Uit den omtrek. De speciale candidateu die hiertoe in eenige districten, een drietal, gesteld waren, hadden een tot het tolaal in die districten uitgebrach te stemmen, gering aantal stemmen op zich weenigd. Gaat men den geheelen uilslag na en dcD vermoedelijk te verwachten uitslag der her stemmingen, dan is een anti-wethouder De \ird-es-meerderheid zoo goed als zeker, iets dat bij de komende wethouders-verkiezing nog "wel eens tot verrassingen aanleiding kan ge ven. Blijvend gedeelte. Bij Kon. be sluit is bepaald, dat voor den dienst bij het blijvend gedeelte bij de bereden korpsen in werkriijken dienst zullen worden gehouden alle tot die korpsen behoorende miliciens der lichting 1911, voor den tijd van zes maanden, aansluitende aan den eerste-oefe- mngstljd. Bij de brigade grenadiers en jagers en de overige infanterie brigades zullen te ramen voor den dienst bij het blijvend gedeelte in werkelijken dienst worden gehouden 381*6 man voor den tijd van vier maanden voor de voorjaarsploeg der lichting 1913, waaron der ook begrepen zijn, die met die lichting hun eerste oefening volbrengen. Bij de vesting-artillerie zullen voor gelijk doel 400 man onder de wapenen worden ge houden. (Avondp.) Men meldt uit 's Gravenhage: D< -"S:'T?. en ja gors rukten gisteren uit naar de Maliebaan ter gelegenheid van het feit dat 84 jaar geleden het regiment grena diers en jagers werd opgericht. De brigadecommandant kolonel "Weber, in specteerde de troepen en sprak hen toe. Bij den daarna met militaire muziek door de stralen gemaakten marsch deed zich op het plein, nadat de troep voorbij het Ministe rie van Oorlog was getrokken waar kolonel "Weber Minister Colijn die in zijn kabinet voor het venster stond salueerde, een incident voor Dc menschcndrom immers, die de muziek voorafging, sloeg rechtsaf dc Lange Poten in, denkende dat de troep zou volgen. Toen nu dc colonnes linksaf het Plein opmarcheerden wilde de menigte langs de gelederen heen weder naar voren dringen. Hierbij moesten de grenadiers het publiek met het geweer te rugdringen, waarbij een luitenant onder den voet geraakte. Eindelijk bracht een talrijk cordon soldaten, bijgestaan door eenige poli tieagenten de overigens niet kwaadgezindc menigte tot staan en hernam de onder den voet geraakte officier onder een hoeratje zijn plaats in de compagnie. Over de slikken. Men meldt nit Goes: In den nacht van Donderdag op Vrijdag a.s. zal een groot gedeelte der militairen van het garnizoen Bergen op Zoom in veld tenue de slikken van het Kreekrak over trekken om aan den zeedijk bij Bath te landen, ten einde in Rilland Bath mitrailleuse-oefeningen te houdert. Directeur Rijkspostspaar- ba nk. Naar Het Vad. zegt uit goede bron te vernemen, zou bij de tegenwoordige regee ring niet of niet meer het voornemen be staan de vacature van directeur der Rijks postspaarbank te vervullen, maar zou dit worden overgelaten aan het nieuwe Kabinet. Het vertrek van Douwes Dek- keir. Uitgeleide gedaan door verscheidene vrienden en belangstellenden verliet de heer Douwes Dekker Zondag avond den Haag, om via München naar Marseille te gaan, en van daar per s.s. Tambora, terug naar het land, dat hij volgens de berichten „ontvluchtte". In Indië zal hij beginnen met uit te zitten de veertien dagen, hem opgelegd wegens het in krasse bewoordingen protesteeren tegen de opheffing der afdeeling B. Daarna zal hij zich wederom met kracht wijden aan de Indische beweging in haar