BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. huwelijk slecht stond. Volgens nadere inlichtingen is de oorzaak hiervan geble ken te zijn gelegen in de omstandigheid dat de man reeds gehuwd was. Het geld is nntuurlijk verdwenen. Uit eenige nadere bijzonderheden blijkt, dat De Jong het hem niet zou hebben ver beterd. Een kloeke daad. Dezer dagen had op de kustbatterij op het vuurtoreneiland te Duigerdam een droevig ongeluk plaats. Drie werk lieden van het aldaar in uitvoering zijnde gtniewerk hadden zich in zee gewaagd om te zwemmen. Twee gingen weder aan wal, meenende door hun derden kame raad gevolgd te worden. Toen zij ge kleed waren zagen zij dezen echter niet en vermoedend dat hij verdronken was, gingen zij andere kameraden halen om hen te helpen den ongelukkige te zoeken. Toen de met het opzicht belaste lui tenant der genie, Van Panthaleon baron van Eek, het geval vernam, snelde hij naar de plaats des onheils, bedacht zich geen oogenbiik, ontdeed zich van zijn uniformjas en sprong, overigens gekleed in zee om den drenkeiing te zoeken. Aangezien men niet nauwkeuiig wist waar deze in de diepte was verdwenen, was dat zoeken zeer bezwarend. Wel 12 of 15 maal dook de onverschrokken officier in de diepte en eindelijk gelukte het hem den drenkeling te vinden, en met behulp van anderen, die met een roeibootje toesnelden, aan wal te brengen. Doch helaas, het was te laat, de onge lukkige was reeds een lijk. Een heer, die zich aan de Wees- perzijde te Amsterdam liet over zetten, verloor een kostbaren ring, die met het uit trekken van een handschoen van zijn vinger in den Buiten-Amstel gleed. De schipper van de overhaalschuit, een flink zwemmer, bedacht zich geen oogen biik, begaf zich te water, door eenige malen en had het geluk, het kleinood aan den eigenaar te hand te stellen. Hij kreeg een goede belooning. De heer Burdeau aanvaardde het voor zitterschap der Fransche kamer van Afgevaardigden met de volgende rede: «De eer, welke gjj mij bewezen hebt door mij op deze plaats te roepen, gaat mijne verdiensten en krachten al te zeer te boven, en de erkentelijkheid, waarvan ik mij doordrongen gevoel voor uwe welwillendheid, zou zonder wedergade zijn, indien ik niet nog dieper de vrees gevoelde, dat ik beneden eene zoo hooge en moeilijke taak zal blijven. Het ver dedigen der gebruiken van de vrije dis cussie en wederkeerig van den eerbied dei gevoelens; het waarborgen aan alle overtuigingen van een gelijk recht om die van de tribune te verkondigen; het verkrijgen voor aller, van ééne en dezelfde deferentie jegens de besluiten der meer derheid; in één woord, het verdedigen der wezenlijke beginselen van het par lementaire stelsel, die het gemeenschap pelijk erfgoed zijn van alle partijen omdat zij het gemeenschappelijk bolwerk zijn van alle vrijheden ziedaar de nobele functie, waarin tot nu toe mijne voorgangers geslaagd zijn zich te kwijten met zooveel gezag, met zooveel tact, met zooveel gratie, en als het zijn moest, met zooveel onverzaagdheid. De her innering er aan hebt gij bewaard Het is noodig, thans zoozeer als ooit, dat wij aan deze schoone overleveringen trouw blijven. Wij zijn aan het land, dat door smartelijke gebeurtenissen zeker niet van de wijs gekomen, maar wel tot het diepst van het hart geroerd is, het ver sterkende schouwspel eener veigaderiig schuldig, die beraadslaagd met kalmte en orde en waar de warmste ijver, de ruimste vrijheid in de uitdrukking der denkbeelden, de verdraagzaamheid noch de welgemanierdheid uitsluiten, en waar zwartbruine geestige oogen van Juf frouw Bertha, de jongste der twee, schit terden hem tegen als twee kleine ster retjes en al heel spoedig was hij 't met zich zelf eens dat zij niet behoorde tot dat legio coquette schepsels, die zich willen