Dinsdag 26 Mei 1913. fil"" Jaargang. DE EEMLAN DER". BUITENLAND. FEUILLETON. Het Eeuwige Leven. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 3.50. Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) - 0.10. Afzonderlijke nummers - 0.05. Deze Courant versohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelievo men liofst vóór 11 uur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in to zenden. Bureau: UTRECHTSCH ESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. J PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regolsf O.rjO, Elke regel moorO.IO, Dienstaanbiedingen 85 cents bij vooruitbetaling. Grooto lottors naar plaatsruimte. Voor handol on bodrijf bestaan zeer voordeoligo bopalingop tot het herhaald advorteoren in dit Blad, bij abonnomont, Eono circulaire, bovattendo do voorwaarden, wordt op aanvraag toogezonden. Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURG. 3, 11°. 313 Kennisgevingen. BESCHERMING VAN MOLLEN. Do. Burgemeester van Amersfoort, Gezien de aanschrijving van den Heer Commissaris der Koningin dezer provincie van den 14. Mei 1913, 4c AfdoeUng, no. 2136/1643 (Provinciaalblad. no. 21) Brengt tor kennis van belanghebbenden dat bij Koninklijk Besluit van 4 Februari 1913 (Suialsblad no. 48) d e ni o 1 is opgenomen onder de dieren, die fco allen tijde worden geacht voor landbouw of hout-teelt nuttig te z\jn dab het mitsdien is verboden mollen te vangen, te dooden, to vervoeren, te lcoop aan te bieden, te vor- koopeu, af te leveren, of ten verkoop of Ier af leve ling in voorraad te hebben; dat dit verbod tijdelijk en onder zekere voorwaar den kan worden opgeheven door den Heer Com missaris der Koningin dat aanvragen tot het hekomen eener ontheffing als bovenbedoeld beliooren te worden gericht aan ge .nolden heer Commissaris der Koningin en inge diend bij don Burgemeester der woonplaats van den aanvrager. Amersfoort, den 25. Mei 1913. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. Politiek Overzicht De vredesonderhandelingen. In de vorige week werd de lioop niet ver vuld, dat het eindelijk zou komen tot de on- derteekening van de voorloopige vredesvoor waarden. Maar toch is de stemming te dien aanzien gaandeweg optimistischer geworden. Tot algemeene verrassing en teleurstelling was vernomen, dal ook de Porie veranderin gen had verlangd in het door de mogendheden opgestelde ontwerp der vredespreliminaircs. Men vreesde, dat daardoor de ondertcekening weder voor onbepaalden tijd kon worden ver traagd. Daarover denkt men nu echler met meer gerustheid, sinls vernomen is, dat de van Turksche zijde gedane wijzigingsvoorstellen niet van bijzondere beteekenis zijn en dat hunne indiening waarschijnlijk slechts ecne taktische manoeuvre is geweest, bestemd om als tegenwicht te dienen voor de Serviscli- Grielcsclie wijzigingsvoorstellen. Onder deze omstandigheden is hel niet onwaarschijnlijk, aat tussclicn beide partijen overeenstemming verkregen wordt in dien zin, dat de voorstel len aan beide zijden worden ingetrokken. Over den stand van zaken wordt uit Lon den aan de Temps bericht, dat de ondertee- kening van de vredesonderhandelingen ver traagd wordt door moeielijkheden van tweeërlei aard: eenerzijds moeielijkheden tussclicn de bondgenooten en de mogendhe den, anderzijds moeielijkheden tussclicn de bondgenooien en de Turken. Wat de mogend heden betreft, is het leere punt de vertegen woordiging van de bondgenooien bij de finan- cieele commissie te Parijs. Maar de Engcl- sehe regeering schijnt van meening te zijn, dat het moeiclijk gaat de bondgenooten te beroo- van van beraadslagende stemmen in de i'iuan- eieele commissie na de door de conferentie der ambassadeurs aangegane verbintenissen. Sir Edward Grey heeft zich daarover duide lijk uitgedrukt en heeft verzekerd, dat zijne meening niet veranderd was sedert het redi- geeren van art. G van het verdrag-ontwerp, dat geen geschillen lusschen de