Ss-Sasy Vrouwen! LiMlISOlf B3DWER Co. Firma De Groot &K«üters W. RUITENBERG Gzn. N,V, Biochemische Fabriek „PRANA" ADVERTENTIËN. KORTE CRiCBT 22, F. S. VAK EIJBERGEN j$ VAN DE WATER VAN DEN BRINK ROOMBOTER Vendohnis, Havik 20, Amersfoort. Zitkamer, Be Verfton Gedistilleerd water levert Pinee-nez en Brillen W. F. A. Groenhuizen, Instrumentmaker. - Langestraat 42. benoemd tot assistent A. C. Kluizenaar, tijde- ambtenaar Tusscihenpersonen Invalid! 'teit6wet. Door do tusschenpersonen, res- sorteerende onder het district Amsterdam, •werd op 24 Maart J!. eene vergadering be legd, ter bespreking van verschillende grie ven. Het resultaat dezer bespreking was. dat uit hun midden eene commissie werd benoemd, die zich tot den Rente-Commissie eventueel tot den Minister, zal wenden, om tc trachten te verkrijgen: le. dat de ouden van dagen niet meer maanden na hunne aanvraag moeten wachten alvorens zij de beschikking hierop ontvangen; 2e. dat af wijzingen niet zonder meer ter kennis der aanvragers(sters) worden gebracht, doch eveneens aan de tussohenpersonen kenbaar worden gemaakt met vermelding der mo tieven, die tot afwijzing hebben geleid; 3e dat dc tusschenpersonen niet meer in alle opzichten overal buiten worden gehouden, doch er in gekend worden, indien men be slissingen over hen denkt te moeten ne men. Bovendien kreeg bovengenoemde Com missie opdracht te trachten tal van andere bezwaren opgeheven te krijgen. Zeer zeker zoo schrijft men ons bestaan bij de tusschenpersonen in andere gemeenten ook op verschillend gebied grieven en wordt men dringend uitgenoodigd, bij voorkeur collectief, zich anen hunne wenschen te richten tot het correspondentieadres: H. J- Hagelen* Hzn., Lauriergracht 78-1 te Am- sterdam. Bond tot verlevendiging van het nationaliteitsgevoel. De huldebelooging, die tijdens het bezoek van H. M. de Koningin verleden jaar te Amsterdam op den Dam gehouden is, en waaraan ruim 60 vereenigingen met circa 6000 leden hebben deelgenomen, zal tot ge volg hebben, dat er een bond of unie wordt opgericht tot verlevendiging van het natio naliteitsgevoel. De bedoeling is, dat deze bond vertakkingen zal krijgen over hel ge- hccle land. Binnenkort zal er te Amsterdam eene vergadering worden gehouden, waar in de statuten zullen worden vastgesteld Nederlandsche Levensver zekering. In Zonneschijn wordt een belangwekkend overzicht gegeven van den vooruitgang van het levcnsverzekeringsbe- •drijf te onzent in het laatste lustrum. Er wa ren in 1908 in ons land 87 maatschappijen, in 1909 84, in 1910 85, in 1911 82 en in 1912 81 maatschappijen. De netto verzekerde be iragen beliepen in deze 5 jaren respectievelijk f 952 040,370.98*f 1.002 329 564.13. f 1,065,872.334.01$, f 1,132,419,31399$ en f 1,172 691,547.99$. Het gemiddelde per maat schappij steeg ook gestaag. Het was in 1908 f 10,912,992.77. en in de 4 volgende jaren resp. f 1/1.932,494.84f 12.534,674.51$, f 13,809,991 63 en f 14,477,673 43. De totale reserven bedroegen achter eenvolgens f 235 459,373.87, f 250.135.823.74$. f 266,544,394 35$f 283.294.176.82 en f 291,298,321.92$."Het gemiddelde per maat schappij was in 1908 f 2,706.429.98$ en in de volgende Jaren f 2,977,807.42$, f 3.451,807 03 en 3 596.275 58. Boven 40 millioen verzekerd bedrag ble ven de. Algemeene te Amsterdam met f 200.653.20S 56 verzekerd bedrag in 1912 en f 60,208.226 97 reserves, de Kosmos te Zeist met f 94 638 873 65 en f 31.109,082 55 de Dor drecht met 93,694 338 88$ en f 24.627.793.48, de Utrecht met f 92,531,170 42 en f 18,798 93185, de Nationale te Rotterdam met f 65 844 064 46 en f 19.298,449.76, de Eerste Nederlandsche in Den Haag met c 48.731.627.91$ en f 16 891.275. de Ned.