laten bewonderen, zonder eenigs- zins bewonderenswaardig te zijn, tenzij men haar inpalmende manieren als zoo danig wilde beschouwen. Zij had op zich genomen Mevrouw behulpzaam te zijn in 't theeschenken en 't was hem een genoegen toen hij haar behulpzaam mocht zijn in deze huishoudelijke bezigheid heel wat kopjes had hij uit haar rozige handjes aange nomen, wat vergezeld ging met allerlief ste glimlachjes of ondeugende verma ningen. Hij had zich gaarne den geheelen avond alleen met haar beziggehoudenze praatte zoo gezellig, zoo heusch, maar hij werd in een oogenbiik, dut ze met andere heeren stond te schertsen door een vriend geroepen om scheidsrechter te zjjn in een twistvraag over eene beschrij ving van een landschap in Tuiingen, waar hij veeitien dagen van de zomer- vacantie had doorgebracht. Zoo vloog de tijd om en werden de dames en heeren beleefd verzocht zich aan de whisttafeltjes te groepeeren. de ernst en de verheffing van het debat reeds de majesteit der wet verkondigen, die er het uitvloeisel van moet zijn. Vooial zijn wij en alleen een me thodische arbeid kar. ons er toe bren gen aan bet land wetgevende resul taten schuldig, die in de eerste plaats den voortgang der openbare zaak verze keren en die een waarborg zijn van uwe bekwaamheid om zonder overhaasting, maar zekerlijk, te geraken tot de her vormingen die de democratie van ons hoopt. Het hangt van u, waarde collega's oneindig meer af dan van uwen voorzit ter, te zorgen dat de kamer het doel bereikt. Ik beloof daartoe alle pogingen in het werk te zullen stellen, in zoover ik in staat ben. Maar de beste krachten, die ik daartoe kan aanwenden, vraag ik van u. Ik zal die putten uit de onuit puttelijke bron van alle energie, uit het gevoel van plicht, dat mij uw vertrouwen oplegt en ook dat het mij vergund zij het te zeggen uit die toegeeflijke goedheid, waarvan gij door uwe keuze mij eene kostelijke getuigenis hebt ge geven, en die reeds eene belofte is van hartelijke medewerking. Alle gezag, waar over ik zal kunnen beschikken, zal ik ontleenen aan uwe dagelijksche goed keuring. Ik zal er gedacctig aan zijn en mij bejjveren slechts een onpai tijdig, gematigd gebruik van mijn gezag te maken, zonder zwakheid tevens, even eerbiedig voor de waardigheid van elk der vertegenwoordigers en van de natie, en nauwlettend de noodzakelijke eischen voor de beraadslagingen eener groote vergadering ter harte nemende." Deze rede werd hehaaldelijk en vooral aan het slot warm toegejuicht. De nieuwe president is slechts 43 jaar, en heeft in minder dan 10 jaren car rière gemaakt. Zijn leven was een snel opklimmen de jonge Lyonneesche werk man gebruikte zijn vrijen tijd voor de studie, kwam, dank zij een door een hard werk veroverde beurs, op de hoogeschool, verwierf den prijs voor de wijsbegeerte op het algemeen concours en bereikte de normaalschool. Toen kwam de oor log, waarin hij als vrijwilliger op 20- jarigen leeftijd het kruis van eer won. Teruggekeerd naar de school, legde hij met schiiterend gevolg de laatste examens af, en van leeraar aan een lycée werd hij kabinetchef in hel departement van openbaar ouderwijs, toen hij nauwelijks 30 jaar was. Drie jaren later werd hij kamerlid en verbaasde hij allen door zijne welsprekendheid en zijne zeldzame werkkracht. In 1889 was hij begrootings- apporteur, in '93 minister van marine en eindelijk minister van financieën. Hij is een vijand van de socialisten, wier leer hij 10 jaren lang heftig bestreed. Het Duiische genootschap ter bevor dering der hygiène heeft eene vergadering gehouden, waarin het vraagstuk der beste slachtmethode ter sprake kwam. De hofiaud Dembo, uit Peteisburg, heeft heel Europa bereisd en overal de ver schillende slachtwijzen grondig en proef ondervindelijk