meest algemeene beteeke- nis. 20e Wereldcongres voor den Vrede. (18—23 Augustus 1913). Door het Uitvoerend Comité van het 20e Wereldcon gres voor den Vrede, dat van 18—23 Augustus a.s. te 's Gravenhage wordt gehouden, is een circulaire verspreid, waarin krachtig opge wekt wordt aan dit Gongres deel te nemen en tot het lidmaatschap toe te treden. De oontributie bedraagt frs. 10. Aan het congres zijn verschillende uitstapjes verbon den, o.a. naar Delft, waar aan het graf van Hugo de Groot een ezoek zal worden ge bracht, naar Alkmaar en van daar per boot naar Amsterdam. Dit bezoek aan Amsterdam heeft plaats op Zaterdag 23 Aug. waar het Congres door hel Gemeentebestuur in het paMljoen der stad E. N. T. O. S. zal worden ontvangen. Tevens heeft te Amsterdam dien avond het slot&ner plaats. Officieele ontvangsten hebben voorts nog plaats door de gemeente-besturen van Delft en "s Gravenhage. Dc dagorder van het congres luidt ditmaaJ als yolgt: I. fijaarlijksch rapport van de internationale commissie van het bureau te Bern, over de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar, voor zooverre zij op oorlog en vrede betrekking hebben. Rapporteur de heer Albert Gobat, di recteur van het bureau te Bern. lil Internationaal recht. a. Ontwerp eener code voor internationaal reclit, Rapporteurs de heeren Henri Lafon- taine (België) en Emile Arnaud (Frankrijk). b. De sancties ten opzichte van het inter nationaal recht: aa. Van de economische sancties in geval vaiuschending van het internationaal recht. Rapporteur de heer dr. A. de Maday, hoog leraar aan de Universiteit te Neuchatel. bb- Van de sanctie langs den weg eener Internationale politie. Rapporteur mr. C. van Vollenhoven, hoogL aan de Rijks Universiteit 1e Leiden. III. De pers in dienst van de vredesbewe ging. Rapporteurs de heeren dr. Alfred Fried (Oostenrijk) en Lucien le Foyer (Frankrijk)- IV. Naijver op handelsgebied in de inter nationale betrekkingen. Rapporteurs de hee tten Yves Guyot (Frankrijk) en Norman An- geil (Engeland). V. Bespreking en langzame vermindering dei* bewapeningen. Rapporteur prof. dr. A. 1 Quidde (Diritschland). VI. Vast idling van dc* £ctel van bel 21c Wereldcongres. Inspecteurs van politie. De Bond van Inspecteurs van gemeentelijke politie in Nederland hoeft Zaterdag een alge meene vergadering gehouden in het feestge bouw op de tentoonstelling te Tilburg. Be sloten word een commissie te benoemen die voorstellen zal doen om te trachten te gera ken tot herziening van art. 191, 3e alinea der Gemeentewet (rechtpositie). Tot president van den bond werd gekozen de heer Aaltsz, hoofdinspecteur van polröe te Amsterdam. Den afgetreden Bondsvoorz., den heer Van de Puttelawr, voormalig hoofdinspecteur van politie te Amsterdam, die den politiedienst met pensioen heeft verlaten, werd bij aan bieding van een pendule hulde gebracïk voor zijn veeljarige talentvolle leiding dezer vereeniging. Onderlinge vrouwenbescher ming. Onder voorzitterschap van mevr. Van Biema is te Leiden de 16e alg vergade ring van de vereeniging tot onderlinge vrou wenbescherming gehouden. Het aantal leden bedraagt thans 1621. Te Ommen en Lochem werden nieuwe corres pondentschappen opgericht. Een 10-tal ongehuwde moeders kwam voor ondersleuning in aanmerking. Bijna alle meisjes vonden plaats in het tehuis Annette. De afdeeling Den Haag heeft altijd 't groot ste aantal aanvragen om hulp; 189 dit jaar: 68 kinderen werden opgenomen in de Toe