- tndische te Batavia met f 46,932.700 31 en c 13.491,675 en de Holl. Sociëteit te Amster dam met f 42.717,142 70$ en f 22 226.092. Van de onderlinge maatschappijen heeft Eigen Hulp met f 36.355,297.10 _het hoogst verzekerd bedrag en met f 13,374,559 27 de hoogste reserve. Een Romeinsch vlootstation i n o n s 1 a n d. Bijzonder interessant was een voordracht, die dr. J. H- Holwerda "Woensdag avond in Den Haag voor de leden van „Die Haghe" gehouden heeft over de opgravingen op het landgoed Aren'lsburg hij Voorburg. Steeds belangrijker vondsten do«t men daarbij, en reeds nu kan men zich. ook me» Nadat ze weder plaats genomen hadden, volgde nog een korte, maar ernstig hartelijke toespraak tot de genoodigden, waarmede deze plechtigheid was afgeloopen. Daar het jonge echtpaar vóór den avond naar Arnhem zou vertrekken, bleef er nog maar juist tijd genoeg over om met weinige genoodigden, nu met den predikant aange vuld, gezellig te dineeren. Er was reeds vroe ger afgesproken dal Dubbelman met zijn jonge vrouw, na een paar weken in de Rijn en Donaustreken te hebben doorgebracht, door zouden reizen naar Weenen, waar zij dan den heer Wermann zouden vinden, om met hem. die in de Oostenrijksche keizerstad vrij goed bekend was, dezer bijzonderheden en onmiddellijke omstreken te bezoeken. Vooraf zouden zij dan, op Karwinski's dringende Bitnoodiging te Pesth aan dezen een bezoek brengen. Buiten weten van Dubbelman had de heer Wermann, onder voorwendsel dat hij er te gen op zag om alleen naar Weenen te gaan dokter Menael uitgenoodigd hem als lijfarts, zooals hij het noemde, daarheen le vergezel len; dat zou, meende hij, dan voor de jonge lui een aangename verrassing wezen. Zoo begreep Mendel het ook, maar de grootste verrassing was dit voorstel zeker Voor hem zeiven, te meer daar bij er zu: legeo opzag om geheel alleen achter te blij ven, en hij bovendien steeds gewenscht had lnet de prachtige Donaustad en haar ge- toüthliche bevolking kennis te maken. Dokter Karwinski en zijn vrouw bleven nog enkele dagen op den „Terpenherg", welken tijd zich Mendel ten nutte maakte om toe te zien dat zlles op „Louisenhof" zoodanig in orde werd gebracht, dat 't jonge paar zich daar, na de terugkomst, volkomen thuis zou gevoelen; VA&rbij Mina, de oude huishoudster, die nu behulp van afbeeldingen door de Romeinen zeil van hun huizen enz. gemaakt, voorstellen hoe de Romeinsche vesting, die daar stond, er imoet hebben uilgezein en welke haai' gren zen waren. Op Arentsburg is een poorlfundament terug gevonden. iDe grachten houden hij die poort op en een aardbrug voerde er heen. Van poorft tot poort liep in dc vesting een breedc weg met aan weerszijden rijen gebouwen. Men vond daar de sporen van een groote wijk van houten kazernes. De schemas van vestingen, die dr. (H. in lichtbeelden vertoonde, bezaten alle twee poorten aan de via principalis, die de leger plaats geheel doorsnijdt. Verder heeft men de via pretoria me£t het pretorium, het hoofd gebouw der vesting, de hoofdwacht. 