AMERSFOORT Openbare Instanties 1 OPENBARE INSTANTIES De oppervlakte van de gemeente bedraagt 2628 ha.; het aantal inwoners bedroeg op 1 januari 1968: 76.286, het aan- tal woningen 20.898 en het aantal huishoudingen 2.1.775 GEMEENTEBESTU UR: Burgemeester: Mr.Joh. de Widt Stadhuis: Westsingel 43, tel. 14141 De burgemeester is, behalve met de zorg voor algemene beieidsaangelegenheden, in het bijzonder belast met werk- zaamheden betreffende openbare orde en veiligheid (w.o. politie, bescherming bevolking en brandweer), verkeer en aangelegenheden inzake het regionale overleg, alsmede be volking, burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen. Hij is in de regel voor het publiek te spreken - uitsluitend ten gemeentehuize - vrijdag tussen 15.00 en 16.00 uur. De wethouder C. van Zwol, tevens loco-burgemeester. is in net bijzonder belast met werkzaamheden betreffende finan cien en bedrijven (gasbedrijf, waterbedrijf, reinigings- en ontsmettingsdienst en openbaar slachthuis). Hij is omtrent deze zaken in de regel voor het publiek te spreken - uitsluitend ten gemeentehuize - dinsdag tussen 15.00 en 16.00 uur. De wethouder mr. F.H.I. Luijckx is in het bijzonder be last met werkzaamheden betreffende onderwijs, personeel en organisatie alsmede huisvesting. Hij is omtrent deze zaken in de regel voor het publiek te spreken - uitsluitend ten gemeentehuize - maandag tussen 16.00 en 17.00 uur. Voor huisvestingsaangelegenheden is hij als regel donder- dagmorgen te spreken, echter slechts na een tevoren ge- maakte afspraak, waartoe men zich kan wenden tot de bode- kamer ten gemeentehuize. De wethouder mr. A.A. Land is in het bijzonder belast met werkzaamheden betreffende sociale aangelegenheden en volksgezondheid. Hij is omtrent deze zaken in de regel voor het publiek te spreken - uitsluitend ten gemeentehuize - maandag tussen 11.30 en 13.00 uur De wethouder W. Huslage is in het bijzonder belast met werkzaamheden betreffende a) stadsontwikkeling, woningbouw, openbare werken, grondbedrijf, industriali- satie, restauraties en monumentenzorg; b) culturele aangele genheden, sport en recreatie; c) markt- en middenstands- wezen. Hij is omtrent deze zaken in de regel voor het publiek te spreken - uitsluitend ten gemeentehuize - dinsdag tussen 13.00 en 15.00 uur. GEMEENTE - SECRETARIE Westsingel 43, tel. 14141 De kantoren zijn geopend maandag t/nj vrijdag van 8 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Zie voor de uren van openstelling van de afdeling bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen en de afde ling huisvesting bij de betreffende afdeling. Gemeente-secretaris: Mr. R. Streng Afd. I Algemeen bestuur Deze afdeling is o.m, belast met de behandeling van zaken betreffende de openbare orde en veiligheid, verkeer en ver- voer, wetgeving, kabinetszaken, registratuur, documentatie. Chef van de afdeling: P.C. van Straalen Afd. II Stadsontwikkeling, eigendommen en bedrijven Hellestraat 49, tel. 14141 Deze afdeling is o.m. belast met de behandeling van zaken betreffende openbare werken, uitbreidingsplannen, woning bouw, restauraties, hinderwet, gas- en waterbedrijf en de reinigings- en ontsmettingsdienst; aan- en verkoop van gron- den; verhuring en verpachting van gemeente-eigendommen. Chef van de afdeling: P. Doomekamp Afd. Ill Financien en belastingen, Eemstraat 60, tel. 14141 a. bureau financien is o.m. belast met de behandeling van zaken betreffende het algemeen financieel beheer; b. bureau belastingen is belast met de behandeling van zaken betreffende de gemeentelijke belastingen, zoals straat- en rioolbelasting, vermakelijkhedenbelasting, hondenbelasting, huisvuilbelasting, schoolgelden, aan- plakrechten, vergunnings- en verlofsrecht, rechten diensten gemeentewerken, begraafrechten. Chef van de afdeling: P.P. Leenknegt Afd. IV