vlucht. De afdeeling had 14 minderjarigen in voogdij; deze kinderen worden rn inrichtin gen verpleegd, terwijl de overigen in gezin nen zijn uitbesteed. De afdeeling Amsterdam maakt melding vam 8 oude en 12 nieuwe ge vallen. Deze afdeeling heeft aan jonge moe ders uitgekeerd f 676: bijna de helft daar van werd door de moeders of dc familie ge restitueerd. De afdeeling Groningen heeft in bijna de lielft der gevallen haar steun gestaakt, omdat de meisjes zich zedelijk minder goed ge droegen. Bij het hoofdbestuur rijst de vraag of niet juist hier een belangrijk terréin over blijft, waar opvoedend werk beter resultaten zou kunnen bereiken. De afdeeling Rotterdam meldt 40 gevallen en spreekt, evenals den Haag, van samenwerking met den Armen raad. De afdeeling Middelburg is met Den Haag de eenige die van opvoedend werk ge waagt. Zij heeft zich biervoor gewend tot den Kinderboud, die trachten zal met de ouders der meisjes besprekingen te bonden. Ook Den Haag kwam tot bet besluit, dat dit de beste werkwijze zou zijn. In bet jaar 1912—1913 Is aan contributie, giften en toevallige baten ontvangen f 1225. Aan ondersteuningen werd uitbetaald f 634. Groningen werd aangewezen als plaats, waar de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden. De voorlooplge begrooting werd vastgesteld in uitgaven en ontvangsten op f 982. Locomotief-personeel Zondag had te Arnhem een vergadering plaats van den Bond van Nederlandscb Locomotief per soneel „Eendracht maakt Macht''. Deze ver gadering was belegd ter bespreking van de middelen om tot verkorting van den dienst tijd te geraken. Vertegenwoordigd waren 13 afdeelingen, 430 leden vertegenwoordigend. De voorzitter hield een rede, waarin hij er op wees dat hoewel de bond nauwelijks ze ven maanden bestaat, het reeds groote aan tal ge organiseerden in den Bond bewijst dat er drang tot organisatie bij het locomotief- personeel aanwezig is. De voorzitter noemde in het verdere ver loop van zijn rede verkorting van den dienst tijd en eerste en voornaamste eisch. Het be toog van den voorzitter werd met groole in stemming ontvangen. Volksbond tegen drankmis bruik. De 40 algemeene vergadering van den Volksbond tegen drankmisbruik zal te Amsterdam in plaats van op Donderdag 2S Aug. a.s. zooals aanvankelijk was be paald worden gehouden op Woensdag 27 Augustus e.k. De algemeene vergadering van den N. V. B. In een der zalen van de Koopmansbeurs te Amsterdam is Zondag de alg. jaarlijksclie vergadering gehouden. De vergadering, die werd gepresideerd door den heer Jasper Warner, was zeer druk bezocht. Uit alle dee- len des lands waren afgevaardigden tegen woordig. Naar aanleiding van het jaarverslag voer den verschillende afgevaardigden het woord. Vooral de strijd van het verslag (een der sprekers noemde het een nagebootste troon rede) en de houding van het bestuur inzake den Holland—Engeland wedstrijd en den wedstrijd tegen België in Zwolle werden ge laakt. Verschillende afgevaardigden wilden de wedstrijden tegen Engeland maar uitscha kelen als de waarborgsom van f 1800 weer moet worden gestort. De voorzitter beantwoordde de sprekers. Hij zeide van het bestuur van het „Sport park" bericht te hebben gekregen dat het park begin 1914 gereed zou zijn. Reeds deze week zal met het in orde maken van het ter rein worden begonnen. Een groole som is daarvoor uitgetrokken. Betreffende den Hol- land-Engeland wedstrijd zeide de heer War ner dat het bestuur uit sportief