Aanmelding en aangifte voor de Bevolkingsregisters VOORWOORD D e indeling van deze uitgave is gelijk aan die van 1959. Bij enkele nieuwe straten zijn de woningen die bij het samen- stellen van dit adresboek nog niet bewoond waren, reeds met het huisnummer aangeduid, zodat men desgewenst later de na- men van de bewoners achter deze nummers kan plaatsen. Voor het plaatsen van advertenties tussen de tekst en voor het aanbrengen van naam en adres in vette letters dient men zich te wenden tot de uitgever. Wij betuigen onze hartelijke dank aan alien die hun medewer- king verleenden en houden ons gaarne aanbevolen voor opmer- kingen. Maak gebruik van inliggende kaart indien blijkt dat uw beroep of adres onjuist is aangebracht. Moge ook deze uitgave aan haar doel beantwoorden. DE SAMENSTELLERS. Burgemeester en wethouders van Amersfoort herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van het besluit bevol- kingsboekhouding 1936, Staatsblad nr. 342 en vestigen in het bijzonder de aan- dacht op het volgende: 1°. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar- voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgeno- men in een der bevolkingsregisters; 2°. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; 3°. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2°. vermelde, bijzondere voorschriften gelden; 4°. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onverwijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd; 5°. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht; en wijzen er voorts in verband met het vorenstaande, op: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk in

Adresboeken Amersfoort | 1962 | | pagina 5