DANKBETUISING. Nieuwe Rotterdamsche Courant DAGMEISJE, Zit- en Slaapkamer, Tiiüis bezorgd, of waar geen agenten gevestigd zijn, franco per post. HET 0 AMERSFOORTSCH H= DAGBLAD Eg SI Uurwerken, Goud- en Zilverwerk, Q**bi —-03 jellies- I TELEGRAFISCH WEERBERICHT. WIRTJES, AMERSFOORT. 0E0E0E0B0E0B0B0E0E0H0E0B0E0E0E 63 0 63 0 S3 0 S3 0 H 0 S3 0 KI 0 S3 0 STOOMDRUKKERIJ „DE EEMLANDER" A. W. H. EYMANN. 2 E 2 E 2 E 2 E 2 B 2 H 2 E 2 E 2 E Door cüo in-werking stelling van een derde rotatie-pers zal de bezorging van onze courant in Amersfoort, ingaande 1 October a.s., 's avonds belangrijk vroeger plaats vinden, n.m. onmid dellijk na aankomst van den trein van 6.10. Abonnementen voor het vierde kwartaal knnnen onmiddellijk ingaan. DIRECTIE N.V. NIEUWE ROTTERDAN1SCHE COURANT. Alle iv eek-albe li né*s op dit l»ïad, die in liet bezit zijn eener verzekeringspolis, zijn volgens de bepalingen in die polis vermeld tegen ongelukken verzekerd voor een bedrag vans •SfTiïfïf! G'v-.-v v! 'i. fLy *yp Ltflg© o', ^cbCJ -i.utid. GULDEN bij GULDEN by verlies 'GULDEN by ver. GULDEN by verlies ^{^1 GULDEN bjj verlies IS overlijden. van één hand of voel. lies van één oog. ESPiyi van een duim. van een wijsvinger. Uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door THE OCEAN ACCIDENT GUABENTEE COBPOBATION Ltd Directeur voor Nederl. Edwaud Hcumaw, Oude Turfmarkt 16, Amsterdam. GULDEN by verlies van eiken anderen vingdb. de Ainersfoorters uit. No. 5 komt uit een coi- ncr, welke een der roodliemdcn zelf in bet mol deponeert Daarna wordt nog tweemaal gedoelpunt, terwijl Quick geen kans meor krijgt. Vóór rust werkte Quick hard en vaak goed. iVooral Warnaer, v. Rhijn, Ittmann en Jen- tink levenden hoogst verdienstelijk werk. Smit heeft zijn doel uitstekend verdedigd, wat hij houden kon hield hij er ^iit. U. D. speelde over hert geheel een stuk be ter, plaatste beter en wist steeds den bal op te vangen. Ook wat vlugheid aangaat, wonnen de Dévent-enaren bet, terwijl ook menigmaal uitstekend kopwerk te zien werd gegeven. De nederlaag is voor Quiek niet zoo groot als uit de cijfers wel kan afgeleid worden. U. D. toch 's een stevige eerste klasser, met aan elkaar gewende spelers, 'terwijl Quick met zijn nieu we spelers zich eerst nog wat moet inspelen. Voor de llweede klas eompclilie geven we onze sladgenooten dan ook een uitstekende kans, om een goed figuur te maken. Voor den wedstrijd QuickU. D. speel den de V-eteranen tegen Quiak II, welke de puntjes eerlijk deelden en met 1—1 eindig den. Sport staalt Spieren. Door de verecniging Spont Staalt Spie ren, werd Zaterdag avond eene wegwedloop gehouden over. 1 Eng. mijl (1609 'AL). De weg ging over: Hoevelaken, Stoutenburg, Tlamers- veld, Heiligenberg. 7 deelnemers verschenen aan den start bij café Otte, vanwaar met lusschenruimte van 2 minuten werd afgegaan. Alle deelnemers volbrachten den loop en kwamen in goede condilie binnen; de plaat sing was als volgt: No. waclilin. Noest, le reg. veld art, 1 uur 12. No. 2 waclïtm. Walpot, instr. S. S. S., 1 uur ,13,30. No. 3 wachtm. Verheyc, le reg. veld art., 1 uur M,29^/5. De overige deelnemers de wachtm. Arend- zen le reg. veld art, v. d. Plaats, rijschool, Nicuhuis le reg. veld art. en van Ooyen le reg veld art. kwamen mei regelmatige lus- schenruimle binnen. Daar van deze ond. off. gedurende de laat ste weken door legeroefeningen veel was ge vergd kan het verkregen resultaat zeker be vredigend genoemd worden. De avond werd besloten met een feest avond waar de tooneel-afd. veel