'Daar achter lag het paleis van den veldheer, soms ook er naast. In het pretorium stond het bronzen heeld van den Keizer, als voorwerp van vereering. En ook op Arentsburg is een bronzen hand gevonden, reeds in de 18e eeuw. De opmerkelijkste conclusie der geleerden Is dat Arentsburg een vlootstation gewen&l moet zijn. Gebleken is, dal de ArentSburgmuur een ha ven omsloot, die bij de "Vliet aansloot De aan legplaats is gevonden. Het bestaan van deze Remeinsche haven "in dezen uithoek wijst naar Engeland- De bouwperioden kort na 50, 100 en 160 na Chr., houden verband me!t troepentransporten naar Engeland, welke al leen mogelijk werden door het bezit va'n een vloot. In de zee lag ook toen reeds de betee- kenis van ons gewest en het culminatiepunt van deze beteekenis in vroeger tijden was de haven Arentsburg. Dr. Holwerda eindde met den wensch. dat taiett alleen Arentsburg, maar alle plaat sen van oude nederzettingen zullen worden onderzocht. Het is de taak van hel thans le vende geslacht, deze overblijfselen ann het daglicht te brengen voer de alles vernielende cultuur de laatste sporen doet verdwijnen. School- en Kerknieuws. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering van Hoogeveen werd na een som tijds heftige d'scussie tusschen dé voorstanders eener Rijks Hoogere Burger- en die eener Han delsschool, besloten, de Regeering te vragen om een Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jari gen cursus en daarvoor aan te bieden een be drag van f 40,000 plus den grond. De Zaandomsche Onderwijs- kwestie. Gisterenavond werd door den Raad te Zaandam met 10 tegen 7 stemmen de heer Peerlkamp tot onderwijzer gekozen. De verga dering was geheel gewijd aan de bespreking der voordracht voor de onderwijzersvacature. Aan het slot der vergadering beantwoordde de bur gemeester, de heer K. ter Laan, de verschillende sprekers. Hij deed vooral uitkomen dat de heer Peerlkamp veel betere capaciteiten als o der- wijzer bezat dan zijn mede-candidaten. Zelfs werd daarvoor een kleine lichamelijke afwijking over het hoofd gezien. De voordracht was deze keer alphabetisch opgemaakt en wel met alge meene goedkeuring van B. en W. De vergade ring duurde tot kwart over een. Onder w ij zerscomité voor g e- meenschappelijke salarisQcti'e Nadat de verschillende opdrachten, gegeven aan het moderamen van het comité, uitgevoerd wa ren, is het geheele comité bijeen geweest ter bespreking van de bij de jongste begrooting gevoerde actie en van de stappen, die in de naaste toekomst kunnen worden gedaan. Rapport werd uitgebracht van de bezoeken, afgelegd bij Kamerleden, behoorende tot ver schillende politieke fracties. De vertegenwoor digers van het comité ziin ontvangen door de volgende heerendr. D. Bos, Th. M. Ketelaar, mr. J. Limburg, C. van der Voort van Zijp, L. F. Duymaer van Twist, mr. P. J. Troelstra, K. ter Laan, jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman. dr. W. H. Nolens, mr. Th. H. de Meester, W. j J. E. H. M. de Jong en mr E. E. van Raalte. De heer mr. M.Tydeman had den wensch te kennen gegeven schriftelijk op de hoogte te worden gesteld. Ten aanzien van den drang van eenige zij den tot het houden van eene groote openbare vergadering, waarin uiting kon worden gege ven aan het gevoel van bittere teleurstelling over het uitblijven van maatregelen ter voor ziening in den meest dringenden nood, inzon derheid van de onderwijzers ten platten lande, besloot het comité daartoe te zullen overgaan, zoodra van eene zoodanige vergadering eenig nuttig effect kan -worden verwacht. Met waardeering heeft het comité kennis ge- nomen van het feit, dat de meerderheid der Tweede Kamer uitdrukkelijk de noodzakelijkheid heeft uitgesproken van eene verhooging der wettelijke minima, en niet minder van de toe zegging, door den heer Th. M. Ketelaar gedaan, dat deze spoedig zal indienen een wetsvoorstel tot verbetering der salarissen. Aan het moderamen van het comité werd op dracht gegeven zich tot den heer Ketelaar te wenden, opdat