BINNENLAND. KOLONIËN. Imperialis tischen weg waarop de ontwikke ling in de Middeflandsche zee het land had gedrongen, trad hij me! souvereine stoutmoe digheid voor de Kamer met het kiesrecht van de analphabeten in de hand. Weder had hij den tegenstanders den wind uit de zeilen ge nomen en zich tot draadtrekker van eenc grootc ontwikkeling gemaakt. De verkiezingen van Zondag staan in het ieeken van GiolittL De socialisten en de clc- ricalon, het roode en het zwarte gevaar, zul len voor deze eerste maal geene verande ringen van be teekenis in de algemeene structuur der Kamer bereiken. De regeering heeft in Italië, meer dan elders, de kicsma- chine met haast onbeperkte zekerheid in de hand." Aan den Balkan. Konstantinopel, 29 Oct. Tengevol ge van de demobilisatie der redifs zijn de Opperbevelhebber issed Paclia on de com mandanten van dc noord er- cn zudjder legers in Konslaiïtiniopel teruggekeerd. Ween en, 29 Oct. Dc openbare mcendng tn Oostenrijk-Hongarije legt ecnige zenuw- achügheid aan den dag wegens de langzaam heid, waarmee de Albaneesche kwestiën hun ne oplossing naderen. Men schijnt te vree- zen, dat de geheele winter zal heengaan, vóór dat de grens voor goed is bepaald en de vorst zijne residentie betrekt. Het voorjaar nu is altijd een bedenkelijk seizvoen voor de orde in Albanië. Men bcschuligt Griekenland moeielij'kheden te berokkenen aan de com missie voor Zuid-Albanië, hetgeen overigens aan Albanië ten goede zal komen, want de streken, waar dc commissie is gestuit op kwaadwilligheid van ide bevolking, zullen door haar beschouwd worden als door Al- baneezen bewoond on bij Albanië worden in gelijfd. Men is 't or over eens, dat de door den prins von Wied geëischtc waarborgen zeer natuurlijk zijn, want een Balkan troon is eon alles behalve zeker bezit Initusschcn schijnt het toch, dat men mot blijdschap wat meer belangeloosheid zou hebben gezien van de zijxJ'e van den prims, want do dynastieke kwestie loopt nu gevaar op de lange baan te worden geschoven, en inmiddels blijft de deur geopend voor allerlei moeilijkheden, waarvan men reeds een voorgevoel schijnt te hebben. Uit Athene wordt aan de Frankf. Ztg. be richt, dat daar de meening bestaat, dat de werkzaamheden van de internationale com missie, tot bepaling van de Zuid-Albaneesche grens op zijn laatst over eene maand ten ein de zullen zijn gebracht Daar de gezanten- conferentie in Londen waarschijnlijk zeer laat zal bijeenkomen, kan de toestand ran onze kerheid ten aanzien van de grens van Epi- rus mogelijk nog wel een jaar duren. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat de mogendheden 't over deze zaak eens worden. Maar zelfs in dien er voor Griekenland eene ongunstige be- ilissing kwam en de Gricksche regeering zich daarbij neerlegde en hare troepen terug trok, zou de bevolking van Epirus den strijd tegen dc Albaneesche annexatie op eigen gezag on dernemen. De Alhanische Korrespondenz bericht uit Alessio: Bij hun terugtocht uit Albanië zijn dc Servische troepen in het nieuw Servische gebied Langs de grens op onmenschelijke wijze opgetreden tegen de iitiieemsche bevolking. Stokslagen, plunderingen, brandschattingen Mi moorden waren aan de orde van den dag. In Topojan, Pobredzu, Jerna, Vila en nog andere dorpen werd de geheele bevolking, met inbegrip van vrouwen en kinderen, af gemaakt. De Servische troepen beriepen zich hierbij op een bevel uit Belgrado, inhoudende dat de grensbevolking moest worden uitge roeid. Petersburg, '29 Oct. Hot ministerie ran builenlandsche zaken heeft bij de rijlks- doema een urgent voorstel ingediend betref- Jende de oprichting van een consulaat-gene- saal in Albanië. Duitschland. Dc rijksdag is door zijn voorzitter op