gedelegeerden van de bondgenooten en de vertegenwoordi gers der mogendheden specificeert. Het is mogelijk, dat dc bondgenooten zich met deze verklaring tevreden stellen en niet aandrin gen op de inlassching in art. G van eene zin snede, bepalende dat zij beraadslagende stem in de financieele commissie hebben, maar het artikel zullen onderteekenen, zooals het nu is geredigeerd. Wat de Turken betreft, de betzwaren die zij mbrcnge,n tegen de door de bondgenooten voorgestelde wijzigingen, slaan op twee pun ten. Zij proteMeeren in de eerste plaats te gen de verwijdering uit de artikelen 3 en 5 van de woorden „verbonden souvercinen", omdat dit' cene vernedering voor Turkije zou inhouden. Daarop antwoorden de bondge nooten, dat de sultan in rechten stce'ds al leen dc souverein is van het gebied, dat hem ontnomen is, en dat dus bet feit om alleen vermeld te worden als zich wondende tot do mogendheden over het lot van het genoem de. gebied, niets vernederends voor Turkije heeft. Uit juridisch oogpunt is dat de ecnige logische formule. Inderdaad is dat eene zeer bijkomstige kwestie en men denkt niet, dat de Turken daarop sterk zullen aandringen. Daarentegen is aan te nemen, dat men zich minder gemakkelijk zal verstaan over bet verlangen van Griekenland om sommige, door den oorlog van 1897 afgeschafte verdra gen dadelijk weer in 't leven te doen treden. Maar hier is het mogelijk, dat Griekenland op zijne beurit in eene geest van verzoening hierop niet zal blijven, staan. Eindelijk hebben de bondgenooten eenige bepalingen gevraagd betreffende de capitu lation, de handels verdragon enz. Daarop heb ben de Turken geantwoord, dat zij in dat ge val genoodzaakt zouden zijn soortgelijke be palingen te vragen betreflende bel lot van de muzelmannen in de geannexeerde landen, bet beheer van dc vakoef goederen, enz. De Turksche gedelegeerden, hebben op deze verschillende punten instruction aan hunne regeèrihg gevraagd. De algemeene indruk is, dat van die zijde geene ernstige bezwaren zijn te verwachten en diat de Turksche regec-. ring verlangend is het vredesverdrag zoo spoedig mogelijk te onderteekenen. In de. Balkankringeai is men van meeniug, dat het verdrag in den loop van deze week zou kun nen onderteekend worden. De aan verschil lende artikelen te geven uitleggingen zouden neergelegd worden in aan het ontwerp toe te voegen artikelen of brieven. De eerste officieele bijeenkomst van de Balkangedelegeerden met de Turksche gevol machtigden zal waarschijnlijk tevens de laat ste zijn. De wederzijdsche gevolmachtigden zouden zich er toe bepalen liunnc geloofs brieven uit te wisselen en het vredesverdrag te onderteekenen De anii-Japansche beweging in cie tfer>eenógde Sta Sen, Het bericht van het overlijden van den Keizer vam. Japan, waardoor Aij verleden Vrijdag werden opgeschrikt, werd op den voet gevolgd door een tegenbericht, inhou dende dat Keizer Joshihilo slechts rustig sliep. Sedert is geen bericht ontvangen, dat deze slaap is overgegaan in den doodsslaap, waarmee intusschcn nog niet gezegd is, dat de Keizer de ernstige ziekte (longontsteking), die hem heeft aangetast, te bovon is. Dat zal men moeten ulwachlen. President Wilson heeft voldaan aan den plicht der inlernationaxv beleefdheid, door aan den zieken Keizer namens dc regeeiring en het wik der Verecnigde Staten eene be tuiging van sympathie te zenden, on de hoop uit te drukken op eeui spoedig en volledig herstek Aan betuigingen van sympathie in dc betrekkingen tusscheai Japan eui de Ver- eenigde Stalen is men anders in den laatslien tijd niet verwond. Dc amli-Japansche bewe ging lioeft juist i'n dc laatste dagen een groo- ten triomf behaald; de gouverneur vain Cali fornia heeft die wet onderleekcud, die aan niet genaturaliseerde vroemddiingem het be zit van onroerend goed verbiedt. Schijnbaar worden alle vreemdelingen hier over één kaan geschoren; maar in werkelijkheid is de maatregel gerioht tegen het