heilig moeten, DE E EM LAN DER". Woensdag 15 April 1914. BUITENLAND. FEUILLETON. N°. 244 12d" Jaargang. Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURG. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort f l.AO* Idem franco per post1.50* Per week (met graiis verzekering tegen ongelukken) O.l O» Afzonderlijke nummers O.U5* Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in to zenden. Bureau: UTRECHTSCH ESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Vnn 1—5 regels0.50. Elke regel meer0.1O, Dienstaanbiedingen 25 cents bij vooruitbetaling. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordooligo bepalingoH tot het herhaald adverteeron in dit Blad, bij" abonnement. Eene circulaire, bevattend© do voorwaarden, wordt oi aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 37 der Drankwet Brengen ter openbare kennis lo. dat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Bernadus Riksen, ar beider, wonende alhier, in de beneden-voor- locaiiteit van het perceel Krommestraat 1 te Amersfoort 2o. dat binnen twee weken na deze bekend making ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders kan inbrengen. Amersfoort, den 11. April 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWDCK. Politiek Overzicht. Tien jaren entente tussehen Frankrijk en Engeland. Het bezoek, dat liet Engelsclie koningspaar in de volgende week zal brengen aan Parijs, ontleent zijne groole betcekenis aan het feit, dat het in deze dagen tien jaren geleden was, sedert Engeland met Frankrijk tot overeen stemming gekomen is over een koloniaal ver drag, dat de grondsteen geworden is voor de triple-entente, zooals wij haar heden ken nen. De overeenkomst, die den 8en April 19U4 gesloten werd, bestond uit drie verklaringen vooreerst over Egypte ea Marokko, in de tweede plaats over de vissoherij in de watoren van Newfoundland en de Afri- kaansche bezittingen, en in de derde plaats over Siam, Madagascar en de Nieuwe Hebri- den. Dageland beloofde niets te veranderen nan den bestaanden toestand in Egypte; Fnvtkrijk verklaarde, dat hel geen oittrtri- mingstermijn zou eiscnen. Frankrijk beloofde den polilieken toestand in Marokko niet te veranderen, en Engeland gaf zijne toestem ming lot de militaire en financieele „Tunisee- riiig" van Marokko door Frankrijk. Dat was het bekende verdrag, waardoor Dui'schland zich le kort gedaan achtte, om- dal daarin over Marokko beschikt werd, of schoon de „open deur'' voor alle Europee- sche staten door eene internationale afspraak verzekerd was. Daarom ging de Duilsche keizer naar Tanger, om door eene sprekende demonstratie het recht van zelfbeschikking van den sultan te doen uitkomen. Dit leidde tot de ernstige krisis, die voor do conferentie van Algeciras bijna Duitsch- land en Frankrijk met elkaar in con flict zou hebben gebracht. Juist bij deze conferentie kwam echter voor het eerst de volledige overeenstemming lusschen de sta len van de triple-entente ..an den dag. Slechls met moeite kon de internationale overeen stemming door de Ooslenrijksche bemidde ling verkregen worden. De gemeenschap lus- hen Frankrijk en Engeland bleek ook zeer duidelijk tijdens de tweede Marokko-krisis, foen na hot hinnenloopen van de Panther in Agadir de kanselier der schatkist Lloyd C-.orge de rede hield, die in l/.u^schland eene zoo diepe ontstemming heeft verwekt. Daar mee bereikte de entente als 't ware haar top punt. Sedert is eenige malen het bericht op gekomen, dat er tussehen Frankrijk en Enge land ook eone militaire conventie bestond, waardoor het Brilsche rijk zich tot hulp betoon dn den oorlog had verbonden. Inlus- scken is nog niet lang geleden door den eer sten minister Asquith tegengesproken, dat Engeland werkelijk afspraken van dien aard had gemaakt, en Sir Edward Grey heeft in eene rede in het lagerhuis de onderstelling afgewezen, dat de entente zou overgaan in een hond genootschap en aan Engeland be paalde verplichtingen zou opleggen, die het in ongewenschte conflicten konden brengen. In den tijd, toen de spanning tussehen Duilschland en Engeland het hoogst was, was Frankrijk het kalmcerende element. Thans is Engeland tol geruststelling, gestemdde ver maarde invasievrees is geheel ingeslapen, en in het laatste conflict was men van Londen uit het ijverigst werkzaam om den Yrede te redden. De triple-entente heeft het zelfbe wustzijn van Frankrijk zeer versterkt. De toe rustingen om leger en vloot tot steeds groo- tere sterkte te