het comité zich zou kunnen be raden over de actie, die het in verband met de indiening van dat wetsvoorstel zou kunnen voe ren. Aan deze opdracht heeft het bestuur van het comité reeds voldaanhet bestuur heeft de ze kerheid verkregen, dat reeds met ernst wordt gewerkt aan de voorbereiding, die uiteraard aan de definitieve indiening van bedoeld voorstel moet voorafgaan. Kunst en Wetenschap. De heer Folkert Kramer is voor het vol gend seizoen verbonden aan de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel. Door de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel is ter opvoering aangenomen Wijzen en Dwa zen" door Ben Ima, schrijver van Jiet Koe koeksjong.' Brieven van Richar-d "Wag ner en Franz von Liszt ontdekt. Drie tot 'heden onbekend gnfoleven brieven van Richard Wagner, acht van F. v. Liszt en één, in opdracht -van Lisz'd, door de vorstin Wittgenstein heeft naar de „Deut sche Wochenzeïtung für die Nictderlande und Belgién" bericht de heer J. D. C. van Dokkum, verbonden 'aan de Universileils- bibliotheek te Amsterdam, in het Archief der Maatschappij tot bevordering der Toon kunst, ontdekt. Ai deze brieven zijn geriohlt aan den heer A. C. G. Vermeulen, stichter en secretaris der genoemde maalscliappij. Van de brie ven, alle uit d-e» jaren 1854—1857, zijn die van Liszt uit Weimar, die van Wagner, twee uil Zürich en een uit Lucern. De heer a\n Dokkum, gevraagd om na dere inlichting, vertelde vele belangrijke bij zonderheden, vooral uit een der brieven van R. Wagner, met betrekking tot het opera- wezen in Amsterdam, doch.met verzoek va ngeheimhouding, daar hij de brieven in het muziektijdschrift „Gaeciua openbaar Kal maken. tot keukenprinses gepromoveerd was, hem goed terzijde stond. Jan zou gedurende de eerstvolgende weken buiten over alles het oppertoezicht houden. Daar ze voor een groot deel dezelfde rich ting uit moesten, en dokter Karvvinski voor nemens was om van hier direct naar Pesib terug te keeren, reisden ze aanvankelijk, tol Linz samen, vanwaar Wermann en Mendel de reis naar Weenen langs de Donau wilden vervolgen. Daar werd van den Hongaar en zijn vrouw een hartelijk afscheid genomen, met den wensch ter eener en de belofte ter anderer zijde om elkaar na niet al te langen lijd op den „Terpenbergweer te zien. Wal Dubbelman en zijn vrouwtje belreft, toen deze een paar dagen bij dokter Karwinski hadden gelogeerd en van vertrekken spraken om op den bepaalden dag te Weenen te zijn, kwam Karwinski, zonder zich daar vooraf over te hebben uitgelaten, met het plan voor den dag om mede te gaan. Zijn. vrouw kende de keizerstad niet, en hij wilde deze gelegen heid waarnemen om haar in aangenaam ge zelschap daarmede kennis te doen. maken. En zoo kwamen zij ten slotte, nu tot groote ver rassing der beide oude heeren, weer alle zes bijeen, en dil in een stad, die zooveel merk waardigs bevat en zooveel gelegenheid tot ge zellig samenzijn biedt; te midden eener bevol king, welker gemoedelijke levensopvatting spreekwoordelijk is. Daar verlaten wij hen, inet den wensch dat, zoowel de beide oude hcoren als het jonge echtpaar, verder op 't schoone landgoed we- derkeerig elkanders leven mogen veraange namen, en zij lang nog genot mogen hebben, van wat de hemel hun zoo ruimschoots toe bedeelde. EINDE, Van den Hak op den Tak. (W eekpraatje). Boycotten is een der middelen van den mo dernen tijd, waardoor een zekere groep of klasse een gevaar tracht af te wenden of haar doel tracht te bereikendan boycot men iemand of een zaak, dat wil zeggendoet net of die niet bestaat. Van een