Aziatische ele ment, dat men wil weren, want minder krachten de wet dan tengevolge van de door de rechterlijke macht aangenomen jurispru- denlién, kunnen Aziaten het burgerrecht in de Yercendgde Staten niet verwerven. Dc betrekkingen lusschen Tokio en "Was hington zijn dientengevolge op dit oogenbiik gespannen. Eeno andere vraag is echtor of daaruit een breuk zal voortkomen. I'n het Journal des Débats wordt deze vraag in onilkennenden zin beantwoord. Tot toelich ting daarvan wordt gezegd, dat de Ameri- kaansche bondsregeerihig zich zeer zeker in een neteligcn toestand bevindt. Zij weet, dat het moeiclijk oil gevaarlijk is zich te men gen in de zaken van de bondsstaten, zelfs wanneer die in botsing komen met de inter nationale verplichtingen van de Unie. De de in oer a ton, die nu aan het bewind zijn, heb ben daarin zelfs een te grooteren tegenzin, omdat de eerbied voor de autonomie der Staten een van de traditioneele punten van het programma der partij is. De regeeri'ng te Washington zit lusschen deze moeielijk- hcid en dc verdragen, die aan Japan het recht geven op eene behandeling op den voet van de meestbegunstigde natie. En alles wat zij kan doen, is trachten tijd te winnen en eene oplossing te vinden, die den schijn vol doende redt om de regeering te Tokio an staat te stellen niet haar uitdrukkelijk aan te nemen, maar zich cr naar te voegen. In 1907 reeds had men zoo een ander ge schil lusschen CaLifornië en Japan niet ge regeld, maar om zoo te zeggen verdoofd. In California was eene wet aangenomen, waar door Japansche kinderen van de openbare scholen werden uitgesloten. De openbare meening in Japan nam dit iioog op. Men ein digde met eene schikking over en weer: de wet werd niet toegepast, maar de regeering te Tokio beteugelde met kracht den al te mild vloeienden stroom van Japanners naar de Ycreenigdc Stateu, door de afgifte van oma gra licbe wijzen zeer te beperken. Waarschijn lijk zal men ook ditmaal de moeielijkhcid laten uitslijten. Er wordt reeds aangekon digd, dat het Amorikaansche antwoord op de Japansche protesten de opmerking zal in houden, dal de Califoiraische wet den grond eigendom vam de Japanners niet verbiedt en aan den anderen kant de kwestie van hunne naturalisatie nial in omlkoimenden zin be slist. Die kwestie zou kunnen worden gere geld door een geval te brengcm voor bet hoogste gerechtshof. Dit alles brengt gee-rie verandering in don fedbclijken toestand, dien Califoraïë in 't le ven wil roepen, maar werpt er een juridi- scben dekmantel over en laat toe, dat tijd wo>rdt gewonnen. Zeer zeker zal do open bare meening öln Japan daardoor niet be vredigd worden. Het Japansche volk is er natuurlijk zeer ontstemd over zijne kinderen in een vreemd land behandeld te zien als ongewensohte personen. Maar er is toch wel reden om aan te nemen, dat de Japansche diplomatic zich zal leenen toet de aanwen ding van de verdovende middelen, die de regccrmg te Washington zal bedenken. Als men te doen had met eene wet, gevoteerd door do vertegenwoordiging van een nabu rig land, zou het gevaar van een conflict ge- evenredigd zijn aan de middelen van actie, waarover Japan kan beschikken. Maar men heeft te d"oen met oen zeer ver afgelegen land, dart. alle gewemschte hulpbronnen bezit om vijandelijkheden te rekken, dde ruïneus voor Japan zouden worden. De regeering in Tokio heeft steeds getoond, dat zij de be zwaren wist te wikken en dat zij doordron gen is van de -waarheid, dat de diplomatic sleolils de uitdrukking is en kan zijn van de krachten, die zij achter zich heeft. Dc Balkan-oorlog. Londen, 26 Mei. Reuter bericht, dat men in eene vergadering van de Grieksche, Servische en Montenegrijnschc gedelegeerden, die anderhalf uur duurde, tot het besluit geko men is, dat, daar de Turken on de bondgev nooten de wijzigingen, die zijn voorgesteld in het voorloopige vredesverdrag in handen hebben, het oongeblik geschikt is om eene conferentie van