Dins- iag 25 November bijeengeroepen. Evenals in Brunswijk, zal ook in Beieren binnenkort de tijd van het regentschap spoe dig voorbij zijn. Dc behandeling van de door de regeering bij den landdag ingediende voor dracht tot oplossing van de regenten- en Ko ningskwestie is binnen weinige dagen te ve> wachten. Daar de Kamer der rijksraden haar bezwaar tegen de overdracht van de konink lijke waardigheid op den prins-regent Ludwig heeft prijsgegeven, is de aanneming van dit wetsontwerp verzekerd, dat strekt om de grondwet aan te vullen met de volgende be paling: „Wanneer de waarneming van het rijksbe stuur wegens een lichaams- of geestesgebrek van den monarch, dat hem verhindert de re geering uit te oefenen, is ingetreden cn er na verloop van tien jaren geen uitzicht bestaat, dat de monarch weder tot regeeren bekwaam wordt, dan kan de regent het regentschap voor geëindigd, den troon voor vacant en de troonsopvolging voor geopend verklaren. De landdag moet onverwijld bijeengeroepen wor den. De oorzaken, waaruit de blijvende on bekwaamheid om te regeeren voortvloeit, moeten hem worden aangegeven, opdat hij zijne toestemming daaraan kunne geven." Vele leden van den rijksraad waren er voor gestemd de koningskwestie af te doen door eene proclamatie van den regent, in plaats van door eene grondwetswijziging, waarvoor de toestemming van den landdag gevorderd wordt Het bekende advies van den minister van justitie heeft hen van hunne afwijkende meening teruggebracht De oplossing van de koningskwestie staat in verband met eene financieele kwestie. De re gent zal niet koning kunnen worden, zonder dat eene verhooging van de civiele lijst wordt toegestaan. Het is daarom van gewicht, dat alle partijen in den landdag, met uitzondering 'van de sociaal-democratische fractie, in be- Igjnsel de noodzakelijkheid van eene verhoo- 'jgtTTg der civiele lijst hebben erkend; over de yiétafls bestaat echter nog verschil van mee ting. Ln verband daarmee staat ook het plan feener reorganisatie van de hofhuishouding. De „Spaansche etikette", die nog aan'het hof |e Müncihen heerscht, zal aan eene herztonfog fcuderwrpen worden» De Mecklenbungsche landdag, die was bij eengeroepen tot behandeling van een door de regeering ingediend voorstel tot grond wetsherziening, heeft dit voorstel met 239 te gen 129 stemmen en bloc verworpen. Dit is de vijfde regeeringsvoordracht tot grondwets herziening, die door den landdag is afgewe zen. De bestaande grondwet dagteekent van het jaar 1755. Engeland. De parlementaire medewerker van de Daily Chronicle bericht, dat in de laatste drie weken onderhandelingen tusschen de leiders van de beide politieke partijen liebben plaats gehad over de toekomstige regeling van de regeering in Ierland. De ministers en de leiders van dc oppositie hebben op aansporing van een hoog geplaatst autoriteit memoriën met elkaar ge wisseld. Minister Sir Edward Grey heeft in eene rede te Berwick verklaard, dat hij en zijne ambt- genoolen de aansporingen van de overzijde om te trachten d9or onderlinge bespreking tot overeenstemming te komen, niet willen voor bijgaan. Maar dat wordt niet gemakkelijk ge maakt door opruiende taal en bedreiging met een burgeroorlog. Hij vraagt niet waartegen, maar waarvoor de toerustingen van de man nen van'Ulster moeten dienen. liet lagerhuis moet voor goed bevrijd worden van de behan deling van zuiver Iersche kwestiën. Zweden. Stockholm, 29 Oct. De beterschap in den toestand van den koning is zoover ge vorderd, dat hij morgen voor een korten tijd zal deelnemen aan de feestelijkheden, die zijne lijfwacht viert Den 3en November zal hij de regeering weer op zich nemen. Stockholm, 29 Oct. Aflonbladct be richt, dat de Russische militaire