succes oogst te wat na meergenoemde oefeningen even min te verwachten was. Even voor de pauze werd door den a s. voorzitter, den heer Nieu- wc-nliuis, den vertrekkenden voorzitter, den heer Burmeister met eenige toepasseüjke woorden een krans aangeboden wat een le vendig enthousiasme in de zaal verwekte. Tot laat in den nacht .bleef men zooals steeds bij dc S. S. S.avond gezellig bijeen. Maandag avond zullen nog enkele gymnas tische wedstrijden worden gehouden terwijl Dinsdagavond bij Otte de prijsuitdecling zal plaats vinden om dan tevens afscheid te ne men van de vertrekkende ond. off. van de rijschool en de 4e batterij le reg. veld art. In de plaats van den lieer Burmeister is de heer Arendzen als bestuurslid gekozen terwijl sedert het vertrok van den heer Duizendstra de heer Walpot instr. der Rijschool als in structeur is opgetreden, van wien veel suc ces voor de verecniging verwacht kan wor den. Relletje. Men schrijft ons: Gisterenavond ruim half twaalf had op de Kampstraat een flinke kloppartij plaats, waar bij door het 'flink en cord a at optreden van een paar politieagenten, ernstige gevolgen werden voorkomen. Men sloeg elkaar bijna door de ruiten. Als naar gewoonte wilde men niet luisteren naar de dienaars van den H. Harmandad, ja er werd zooals altijd gebeurt, partij gekozen tegen hen. Onze politie liet nu eens niet met zich sollen en begon mede klappen uit te deelen én op een gevoelige wijze. Plet grootste gedeelte van de .vechtersbazen kozen daarop het hazenpad en anderen von den het van dé politie zoo „gemeen", om iemand zoo le slaan, dal ze het eens aan den commissaris zouden vertellen 1 We kunnen evenwel verzekeren, dat de Kampbewoners, die uit opgeschoven ramen van het sfvndje getuigen zijn geweest, aan de zjjde van de politie waren en volgaarne constateeren, dat hun optreden flink was. De commissaris van politie roept allen, die omtrent deze droeve zaaik iets naders zouden kunnen meededen, op zich aan zijn bureau te willen vervoegen. Corrigenda. In het artikel „Eenige aanleekeningen op de Gemeente-begrooting" komt een zinstorende drukfout voor in de laatste regels van de 3e alinea: „slechts voor zeer rijken zal het 5 stijgen"; men leze: t 0 t 5 stijgen. In de 4e alinea leze men voor „krater" „skater'; en in het midden der 3e alinea voor, „daarbij" „daar zijN AGENDA. Dagelijks: Bioscoop Langestraat. Zaterdag en Zondag Bioscoop de Arend. 2 Oct Lezing-Wort man in Eben Plaëzer 10 October. Ned. Tooneel in Amicitia. 17 Oct. Conoert Ney—v. Iloogslra'ben ln Amicitia. 22 Oct. Lilt. Lezing dr. Thomson. 28 Nov. Concert Sevcik- kwartet in Amici tia- 29 Oct Litt. Lezing ds. Thomson. 5 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 10 Nov. Vereen, y. Vrouwenkiesr. mej. Groot 12 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 19 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. 26 Nov. Litt. Lezing ds. Thomson. November: De Wognummers in de St. Joris kerk. 9 Dec. Concert Telmanyi in Amicitia. 18 December. Uitvoering-Toonkunst (Jahres- zeiten van Haydn.) 1° Jan. Concert Percy Grainger. 14 Jan. Concert Minny de JongeAnton Ver- hey. 9 Febr. Concert Fred. Lamond. 