Afdeling II: Afdeling III: Afdeling IV: Afdeling V: Afdeling VI Afdeling VII: Afdeling VIII: Accountantsdienst Centrale boekhouding voor de gemeentebe- drijven Gemeente-archief Gemeente-ontvanger Gasbedrijf en waterbedrijf Openbare Instanties Stadsontwikkeling, eigendommen, en bedrijven: Grote Koppel 1. Stadsontwikkeling, tel. 21539 en 21455 Eigendommen, tel. 21271 Woningbouw en bedrijven, tel. 21655 Belast met de behandeling betreffende Openbare Wer- ken, Uitbreidingsplannen, Woningbouw, Restauraties, Hinderwet, Gas- en Waterbedrijf, Reinigings- en Ont- smettingsdienst; aan- en verkoop van gronden; verhu- ring en verpachting van gemeente-eigendommen. Chef van de Afdeling: P. Doornekamp, tel. 21073 Financien en Belastingen: a bureau financien; belast met de behandeling be treffende het algemeen financieel beheer. b bureau belastingen; belast met de behandeling betreffende gemeentelijke belastingen zoals: straat- en rioolbelasting, vermakelijkheidsbelasting, honden- belasting, huisvuilbelasting, schoolgelden aanplakrech- ten, vergunnings- en verlofsrecht, rechten diensten gemeentewerken, begraafrechten. Chef van de Afdeling: P. P. Leenknecht Onderwijs, cuiturele aangelegenheden en vorming bui- ten schoolverband: Achter Davidshof 2, tel. 14141 Belast met de behandeling betreffende het onderwijs, jeugdzorg, vorming buiten schoolverband, volksontwik- keling, kunst, cultuur en sport. Chef van de afdeling: F. van der Kolk. Cultureel Anibtenaar: H. Visser. Bureau Zonnehof 8, tel. 15190. Pedagogisch Anibtenaar: W. G. Hagens. Bureau Hellestraat 49, tel. 18087. Maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid: Belast met de behandeling betreffende het maatschap- pelijk werk, maatschappelijk opbouwwerk, sociaalecono- mische aangelegenheden (drankwet, winkelsluitingswet), volksgezondheid. Chef van de afdeling: Mr. W. A. A. Aarts. Personeel en Organisatie: a. personeelszaken, Hellestraat 49, tel. 14141. belast met de behandeling van alle aangelegen heden betreffende het personeel, zoals: rechtspositie, bezoldiging, pensionering, opleiding, functie- en orga- nisatie-onderzoek. b. registratuur, Westsingel 43, tel. 14141. belast met de agendering en notulering vergaderen van burgemeester en wethouders en raad, de regi- stratie van inkomende en uitgaande stukken, archief ordening. c. bureau interne organisatie, Van Asch van Wijck- straat 13, tel. 14141. belast met de verzorging van type- en stencil- werk, expeditie- en bodediensten, centraal maga- zijn van bureau- en schoolbehoeften, bediening tele- fooncentrale, behartiging van huishoudelijke aange legenheden. Chef van de afdeling: R. P. Vlaardingerbroek. Bevolking, Burgerlijke stand, Militaire zaken, en Ver- kiezingen: Wijersstraat 27, tel. 14141. Deze afdeling is geopend maandag t/m vrijdag van 8.15 tot 12.15 en van 13.45 tot 15.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 9.30 uur. a. bureau bevolking is belast met de behandeling betreffende de bevolkingsboekhouding, (vestiging, vertrek en verhuizing binnen de gemeente), na- tionaliteitsaangelegenheden en het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister; vervolgens worden nog behandeld de wet op de woonwagens en woonschepen, aanvragen van rijbewijzen, paspoorten, identiteitskaarten (toeristenkaarten), bewijzen van Ne- derlanderschap, verklaringen omtrent het gedrag, ver- klaringen van onvermogen, werkmappen voor rijtij- denboekjes, arbeidskaarten, attestaties de vita, legali- satie van handtekeningen, volkstelling, woningtelling, bedrijfstelling, bevolkingsstatistiek; b. bureau burgerlijke stand is belast met de behan deling betreffende de burgerlijke stand (geboorte, ondertrouw, huwelijk en overlijden); c. bureau militaire zaken is belast met de behande ling betreffende de militaire dienstplicht (inschrij- ving, keuring, inlijving, vrijstelling, uitstel, kost- winnersvergoeding); d. bureau verkiezingen is belast met het bijhouden van het kiezersregister en verder met alle werkzaam- heden betreffende de verkiezing van de leden van de vertegenwoordigende lichamen; e. bureau mechanische administratie belast met het bijhouden (ponsen) van diverse verzamelingen me- talen adresplaatjes, het daaruit verstrekken van inlichtingen en statistische gegevens en het verzor- gen van oproepingskaarten, aanslagbiljetten, enz. door middel van de selectie-drukmachine. Chef van de afdeling: A. J. Bruynooge. Ambtenaren van de burgerlijke stand: C. Berculo, G. Broere, J. Bruynooge, C. v. d. Craats, M. W. Knegt, A. H. Renkers en P. J. Visser. Huisvesting: Van Asch van Wijckstraat 10, tel. 13116. Deze afdeling is geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en is belast met de behandeling van zaken betreffende de woningverdeling en woningvor- dering. Chef van de afdeling: M.J. van der Linden. Van Asch van Wijckstraat 2, tel. 15848. Directeur: J. C. E. Strieder. Achter Davidshof 2, tel. 14141, giro 49545. Het kantoor is geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.15 en van 13.30 tot 17.30 uur. De kasafdeling (Eemstraat 60, tel. 15345) is geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.15 uur. Directeur: J. Vierbergen. Stadhuis, Westsingel 43, tel. 14141. Archivaris: Drs. J. Hovy. Van Persijnstraat 27, tel. 14846 en 17400. Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.30-12.15 en van 14.00-15.00 uur. Gem. Ontvanger: W. Th. Vernhout; spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.15 uur. Overschrijvingen kunnen geschieden door stortingen op postrekeningen. Voor belastingen op postrekening 50461. Alle overige betalingen op postrekening 49627; Amsterdamse Bank, kantoor Amersfoort, Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag. Eemstraat 60, tel. 16441. Het kantoor en de toonkamers zijn geopend maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.15 en van 13.30 tot 17.00 uur. Directeur: S. Bolmeijer. Voor electriciteit-aangelegenheden dient men zich te wenden tot het kantoor van de Prov. Utr. Electr. Maat- Maatschappij (P.U.E.M.), Koesteeg 1, tel. 16541.

Adresboeken Amersfoort | 1965 | | pagina 33