attaché As- sanowilsch heden uit Stockholm is vertrok ken. Naar verluidt zal hij eerstdaags zijn post verlaten. Italië. Rome, 29 Oct. De door de Popoio Roma no van de verkiezingen opgemaakte statis tiek levert den volgenden uitslag: constiilu- tiioncelc ministerieel en 221, cons lltutóone ele oppositie 20, kathoiliekeii 24, radicalen 46, officieele socialisten 33', reformistische socia listen 17, syndicalisten of onafhankelijken 5, republikeinen 10, nog niet bekend gemaakte stemmingen 24, herstemmingen 103, totaal 503. Eene belangwekkende briefwisseling is ge voerd tusschen lord Rothschild en den kardi naal-staatssecretaris Merry del Val naar'aan leiding van het ritueele moord-pFoces te Kiew. Onder opmerking, dat talrijke leden van het heilige college de legende van den ritueclen moord hebben bestreden, verzoekt lord Rothschild den kardinaal-staatssecreta ris een onderzoek in te stellen naar de echt heid van twee oorkonden, die zich in het pauselijke archief bevinden en welker inhoud hij in zijn schrijven vermeldt. Het eene stuk is een door paus Innocentius IV in het jaar 1247 uitgevaardigde encycliek, het andere een uitvoerig rapport van kardinaal Ganganelli, den lateren paus Clemens XIV, van het jaar 1758. In dc encycliek verklaart paus Innocen tius IV de tegen de Joden gerichte ritueele moord-beschuldiging voor valsch en de be wering, dat de ritueele moord in de Joodsche leer is opgenomen, voor onwaar. Het rapport van kardinaal Ganganelli heeft lot onderwerp een proces, dat veel overeenkomst heeft met de zaak-Beiliss; het is merkwaardig, dat daarin ook de geestelijke overheid van Kiew betrok ken is. De kardinaal spreekt zich in dit be richt uit tegen de gerechtelijke vervolging van de zaak; hij geeft een overzicht van vele soortgelijke processen, waarin, met uitzonde ring van twee gevallen, geen bewijs is gele verd voor de schuld van de Joden. Wat de kwestie van den ritueelen moord in het alge meen betreft, is de kardinaal van oordeel, dat men zich moet houden aan wat de encycliek van Innocentieus IV en de latere encyklieken van Gregorius IX en Gregoiïus X daarover bevatten. Hij beroept zich verder'op talrijke bullen en encyclieken van andere pausen, waarin aan de Joden bescherming wordt ver leend en waaruit blijkt, dat de roomsch-katho- lieke kerk er nooit aan heeft geloofck dat ri tueele moorden bij de Joden voorkomen. In zijn antwoord bevestigt kardinaal Merry del Val de echtheid van deze beide oorkon den, -waarvan hij zich overtuigd heeft door een onderzoek in de pauselijke archieven waar zij worden bewaard. Spanje. Madrid, 2 9 Oct. L)e koning heeft een besluit onderteekend tot verdaging van het Spaansche parlement voor onbepaaldcn tijd. Raphael Andrade i's benoemd tot gouver neur van Barcelona. De ontvangst, die het kabinet Dato vindt bij zijne eigen geestverwanten, schijnt te bevesti gen, dat deze oplossing van de crisis slechts eene voorloopige is. De conservatieven, wier houding bij de stemming in den Senaat oor zaak geweest van den val van het kabinet-Ro- manones, verklaren nu, dat mot deze oplos sing van de crisis „de conservatieve partij vaneen gespeten is door het stelsel zelf, waar van zij de krachtigste steun was." El Debate, een katholiek orgaan, schrijft: „Mot het overschot van de partij heeft men een kabinet gevormd, dat al de lasten en geen enkel van de voordeelen heeft van een door Maura gepresideerd kabinet." Het conserva tieve hoofdorgaan, de A B C, is van meening, dat de crisis de conservatieve partij als re- geeringsmstrument heeft vernietigd en den toestand van de monarchie verergerd, terwijl het nieuwe ministerie door een Judasgeest beheerscht is. Met spanning wordt eene verklaring van Maura