^BINNENLAND. KOLONIËN. «uk willen ondernemen. Met het oog op de rentabiliteit zou echter eene uitgave, die vele iniilioenen bedroeg, tot ernstige bedenkingen aanleiding geven. De regeering van Wurtem- berg zal er op aandringen, dat met de Neder- Jandsche regeering in verbinding wordt ge treden. Frankrijk. Parija,l April. De Kamer behandelde feeden de aaruvullingsbelasting op het inko men. Devais, van de rechterzijde, wilde doen constateeren, dat er geen voldoende aantal leden tegenwoordig waren. Dit ver wekte een hevig tumult van de uiterste lin kerzijde en de linkerzijde. De voorzitter ver klaarde, dat er genoeg leden aanwezig wa ren. De afgevaardigden van het centrum en ,Van de rechterzijde protesteerde hevig en wisselde scheldwoorden met de linkerzijde. De voorzitter kon 9lecihts met groote moeite een betrekkelijke orde herstellen. De Kamer nam daarop verscheidene artikelen van het belastinigontwerp aan. P a r IJ s, 1 A p r 11. De Kamer heeft met 373 liegen 132 stemmen de opneming van eene aanvullings-be 1 astin'g op het inkomen in de wet op de mddelen aangenomen. De geheele begrootting is aangenomen met 400 tegen 70 stemmen. rapporteur van de begrooting ver klaarde, dat de gewone uitgaven zijn 5,105,254,000 francs en de gewone ontvang sten 4,895,849,000 francs. Het tekort zou wor den gedekt door uitgifte van 190 millioen obligatiën met korten omloopstermijn en door de belastingen op het roerend kapitaal. In het Journal officiel is nu het besluit op genomen, waarbij de verkiezingen voor de nieuwe Kamer van afgevaardigden worden bepaald op 26 April en de herstemmingen op 10 Mei. Par ij s, 1 April. De enquête-commissie In de zaak-Rochette heeft de conclusion van haar rapport aangenomen met 14 tegen 3 stemmen, terwijl 2 leden zich van de stem ming onthielden. Het lid der commissie Bonnefous zond een brief, w aarin hij verklaarde niet aan de stem ming over de conclusiën te kunnen 'deelnemen, omdat hij van meening Is, dat het rapport niet volledig is omtrent alle politieke aanspra kelijkheden in de zaak-Rochette, met name be treffende de rol van den minister Doumergue, die in de Kamer heeft ontkend, dat de nota van Fabre werkelijk bestond. Hij acht het noo- dig, dat de commissie eene zoo ernstige dub belzinnigheid uitdrukkelijk afkeurt. De oud-minister Barthou verklaarde in een verhoor aan den rechter van instructie, dat hij bij de Figaro slechts tusschen beide ge komen is om de publicatie te verhinderen van het rapport van procureur-generaal Fabre en van sommige stukken, die op de buiten- landsche politiek betrekking hadden. De conclusiën van het rapport der commis sie constateeren, dat onder het kabinet-Monis in 1911 de lusschenkomst van Monis beslis send was. De interventie van den minister kan worden verklaard, zonder dat eenige ver denking kan worden geworpen op zijne per soonlijke eerlijkheid. De stap van Dumesnil ten gunste van Rochette was de voornaamste drijfveer voor de handeling. De stap van Cail- laux en de tusschenkomst van Monis zijn geene daden van corruptie of van ambtsmis drijf, maar zij zijn een allerbetreurenswaar digst misbruik van invloed. Het stuk betreurt, dat procureur-geDeraal Fabre niet een krachtiger tegenstand bood tegen de hem gedane vragen, die zijn weer zin wekten. Het betreurt, dat president Bidault den geest van kameraadschap tegenover Fabre zoo ver dreef, dat de goede gang der justitie werd opgeofferd en dat hij voor de commissie in 1912 verzekeringen heeft gege ven, die in strijd waren met de waarheid. De zaak getuigt bij de