23 Febr. Concert Gcorg Henschel. April. Uitvoering Tonkunst (Faustscènen van Schumann.) Dagelijks: Openbare Leeszaal en biblio theek (Beukenlaan 2), geopend 10—12^ en 10 Zondag en Maandag 2$10. (Lezingen, uitvoeringen, vergaderingen enz. die in het Dagblad geadverteerd worden, worden gratis onder onze agenda opgenomen. Lezing door ons publiek werden gekocht en verkocht. Steelshares hielden zich in het begin der week vrij goed, doch gingen later met de overige markt mede. De raming voor de ontvangsten der Trust over het derde kwartaal bedraagt 38 millioen dollar. Wanneer in het laatste kwartaal eveneens een dergelijk cijfer kan worden bereikt, maakt de Steel-Corporation een schitterend jaar mede en wordt over het Common kapitaal 12 verdiend. Op grond van cijfers is een hoo- ger niveau voor „Steels" dan ook wel gewet tigd. Staatsfondsen. De hooge prolongatie- koers aan onze beurs bracht allerwege in locale fondsen een matte stemming te weeg. Ook de Staatsfondsenmarkt was gedrukt, terwijl de om zetten weinig te beteekenen hadden. Nederlandsche leeningen werden lager afge daan. Integralen verloren ruim Daarentegen konden Drieën zich handhaven. Onder de buitenlandsche fondsen stegen 5 Oostenrijk 1868 2 De overige soorten vrijwel stationuir. DeCultuurmarkt kenmerkte zich in het begin der week dooi een'totale afwezigheid van zaken. Op het einde der week trad echter een betere tendenz in, welke op den laatsten dag dezer overzichtsperiode oversloeg in een willige stemming, speciaal voor de aandeelen en action's der Cultuur Mij. der Vorstenlanden. Deze soor ten konden zich resp. van 162 en 143. verheffen tot 173 en 150.zonder dat hier voor een speciale reden bekend is. Aandeelen Javasche Bosch behaalden een avans van 13 doch slotep iets lager. Aandeelen Panggoongredjo 5 beter. Flauw waren andermaal Nieuwe Afrikanen; welke van 138 vielen tot 125 Ten slotte kon de koers echter een zestal procenten herstellen. De Mijnmarkt gaf nagenoeg alle beurs- dagen een verlaten aanblik. Aandeelen Redjang Lebong daalden aanvankelijk op 189 doch konden zich later verheffen tot 132 op het betere bericht betreffende de mijn. Het slot "is ongeveer op den dubbelen pari-koers. Guyanasoorten reageerden aanvankelijk eenige procenten, doch sloten weer beter. De Petroleummarkt gaf geen blijken van een bepaalde tendenz. In den beginne lag de markt loom, mede beïnvloed door de hooge geldkoersen. Op het verlaagde niveau kwam ech ter vraag opzetten zoodat een herstel intrad. Per saldo bleven de koersen der hoofdfondsen een vijftal procenten boven de vorige week. Internationale Rumeenen daalden aanvankelijk tot 120 doch herstelden later 10 op geruch- ADVERTENTIÈN. MAATSCHAPPIJ TAN EIGEXIHILP BRAND- EN INBRAAKVERZEKERINGEN. gevestigd te 's-Hage 2 Kortenaerknde. Vertegenwoordiger G. C. Schellinger, Schim melpenninckstraat 58 te Amersfoort. Door bovengenoemde Maatschappij worden brand- en inbraak verzekering (ook gecombineerd) gesloten tegen vaste billijke premiën, volgens conditiën der Amsterdamsche Beurspolis. De diefstalpolissen bevatten o. a. de voor de verzekerden gunstige bepaling, dat de ver verzekering tevens peldig is voorde inwonende dienstboden, dat met inbraak wordt gelijk ge steld bet zich toegang verschaffen door mid del van valsche sleutels en dat, zonder premie» verhooging, onder de diefstalverzekering mede begrepen zijn geld en geldswaarden buiten de brandkast tot een bedrag van 10 pCt. van de waarde van den inboedel met een mnximum van f500. Ky wielen worden gerekend te be- hooron tot den inboedel 0S0S0E0S00B0B0B S 12 S 0 DE EEMLANDER g] IS's AVONDS OM 6 UUR H VERKRIJGBAAR AAN U DE STATIONSKIOSK 0 Magazijn „DE GOUDEN KLOK" I,AN'GESTRAAT -13 - Amersfoort. Uitgebreide lienze in Trouw-, Verloving- en Zegelringen Burgerlijke stand. van 29 September 1913. GEBOREN: Willem, z. v. PhiTippus Kraak en