verwacht, die licht verschaft omtrent de houding, welke hij zal aannemen. De voor zatter van de conservatieve jongelingsvereeni- ging te Madrid heeft aangeraden geen enkele houding aan te nemen, totdat Maura in Madrid zal zijn teruggekeerd en zijne aanwij zingen zal hebben gegeven. Dat is ook het ad vies van de Epocr, die zich van elke com mentaar onthoudt. Het schijnt in tusschen reeds vast te staan, dat Maura's houding eene vijandige houding zal zijn; de A B C verklaart uit goede bron te weten, dat Maura de nieuwe regeering zal bestrijden. Een over 't geheel vriendelijk oordeel spreekt de liberale en de repubükeinscbe pers Reclame. uit over het kabinet-Dato, de laatste met reser ves ten aanzien van sommigen der ministers. Servië. Belgrado, 2 9 Oct. Minister-president Pasics gaf in de skoepseblina eene uiteenzet ting van den toestand. Ilij herinnerde aan de vernietiging van de goede verstandhouding op den Halkan. De pogingen om zich in der minne met Bulgarije te verstaan mislukten. Onverhoeds en te kwader trouw viel Bulgarije de Servische troepen aan. Ook Griekenland liad een onverhoedscihen aanval af te slaan. Rumenië steunde de rechtvaardige zaak. Bulgarije gerankte in een vvanhopigon toestand en smeekte om vrede, die in Bukarest geslo ten werd. Bijna alle groote mogendheden kwamen tusschen beide om te verzoeken, dat Bulga rije zou worden ontzien, hoewel zij de juisi- heid erkenden van de eischen zijner tegen standers. Oostenrijk verklaarde zich voor eene herziening van het vredesverdrag; Rusland vroeg de herziening voor zooveel Kawalia be treft, maar zag later daarvan af. Servië werd voor zijne groote opofferingen schadeloos ge steld; zijn gebied werd bijna verdubbeld en het verzekerde zich van eene voorspoedige en gelukkige toekomst. Pasics zeidc, dat hij den levendigen dank van Servië moest uitdrukken voor den kracn- tigen steun, dien Rusland het heeft verleend. Servië dankt eveneens Frankrijk en Engeland. Het is steeds gezind de taak van de groote mo gendheden tot gezondmaking van den toe stand in Albanië te vergemakkelijken. Toen de Albaneezen Servië binnendrongen, werden zij snel teruggedreven. De regeering had toen het voornemen aan de groote mogendheden eene wijziging in de Albaneesche grenzen voor te stellen ter wille van de noodzakelijk heid om een duurzamen vrede aan de grens te verzekeren. Zij wilde tegelijk de verkla ring hernieuwen, dat Servië zich verbond zicb naar de beslui!en van dc groote mogendheden te gedragen. Servië werd toen verrast door het ultimatum van Oostenrijk. Het schikte zich naar de eischcn van dat ultimatum, en verzocht de grootc mogendheden, omstandig heden in 'l leven te roepen, die vrede aan de Albaneesche grens waarborgen; het wacht nu de beslissing van de groote mogendheden over dit onderwerp af. Wij kunnen slechts diep betreuren, dat de maatregelen, die de- nomen zijn om de betrekkingen van goede buurschap te verbeteren, steeds door inci denten worden tegengehouden. De bepaling van de grens met Bulgarije en met Griekenland is nagenoeg afgcloopen. De vaststelling van de Montcncgrijnsehc grens zal binnenkort volbracht zijn. De Albaneesche grens zal door de mogendheden bepaald wor den. De betrekkingen met Rumenië z in nig. Servië heeft nu den plicht te vervullen te behouden wat het heeft veroverd. Vereenigde Staten. Washington, 29 Oct. Men bericht, dal Mc. Reanolds de bepaling van de tariefwet die een rabat van 5 pet. ten gunste van mei Amerikaansche schepen vervoerde goederen toestaat, ongeldig heefl verklaard. Mexico. New-York, 29 Oct. Uit Mexico wordt bericht, dat de minister van buitenlandsche zaken verklaart, dat als Huerla en Blanquet eene voldoende meerderheid hebben gekregen om hen