regeerenden van «ene buiging van den rechten wreg, eene gering schatting van den normalen gang van zaken. De magistratuur toonde zich te volgzaam. Er Is verwarring van de financiën met de rest van het beheer. Sedert de geruchten begonnen op te komen over het uitstel van het proces, schenen de politiekers en de elkaar opvolgende regee ringen er meer op uit te zijn de waarheid te verbergen dan het parlement en de natie te helpen In het dringende werk van het ver spreiden van een gezond en moreel licht. Monis en Caillaux lieten zich niet uit voor de commissie in 1912. Het zwijgen van Briand stelde Fabre in staat zich te verschuilen en Bidault de commissie te misleiden. De verkla ringen van Barthou laten niet toe te begrij pen met welk recht hij het stuk van Fabre tot zijn persoonlijk eigendom heeft kuunen maken, daardoor zijne opvolgers in het imbt beroovende van een element om zich een oor deel te vormen. De commissie is niet te welen kunnen ko men hoe het stuk in handen is gekomen -van een dagbladschrijver, die een veldtocht voer de tegen Caillaux. De minister Bienvenu-Martin heeft niet mee gewerkt tot het verschaffen van klaarheid on danks de partij-polemiek. Door de feiten, die de commissie ln het licht gesteld en gekenschetst heeft, zal de Kamer oordeelen. De aansprakelijkheden, die door de commissie zijn bepaald, blijven ten volle bestaan. Engeland. Over de stemming, die de oplossing van de kabinetscrisis in Ierland heeft verwekt, wordt uit Dublin aan de Frankf. Ztg. be richt, dat de aanvaarding van de oorlogs portefeuille door den eersten minister be paald bijgedragen heeft om de gemoederen töt rust te brengen. De nationalisten hebben Ie zekerheid, dat het kabinet verzet in het officierenkorps eerst met alle middelen, goedschiks zal trachten te overwinnen, maar als dit niet mocht gelukken de legerkwestie naar voren zal brengen, want Asquith zal zich niet door de generaals laten overrompelen. Aan den anderen kant heeft men in Ulster in Asquith oneer vertrouwen dan in een der an dere ministers, en de kalm denkenden waarvan men ook in Belfast velen heeft, zul len tot zich zelven zeggen, dat als hij troepenbewegingen beveelt, die niet ten doél kunnen hebben een bloedbad onder de pro testanten te verwekken, maar de orde te be waren. In de klingen, die met de regeering te Du blin in verbinding staan, koestert men de hoop, dat de beweging van Ulster zachtere vormen zal aannemen, zoodra de voor dracht wet zal zijn geworden. Ook op de op gewondenheid onder de officieren heeft men een (minder somberen kijik. Er wordt gezegd, dat de heeren geen volledig begrip hebben gehad van de politieke beteekenis van hunne actie en dat de lofzangen van de conserva tieve partij hen tot nadenken stemmen. Ze ker zijn er ernstige fouten begaan in de be handeling tot dlusver van de militaire zijde van de Ulsterkwestie. Wanneer echter de eerste minister, vermoedelijk niet zonder dat de koning er mee bekend is, maatregelen neemt, dan zal men zich zeer bedenken, alvo rens de gehoorzaamheid te weigeren. Het bedanken van maarschalk French is niet te beschouwen als een protest tegen depolitiek der regeering, maar als een protest tegen den vorm, waarin de aan generaal Gough door den minister van oorlog Seely met toe stemming van French gegeven belofte, dat hij niet tegen Ulster zou moeten vechten, is her roepen. Het betrof hier het militaire eere- punt, niet de Homerule. Italië. Uit Rome bericht een correspondent van de Köln. Ztg., dat veremtrustende berichten over den itoestaind van den paus hem