1 mm 5 MNHB| Marienhof schappenlift, huistelefoon en centrale vuilstorting. Grotere flatge- bouwen van de laatste tijd hebben een personenlift. De wonin- gen zijn ruim gesitueerd en de omgeving is in ruime mate van bloemen en groen voorzien. Daardoor ontstaat een gunsfig woon- klimaat. De huizen in het machine-tijdvak neigen naar het mono tone; een rijke voorziening met bomen, heesters en bloemen en hier en daar een beeld, schenkt de nieuwe woonbuurfen een echt warm-menselijk karakter. Het is de bedoeling, dat de mensen een behoorlijk levensmilieu krijgen om er tot levensontplooiing te kunnen komen. Zij vertoeven er niet al'leen om te slapen. Ook vele grotere gebouwen van zeer goede architectuur kwamen tot stand. Bij de Daam Fockemalaan verrees het gebouwencom- plex van het Constantijncollege (gymnasium en H.B.S. voor jon- gens). De stichting „De Lichtenberg" bouwde met gemeentelijke garantie een machtig ziekenhuis tegen de zuidhelling van de Berg, terwijl aan de voet de nieuwe Amersfoortse industrie- en huishoudschool „Prinses Irene" en het Amersfoortse Lyceum zijn verrezen. Een nieuw r.k. ziekenhuis aan de Heiligenbergerweg. De hervormde Bergkerk en de r.k. Heilige Kruiskerk zijn voorbeel- den van moderne kerkbouw. Naast de oude, uit de middeleeu- wen stammende stichtingen voor bejaarden werden reeds vier moderne bejaardenflats „De Terp", „Nijenstede", „Puntenburg" en „De Amershof" gebouwd. Aan de Laan 1914 bouwde men het modern ingerichte conferentie- en vakantiecentrum „Evert Kupers- oord" en de SinaVkliniek, een israelitische psychiatrische inrich- ting. Er kwamen een nieuw postkantoor en een nieuw gebouw voor de Nutsspaarbank, beide aan de Rondweg; de Westsingel werd verfraaid door de bouw van een kerk van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden; daarnaast staat inmiddels ook het nieuwe gebouw van de gemeentelijke sociale dienst. In die om geving is een nieuwe polikliniek verrezen. Vele oude dienst- gebouwen van de gemeente daar tenslotte zijn gedoemd om binnen niet al te lange tijd - hartewens van het gemeente- bestuur- te verdwijnen en plaats te maken voor een nieuw stad- huis naar het ontwerp van prof. ir. A. van Kranendonk. Architect G. Riefveld ontwierp het moderne tentoonstellingspaviljoen voor beeldende kunst „Zonnehof", misschien wel het mooiste van het hele land. Bij al die tot uitvoering gebrachte objecten mag niet ongenoemd blijven de sporthal nabij de Hooglandseweg; daar vinden de beoefenaren van de binnensport, die zich zo long met de ge-

Adresboeken Amersfoort | 1968 | | pagina 23