eigenaardig boycot maakt de Köln. Ztg. melding In vele dorpen in het Mecklenburgsche krij gen de gezeten burgers elk jaar uit het gemeen tebosch een grootere of kleinere hoeveelheid brandhout. Maar er is ook een gemeente waar in het geheel geen belasting wordt geheven. Dit is de gemeente Zierke. Jaren geleden is de zoon van een arbeider daar als landverhuizer vertrokken, tot rijkdom gekomen en zonder erf genamen gestorven. Hij heeft zijn vermogen aan zijn geboorteplaats vermaakt. Uit de rente wor den niet alleen alle belastingen, maar ook het schoolgeld en de pacht voor de arbeiders en daglooners bestreden. Daar er nog geld over bleef, heeft de gemeente ook een lijkwagen aan geschaft. Toen kregen de dorpelingen ruzie. De arbeiders wilden dat men het kapitaal zou ver deel en, maar van hooger hand werd dat verhin derd. De arbeiders besloten toen eenvoudig maar de lijkkoets te boycotten. En nog steeds wor den zij naar het kerkhof gedragen. Van de koets willen zij niets weten. Dat is me daar in Zierke, uitgezonderd don die boycot, een doradogeen belasting 1 Och, mocht ik daar mijn domicilie kiezen, zal menig* een verzuchten, die dit leest, 't Lijkt me daar ook aangenamer, dan in menige plaats in Ame rika, waai- bet danig ongezellig moet zijn door de groote hoeveelheid ratten. Huhoor ik mijn geachte lezeressen al huiverend zeggen. Ter verdrüving dier minder gewenschte gasten heeft men daar zelfs katten in staatsdienst. Onder de betaalde krachten bij de afdeeling Post- en Telegraphie in de Vereenigde Staten, bevinden zich ongeveer duizend katten, wier plicht het is, de postzakken tegen de aanvallen der niets ontziende ratten en muizen te be schermen. Deze vierbeenige wachters zijn wettig erkend j en hun aantal wordt plichtmatig in de lijsten der „Staatsambtenaren" opgenomen. Op kos- I ten van de afdeeling worden zij verpleegd en dpn kost gegeven en de voor hun onderhoud benood'gde bedragen in allen vorm geboekt, fn Frankrirk genieten, zooals de „Strazburger Post" bericht, eveneens de katten der groote mil:taire havendepots een staatsaanstelling. Zij hebben hier dezelfde plichten fe vervullen als hunne Amerkaansche collega's en kosten vol gens het budget van het departement dagelijks 3 cent aan verzorging. Als deze „staatsambtenaren" tot staking over gingen. wegens het verstrekken van onvoldoende voedsel, zouden ze dan geen gelijk hebben? i Een vermageringskuur zullen ze zeker nooit be hoeven te doen. Die katten mogen daar wel als ware weldoe- ners, als hoogst nuttige scheoselen in de maat- t schappij worden beschouwd, want wat is er j erger dan een rattenplaag! Ik denk. dat zelfs de grootste, de meest dierl'evende dierenvriend of -vriendin de rat oftewel rot wel niet in be scherming zal nemen. Dierenmishandeling is anders iets, dat elk recht geaard mensch zal afkeuren. Een staaltje van wreedheid ten op zichte van een dier verhaalde dezer dagen A. de K. in een der Haagsche bladen. Er wordt tegenwoordig ontzettend veel ge daan. Om mishandeling van dieren tegen te gaan. Ik moet zeggen, ik vind dit een prachtig mooi doel. Want een dier heeft evenals de mensch zijn gevoel. Elk dier heeft zijn nut, dat komt nog daarbij. Er zijn dieren die behoeven voor sommige menschen niet op zij, In verband daarmee ziet men overal stasn Spaar toch de vogels en geen dieren herd slaan. Op prachtige borden met groote letters gezet Op straffe van artikel dit en dat van de wet Maar niet iedereen heeft hart voor het weer- ^«vie dier. Vorige week weer bewezen op een gemeene manier, Een kleine poes, bepaald een