van welin gelichte zijdo bevestigd worden. Rome, 1 April. De Milaneesche Mes- sagero bericht, dat het centrale comité der posterijen en telegrafie besloten heeft een referendum te houden onder het personeel om te beslissen of een ultimatum zal wor den gezonden aan de regeering over het ver schaffen van voldoening aan de eischen van het personeel. Het oomibé besloot verder, dat de beweging zal worden gevoerd in overeenstemming met het spoorwegperso neel. Servië. Belgrado, 31 Maort. In zijne rede in de skoepsehtina zeide minister-president Pa- siics nog: De vrede van Rukare^t moet voor eiken aan\ial behoed word<en en voor dat doel kan Sesrviö rekenen op de medewerking van zijlne bondgenooten en op de entente met Ru- men«iê. Do skoepsehtina heeft de begrooting van buitenlandsche zaken aangenomen. Montenegro. Het officiouse Fremdenblalt spreekt het dagblad bericht tegen, dat de in den laatsten tussohen Oostenrijk-Hongarije en Montene gro aangeknoopte onderhandelingen over den afstand van den berg Lovcen zouden zijn afgebroken. Dat is te meer onjuist, om dat er nooit zulke onderhandelingen zijn ge voerd. De Romeinsche Tribuna verklaart, dat de Lovcen-kwestie niet kan worden beschouwd als eene zaak, die alleen Oostenrijk en Ser vië aangaat; het is eene bij uitstek interna tionale kwestie, waarbij Italië in de aller eerste plaats is 'betrokken. De Lovcen-berg is een berg, gelegen op Montenegrijnsch gebied, die de Oostenrijk- sche havenstad Cattaro bestrijkt. Turkije. Konst&ntinopel. 1 April. De Ru- meensche generaal Coanda heeft in het Ru- meensohe gezantschapsgebouw een lang ge sprek gehad met den grootvizier, waarin de eilandenkwestie en de vraag der interventie van Rumenië onder de oogen zijn gezien. Albanië. Durazzo, 1 April. De geruchten over blnnenlandsohe onlusten worden tegengesoro- ken. Er heerscht eene volkomen harmonie tusschen den souverein, de regeering en de natie. Durazzo, 1 April. Gisteren is hier eene delegatie aangekomen, samengesteld uit 300 Albaneezen uit de streek Mati, om hulde 'te brengen aan den souverein. De toestemming van het Oostenrijksche hof is verkregen voor de benoeming van Soereya Bey als gezant van Albanië te Wee- nen. Griekenland. 'Blijkbaar om eene verplichting na te ko men, die zij bij het opnemen van do laatste leening heeft aanvaard, heeft de Grieksche re- geerïng besloten een nieuwen dreadnought te laten bouwen, van het Fransche Lorraine- type op eene Fransdhe werf. De waterveir- plaatsing zal 23.500 ton bedragen; de vaart snelheid 21 mijlen- Vereenigde Staten. In den strijd, die in het huis van vertegen woordigers van het congres der Vereenigde Staten is gevoerd over de afschaffing van den vrijdom der Amerikaansche kustvaart op gevat in den ruimen zin, dat schepen uit een willekeurige haven van de oostkust zich van het Panamakanaal kunnen bedienen "m de westkust te bereiken van de Pana- ma-kanaaltollen, was de voornaamste bestrij der van de door president Wilson met nadruk voorgestane opheffing de Speaker van het huis Clark. De aanneming van het voorstel tot opheffing, die is geschied met 248 tegen 162 stemmen, is dus een groot persoonlijk succes voor Wilson. De schepen van alle natiën staan nu in hel gebruiken van het kanaal op gelijken voel met de Amerikaansche schepen. Mexico. Mexico, 51 Maart. Naar aanleiding van eene leening van 50 millioen piasters, heeft de minister van financiën een besluit genomen, waarvan de voornaamste bepalin gen zijn: 1. Het besluit van 12 Januari 1914 tot schor sing van den dienst der schuld is opgeheven te rekenen van I April Eien som, vertegen woordigende hert bedrag van de coupons, zal ontvangen en bewaaTd, worden in de kassen van de nationale banken en aan de houders uitgekeerd, wanneer de piaster een beteren (koers zal hebben bereikt. 