gekozen te verklaren, het waarschijn lijk lijkt dat Blanquet het presidentschap op zich zou nemen, totdat eene nieuwe verkie zing heeft plaats gehad. De grondwetsbepa ling, die een president belet zich zelf op te volgen, is niet van toepassing op liet vice presidentschap. Allerlei. München, 29 Oct. Dc Fransche vlieger Dancourt, die van Parijs naar Cairo onder weg is, deed heden voormiddag in de buurt van München eene noodlanding. De schroefas van het onderstel van zijn vliegtoestel was stuk. Ber 1 ij n, 29 Oct. Uit het officieele onder zoek naar de oorzaak van de ramp van het marine-luchtschip L II is gebleken, dat de vorming van eene ruimte van verdunde lucht in de voorste gondel veroorzaakt is door de bij deze constructie voor het eerst toegepaste beschermingsborden aan de voorzijde van de gondel, hot opzuigen van het aan de onder zijde van het luchtschip uittredende gas, en de ontbranding van het in de gondeL gekomen gasmengsel door vonken aan den motor. Dc mogelijkheid van eene noodlottige zuigwer king van bet nieuwe beschermingsbord werd evenmin door de constructeurs van de marine als door de Zeppelinmaatschappij voorzien. In flfcriki met andersluidende geruchten werd vastgesteld, dat de toestand van de motoren voor het opstijgen geen reden gaf tot bedenkingen. Verder moet de Zeppelin-maat schappij zelf ernstige bedenkingen hebben ge had tegen de constructie van het luchtschip, die gezegd wordt door het marinebestuur verlangd te zijn, inzonderheid tegen de ven legging van de loopgangen in het schip zelf. Dit is volgens de uitdrukkelijke verklaring van de Zeppelin-maatschappij, niet juist. De ver legging van don loopgang in hel scheeps- lichnam werd het eerst .door de Zeppelin maatschappij voorgesteld. De bronnen van ge vaar. die nu zijn erkend, zullen in de toe komst vermeden worden. Over den weg, die biertoe zal worden gevolgd, bestaat volkomen overeenstemming tusschen het marinebestuur en de Zeppelin-maatschappij. Parijs, 30 Oct. Uit Venetië wordt aan de Eclah- bericht, dat de stoomvaartdiensten met de havens in de Adriatische zee, de Le vant en de Indiën met lamheid geslagen zijn door eene staking van het geheele perso- Alle stoomschepen, die op vertrek lagen, liggen stil. De suffragettes hebben te Bramschott, in Hampshire, de villa van MacKenna, den broe der van den minister van binnenlandschc za ken, welke reeds een jaar onbewoond is, in brand gestoken. Men vond er weer suffraget te-blaadjes. Pa rij s29 Oct. Heden morgen werden in Nanterre de lijken gevonden van twee kinderen, die met revolverschoten gedood waren. Een commissaris van politie stelde aanstonds een onderzoek in. Het bleek dat de beide slachtoffers de kinderen zijn van zekeren Pierre Ravelin. Zij waren gisteren avond door hun eigen vader gedood. Deze, een man van 40 jaren, verscheen heden morgen bij de directie van de gerechtelijke politie om zich gevangen te geven. Hij ver klaarde de kinderen te hebben gedood ten gevolge van eene woordenwisseling met zijne vrouw, van wie hij gescheiden leefde. Gent, 29 Oct. Heden avond om zeven uur is er brand uitgebroken op het tentoon stellingsterrein in de wijk Oud-Vlaand eren. Zeven huizen, waarin verschillende artikelen werden verkocht, zijn geheel vernield. "Warschau, 29 Oct. Bij sterken mist liep heden morgen op het station alhier een personentrein op een trein, die zich op het reservespoor bevond. Vijf personen werden gedood, 33 gewond. Op het station Stepna ja van de Wladi- kawkas-spoorweg, op 71 werst afstand van Rostaf a. d. Don, is Zaterdag een sneltrein ontspoord', doordat kwaadwilligen de rails hadden losgeschroefd. Drie waggons vatten vuur icn verbrandden totaal, do reizigers kon den echter gelukkig gered