les. Stichting voor de geestelijke volksgezondheid. Hellestraat 8a Tel. 6420. Hieronder ressorteert: Medisch-opvoedkundig bureau: Leidster: mej. A. H. Keuter; spreekuur: des Maandags en Donderdags van 14 tot 15.30 uur. Het bureau stelt zich tot doel hulp te verlenen aan kinderen tot 18 jaar met aanpassingsmoeilijkheden in ruimere zin. Het geeft deze hulp in de vorm van onderzoek, gevolgd door advies psychotherapie milieubehandeling en meestal rapporten aan de instanties, die betrokkene verwezen naar het bureau. Ieder, die deze hulp nodig heeft, kan zich tot het bureau wenden. De kosten worden berekend naar draagkracht. School-psychologisebe dienst: Schoolpsycholoog: A. Annema; spreekuur: des Maandags en Woensdags van 14 tot 15.30 uur. De schoolpsychologische dienst stelt o.m. een onderzoek in naar en geeft advies inzake de moeilijkheden, die kinderen op school ondervinden of die aan hun schoolgaan voor de ouders verbonden zijn. Er bestaat een nauwe samenwerking met het medisch-opvoedkundig bureau en het bureau voor beroepskeuze en bedrijfspsychologie. r j\ Het tarief is een vijftigste deel van de betaalde mkomstenbelasting (aigerond). Bureau voor beroepskeuze en bedrijfspsychologie: Psycholoog: drs. J. C. Helbing; beroepskeuze-adviseur: IJ. Rienstra. Beiden spreekuur: des Maandags en Woensdags van 14 tot 15.30 uur. Dit bureau verstrekt adviezen inzake beroepskeuze en verricht psychologische onderzoekingen voor het bedrijfsleven. Ook hier bestaat een nauwe samenwerking met het medisch-opvoedkundig bureau en de school-psychologische dienst. De kosten van beroepskeuze-adviezen worden berekend naar draagkracht. XIV

Adresboeken Amersfoort | 1956 | | pagina 16