2. Het besluit van 18 October 1913, waarbij eon surtax© van -50 pot. op de invoerrechten wordt gevestigd, zal den 15 April ingetrok ken worden. Allerlei. Bremen, 1 April. De Norddeutsche Lloyd heeft den vrachtprijs voor de passagiers 3e klasse tusschen Bremen en New-York ver hoogd tot 168 mark voor de stoomschepen George Washington en Kaiser Wilhelm der Grosse en tot 158 mark voor de overige stoom schepen. Tegelijk zijn de tussehendeksvrach- ten uit de Noord-Amerikaansche havens met 10 mark verhoogd. Dr. Albert von Eichstorff. f Te Smyrna is overleden de heer dr. Albert Burg hard Karei Yoru Eichstorff. De overledene, 3 September '1830 to Groenlo geboren, offi cier van gezondheid te Brie 11c, vestigde zich in 1856 te Smyrna. Zeer gezien en ervaren medicus, was hij de stichter van het heken- de Nedeirlandsche hospitaal „Aegris Bataria Suis", waarvoor H. M. -de Ktlningin hem be loonde roet het officierskruis ln 'de orde van Qrarije^Nassaij, terwij.1 meerdere vreemde ridderorden hem igcschonken werden. Aan dezen oudste der Nedierlandsche kolo nie wijden de Smymasche bladen' „La tRé- .JormV en „LTrnpartial" zeer sympathieke beschouwingen, er op wijzend hoe hij alge meen geliefd was en bij het v'olk 'bekend als: o olandezos iatros (de Heflandschc ddkter). Vad. Kopenhagen, 1 April. De scheikun dige prof. dr. S. M. Joergensen is op 76-jari- gen leeftijd gestorven. Petersburg, 1 April. De werklieden van vele fabrieken en Üeine bedrijven begon nen heden morgen te slaken. De werklieden van Poetilow sloten zich daarbij aan. In 't geheel staakten tegen den middag 70.000 werklieden. Bij 't verlaten van de fabrieken weiden vele betoogingen gehouden; er wer den -revolutionaire liederen gezongen en roede vlaggen ontplooid. De politie ver strooide de betoogers en nam omstreeks 100 personen gevangen. In eene wijk werd een politieagent door de menigte in 't nauw gebracht; h, maakte gebruik van zijn revol ver, waardoor twee personen gewond wer den. De gunimifabriek Treugolnik heeft haar geheele aibeiderspersoneel van 12.000 man tijdelijk vrijgesteld van werken met behoud van loon, om onderzoek te doen naar de ver giftigingen door benzinedampen, die daar zijn voorgekomen, en de werklieden gerust te stellen. Te Little Falls, in den staat New-York, is een afschuwelijke moord gepleegd op een jong meisje, een 21-jarige onderwijzeres, Miss Lyd'La Beeclier, wier lijk in een bosch bij de stad gevonden is. Uil duidelijke sporen bleek dat een herige worsteling aan den moord vooraf was gegaan. Een harer vroegere leerlingen, een 17-jarige jongen, Eugene Gianini, die van Italiaansche afkomst is, werd van den moord verdacht en gearresteerd. Men heeft niet lang op een be kentenis hoeven te wachten. Gianini heeft medegedeeld dat hij Lvdia Beecher Vrijdag avond ontmoet heeft toen zij van school huis waarts keerde. Hij sprak haar aan en belee- digde haar. Toen zij boos daarover werd sloeg hij- haar met een schroefsleutel op het hoofd. Daarna sleepte hij haar het bosch in, waar hij het ongelukkige meisje met verscheidene mes steken gedood en afschuwelijk verminkt heeft Te Bordeaux is een doodgraver, Pierre Minet géheeten, gearresteerd wegens graf schennis. Toen de politie 's mans huis door zocht, vond men 3 pond vrouwenhaar, <iat van de hoofden van vrouwenlijken