onderzocht. Diens denk beelden werden nu door dr. Krüger der vergadering bekend gemaakt. Hij was tot hel resultaat gekomen, dat die me thode van slachten de beste is, waarbij de doodsverslijving hel spoedigst na den dood aanvangt en het langst voort duurt, zijnde dit de tijd, waarin het vleesch hard en bruikbaar is en niet tot bedeif overgaat. Hoe meer bloed geslacht vleesch bevat, des te eer bederft het. Proeven op konjjnen hebben bewezen, dat bij het dooden door eenen messteek de hoeveelheid bloed 80 gr., bij vooraf gaande verdooving door eenen slag op den kop slechts 60 gr. bedroeg. Bij deze laatste wijze trad de verstijving reeds na 1 minuut en tien seconden in, bij de andere wijzen eerst na 2.35 min Ook hield zij bij toepassing derJoodsche methode 18 dagen aan; anders slechts 13 (in den kelder van het hygiënisch Instituut bij eene temperatuur van 3 tot 7 gr. Celsius). Bij de Joodsche methode doet zich in het vleesch eerst na vijf da gen dezelfde hoeveelheid ammoniak voor als anders iu diie dagen. Het meest heeft het dier zeker te lijden door het steken in den nek. Alleen het ruggemerg wordt dan bij Retroffen, de pooten zijn dadelijk verlamd, en het beest slaat tegen den grond, maar he- houdt het bewustzijn. Deze wijze wordt echter nog alleen hier en daar in Rusland toegepast. Bij de Joodsche methode ver liest het dier dadelijk, na drie of vijf sec. het bewustzijn, terwijl bij voorafgaande verdooving door het slaan op den kon tenminste 15 seconden verloopen, er. het bovendien vaak voorkomt, dat de slag eenige malen herhaald moet worden. De bewering vun de besti ijders der Joodsche methode, dat de twee vertebrale slag aderen ongedeerd blijven en alzoo nog genoeg bloedaanvoer naar de hersenen overblijft om hel dier het bewustzijn te doen behouden, gelijk dan ook uit de trekkingen nog zou blijken, is volstrekt onhoudbaar. Bij het doorsnijden van de groote halsader wordt het geheele weefsel gelijkmatig aangetast, er is dus geen sprake van, dat de slagaderen nog bloed naar de heisenen zouden kunnen voeren. Wal de stuiptrekkingen betreft, daarvan kan hel dier niets Voelen; zij zijn met de bewegingen van ganzen, eenden en hoenderen te vergelijken, die soms nog, als St. Denys, met afgesneden koppen rondwandelen. De Joodsche slachtmethode, het schach ten, verdient naar overtuiging van de meeste deskundigen, warme aanbeveling. Het dier verliest daardoor zeker aan dadelijk slachtgewicht, maar het vleesch is veel beter en blijft veel langer goed. Het oordeel over de beste slachtmethode komt volgens dr. Krüger uitsluitend den physiologen toe. En dan kan van hy- giënsch standpunt slechts gewenscht wor den, dat de Joodsche methode eindelijk de erkenning vindt, welke zij verdient, De autoriteiten hebben alle reden om deze methode niet te verbieden, maar integendeel de algemeene invoering daar van te bevorderen. Met deze conclusie vereenigde zich de geheele vergadering. Dank zij de regeling van den gastheer kwam Paul aan eén tafeltje met een officier, een verre nicht van hem en juffrouw Bertha. Na eenig over en weer gepraat over dageliiksche zaken komt door een op merking van Paul 't gesprek op het nietswaardige van 't leven. Och, wat is 't, vervolgt hij »uit stof zijt gij geko men, en tot slof zult ge weder keeren" men is voor een korten tijd op de wereld gekomen om er elk oogenbiik, als ze u mogelijk lief is geworden, uitgerekt te worden. En dan, wat is dat korte leven 't Is geen samenleven, in elkaar opgaan meer, het is zorgen dat je niet bedrogen wordt; dien korten tijd, dat men menschen om zich ziel, is lang genoeg otn ze te leeren verachten en verfoeien om hunne egoïstische harts tochten. De vrouw, excuseert me da mes dat ik zeg, maar in 't algemeen, zult u me toe moeten stemmen, is 't zoo, de