Aiijda Rommers; Marritje. d. v. Dirk van'ten van aanboring eener nieuwe bron. de Vuurst en Aiijda van der Hoelc; Gerardusj Russian General Oil met gunstigen ondertoon. Johannes Bernardus, z. v. Cornells JosephusJOok Common en debentures Russian in betere Coenen en Maria Hcndrika Helena Vos; i tendenz. Hendrika Dora, d. v. Willem Kerkhof era De Rubbermurkt ondervond deze 'week Richarda Kuiper; een buften huwelijk geboren, kind, vrouwelijk geslaclit. OVERLEDEN: Maria Cornelia Wilhelmina Rosendaal, 82 jaar, weduwe'van Wilhelmus Jansen. Kaasmarkt. Op dé heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 23 wagens, bevattende 6200 K.G. kaas. Prijs per K.G. f 0.55 a f 0.59. Handel vlug. Gevonden voorwerpen. Een zak mei geld. Een nieuwe boeren pot. Een duffelsche jas. Gumma handen van een kinderwagen. Droevig ongeluk in de Oldénbarncvelllaan. In de Oldenharncveltlaan heeft gisteren een droevig en raadselachtig ongeluk plaats ge had. liet 6-jarig zoontje van een der bewoners van die laan had gespeeld met eenige jon gens uit de buurt en werd 's morgens om 11 uur door zijn moeder thuis geroepen. Toen de familieleden om kwart over elf in hun tuin kwamen, vonden zij het jongetje bewus teloos binnen het hek liggen met een groote A'ond aan het hoofd. Onmiddellijk werd dr. Peantan gehaald, die vertier constateerde dat le reahterelldboog gewond en de rechterpols gebroken was. Hij adviseerde directe over brenging naar Utrecht, waar dr. Folmer het jongetje onder behandeling nam, waarbij bleek, dat de milt op 6 plaatsen gescheurd was. Hedenmorgen is het kind overleden. De politie heeft een nauwkeurig onderzoek Ingesteld maar nog geen spoor kunnen ont dekken. Het jongetje, dat bijna steeds bewusteloos vw, heeft niet anders gezegd dan: „ik ben nbH gevallen." ?en stelle zich de radelooze droefheid der voor. Naar waarneminzen in don moreen vao 29 Sept. 1918. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te de Bilt. Hoogste stand 773.9 te MemeL Laagste stand 756.0 te Coruna. Verwachting tot den avond van den 30en September: Zwakke tot matige, meest Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer. Weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aan steken 6.15.. Weekoverzicht <ler Amsterdamsche Beurs. De Amerikaan scheMarkt De willi ge stemming der New-7orksche beurs, geduren de de laatste weken heeft thans plaats gemaakt voor eene reactie. Zonder dat kan worden ge sproken van een flauwe tendenz, brokkelden de koersen geleidelijk af en het ziet er naar uit alsof de mark^ voorloopig op het heerschend riveau zal blijven dobberen. Bijzondere redenen voor de reactie waren niet aanwezig. De prijs van het roode metaal stride zich iets lager en ook circuleerden geruchten betreffende mii\dere levendigheid in den staal- handel. Veel staat kan men hierop niet maken, aangezien de berichten nogal tegenstrijdig zijn. Andermaal werd ons Nederlandsche publiek deze week verontrust door de voortgezette da ling in Rock Island shares, welke in grooten ge tale hier te lande worden gehouden. De vorige week liepen geruchten, dat over het systeem een receiver zou worden aangesteld- Hiervan werd echter geen bevestiging ontvangen, zoodat el en zich tevergeefs afvroegen, welke dan toch wel de oorzaak van den belangrijken val mocht zijn. Het is zeker, dat de intrinsieke waarde van Rock Island shares niet groot is. Hiernaar vraagt de speculatie echter niet. Toen Rockies 40 u 50 genoteerd stonden, bestond evenmin uitzicht op dividend. Redenen voor aanstelling