oogpunt tegen het betalen der waarborgsom was, maar dat van een commercieel standpunt op het Engel- sche voorstel was ingegaan Bij de prijsuitdceling. die daarop volgde, werden vooral geprezen de vereenigingen Sparta, U. V. V., D F. C.. Vitesse en For ward. Een voorstel van Allen Weerbaar te Bussum om het reglement te wijzigen, in dien zin, dat promotic en degradatie niet meer plaats hebben door promotie- en degradatie wedstrijden, werd verworpen. Aangenomen werd een voorstel van Blauw Wit te Amsterdam, verzoekende in trekking van het besluit van het bestuur inza ke de reserve-elftallen. Als vroeger zullen re serve-elftallen weer kunnen promoveeren en candideeren. Veretliillende afgevaardigden henleitten dat voaj^jel; de voornaamste grie ven tegen het bestuursbesluit waren, dat de reserve-competities doode competities wer den en dat de animo voor die wedstrijden zou verminderen. Een ander voorstel van Blauw Wit, waarin de meening wordt uitge sproken, dat bij de indceling der competities rekening mag worden gehouden met den maatschappelijken stand der vereeniging, werd ingetrokken, nadat het bestuur had meegedeeld, dat daarmee nooit rekening wordt gehouden, dan wanneer de clubs zelve verzoeken bij elkaar te mogen worden inge deeld. De heeren J. Warner en Hirschman wer den met groote meerderheid van stemmen herkozen als voorzitter en vice-voorzitter. Tot commissarissen werden herkozen de heeren mr. J. A. Willinge Gratama, J. Bushop, J. W. Kips, M. S. Kalma, mr. Th. Portheine en J. F. van Bel. Gekozen werd de heer L. Verwoerd. Deze laatste in de vacature van den heer Sam Bronkhorst, die zich niet herkiesbaar stelde en tot eerelid werd benoemd. Het meest werd gesproken over een voorstel van 't Zesde om het reglement zoodanig te wijzigen, dat niet het bestuur der „competities" indeelt, maar de „districten", eigenlijk met de bedoeling om een West, Oost en Zuidelijk district vast te stellen. Daar werden veel woorden over gewisseld. De afgevaardigden der Eerste klassers waren sterk tegen. Ten slotte werd aangenomen een motie van orde van den heer Hoefnagels, secretaris van den Brabantschen Voetbalbond, luiden de: De algemeene vergadering van den N. V. B., gehoord de discussies over het voorstel 't Zesde, besluit het bestuur in overweging te geven het seizoen 1913/1914 een Zuidelijke 1ste klasse in te stellen, de indeeling aan het be stuur over te laten en gaat over tot de orde van den dag. Een amendement op deze motie, bedoelen de in die zuidelijke le klasse alleen te doen spelen clubs, die thans ook in zuidelijke com petitie spelen, werd verworpen. Na eenige minder belangrijke besprekingen werd de vergadering gesloten. Men meldt ons uit Amsterdam: Onder buitengewone belangstelling had Zondag in den tuin van het Concertgebouw te Amsterdam de nationale degen-wedstrijd plaats welke door hel comité der zaal Gian- domenici was uitgeschreven. De deelname van de meeste der stcricstc dcgenschcrmers uit ons land maakte den wedstrijd buitenge woon zwaar en interessant, zoodat bijna on afgebroken geschermd werd van tien tot zes uur. Het resultaat der voorwedstrijden was, dat de volgende schermers in de finale geplaatst werden. Luitenant A. M. W. de Jong (zaal Bouillet Utrecht), A. Bos (Bredasche schermvereeniging, respectievelijk le en 2e prijswinnaars.) Om de 3e, 4e en 5e prijs moest wijl de heeren Labouchère, Dahmen van Buchholtz en Felix Vigeveno een gelijk aan tal winstpunten