vrouw, vroeger het edelste, het hei ligste wat er was, is nu een comediante, epn coquette, die het licht te beroeren zielelevenin opschudding brengt, zich laat fèleeren, ja soms zelfs tot beminnens toe, en dan opeens verandeit als een blad op een boom. En de man? een kleintje schoppen, valt hij zich zelf in de rede, J toen hij door een kuchen van zijn buur- De bronzen medaille voor 12jaren trouwen dienst werd op den 12en dezer op de gebruikelijke wijze uitgereikt aan den fourier W. Heijer van het 5e Regt. Infanterie. Heden morgen vertrokken de mili ciens der lichting 1S'j3 vnn het 5e Regt. Inf: met onbepaald verlof. Gisteren omstreeks 9 uur v.m. passeerden alhier de 2e en 3e batterij van het 2e regiment Veldartillerie op hunne rnarsch naar de legerplaats bij Oldebroek. Verschillende officieren van het garnizoen waien die batterijen ter verwelkomst tegemoet gereden. Van 17 Juli tot 14 September zul len dagelijks uitgezonderd des Zondags in de legerplaats bij Zeist van 712 en van l'/jiVi uur schietoefeningen op groote afstanden worden gehouden, zoo dat het terrein in den omtrek van die legerplaats gedurende die dagen en uren onveilig is. Morgen Zondagvoormiddag zal de godsdienstoefening in de Remonstrant- sche kerk alhier worden geleid door dr. H. IJ. Groeneweger., R» monstrantsch predikant te Rotterdam. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur had er op de gasfabriek alhier een onge val plaats, dat ernstige gevolgen kon gehad hebben. By het schoonmaken van eene in langen tijd niet openge maakte teerleiding, drong door onacht zaamheid van een werkman, de teer naar buiten en geraakte in brand. Dreigend liet zich dit aanzien, daar de brandbare stof spoedig over eene groote oppervlakte was verspreid. Door directe en doel matig aangebrachte hulp wist men d brand evenwel spoedig meester te wol den en grooter onheil te voorkomen. De Raad der gemeente Amersfoort zal op Dinsdag, den 17. Juli 1S94 des namiddags ten 1'/, ure vergaderen ter behandeling der navolgende punten. 1. Benoeming van een wethouder. 2. Benoeming van een ambtenaar van den burgelijken stand. 3. Benoeming van een lid der open bare gezondheids-commissie. 4. Verzoek van den heer Dr. Heinsiu: om eervol ontslag als leeraar aan het gvmnasium ei. de inrichtingen voor mid delbaar onderwijs. 5. Verzoek van den heer mr. J Hey ligers om eervol ontslag als lid der com missie van toezicht op hel middelbaar onderwijs. 6 Request van den heer J. Blom om vergunning tot het leggen vaneen brugj over de binnensingelgiacht. met advies van Burg. en W'elh. Bij de j.l. Zaterdag dooi de archi tect Herm. Kroes alhier gehouden aan I esteding van de verbouwing van heerenhuizen was ingeschreven als volgt G. Wassink, Amersfoort f 8536. R. Dales, Apeldoorn 8370. W. v. d. Wagt, Nijmegen 8300. Amersfoort Utrecht Nijmegen Amersfooit Hoogland Ainersfooit C. de Froe, C. Smit, J. v. d. Peppel, G. Prins, Fr. de Bruin, H. J. Fijnenberg, W. v. d, Kooy, H. Schouten, J. Diters, Het werk is den gesund. minsten 8239 7980.32 7890. 7887. 7416. 7350. 7290. 7010. 6900. inschrijver man voor een oogenbiik tot't spel te ug geroepen werd. De man, vervolgt hij met drift, daar is 't nog droevige' mee, hy leeft om plezier te hebben en offert daar alles aan op. Hij verlochent 't schoonste, 't hoogste; vertrouwen en waarheid en zoekt zijn eigen >ik" te behagen. En dan al die loomheid en lafheid onder 't volk. dat zich dooi zoo'n egoïst laat leiden, het ontzenuwt, het maakt de wereld tot een verschiikking in plaats van tot een Paradijs. Ik las van avond in de courant, dat zich weer iemand van 't leven beroofd had, t was een meisje. Ongelukkig verschijnsel, dat zoo iets moet gebeuren, 't was waarlijk beter dat alles nooit gekend te hebben, of men maar nooit bestaan