de oorlogvoerenden1 bijeen te roepen. Zij zullen Sir Edward Grey voorstellen dit te doen. De Bulgaarsche gede legeerden woonden de vergadering niet bij maar zijn van hot genomen besluit in kennis gesteld. Londen, 26 Mei. Reuter bericht, dat de gezantenconferentie 2£ uur heeft geduurd. Men verzekert, dat de wensch algemeen is, dat de vredesvoorwaarden vlug en zonder veranderingen worden onderteekend. Behalve met de vredeskwestie hield de conlerentio zich bezig met bet statuut van Albanië. Tweede telegram. De gezantenconfc- rentie duurde tot bijna zes uur ca verdaagde zich tot Vrijdag a.s. We en en, 26 Mei. Uit Sofia wordt van heden bericht, dat Spalaikowics gisteren offi cieel heeft verklaard, dat de Servische regee ring de herziening wenscht van het Serviscli- Bulgaarsche verdrag. In wel ingelichte krinj gen wordt gezegd, dat Bulgarije er bepaald op gesteld is, dat bet verdrag zal worden in stand gehouden, en de herziening zal weige ren. De correspondent van de Vossische Ztg. te Belgrado bericht, dat er verrassingen voor! de deur schijnen te staan. De Stampa heeftf bericht, dat binnen een vijftal dagen de inlij ving van het door Servië veroverde Macedo nische gebied in de skoepschtina plechtig ge proclameerd zal worden. Inderdaad gaat zulk een gerucht rond in de kringen van de afge vaardigden der radicale partij. Eene authen tieke bevestiging daarvan was tot dusver niet te krijgen. Daarentegen slaat het vast, daü minister-president Pastes voornemens is, in de skoepschtina eene verklaring af tc leggen over den stand van dc Scrvisdi-Bulgaarscho geschillen. Hij heeft den leider van dc nation nahslcn Ribarats uitgenoodigd tot cene con< fcrentic om hem met het standpunt van de rcgccring bokend tc maken en voeling met heul te nemen over de wijze waarop dc zaak in d skoepschtina ter sprake zal worden gebracht Misschien staat het vermelde gerucht in ven band met de aanstaande programrede var Pasics. liet protokol van dc overeenkomst, waar door de geschillen lusschen Bulgarije en Ru menië tot oplossing zijn gebracht, bevat vol* gens do Ncue Freic Prcssc de volgende viel punten 1. Silistria wordt met een gordel van 3 KM. breedte, van dc barrière der stad af go rekend, aan Rumenié overgelaten. 2. Rumenië heeft het recht Rumecnsche scholen en kerken in Macedonië te onder houden. 3. Het staat aan Rumenië vrij zijne gren zen tegen Bulgarije te versterken, hol geen aan Bulgarije verboden is. 4. Rumcniö keert aan de inwoners van SU listrla, die de stad metterwoon willen vcr< laten, eene schadevergoeding uit, waarvan het bedrag door cene gemengde commissie samengesteld uit Bulgaren en Rumencn, zal worden bepaald. Het voordeel schijnt hierbij geheel aan Rumeenschc zijde le zijn. Dat bclol inlus- sclicn niet, dat er in Rumenië elementen zijn, die hiermee niet tevreden zijn en op nog meer compensatiën voor de Rumecnsehe on< zijdlgheid in den oorlog tegen Turkije aan* spraak maken. Aan het hoofd van deze oppo sitie staat de gewezen minister-president Peter Carp. In eeno vergadering van leden der conservatieve partij heeft deze het voor stel gedaan hei protokol van de conferentie te Petersburg te verwerpen. De vergadering besloot hot nemen van een besluit over dit voorstel te verdagen, hetgeen in Bukarcst als eeno overwinning van de vredespartij wordt beschouwd. Rumenië zal dus naar allo waarschijnlijkheid genoegen nemen. Daar mee schijnt althans één gevaar op dc li BaR kan uit den weg geruimd tc zijn, dat lang aU zeer ernstig werd Beschouwd. Duitschland. Ber 1 ijn26 Mei. Het Engclsche Koningsv paar is lieden avond om zes uur aan liet Met* tincr Bahnhof aangekomen; het begaf zich naar het slot. Het Keizerpaar, groothertogin Louise van Baden en de prinsen Oskar eii Joachim aten des avonds bij het Koningspaar Morgen avond vertrekt het Koningspaar van het Lelirler Bahnhof via Vlissingen naai Londen. Tegenover den opperburgemeester "WcrmuU^ drukte het Koningspaar zijne