Onderwijs, culturele aangelegenheden en vorming buiten schoolverband Achter Davidshof 2, tel. 14141 Deze afdeling is o.m. belast met de behandeling van zaken betreffende onderwijs, jeugdzorg, vorming buiten school verband, volksontwikkeling, kunst, cultuur en sport Chef van de afdeling: F. van der Kolk Pedagogisch ambtenaar: W.G. Hagens Bureau: Achter Davidshof 2, tel. 14141 Cultured ambtenaar: H. Visser Bureau: Zonnehof 8, tel. 15190 Afd. V Maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid Deze afdeling is o.m. belast met de behandeling van zaken betreffende maatschappelijk werk, maatschappelijk opbouw- werk en volksgezondheid. Chef van de afdeling: drs. J.A.C. Burgering Afd. VI Personeel en organisatie a. personeelszaken (Eemstraat 60. tel. 14141) is belast met de behandeling van alle aangelegenheden betreffende het personeel, zoals rechtspositie, bezoldiging, pensionering, opleiding, functie- en organisatie onderzoek; b. bureau interne organisatie (Van Asch van Wijckstraat 13, tel. 14141) is o.m. belast met de verzorging van type- en stencilwerk e.d., expeditie- en bodediensten, centraal magazijn van bureau- en schoolbehoeften, bediening telefooncentrale, behartiging van huishoudelijke aangele genheden. Chef van de afdeling: R.P. Vlaardingerbroek Afd. VII Bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen Stadsring 23, tel. 14141 Deze afdeling is geopend maandag t/m vrijdag van 8.15 tot 12 en van 13.45 tot 15 uur. a. bureau bevolking is o.m. belast met de behandeling van zaken betreffende de bevolkingsboekhouding (vestiging vertrek en verhuizing binnen de gemeente), nationaliteits- aangelegenheden en het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister; vervolgens worden nog behandeld de wet op de woonwagens en woonschepen, aanvragen van rijbewijzen, paspoorten, identiteitskaarten (toeristen- kaarten), Dewijzen van Nederlanderschap, verklaringen omtrent het gedrag, verklaringen van onvermogen, attestaties de vita, legalisatie van handtekeningen, volks- telling, woningtelling, bedrijfstelling, bevolkingstatis- tiek; b. bureau burgerlijke stand is belast met de behandeling van zaken betreffende de burgerlijke stand (geboorte, onder- trouw, huwelijk en overlijden); c. bureau militaire zaken is belast met de behandeling van zaken betreffende de militaire dienstplicht (inschrijving, keuring, inlijving, vrijstelling, uitstel, kostwinnersvergoe- ding); d. bureau verkiezingen is belast met het bijhouden van het kiezersregjster en verder met alle werkzaamheden betref fende de verkiezing van de leden van de vertegenwoordi- gende lichamen; e. bureau mechanische administrate belast met het bijhouden (ponsen) van diverse verzamelingen metalen adresplaatjes, het daaruit verstrekken van inlichtingen en statistische gegevens en het verzorgen van oproepings- kaarten, aanslagbiljetten, enz. door middel van de selectie-drukmachine. Chef van de afdeling: A.J. Bruynooge Ambtenaren van de burgerlijke stand: C. Berculo, G. Broere, A.J. Bruynooge, C.v.d. Craats, M.W. Knegt, A.H. Renkers en P.J. Visser. Afd. VIII Huisvesting Van Asch van Wijckstraat 10, tel. 13116 Deze afdeling is geopend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12 uur en is belast met de behandeling van zaken betreffen de de woningverdeling en woningvordering. Chef van de afdeling: M.J. van der Linden GEMEENTE-RAADSLEDEN (zittingsperiode 1966-1970) G. v. Amstel, Kastanjestraat 1, P.v.<LA„ tel. 16196 W. Bakkenes, Eikstraat 7, C.H.U., teL 14317 W.A.M. v. Bemmel, Bergstraat 45, A.R., teL 13924 tei d19103^ne' Fractie~Voorzitter- Marconistraat 75, V.V.D., L. Doorn, Fractie-Voorzitter, Bachweg 21c, S.G.P., teL - - B.A. v. Ede, Surinamelaan 72B, P.v.cLA., tel. 10413 teL 215^|V3ertS' Fractie"Secretaris' Mozartweg 65c, K.V.P.,

Adresboeken Amersfoort | 1968 | | pagina 27