had, ach. Een kleintje ruiten, onderbreekt Bertha op eens. Die krijgt van mij een acht, en ik leg er den heer op, zegt de offi cier, en u mijnheer de pessimist? at is gevraagd, ruiten De aas gaat er altijd nog boven, hé? Ik zal eens zien wat mijn vrouwtje mee brengt: harte vrouw, harte 3, dat is 't heilige getal, wat renons? en geen troef meer, waarde partner? Nu dan heb ik hier nog wat moois voor uw vrouwtje, den heer, zegt de officier, terwijl bij de kaart neerlegt, en den slag op neemt, dat is 't boekje. Wordt vervolgt). Bij gunstig weder zal Woensdag 18 Juli 's avonds halfacht op het terras der sociëteit vAmicitia" een concert ge geven worden door de stafmuziek vat het 5e Regiment Infanterie onder direc tie van den heer G. K. G. van Aken De volgende nummers zullen worden uit gevoerd 1. Nederlandsche schutterij-marsch van Aken. 2. Ouverture nLeichte ,Cavallerie" von Suppé. 3. «Künst'ler leben" Walzer Jon. Strauss. 4. Grande Fantasie de l'opéra •Hérodiade" Massenet. 5. Ouverture «Osstan'sNachklange" Niels Gade. 6. Grand Ballet (Divertissement de l'opéra .Faust" en 7 parties Cu. Gounod. 7. (a. »An die Heimath" (Unga- risch) Miska Hauser (b. «Die wachtparade kommt" Eilenblrg. Fantaisie sur des motifsde l'opéra »La Ftlle du régiment" de Donizetti Fr. Blumentritt. Gevonden op den openliaren "eg Een steekbeitel. Een stalen rozenkrans. Een wagenmoer met opsluitpin. Rechthebbenden vei voegen zich tei te- rugbekoming aan het hireau van politie. Een erfgenaam gezocht Men vermoedt, dal zich in Nederland ophoudt de heer W. L. C. Aldus heet hij sedert het vorige jaai, toen hij zijn naarn W. L. v. d. P. in W. L C. liet veranderen. Dien heer moet een erfenis van 300.000 dollars (f75Ö.000) zijn ten deel gevallen, maar men kan hem nergens vinden. Als hij nu door middel van dit blad te weten komt welk een schatten hem ten deel vielen, houden wij ons voor een bewijs van dankbaarheid zijnerzijds aan bevolen 1 Eene overstrooming Bij Birming ham is eene kanaaldijk doorgebroken Steenkolenmijnen werden overstroomd, fabrieken moeten stilstaan; liOOO arbeiders zijn zonder werk. De schade wordt voor- loopig op f 100.000 begroot. De aardschokken, waardoor een gedeelte van Konstanlinopel is geteisterd hebben zich niet herhaald. Evenwel blijkt het, dat de schade, welke deze aardbeving aanrichte, grootter is, dan men had ge dacht. De regeering heeft tenten ter be schikking gesteld, ten einde ten minste voorloopig een onderkomen te kunnen verschaffen aan de inwoneis der buiten wijken, die nu onder den blooten hemel moeten overnachten. Men beweert dat het aantal der personen, die het leven verloren, meer dan 100 bedraagt, maar tot dusver is dit getal nog niet met zekerheid vastgesteld. De cholera in Galicië blijft voort duren. Volgens een telegram uit Weenen aan de Kölnische Zeilung zijn te Zales- zekyki, het centrum der epidemie, op 9 en 10 Juli 24 cholera-gevallen voorgeko men. Overeenkomstig de besluiten der internationale cholera-conferentie, onlangs te Dresden gehouden, heeft de Oosten- rijksche minister van binnenlandsche zaken het geheele district Zaleszckyki voor besmet verklaard en daar alle voor nemen. Ook te Danlzig zijn weer eenige choleragevallen voorgekomen, waar- doodelijken afloop. De is een werkman, afkom- naburige visschersdorp van een met overleden lijder stig uit het Bohnsack. Een nieuwe Noordpool-expeditie heeft Woensdag aan boord van de Wind- ward Londen verlaten. De leiding dezer expeditie bestaat uit acht stoutmoedige mannen, meerendeels zee-officieren en éen bekend sportsman, den heer Duns- ford, die de laatste jaren geen rust meer kende, voordat ook hij eens met de avon turen van het Noordpool-leven had ken nis gemaakt. Verder is aan boord eene equipage van 22 man, van wie de leiders zich