hadden, tweemaal overge- scherard worden, een nog nooit ins ons land voorgekomen geval, zoodat Dahmen van Bucliholtz CGorinchem), A. J. Labouchère (zaal Bouillet Utrecht) en Felix Vigeveno (zaal Gl- andomenici) resp. den 3dcn, 4den en 5den prijs behaalden, de zesde prijs behaalde de heer Nicola Aphel (zaal Ginndomcnici), de 7e luitenant WeynoMi Daniels (zaal Bouillet), de 8e Spijer (zaal GiandomeniciDe twee bost geplaatste schermers in iedere demi fi nale kregen ieder een medaille, welke uitge reikt werden aan den ritmeester Werix (zaal de Vos, den Haag) Rudelsheim en Delaunay (zaal Giandomenici) en "Weiman (zaal Schui- temaker). De voorzitter der jury M. Zeldenrust dankt vóór de uitreiking der prijzen, de professeurs Bouillet en Giandomenici voor de voorbeel dige wijze waarop deze heeren hunnen taak als juryleden in de finale hadden waarge nomen, terwijl luitenant de Jong namens alle schermers den heer Giandomenici hulde bracht voor het initiatief en het comité be dankte voor de schitterende ontvangst. Zondagsrust voor slagers. In het gebouw van den B. K. Volksbond te 's Gra venhage werd Zondag vanwege het comité van actie der drie daar ter stede bestaande slagersgezellen vereenigingen een vergade ring gehouden ter bespreking van de wen- schelijkheid van olgcheele Zondagsrust voor dc slagersgezellen en van de maatregelen om daartoe te geraken. Vele uitgenoodigde patroons waren aanwe zig, terwijl van een patroon, die verhinderd was, een schrijven was ingekomen, houdende mededecling, dat hij voroslander is van algc- heele Zondagsrust en dat hij het comité suc ces tocwensclit in zijn streven. Er werd een motie aangenomen, om te be sluiten, de actie voor algeheelc Zondagsrust en sluiting der slagerijen op Zondag met alle geoorloofde middelen door te voeren en de medewerking in te roepen van het publiek. Naspel van de verkiezingen. Tegen den heer Rob J. Fm in, secretaris vrijz. verkiezingscomité in Rotterdam II, is bij den officier van justitie een klacht inge diend door den heer J. van Waardhuizen, wegens smated, hem aangedaan in een advertentie in het Rott. Nieuwsblad. waarin hij wordt beschuldigd van de „gemeene 9treek", een manifest, onderteekend „Ecnigtj liberalen kiezers", ter drukking te hebben aangeboden. „Parkwijck" behouden. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden gele den in de architeetenwereld fel geprotesteerd werd tegen de plannen van de tegenwoordige eigenares, om de villa „Parkwijck", aan de Van Eeghenstraat te Amsterdam, Indertijd op last van den heer L. Simons door Berlage ge bouwd. een zoodanige verandering te doen ondergaan ,dat van het origineel weinig zou overblijven. Met dat protest heeft men toen bereikt, dat de restauratie niet doorging, doch dat de villavoor afbraak onder den hamer kwam. De verkoop heeft gisteren plaats gehad. Eigenaar werd de heer Joh. Lambeok Jr., te De Bilt,#die het huis onder toezicht en met medewerking van Berlage in de plaats zijner inwoning zal neerzetten. „Parkwijck" blijft dus voor onze archi tectuur behouden. (Tri.) Verboden installaties. Naar de N. R. Ct. meldt, zijn te Rotterdam twee installaties voor drandlooze telegrafie opge ruimd, een was er gebouwd op het dak van pand no. 7 in de Koningsveldestraat en een in den tuin van pand no. 152a aan de Berg- schelaan te Rotterdam. Een wonderdoV tof er v nn door. De wonderdokter Eilcrs uit Oegst- goest, die herhaaldelijk veroordeeld werd wegens liet onbevoegd uitoefenen