afgesneden was. en vele kostbare sieraden, ringen en me daillons, die hij uit de graven "esflolen heeft. Verder heeft de Fransche rolitie de hand ge legd op den steenhouwer Fournier en drie medeplichtigen, die zich reeds sedert jaren bezig hielden met diefstallen op kerkhoven, door het opgraven van lijken, die zij beroof den. In hun woningen zijn vele gouden en zilveren kostbaarheden gevonden. Zij worden verdacht ook het lijk der bekende tooneel- speelster Lantelme te hebben opgegraven en van de kostbaarheden te hebben beroofd. Op een liefdadigheidsbal te Philadelphia werd Zondag een jongedame, een zeer ele gante verschijning, gearresteerd. He.t geval wekte groot opzien, vooral toen bleek, dat zij vroeger als dienstmeisje in be trekking was geweest bij eene dame, die zij voor 10.000 dollar aan diamanten ontstolen had. Uit vroegere betrekkingen had zij zich een aantal kostbare toiletten toegeëigend en zich in verschillende steden uitgegeven voor een gravin. Oost-ïn«llë. Pestgevaïlen op Java. Regeeringstelegram betreffende pestge vaïlen op Java van 11—24 Maart Afdeeling Malang 307 nieuwe pestgevaïlen, 277 do oden. Toéloengagoeng 5, Bangil 4 en Berhcik 2 doodelijke gevallen. Madioen 34 nieuwe gevallen, 32 dooden. Kediri 49 nieuwe gevallen, 47 dooden. Soerabaia 25 nieuwe gevallen, 21 dooden. Paree 42 nieuwe gevallen, 40 dooden. Magetan 18 nieuwe gevallen, 17 dooden. Pamekasan 4 nieuwe gevallen, 3 dooden. Pasoeroean 10 nieuwe gevallen, 7 dooden. In de vorige periode Kediri nog 2 doode lijke gevallen en Paree nog 3 zieklengeval- len en 2 dooden. Spoorwegramp. Reuter beridht ons heden? uit Batavia, dat heden morgen ten gevolge van eene aanrij ding een trein ontspoord is op eene brug bij Tandjong Prick. De ibrutg bezweek. De loko- mot'ïef en vijf rijtuigen riolen in de rivier.. Twintig inlanders zijn gedood, vijftig ge wond. De Europeesche passagiers zijn onge deerd gebleven, omdat zij zaten in het ach terste gedeelte van den trein. Staten-Generaal. Invaliditeitsrente. Ingediend is een wetsontwerp, houdende voor ziening in de gevolgen van het gelijktijdig aan hangig maken van een gTOOt aantal beroepen betreflende het recht op de rente, bedoeld bij de artikelen 369 en 370 der Invaliditeitswet. Daar het mogelijk is dat binnen een kort tijds verloop een. zeer groot aantal zaken bij den Centralen Raad van Beroep wordt aangebracht en dit college vermoedelijk niet in staat zou zijn alle ingestelde beroepen binnen korten tijd of te doen, schijnt eene bijzondere regeling aanbe veling te verdienen, in aanmerking genomen ook dat het hier betreft personen van 70 jaar en ouder, van wie dus een deel vermoedelijk gedu rende de behandeling der zaak door den Cen tralen Rad van Beroep zou overlijden. Voorgesteld wordt daarom, aan de uitspraken van de Raden van beroep, waarbij door het bankbestuur geweigerde rente wordt toegekend, onmiddellijk uitvoering te doen geven alzoo dadelijk de rente te doen uitbetalen vanaf den dag van ingang der rente en zulks totdat eventueel door den Centralen Raad van Beroep uitsprak is gedaan. Na dergelijke uitspraak gel den de gewone bepalingen. Wordt de uitspraak van den Raad van Beroep door den Centralen Raad van Beroep vernie tigd, dan wordt het uitbetaalde niet terugge vorderd. Wordt eene bijzondere iegeling gemaakt, dan verdient het aanbeveling daarin ook te begrij pen de vermoedelijk zeldzame gevallen, waarin de Raad van Beroep eene hoogere rente toekent dan door de bank werd toegekend, zegt de Regeering. Ten aanzien van de beslissing na 30 Juni