groote Yoldoe* ning uit over zijn verblijf in Berlijn. Het heeft 10,000 mark voor liefdadige doeleinden be< schikbaar gesteld. België. Brussel, 26 Mei. De suikercommissïö Is lieden namiddag bijeengekomen lol bcban{ deling van het certiïicaat van oorsprong, dai voor EngcLsohe suiker zal moeten wordofl overgelegd nadat Engeland zich zal hebben teruggetrokken uil de internationale unie. Wat baat bet vurig begin, als bet midden lauw en het einde koud is? Een Kornau van hielde 63 DOOR MARIE CORELLI. En met deze woorden keerde ik mij om en begon mijn eenzame wandeling. Ik was vroeg in den namiddag aangekomen en de zon stond nog hoog aan den hemel de hitte was groot en de lucht was volkomen stil. Naarmate ik hooger klom werden de gonzende geluiden van het leven der men seden in het kleine dorpje, dat ik achterge laten had, zachter en wef.den weldra niet meer vernomen en ik werd mij langzamer hand van de groote en plechtige eenzaam heid bewust, die mij overal omringde. Geen verdoold schaap graasde op het verbrande bruine gras van de rotsige hoogte, die ik langzaam beklom geen vogel zweefde om boog door het veibliüdende, diepe blauw der fcffen lucht. Het eenige geluid, dat ik hooren kon, was hert zachte rythmische plassen der golfjes heneden op het strand en een onbe- sterad-dieper gebrom der zee, die in do verte zioh een weg door de rotsen baande. Er was *4s erootsch in de stilte en eenzaamheid van het tooneel, —en iets zeer treurigs ook, dacht ik, was mijzelf betrof, zwevend lusschen hoop en vrees, opzwoegend langs het rots pad, naar dat somber uitziend gebouw van donkere steenen torens en hooge, dreigende muren, waar het besL mogelijk was, dal mij slechts een ontmoedigende ontvangst wacht te. Toch met den brief van hem, die zich on- derteekende als „Uw minnaar" op mijn hart, gevoelde ik, dat ik een talisman had, dio zelfs nog dichter gesloten deuren zou kunnen openen. Toch begaf mij den moed een wei nig toen ik eindelijk voor de zware ijzeren deuren stond, die een hooge steenen poort afsloten, waardoor ik niets dan groote dui sternis gewaar werd. De weg, dien ik ge volgd had, eindigde in een voorplein tegen over deze poort, en een paar hooge pijnboo- men met knoestigen stam en takken, alsof dc volle kracht van menigen stormwind ze uit hun gewonen vorm gebeukt en verbogen had, waren het eenige wat op den onvrucht- baren grond groeide. Een ijzeren ketting met een massieven ring onderaan deed den ken aan een mogelijk middel om te schellen of op een andere wijza de aandacht te trek ken, maar gedurende enkele oogenbllkken durfde ik er niet aan trekken. Ilc stond naar de grimmige poort te staren met een gevoel van volslagen eenzaamheid en verslagenheid, de vlugge, onweerstaan bare Impulsie, die mij er toe aangespoord had de reis te maken en die mij, als het ware door haar eigen kracht had voortgedreven, stierf plotseling weg in een droevig bewust zijn Yan ongeschiktheid en dwaasheid van mijn kant en ik begon mijzelve te verwij ten, dat ik mij zoo volkomen had overgege ven aan den toevalligen invloed van iemand. die ten slotte eigenlijk ais een vreemdeling beschouwd moest worden. Want wat was Rafel Sanloris voor mij? Nierts dan een oude academievriend van den man, die geduren de veertien dagen mijn gastheer geweest was, en met wien hij toevallig op een zeil tochtje weer de kennismaking hernieuwde. Iets eenvoudigers en alledaagscher was nooit voorgekomen en toch, hier was ik nu, vol vreemde indrukken en visioenen, die mis schien alleen het gevolg waren van handige hypnose op mij uitgeoefend, omdat de hyp notiseur misschien in mijn temperament een geschikt „sujet" gevonden had om zijn be kwaamheid le beproeven. En ik was zoo on middellijk voor zijn macht bezweken, dat ik een reis van honderd mijlen afgelegd had naar een plaats, waarvan ik vroeger nooit gehoord had, om de kans te hebben een man te ontmoeten "\an wien ik niets wist! be halve, dat, volgens