van een receiver over de maatschappij bestaan echter momenteel evenmin, aangezien de ontvangsten niet ongunstig zijn en in ieder geval voldoende voor de betaling der rente op do bonds. De meest aannemelijke reden om de daling te verklaren is wel dat de bekende Moor-Reid- groep zich van haar bezit ontdoet. Deze com binatie bezat indertijd een groot gedeelte dezer shares en schijnt thans te liquideeren. De flauwe tendenz van Can shares kon in verband hiermede tevens worden verklaard. De handel in yankeewaarden aan onze beurs had gedurende deze week niet veel te beteeke nen, behalve in Rock Islands, welke afwisselend de grootste belangstelling van alle locale mark ten. Vooral in aandeelen Amsterdam Rubber be stond uitgebreide handel tegen steeds teruggaan de koersen op verkoopen van hen welke bekend waren met de plannen van verdere kapitaaluit breiding. Toen bekend werd dat de Mij. tot ver dere uitgifte overging, zakten de koersen nog verder in, zoodat de aandeelen gedurende deze week een verlies ondergingen van bijna 25 Ds kleinere soorten sloten zich bij deze bewe ging aan, hoewel op den leatsten dag dezer over zichtsperiode een krachtig herstel intrad. Deli Batavia Rubbers noteerden 105100110. Neder landsche Rubbers 625862, Serbadjadi's 125 120—125. Aandeelen Rotterdam Tapanoeli konden zelfs nog een vijftal procenten boven de vorige week besluiten. Daarentegen gaven Oost Java Rubbers 10 en Preanger Rubbers 5 prijs. De Tabaksmarkt was deze week nage noeg verlaten. Slechts aandeelen Rotterdam Deli werden op lagere koersen verhandeld en verlo ren van hun rvans der vorige week 25 In dc overige soorten brokkelden de koersen wel eenigszins af, doch namen de verschillen geen verhouding aan van beteekenis. Aandeelen Oude Deli per saldo 4 lager. Medan 3 en Senem- bah 5 Diversen. Van scheepvaartaandeelen ste gen aandeelen Nievelt Goudriaan 7 Kon. Holl. Lloyd 2£ en aandeelen Stoomvaart Mij. Zee land 4 De ondertoon voor deze afdeeling blijft nog steeds gunstig. Aandeelen Labouchère Ovens «Sr Go.'s Bank stegen 16 op de mededeeling, dat deze bank zal worden overgenomen door de Rotterdam- sche Bankvereeniging. Geld noteerde deze week 4$ 5£ Op den laatsten beursdag ontstond eenig aanbod, zoodat het slot was op 43 C. en Co. Reparatie-inrichting voor t..t vrome en gecompliceerde Cnnrerken. Reparatiën ook aan Goud eu Zilver. Inkoop Oud Goud en Zilver. Aanbevelend, WILLEM GROENHUIZEN, Horlogemaker Goudsmid. Gevestigd Tandarts, Jo&an van Oldenbarneveldlaan 42 SPREEKUREN voorloopig alle werkdagen van 10 tot 11 en van 1 lot 2 en volgens afspraak Maandags van 4 tot 5 Mevrouw SCHIMMEL vraagt terstom een net goed kunnende werken en kokon. Loon f 2.5ti por week. Brieven aan het bureau v. d. blad. Voor torstond gevraagd Br. fr. no. 192, bureau van dit blad. Een verbruiker van Carr's Moutbrood schrijft: „Terwijl ik jaren lang aan maag- en ingewandspijnen leed, ben ik sedert ik dagelijks Carr's Mout brood eet, totaal gezond- Ik beveel uw brood overal aan; ook inline vier kinderen eten bet." j»CAKR'8 Moutbrood" wordt gebakken door MEURSING's Mach. Fabr. van Gebak, C- v. OMMEREN. H. KONING. n 0 KLEINE HAAG 6. AMERSFOORT. Spoedige levering Van alle soorten Drukwerk als: Aanplakbiljetten, Brievephoofdei), Boekei). Certificaten, Diploma's, Envelopper), Nota's, Huwelijkskaarten enz. ALLE DRUKWERKEN WORDEN TEN SPOEDIGSTE UIT GEVOERD. - NETTE AFLEVERING. - BILLIJKE PRIJZEN. Abonnement p@r kwartaal f 4.50*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 4