e. k. door het bestuur der Rijksverzekeringsbank ge nomen, behoeft er voor het gelijktijdig aanhan gig maken van een groot aantal beroepen geen vrees te bestaan, zoodat wordt voorgesteld de bijzondere regeling van toepassing te verklaren uitsluitend ten aanzien van beslissingen der bank voor 1 Juli e. k. genomen. De voorgestelde maatregel wil de Regeering ook van toepassing doen zijn op uitspraken van Raden van Beroep, gewezen vóór het in werking treden van dit ontwerp als wet Uit de Pers. De financieele plannen* De Vaderlander oordeelt over minis ter Bertling's plannen: „In alle opzichten steken de plannen van den heer Bertling dus gunstig af bij de wijze waarop de heer Kolkman in de behoeften der schatkist wilde voorzien. De laatste haalde het leeuwenaandeel uit indirecte hef fingen en bracht door zijn tarief het gezonde beginsel van belasting naar draagkracht ge heel naar achterende heer Bertling maakt juist dit beginsel tot grondslag van de voor naamste heffingen, die hij voorstelt. Wij juichen dit deel zijner voorstellen dan ook zeer toe. Anders staat het met de ver hooging van den bieraccijns en de tabaks belasting. De schatkist drijft reeds op de jeneverkruik en wij achten het zeer verkeerd, daar nog een bi er kurk bij te voegen. Een tabaksbelasting zal, in welken vorm zij ook wordt aangediend, als debietrecht of anders zins, op veel verzet stuiten. Deze twee hef fingen kunnen wij allerminst als een geluk kige vinding beschouwen. Waarom tracht de heer Bertling niet uit een beursbelasting de inkomsten te vinden, welke hij uit bier en tabak wil halen P Er gaan jaarlijks mil- lioenen kapitaal naar het buitenland, door de buitenlandsche i-ondsen, die op de Am- sterdamsche markt worden gebracht. Zonder overdrijving kan het Nederlandsch kapitaal, dat in de laatste tien jaar naar het buitenland is geplaatst, op eenige milliarden worden gesteld. Waarom zou van deze bui- tenlomJscTio omisincs rJct een BoloslJng kun nen worden geheven P Frankrijk en Duitsch- land zijn in dezen reeds voorgegaan. Het lijdt geen twijfel, of deze heffing zou het onnoodig maken van bier en tabak een bron van inkomsten voor de schatkist te maken. Wij hadden dan ook liever gezien, dat de heer Bertling zijn keuze op een belasting der buitenlandsche emissies had bepaald. De voorstellen van den minister van Financiën gaan een goed eind in die richtingen. Jam mer, dat hij r.og niet een stapje verder is gegaan en boven zijn bieraccijns en tabaks belasting aan andere heffingen de voorkeur heeft gegeven!" Petitionnement voor grond wettelijke gelijkstelling van man en vrouw. Naar aanleiding van het ook in ons blad gepubliceerde ingezonden stuk van het Centnaal-Oomité in zake het teekenen op het voLkspetitionnement ook door hen, die één der twee vorige petitionnementen (van de S. D. A. P en den V. D. B.) teekenden, schrijft Het Volk: „Tegenover deze desorganiseerende en eigen zaak bedervende raad, moet het Partij bestuur op de meest besliste wijze volhou den zijn oproep om het bedoelde petitionne ment te leekenen, gericht tot allen die het petitionnement van 1911 niet teekenden doch met evenveel beslistheid ontraadt het allen die dit wèl deden, him handteekening onder dit nieuwe petitionnement te plaatsen. De Vereenigïng voor Vrouwenkiesrecht schijnt maar niet te willen inzien dat ze haar eigen zaak bederft door te doen zoo- als ze doet. Als zij nu eens even hierover wilde nadenkenIn 1911 zijn twee adressen aan de regeering gestuurd, dat van de S. D. A. P., waarop 318 000, en dat van den Vrijz. Dem. Bond