liefje in zijn stand. Was bij een buurman in den tuin aangeland. Maar pas ziet buurman dit feit toch gebeuren Of de hond wordt geroepen, het dier te ver scheuren. De hond, niet zoo wreed als zijn hardvoch tige baas. Wil liever vrede op aarde, maar dit is helaas Niet naar den zin van den baas van den tuin. De hond werd opgehitst en zijn bek met bloe dig schuim. Het feit wordt beslecht, de poes wordt ver scheurd. Haast niet te gelooven, maar helaas toch gebeurd. Het is maar te hopen, dat zoo'n wreedaard, een kerel zoo laf. De hoogste straf krijgt, die men voor zoo iets ooit gaf. Nu, dat zeg ik mee, wie wat verdient, die moet het hebben, 't zij goed of kwaad. En daar om lazen we met genoegen, wat uit Woensel aan „Het Huisgezin" werd geschreven In den Polderhoek gebeuren nog altijd rare zaken. Het echtpaar R. wandelt niet op rozen, tenzij op klaprozen, want klappen vallen er dag in dog uit als regen. Manlief tamboert op z'n trouwe gade, als ware zij een Turksche trom. Dat moest 'ns op houden, zeiden de vrouwen. En toen dezer dagen de stuurman van het wrakke huwelijksbootje zijn varensgezellin weer met de roeispaan aan het bewerken was, toen stormden de buurvrouwen op hem los, pakten hem bij zijn jaskraag, en z'n broekspijpen en dogen met het slachtoffer als 'n smelleke mei 'n musch, de straat op. Hier ging men hem met klompen en vegers de noodige hoeveelheid respect voor zijn echtgenoote, z'n aardsche schat, inranselen. Vluchtende naar z'n makker Toon in de Zout- straat, wien hij z'n treurig wedervaren vertelde, smaakte hij het genoegen in dezen een waren vriend in den nood te hebben gevonden. Toon sprong overeind en zou de partij van z'n kame raad wel eens gaan opnemen. Zie, zoo is Toon voor z'n evenmensch nu en altijd. Hij zou die kwaai vrouwen ginds wel 'ns met d'r jak gaan schudden. Toen Toon in den Polder aankwam en daar de Kenau's nog bij elkander trof, haar helden feit en krijgsroem van zoo even druk bepra tende, riep hij, z'n moed en z'n kracht bewust Zeg, nou moes je mij ook *us zoo behandelen als Kis! Wat, als Kis, als jij hier woonde, spanden we je voor de ploeg. Tut! PatsDaar lag er een op de vlakte. De vrouwen keken elkander aan en één, twee, drie, als een hellemacht vielen ze op dezen Samson, die nu op zijn beurt, nog meer dan Kis, aan den lijve te voelen kreeg, wat het be- teekent met de Polderhoeksche schoonen hand gemeen te worden. Dezelfde stompe wapenenklompen en vegers, maakten Toon's blauwe oogen nog blauwer, en doende wat Kis deed, poetste ook bij de plaat naar de Zoutstraat. Die behulpzame Toon kwam daar van een kwaje kermis, en het bluffen tegenover de vrou wen zal hij wel een beetje hebben verleerd. Als bluffers er in loopen, ondervinden zij niet veel meelij. Zoo vermaakt men zich in Brussel do laatste dagen met een avontuur, waarbij een jonge advocaat-volksvertegenwoordiger is be trokken. „Hij zat in zijn werkvertrek, en voor hem op de tafel het telefoontoestel, dat voor het oogen- blik ontredderd was, zoodat hij verplicht was geweest het bestuur te verwittigen. „Daar klonk de huisbel. „Denkelijk een cliënt. Hij wilde indruk maken en gaf zich, tegen dat de bezoeker binnenkwam eene houding, die dezen een groote gedachte van hem moest doen krijgen. „En hij nam den telefoonhoorn aan het oor en sprak „Ja, mijnheer de minister, ik zal mij met die zaak bezig houden, ziet gè, ik heb voor het oogenblik zooveel dossiers te onderzoeken graaf X. telefoneert mij daar zooeven, dat zijne zaak zal gemiddeld worden; toch zal ik om uwentwil doen wat ik kan. Zeer goed, M'. de