worden. Een conducteur heeft bij de ramp het leven verloren, dc stoker, 'de hooCdconductcur en een aantal andere personen werden licht ge wond. Zaterdagavond Is de sneltrein van New- York naar Boston, die om zijn groote snel heid „de vlieger" word?t genoemd, bij Wes- terlev door onbekende oorzaak ontspo.ord. Vijf waggoms werden van den spoordijk 10 M. naar beneden geslingerd em vijftien passa giers zijn zwaar "ewond. enkelen doode.lijk. De reusachtige transatlantische stoom boot „Teutonie*' van dc White Star Line, is, dank zij de oplettendheid van een der offi cieren, aan Het noodlot ontkomen, dat in April 1912 het zusterschip de „Titanic" ge troffen Heeft. De kapitein, gisteren met zijn schip behouden uit Canada te Liverpool aan gekomen, deelt mede, daf hij 170 mijlen oos telijk van Belle Island ternauwernood de bot sing met een ijsberg Heeft kunnen ontgaan. De officier, die aan den boeg de wacht had, waarschuwde den kapitein nog juist bijtijds. De machines sloegen achteruit en het stoom schip gleed rakeling langs het ijsgevaarte, dat zich slechts op enkele meters afstand hoog boven zijn dek verhief. Zondagnacht is een Engelsch school- schip in den grond geboord. Het ongeluk geschiedde in den mond van de Theems. Het school zeilschip „Mirror" werd met zóóveel kracht aangevaren door het stoomschip „Ho garth", uit Aberdeen, dat de romp in tweeën brak en in enkele minuten in de diepte ver dween. Aan boord bevonden zich, behalve de bemanning, 13 jongens van de zeevaartschool. De meeste drenkelingen konden door de „Ho garth" gered worden, doch één der leermees ters en drie jongens zijn verdronken. Maandagavond heeft het in Zuid-Wales gestormd. Twee menschen zijn er bij omge komen. Een onbekende vond men bij Aber- cynon dood in een veld liggen^ blijkbaar door S de orkaan van den weg af geslagen. H« nweede slachtoffer was een bekend voelbal- Ier met name "Woodford, die langs den weg Ketsende tegen een telegraafpaal" aan werd geworpen en toen nog een dakpan op bet ^hoofd kreeg. Hij stierf aan schedelbreuk. Te Abcrcynon zijn dertien huizen vernield. Verscheiden personen zijn gewond. In een Q-an de huizen, waarvan het dak instortte, lj~>Jeven vijf kinderen behouden, doordat zij' lang voor het onweer, onder een tafel wa- —-en gekropen. Elders zijn kerken van hun dak beroofd. Op een kerkhof zijn drie dozijn ^rafstoencn omgewaaid. Dergelijke verhalen J comen van een aantal plaatsen. Te Treharrij i s vaa 25 huizen het dak afgewaaid. Te Pil. f ynydd wordt de schade op £10.000 geschat Lj -r«tns Tiel er in een half uur 2+ cM. regen, Oost-Indlë. Een afscheid. Mr. W. F. Schimmei neemt in de N. Soer rabaja Ct. afscheid van zijn lezers, en richt daarbij tot djezende volgende woorden: „Ik betreur het, dat ik scheiden moet van het heerlijke land Indië, dat zeker pas aan het begin van zijn ontwikkeling, voor jonge krachten ontzaglijke beloften van succes ver borgen houdt. Doch ik moet weg, mijn leeftijd eischt het. Ik ben hier te laat gekomen en moet dus, naar mijn zin, te spoedig heen gaan. Maar ik hoop het leven en streven van Indië en van zijn Europeesche pers met on verminderde belangstelling te blijven volgen, de jaren die mij in gezondheid en kracht ge lalen zullen worden. Het zal tot mijn liefste wenschen behoo- ren, één enkele maal nog eens terug te kce- reu om den vooruitgang op elk gebied hier tc mogen waarnemen en de overtuiging te vestigen, dat ieder jong geslacht weer beter dan het vorige zijn plicht weet te vervullen. Ik ga heen met weemoed en met groote dankbaarheid in Het Hart. Dankbaar aan een land, dat mij gastvrij opnam, dat mij in staat stelde ruim te voorzien in mijn behoeften en mijn ouden dag te verzorgen, een land waar men