wat Rafel Santoris van hem gezegd had, hij de volgeling was van een groot psychisch Leeraar, dien ik eens gekend had. Zulke twijfelende en verwarrende gedach ten als deze, die snel door mijn brein jaag den, maakten dat ik mijzelf ernstig beschul digde van ondoordachte en onvergefelijke dwaasheid in al wat ik gedaan had of deed, en ik was bijna op het punt om te keeren en op mijn schreden terug te gaan, toen een plotsclingcn scherpe lichtstraal, niet van de zon, als 't ware voor mijn oogen flitste en ze pijn deed door zijn verblindend geschit ter. Het was gelijk aan een vurigen zweep slag, die mijn aarzelende gedachten geeseldo, en het schrikte mij op lot plotseling hande len. Zonder verder er over na le denken, wat ik deed, ging ik regelrecht naar den ingang van het Chateau en trok aan den ijzeren ketting. Onmiddellijk zwaaide de deuren open zonder geluid en ik stapte in de don kere gang daar achter waarop zij even geluidloos weer achter mij sloten. Nu was geen teruggaan meer mogelijk, en mijzelve lot vastberadenheid dwingend, liep ik vlug door wat blijkbaar een lange gang was, met een hoog gewelfd dak van massieven steen. Het was er duister en koel en verfrisschend na de groote hitte buiten en ik zag een blauw licht aan het einde, waarheen ik mij begaf Het licht werd grootcr naarmate ik naderde en een uitroep Yan verlichting en genoegen ontsnapte mij, toen ilc mij plotseling op een schilderachtig vierkant plein bevond, in schoonc, groene gras- en bloemperken ver deeld. Recht tegenover mij stond een rijk ge beeldhouwde dubbele eikenhouten deur wijd open toen ik naderde, mij in slaat stellend in een groote ronde zaal te zien met een koepeldak in het midden, waar een fontein een zuil van zilveren droppels omhoog zond, die weer met een welluidend geplas neervie len in een diepen bak, die met wit marmer afgezet was en waar Leere, zacht blauwe wa terlelies aan de oppervlakte dreven. Bekoord door dezen liefelijken aanblik ging ik recht uit en trad binnen zonder het recht van toe gang te vragen, en stond toen In verbazing en bewondering om mij heen te zien. Indien dit het Huis van Aselzion was, waar zulke moeilijke lessen geleerd en zulke zware bo- proevingen onder de oogen gezien moesten worden, geleek het toch zeker niet op een huis van boete en zelfzuchtlging, maar eer der van weelde. Prachtige marmeren stand beelden stonden langs de wanden der zaal in verschillende nissen lusschen opgepotte! massa's rozen en andere bloemen vel0 ervan waren volmaakte kopieën naar klas* sicke modellen en alle drukten kracht e# vastberadenheid of schoonheid en rust uit. En liet wonderbaarlijkst van alles was bot licht, dat neerstroomde door de hooge koe»; pel Ik kon naar waarheid gezegd hcbbeif dat het gelijk was aan het „lloht dat nooit to land of ter zee gezien was." Hot was niet het licht der zon, maar iets zachter en intcm ser en het was in t geheel niet U beschrij< ven. Geboeid door de rustige bekoring van mlj^ omgeving zette ik mij op een marmeren bank bij defontein neder en sloeg het ge schitter van het water gade terwijl het om hoog spoot met al de kleuren van den regen* boog en neerviel in de donkerder schaduw wen van hef basin, en voor een oogenbiik' verloor ik mijzelve in een soort wakenden (droom, zoodat ik met een schok als iets van schrik opsprong, toen ik plotseling zag dat een gedaante mij naderde, die van een man, In een wit gewaad gehuld, ecnigsV zins gelijkend op dat wat in de kloosters ge dragen wordt en toch eigenlijk geen mon4 nikspij, hoewel hij een soort van kap droeg die gedeeltelijk zijn gelaat verborg. Mijn han stond bijna stil en ik kon nauwelijks ademt halen van zenuwachtige vrees toen hij ine$ bijna volkomen geluidloozen tred naderde» hij scheen jong te zijn en zijn donkere schitterende oogen zagen mij vriendelijk aan en naar ik meende met iets van meda* lijden. Wordt vervolgd*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 1