aan de zuidkust van Franz Jozephland willen af scheiden, waar zij den 2.ien Augustus hopen aan te kornen. Zij nemen dan een waar arsenaal van vuurwapenen, harpoenen, visscherijgereed- schappen enz. mede met een mondvoor raad, die voldoende is om de expeditie 4 jaren in het leven te houden, onge rekend zelfs den buitengewonen eetlust welken de i.uropeanen in de Poolstreek plegen te gevoelen. Als genotmiddelen hebben zij zich ook voorzien van een lamelyken voorraad cognac en tabak, waarin ook uitstekende middelen tegen de scheurbuik gezien worden. Zij zullen den tocht naar de Pool langs een weg van 6 a 700 mijlen afleggen, terwijl zij overal bewaarplaatsen van levensmiddelen zullen opslaan, voor ge val de expeditie onverhoopt tot den te rugkeer gedwongen mocht worden. De booten der expeditie zijn van alu minium en daardoor zeer licht en tevens zeer sterk, bovendien nemen zij honden sleden mede die 1000 pond zullen kun nen torsen. Het is voor de stoutmoedige reizigers te hopen, dat hunne reis eenig gevolg moge hebben. Een politie-agent in een Zuid-Hol- landsche gemeente, niet ver van Schoon hoven, had een landlooper opgepakt, en ging er mee naar het arrestantenhok, maar kon de deur niet open krijgen. De burgemeester I eproefde wat aan den agent niet mocht gelukken, maar slaagde evenmin, waarna een smid ontboden werd. Deze sukkelde er eveneens mee en toen nam men een kloek besluit: de landloo per werd buiten de gemeente gebracht en verzocht heer» te gaan, aan welke vi iendelijke uitnoodiging hij haast-je-rep-je voldeed. BDKGEKLIJHE STANDEN Amersfoort. GEBOREN6 Juli. Teubechien Catharina, van Pieter Bouman en Hendriua Koesta pel. Elsina, d. van Cornelis van Nieuwen- huizen en Elisabeth van der Yelden. Hendrik, z. van Albertus Buddingh en Wou- tera Geertruida Jekel. 7 Juli. Gerbrand, van Cornelis Schoonderwoerd en Maria van den Heuvel. Jacoba, d. van Hind rik Henderiekels en VYilhelmina Aalbers. 8 Juli. Willem Frederik, z. vau Peter van den Hooff en Pieternella Doesburg. Bernar- dus Hendrikus Antonius, z. van Jordanus Heudrikus Leusing en Ooruelia Johanna Jacobs. Cornelis Leonardus, z. van Cor nelis Scheerder en Hendrika van Eijkelen- burg. Maria Johanna Elisabeth, d. van Hendrikus Gerardus Aarts en Maria Wil- lard. 9 Juli. Wilhelm, z. vau Karei Otto en W ilhelmina Antonia van Workum. 10 Juli. Johanna Adriana, d. van Gerritje van Apeldoorn. Gerardus, z. vau Johannes de Waal en Gerritje Apeldoorn. ONDERTROUWD: 12 Juli. Ritske Wij- menga en Cornelia Antonia Sprij. Jan de Wilde en Hendrika de W'inter. Johau- nes van Keken eu Antje van Bogerijen. Albertus van der Geld en Hendrika Maria de Metter. GETROUWD: 11 Juli. Jau Tiggelaven en Jannetje Wolfswinkel. OVERLEDEN5 Juli. Adriana Rijnders, 10 d. Adrianus van de Brug, 19 m. Juli. Geertruida Does, 28 j. ongeh. Antonia Cornelia van Velzen, 10 m. 11 Juli. Hendrikus Pot, 12 m. Btiii scli o ten. GEBOREN6 Juli. Johan, Hendrik, z. van Abraham Frederikse en Jeanne Wrille- mina Spruijt. 7 Juli. Martin z. van Jacob van de Groep en Geertje Hartog. GETROUWD,: 7 Juli. Wouter Duijst en Evertje van den Bos. OVERLEDEN: 6 Juli. Jan Vermeer, ongh. oud 22 jaren. 7. Juli Willem de Graaf oud 9 maanden, Hoogland, GEBOREN5 Juli. Anna, d. van W. Parker en R. den Ouden. Leusden. OVERLEDEN9 Juli. Eeu levenl. aangeg. kd. van Johannes van Moorst en Grietje van der Geer. Stouteubnrg. GEBOREN: 8 Juli. Hendrik, z. van Her man us van Drie en Jannetje van Drie. Juli. Heiltje d. van Willem Smit en Bartha van Bekkum. 11 Juli. Cornelia, d. van A albert Jansen en Hendrika Voskuilen. Woudenberg. GEBOREN 6 Juli. Johan, z. van Adri- geschreven voorzorgsmaatregelen doen t anus Cornelis ter Burg en Cornelia Ederveen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1894 | | pagina 2