waarop, naar wij meenen, ons te herinneren, ongeveer 35,000 handteekenin- gen waren geplaatst. Wie nu in 1914 voor dezelfde zaak komt met een adres waarop men alle mogelijke handteekeningen verza meld heeft, doch dat in totaal, in plaats van ruim 350,000, b.v. 100.000 handteekeningen bevat, wekt onvermijdelijk den indruk dat de beweging is achteruitgegaan. En dat de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht met haar gebrekkige organisatie, haar zeer on volledige verspreiding over het land, het getal handteekeningen van 1911 ook maar benaderen zou, achten wij uitgesloten. Door te doen zooals ze doet, doet de ver eeniging iets dat voor onvermijdelijk gevolg heeft haar eigen petitionnement waardeloos te maken, terwijl, als ze de onderteekenaren van 1911 er buiten laat, een zeer waardevol werk zou worden gedaan. Het was al een fout, dat dit petitionnement niet uitsluitend onder de vrouwen gehouden werd. Door zich ook nog te begeven op het terrein van 1911, begaat men een tweede, die alles bederft." Berichten. Aan de Slaats-Ct. van Woensdag ontleenen wij nog de volgende Koninklijke besluiten benoemd tot consul der Nederlanden te Can- dia, buiten bezwaar van 's Lands schatkist, de heer J. Voreadis. Aan den heer Voreadis moet in de Fransche taal geschreven worden. Het consulaat heeft het eiland Kreta tot ressort op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni 1914, eervol onts'ag verleend als schoolopziener in het arrondissement Rotterdam II, aan dr. M. P. Rooseboom bevorderd, met ingang van 1 April 1914, bij het hoofdbestuur der posterijen en telegraphic j tot referendaris, B. P. J. Raasvek, thans hoofd* commies tot hoofdcommies, J. F. E. W. Zey, P. H. W, Hoffman en H. S. Peters, allen thans commies; tot commies, J. D. Tresling en G. Franssen, beiden thans adjunct-commies tot adjunct-commies, D. N. J. Visscher, A. W, Tapper, J. G. A. Goedeljee, J. J. Schwencke eft J. E. de Graaff, allen thans eerste-klerk benoemd, itiet ingang van 1 April 1914, tot opzichter der 2de klasse bij de landsgebouwen, L. Bok, te 's-Gravenhage, en D. van der Paauw, te Voorburg; bevorderd, met ingang van 1 April 1914, tot adjunct-commies, de klerken bij het Departe ment van Koloniën B. Coltof en H. G. Wel" bergen op haar verzoek, wegens physieke onge schiktheid, gerekend van en met 1 Maart 1914, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toe kenning van pensioen, mejuffrouw J. L. C. S. Schregardus, laatstelijk hulp onderwijzeres bij het openbaar Europeesch lager onderwijs in Nederlandsch-Indië. De Staatscourant van Donderdag 2 April bevat o. a. de volgende Koninklijke besluiten Benoemd tot ridders in de Oranje-Nassau» orde R. Dorrestein, gemeente-ontvanger t« Woudenberg; F. Niemantsverdriet, gemeente» secretaris te Numansdorp; E. F. A. Dee, aca» demisch pedel aan de Universiteit te Leiden, met intrekking der bem vroeger verleende gouden eeremedaille en J. Bleeker Sr., ge meenteontvanger te Vledder; benoemd tot gewoon hoogleeraar in de af deeling Mijnbouwkunde aan de Techuische Hoogeschool te Delft, voor het onderwijs in de Mijnbouwkunde W. A. Knol, mijningenieur te Rotterdam; benoemd tot burgemeester van Jutphaas E. C. Erzcij, met eervol ontslag als burgemeester van Baarlc-Nassau; benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde J. Lancee, hoofd der openbare lagere school te Wijk bij Duurstede; verleend de eere-medaille der Oranje-Nas- sau orde in zilver aan C. J. Wemert, zeiler op de Landsdrukkerij en P. den Daas, koet sier bij mr. A. H. Metelcrkamp