veel meer dan in Nederland een kat een kat, en Rolet een schurk durft noemen, en waar dan de vorm eens wat ruwer mag zijn, het Hart zeker nfet minder warm slaat voor eerlijkheid cn oprechtheid onder de besten zijner zonen." De Staatscourant van Donderdag 30 Oct bevat o. a. de volgende Koninklijke besluiten! benoemd tot burgemeester van de Werken en Sleeuwijk A. Sigmond; benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde F. P. Erkelens, gemeente-geneesheer te Maasdam; herbenoemd als burgemeester van Haarzui- lens, Oudenrijn en Vleuten, G. Hondelink, te vens secretaris dier gemeenten; benoemd tot substituut-officier van justitie bij de rechtbanken te Amsterdam; jhr. W. van Traa, thans idem te Almelo; te Utrecht mr. J. P. Amshoff, thans te Leeuwarden; te Arn hem mr. W. M. Visscher, thans te IIeeren veen; te Zwolle jhr. mr. W. Snoeck, thans te Ticl; te Leeuwarden mr. P. M. F. Bauduin, ambtenaar van het O. M. bij de kantonge rechten te Amsterdam; te Almelo mr. S. E. J. M. van Lier, ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten te Haarlem; te Heerenveen mr. H. F. Wolfson, ambtenaar van het O. NL bij de kantongerechten te Rotterdam, voor de kantons Rotterdam, Gouda en Schoon hoven; tc Tiel mr. J. L. Nijsingh, ambtenaar van het O. M. bij de kantongerecht te Tiel; op verzoek eervol ontslagen mr. Th. B. Pleijte, minister van koloniën als voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart en be noemd als zoodanig mr. A. J. Cnoop 7~oop- mans, thans secretaris van dien raad; benoemd tot leeraar aan de Rijksveeartse- nijschool dr. J. E. W. Ihle, tijdelijk buitenge woon boogleeraar aan die inrichting. benoemd tot kantonrechter-pleatsvervanger in het kanton Appingedam, met ingang van 15 Nov. a. s., P. H. J. Schuyleman, ontvanger der regis tratie en domeinen te Appingedam benoemd tot burgemeester der gemeente Bokhoven, J. Versteeg, secretaris dier gemeente tot burgemeester der gemeente Hooge en Lage Mierde, F. L. Tillieu tot burgemeester der gemeente Voorst, mr. A. C. baron van der Feltz tot burgemeester der gemeente Warnsveld, S. A. K. baron van Nagell; tot burgemeester der gemeente Alblasserdam, Th. Cluysenaer tot burgemeester der gemeente Krimpen aan de Lek, A. L. van Hooften, secretaris dier gemeente tot burgemeester der gemeente Zwartewaal, J. \Y. Boers; tot burgemeester der gemeente de Lier, H. C. Th. Cramer, secretaris dier gemeente tot burgemeester der gemeente Nederhorst den Berg, F. Heierman, secretaris d:er gemeente tot burgemeester der gemeente Oosterland, J. C. van der Have tot burgemeester der gemeente Nieuwe Pekela, F. H. Boels; tot burgemeester der gemeente Eelde, mr. J. Tonckens Jzn., secretaris dier gemeente; tot burgemeester der gemeente Amby, A. H. Hennus t benoemd tot adjunct-commissaris der loodsen te Maassluis, de tijdelijke odjunct-comTTv^aris der loodsen aldaar H J. Hoogen Stoevenbcld benoemd tot lid van het College voor de Vis- scherijen, de heeren mr. A. C. Visser van Uzen- doorn, lid van de Tweede Kamer der Staten- J Generaal, te Leiden, A. Hoogendijk Jz., direo teur van de Doggermaatschoppij, te Vlnardin- gen, en J. G. Th. Broelcmeiier, directeirr van de Stoomvisscherijmaatschappij „Doggerbank", te IJmuiden. Ten paleize Het Loo hebben gedineerd i Riidder van Rappard, benoemd gezant te Washington en mevr. van Rappard; de heer D'omela Nfteuwembuis, gezant ln Siam. en mevr. Domela Nieuwenhuis; mr. Castendijk, ppoe-gen. van het gerechtshof tie Arnhem* de heer 's Jacob, oud-burgemeester van Rot terdam, liikl vam den Raad van Defensie; luita» koL de Bruyn, commandant reraonte-depóa te Mallingen; jhr. van Reigersberg Versiuya,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1913 | | pagina 2