der ge neeskunst, is „gevlogen Hij staat thans go signaleerd wegen 7 geldboeten, van samen f 1300 of 240 dagen hechtenis en wegen 3 vonnissen elk van 2 maanden hechtenis. Hersteld. De kuipersbaas Polak, van de Z. II. Bierbrouwerij te 's Gravenhage, op wien in den avond van Woensdag 25 Juni jl. door den gewezen brouwer B. dier brouwerij in de Sirtemastraat te Den Haag een moord aanslag werd gepleegd en die door twee re volverschoten aan het hoofd werd verwond, heeft Eersteld het Haagschc Gemeentezie kenhuis verlaten. Doodgeschoten dooreen veld wachter. Men meldt uitvoeriger hier omtrent: Zoi'ulagnamiddag omstreeks half 5 waren in 't café van G. Muller te Glamerbrug een 5-tal personen, nl. D. J. ten Wolde, H. L. de Bruijn, J. B. Jonker. D. df Jinr n>> t. de eerste vier wonende te GlanJerbrug, dc laatste te Gladbeck in Pruisen, die allen on der den Invloed van sterken drank verkeer den. Dit 5-lal maakte het ln genoemd café zoo bont, dat de caféhouder genoodzaakt was de hulp der politie in te roepen om hen le, verwijderen. De gemeente-veldwachter Kunst, wiens assistentie was gevraagd, be gaf zich naar het café en maande het 5-tai inzondcrlijk ten Wolde, tot kalmte aan. In- plaats van hiernaar te luisteren, verzetten ze zich allen met voroerogde krachten tegen den genoemden veldwachter, toen deze ten Wolde uit de herberg wilde verwijderen. De veldwachter maakte gebruik van zijn wapenstok doch werd daarop zoo hevig met stoelen op hel hoofd geslagen, dat hij neer viel, een bloedende wonde aan 't Uo >fd be kwam en kneuzingen opliop aan linkerarm en rechterband, terwijl de rechterpink ge heel werd ontveld. Toen te<n Wolde ander maal met een opgeheven stoel od den veld wachter toekwam, waarschuwde deze ten Wolde en beval hem terug te gaan, daar hij anders van zijn vuurwapenen gebruik zou maken. Hieraan werd niet voldaan. Integen deel liep ten Wolde met den opgeheven stoel op den veldwachter toe on zou zeer zeker dezen wederom een krachtigen slag op het hoofd hebben toegebracht indien Kunst niet zijn bedreiging ton uitvoer had gebracht en een schot uit zijn revolver had gelost, tengevolge waarvan ten Wolde, ge troffen in de linkerborst, op den grond stortte. Onmiddellijk was nu liet verzet ge broken en toen de ijlings gewaarschuwde marechaussée ter plaatse kwam, was alles afgeloopen. De getroffene, oud 24 jaar, gehuwd, werd door dokter Langelaan verbinden, en op diens advies per brancard naar zijn woning overgebracht, waar hij hedenmorgen aan de bekomen verwonding is overleden. De veldwachter werd eveneens door dr. Langelaan verbonden. Zijne wonden ble ken gelukkig niet doodelijic te zijn. Personen van eiken rang en stand betoonden alge meene belangstelling in den toestand van den beminden en zeer kalmen politiedie naar. De verslagene stond als zeer ongunstig be kend. Hij Is herhaaldelijk zoowel hier als in Puitschlanri met justitie on politie in aanra king geweest. Alle personen, die getuige zijn geweest van het voorgevallene, verklaren, dai de veldwachter moest optreden, zooals hij deed, daar hij ander zelf zou zijn doodgesla gen en dat hij geen oogenblik zijn kalmte heeft verloren. De schrik voor deze ruzie makers zat er bij de toeschouwers zoo diep in, dat niemand den veldwachter assistentfo durfde te verleenen. D* vier overigen van het complot zijn opgespoord en ter beschik king der justitie gestold. Moordaanslag. Te Delft is gisteren in een logement aan der Geerweg de koopman