te Utrecht; J. Angevaare, Pluimgraaf van baronesse H. E. van Tuyll van Serooskerken Jochems, huize Reygersbergen onder 's Gravcnhage; A. Nag- tegaal, meesterknecht op de steenfabriek r. J. Brunt Cz. te Rietveld; "r. C. H. Sinour#, boekhoudingschef der Bank en Handclsver- ceniging, voorheen P. J. Berger te Venlo en J. M. Philippo, meesterknecht der firma L. van Waveren en Co., bloeirhoRenhandcl te Hillegom; benoemd tot ridder in den Nederlandschen Leeuw L. C. J. van Ogtrop, lid der firma II. J. van Ogtrop en Zoon, commissionairs in ef fecten te Amsterdam; benoemd bij de Staatsmijnen in Limburg lol chef van het Eouwbureau de bouwkvndiec J. van Dillewijn, tot m eest cro^ zich ter de 7ee- lingsopzichter H. J. Kunscheidt en tot bureau- beambte G. E. Delabye; bevorderd bij het departement van Kolo niën tot irdminlstraleur mr. L. M. Rollen Couquerque; benoemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Roelofarenorween J. W. F. van Hulst, commies der posterijen en telegrafie 2e klasse; tot directeur van het port- en telegraafkan toor te Zand voort M. C. Kuvper, hoofd -om- mi»1*; der telegrafie. benoemd tot kantonrechten-plaatsvervanger in het kanton Emmen, met ingang van 15 April 1914, J. A. baron van Ittersum, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Emmen benoemd tot machinist aan boord van het stoomloodstransportvaartuig voor den algemee- nen dienst van het loodswezen enz. in het 6de district, met ingang van 1 April 1914, de heer J. K. S. Schönlau; bevorderd tot opzieners tweede klasse der visscheriien op de Schelde en Zeeuwsche Stroo men, met ingang van 1 April 1914, de opzieners derde klasse dier risscherijenJohannes Maas en Marinus Adrianus van de Zonde benoemd bij de Algcmeene Rekenkamer, met ingang van 1 April 1914 tot commiesG. J. Tinbergen, W. J. Hoog- teyling, H. F. C. Berckenkamp, J. G. C. Jonker en H. Varenkamp, allen thans adiunct-commies tot adjunct-commiesJ. B. de Gou, J. W. Visée, A. J. D. Broer, P. A. Sernée jrd. en J. H. de Bruyn, allen thans klerk. De Koningin ontving gisteren dien min- van Oorlog in conferentie. H. M. de Koningin op het Huil ten Bosch. De Oranjevlag met bet bUauwe kruis op het veld waait weder van ihet frontispice van bet Huis ten (Bosch, ten tee- ken dat de Kon. Fainiilie er verblijft. Ni'ct zij*n er, zooals tijdens het vorige Kof- verblijf, maréchaussées voor de afzetting van het voorplein, doch een brigade agenten van de politie. De schildwachtd'ienst wordt ver vuld door militairen van de grenadiers- en jagers-regimeii'ten. De Koningin-Moeder had ter eere van Haar logeergast de Hertogin van Albany gis teren lavond den Engelschen gezant en lady Jehnstone aan tafeL Opiumconferentie. Tegep het laatst van Mei is te 'sGravenhage de 3e opium conferentie bijeengeroepen. Zij zal te beslissen hebben of het opiumverdrag, niettegenstaande Oostenrijk, Servië, Griekenland en Turkije nog niet toegetreden zijn, in werking zal komen. De Brilsche gezant gaf fl. Zaterdag eit( Maandag gastmalen, welke a.s. Zaterdag door' een derde diner gevolgd zullen worden. Tot opvolger van den op zijn verzoek afe tredenden Turkschen gezant te 's Graven ha gë». wordt bestemd de voormalige diplomat!ekfc' agent der Porte te Cettigne. A m ster d a msche gelld'lei^ ning. De Amslerdamsdht gemeenteraad heeft gisteren 't voorstel van B. en W. goedV gekeurd om eene geldleerung van tien miL lioen gulden aan te gaan. De inspecteur van den Marine-stoom^- vaartdiensl, kolonel Giizen. thans te Willeiüö

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 2