minister. Tot weerziens. Daarop haakte de advocaot-voTksvertegen- woord'ger den hoorn of en richtte het oog op den Juist binnentredenden bezoeker. Verschooning, miinheer de volksvertogen- woord'ger, zegde deze. ik ben de inspecteur van den telefoondienst. Gij hebt ons verwittigd, dat uw toeste^ niet in orde is, maar £k zie met ge noegen, dat he< voortreffelijk werkt. Ik ben er dus niet nood'g. „Goeden dag, mijnheer „En de snoever zat met den mond vol tan den 1" Vermakelijk, niet waar? Voor zoo'n gebro ken of defect telefoontoestel, kon zich de advo- caat-volksvertegenwoord-ger tevens prachtig oefenen in de welsprekendheiddank zij zijn blijkbaar levendige verbeelding was bij best in staat op zijn eentje een discussie te voeren, zich zelf te beantwoorden. Niet aan ieder is de gave van het woord ver leend. Een autoriteitspersoon, wiens naam er niet toe doet, aan het hoofd staande eener in richting, die er evenmin toe doet, wilde dezer dagen zijn jongelui attent maken op het 100- jnrig jubileum der Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam als s'muleerend voorbeeld. Terwijl een verwachtingvolle stilte in de zaal heerschte, trad, zoo verte't de Tel., de autoriteit naar voren, kuchte humde, schraapte zijn keel en begon hakkelend „Jongelui de de kweekviering van de Feestschool voor de Zee ik meende natuur lijk de Fcestvaart ven de Kweekviering van de Zeeschool hm ik bedoeldede zeeviering van de feestschool voor de kweekvaart ja dat wil zeggen de Vaartviering van het Zee- feest de Zeeschool van de kweekviering var> het vaarileest in het kort, jongelui De vie ringvaart van het kweekfeest De schoolvie- ring vair de kweekvaart Toen gaf de autoriteit "het op, lijk-bleek en druipend. Die arme stakker vergiste zich dus keer op keer. In 't vuur van 't debat kan de beste be- tooger zich vergissen. Een rooker en niet-rcoker hebben het aan de stok over het nadeel van rooken. Nóu en ik zeg, het is me best bekomen, k heb nu 46 jaai geregeld door veel gerookt en ben nu met 60 jaar zoo gezond als een visch. Gekheid. Als je heelemaal niet gerookt had, zou je misschien wel zeventig zijn. VEUVELAAR. belasten zich met aan* en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons, Sluiten prolongatie Safe-Inrichting. «K== Lavendelstraat 2 VARKENSSLAGERIJ ft FIJNE VLEESCHWAREN. H LEUSDERWEG 2S—30. MEUBELMAKERS en STOFFEERDERS. SOLIEDSTE ADRES. Leest Art. 163 Burg. Wetb. het gevolg zal zijn, dat U zich aansluit bij den Bond voor Vrouwen Kiesrecht. van de VOORUITGANG Woudenberg. Prijs: f 1.69 per Kilo. Viirijght bij: I. MEIJfRS, Nachlegsalslraat 16. Vendumeesters. Taxatie's Rechtskundig bureau Publieke Verkocpingen Meubelhuis Goederen voor de verkooplngen worden dagelijks aan buis afgehaald Groote gemeubileerde frissohe met 2 slaapkamers, met pension aangeboden. Brieven franco letter B bureau van dit blad. Overgangs- en Eind-examen H. B. S. en Gymnasium. Wis-, Haluur- sn Scheikunde. Plant- en Dierkunde. Onderricht en toezicht Op studie aangebeden door Doc tor in de philosophie. Br. fr. no. 850 bureau van dit blad. Hulp bij en toezicht op studie van leerlingen der H. B. S. aan geboden. Br. no. 851 bureau van dit blad. TFeverssineel 18. Schilder. Bellanger. Wandel In alle soorten Gla.s- en Verfwaren, Borstel werk, Sponsen, Zeemlappen, Schoon maakartikelen enz. Achter Luiaard 44 Amersfoort. Lnupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Ziekenverpleging*- artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bybehoorende zaken b|]

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 6