A. v. d. Brink, uit Rotterdam door den werkman van Etten met een mes in den rug gesloken en levensgevaarlijk gewond. De verwonde is naar Bethel vervoerd. De dader gaf zich zelf bij de politie aan. liet mes is in beslag genomen. Doodslag. Zaterdagavond ongeveer 9 uur bevonden zich te Almelo twee jongelie den uit Subculo, gemeente Vriezenveen, zeke re J. E., oud 30 jaar, en J. B., oud 21 jaar, na bij den ingang van het terrein, waar het on- afhankelijkheidsfeest gevierd werd. Over een kleinigheid kregen ze een woordenwisseling, 'waarbij J. E. zich zoo driftig maakte, dat hij met een mes zijn makker B. te lijf ging. Hij bracht hem behalve andere verwondingen, een steek toe in de hartstreek, waardoor de groote slagader werd doorgesneden. De ge troffene strompelde nog eenige meters ver der en zakte toen badende in zi>o bloed op den grond. Nadat hem een voorlooplg ver band was aangelegd, werd hij naar het Zie kenhuis vervoerd, waar hij spoedig na aan komst overleed. De dader werd nog denzelf den avond gearresteerd en naar het Huls van Bewaring overgebracht. Zondagochtend is hij met den verslagene geconfronteerd. Tegenover dc politie heeft hij een volledi ge bekentenis afgelegd. De verdachte staat gunstig, de verslagene minder gunstig bekend. Ernstige v e ch t p a r l ij. Gisteren nacht omstreeks 1 uur had in het café van H. in de Delistr. te Botterdam een vechtpartij plaats. De hofmeester E. G. van het in de Rijnhaven liggende stoomschip Wurzberg loste uit zelfverdediging een schot waardoor de bootwerker J. v. D., wonende aan de Brec- de Hilledijk in de linkerzijde van de buik ge troffen werd, terwijl de losse werkman C. S. aan het linkerbeen werd verwond. Beide ge wonden werden na in een politieposthuis aan de Polhuisbaan te zijn verbonden, per bran card naar het Ziekenhuis vervoerd. D. moest dadelijk geopereerd worden; hij verkeert ia levensgevaar. Dc werkman S. werd nadat do kogel uit het been was verwijderd, uaar huis vervoerd. Onder de locomotief. Te Drift is gisteren? omstreeks negen uur dc werk man H. Harte die bezig was met kolon dra gen aan den Spoorsingel door de machine van trein 166 gegrepen en daaronder go- raakt In hoogst zorgwekkenden toestand te d<) man naar het Gasthuis vervoerd, waar hij spoedig overleed. Den machinist treft geen achuld. Overreden en gedood. Zondag avond Is op de Markt te 's Bosch oen zes jarig jongetje, zekere Moeuwissen, (Voor ©en bakkerskar met paard bespannen, overre den en gedood. Doodgevallen. In een perceel aan de Bergerstraat te Amsterdam viel Zondag middag een man van de trap. Bij aankomst tn het Wilhelmino gasthuis bleek hij overle den. Gestikt. Te "Werkum Is Zaterdagna middag de veehouder M. C. In do schuur van den hooiberg gegleden en tus9chcn he* hooi en een muur gestikt. Verdronken. Uit het Spaarne t-o Haarlem is opgehaald het lijkje van den 8-Jnrigcn Albertu9 Sparreboom, wonend Ba- konessergnacht. Het knaapje word sinds Woensdagavond vermist Sedert Donderdag werd to Veendam vermist het dienstmeisje van don heer Bak ker aldaar. Gistermorgen werd haar lijk uit het Hoofddiep te Muntendam opgehaald. Gistorennamiddag is in het prikkengai te Maassluis het 7-jarige zoontje van den schipper S. verdronken. Te water gegleden en verdron ken. Zn-ndnrnvond begaf dc 9-jarige J W.v. d. A., te Rotterdam, belust om naar drijvende bananen te visschen zich in een roeibootje. Hij wilde vervolgens langs een in het water staande paal naar de wal klimmen. De paal bleek te glad, zoodat dc knaap naar omlaag gleed. Het bootje waarin hij meende te zul len terecht komen, was inmiddels door den stroom afgedreven De ongelukkige knaap gleed zoodoende te water en verdween ge- ruischloos in de diepte. Anderhalf uur lang heeft men naar het lijkje gedregd. Eindelijk werd het door de rivierpolitie gevonden. De ze bezorgde het bij de ouders. Aanvaring. Zaterdagavond heeft in het Noord zeek ana al tusschen Velzen en Bui tenhuizon een aanvaring plaats gehad tus schen de passagiersboot „Koningin Wilhcl- mina" van de firma Goedkoop en de motor schuit „Zes Gebroeders" van de heer P. Zui derduin te Katwijk aan Zee. De motorschuit zonk dadelijk. De beman ning werd gered. De schuit was geladen met zout en was niet verzekerd. Scliool- en Kerknieuws. Ten behoeve dor mijnwerkers. Onder Kaalheide, gemeente Kerkradc, zullen, naar Do Tyd meldt, een klooster R.-K. kerk en itehool worden gebouwd, voornamelijk ten behoove van do mijnwerkers. Tiet klooster zal betrokken worden door paters Franciscanen. Tot beo-ordering van do totstandkoming van deze plannen, heeft zich ocno commissie gevormd, waarin geestelijken en loeken zitting hebben. Een Duitscher zou het terrein gratis ter besohik- king stellen. Er wordt subsidie van eenige gemeen ten en van óe mijn directies verwacht. Kunst en Wetenschap. Geen NederL opera. De grootsche plannen van Orelio betreffende de oprichting eener Nedcrlandschc opera, schijnen, zooals direct wel te vermoeden viel, op niets uit tè loopen. Het N. v. N. meldt, dat nan de koristen een schrijven is verzonden, waarin verklaard wordt, dat door het wantrouwen, dat in de onderneming is verwekt door verschillen de bladen, van de voorloopige plannen word* afgezien en dat aan de koristen de vrijheid wordt gegeven contracten met anderen af to sluiten. De brief was geteokend namens het hoofd bestuur door den administrateur. Zouden heusch vraagt de N. Ct. de enkele bladen, die het bestaan dezer onder neming min of meer sceptisch hebben tege moet gezien, de oorzaak van het mislukken zijn geweest? Tot op het laatste oogenblik is het hoofdbestuur der ongebordn onderne ming wel erg naief. „Toen de rozen bloeiden". Na twee goedgeslaagde midden-voorstellingen „Toen de rozen bloeiden" het openluchtspel van Amy Grothe Twiss, zal Woensdag avond a^s. te 7} uur een derde opvoering daarvan plaats hebben ln het openluchttheater te Hil versum, ditmaal bij avondlicht. De ko.etsiersstaking te Hil versum opgeheven. Zaterdagavond bad onder leiding van den bnrgemeester van Hilversum een conferentie plaats tus schen het hoofdbestuur van den Transport arbeiders-hond ei' de ork i-rs in het houdersbedrijf. Nadat tusschen partijen overeenstemming was verkregen besloten de stakende koetsiers tot ophoffing der sta king. De eflschen der arbeiders zijn groo- tendcris ingewilligd. Gisteren werd de ar beid hervat. Bunschoten. Uitslag der stemming voor drie leden van den gemeenteraad is als volgt: Uitgebradht 290 stemmen. Van onwaarde 9 stemmen. Volstrekte meerderheid 141 stem men. Uitgebracht werden op: A. Huigen Lz., aftr. 140 at., G. Huigen Az., aftr., 119 8t., P. Koele- wijn Pz. 106 st, B. Nagel Mzaftr. 124 st.. P. S. Nel 77 st., TP. Boos 106 st., A v. Twillert Kz., 80 st., T. Zijl 55 st., zoodal herstemming moet plaats hebben tusschen dc heeren A. Huigen, G Huigen, Koelewijn, Nagel, Boos en v. Twillerl,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 3