brengen, zijn aanhoudend voortgegaan en de vreedzame stemming in Europa is daardcor niet toegenomen. Een krachtige demonstratie van de eensge zindheid tussehen Frankrijk en Engeland zal het bezoek zijn, waartoe koning George en koningin Mary in de volgende week naar Pa rijs komen. Het is ditmaal voor het eerst, dat een souverein van Engeland onder het repu- blikeiusche regeeringsstelsel officieel de Fran- sche hoofdstad bezoekt. Koning Eduard is er dikwijls geweest, maar altijd slechts als her tog van Lancaster. President Poincaré zal zijne vacantie onderbreken ter ee>re van ko ning George, en in Parijs worden groote toe bereidselen gemaakt om de Brilsche souverei- nen waardig te ontvangen. Frankrijk. Londen, 14 April. De Gazette de Lau sanne bericht, dat Gueydau zich hedenmor gen begeven heeft naar den rechter van in- ïnstructie te Lausanne en hem heeft verklaard, dat hij eerst kennis gekregen heeft van den met „Ton Jo" onderteekenden brief door dc publioatie van dezen brief op 13 Maart. Ten aanzien van de briefwisseling van Caillaux met Reynold verzekerde hij, dat hij in 1909 die brieven in bezit heeft gehad. Kort daarna heeft hij ze teruggegeven. Sinls dien tijd heeft hij or niet meer van hooren spreken, totdat do moord van Caimetle had plaats gehad. Iiij heeft niets afgegeven aan wicn ook. De oom- prdmiitl os rende stukkien, waarvan in de pel's sprake is, hebben met betrekking op hel on derzoek, waaraan nu de reohber Boucard be zig is. De Gazette de Lausanne voegt hier nog bij, dat Gueydan van die compromittecrenclc stukken nooit een regel aan de pers heeft ge geven en van de intieme brieven evenmin. Zweden* Stockholm, 14 April. Het bulletin van heden voormiddag houdt in, dat de ko ning dezen nacht tien uren rustig heeft ge slapen. Sedert de operatie sliep hij voor 't eerst zonder slaapmiddelen. Temperatuur 37 graden, pols 60 slagen in de minuut. De krach ten nemen aanhoudend toe. Het uiterlijk van den patiënt getuigt, dat de genezing goede vorderingen maakt. Stockholm, 14 April. Over den toe stand van koning Gustaaf vserd heden avond het volgende zieklebulietin uitgegeven: Dc koning voelde zdch in den loop van den dag wel. De krachten nemen toe. Temperatuur 37.2, pols 56. Italië. Abbazia, 14 April. Markies San Giu- liano en graaf Berchtold gebruikten samen de lunch en hel diner. Daartusschen deden zij ge zamenlijk een uitstapje. De kroonprins van Bulgarije had toevallig eene ontmoeting graaf Berchtold en wisselde eenige beleefde woorden met hem. Morgen beginnen, de politieke besprekingen. Tussehen het syndicaat van de spoorweg arbeiders en cle regeering zijn voorloopig.niet- officieele onderhandelingen ingeleid. De voor zitter van de Kaïmer van koophandel te An- cona, waar de haard van radicaalste bewe ging is, weird door minister-president Salan- dra en den «minister van arbeid Ciul'felli ont vangen. Het dagelijksch bestuur van hel syn- dicat wordt uit Anc,ona in Rome verwacht. Het gevaar van eene algemecne staking wordt niet meer als onmiddellijk dreigend be- sehouwd. De regeering gaat echter voort voorzorgsmaatregelen te nemen. Zoo werd hel vertrek Yan de eerste 'divisie van het eer ste eskader, die van -Napels zich naar Genua zou begeven, uitgesteld, omdat men in Na pels manschappen beschikbaar wil hebben. De garnizoenen van Milaan, Genua, Ancona en Bari worden, met het oog op het gevaar, dat de staking tot uitbarsting zal komen, belang rijk versterkt. Oostenrijk. In de Wiener Zeitung, de Oo9tenrijksche Staatscourant, is eene verordening afgekon digd, krachtens art. 14 van de grondwet uit gevaardigd, waarbij gelden worden toege staan voor.do voltooiing van het spoorwegnet in Bosnië en Ilerzegowina. Dit plan van spoorwegaanleg is opgenomen dn eene in No vember jl. ibij den rijksraad ingediende re- geeriaigsvoordracht, die onafgedaan is geble ven en waarvan de regeering nu op eigen verantwoordelijkheid do uitvoering verzekert door toepassing van ;tiet bekende noodarlikel >der grondwet. Rusland. Petersburg, 15 Aril. Volgens de be- rekening van het sta'lische comité «bedraagt de oogst van 1913 in 38 gouvernemqnlen en gebiedtni-van Europeesch en Aziatisch Rus land: rogge 1568 millioen poed, «tarwe 1707, gerst 771, mais 130, haver 1108 «millioen. Bulgarije. Sofia, 14 ApriL In de sobranjë ver wekte de houding van Barow, oud-minister cn lid van dc Geschow-parlij, sohandaaltoo- ncelcn. Barow gebruikte beleedigende uit drukkingen legen de ministers. De zitting werd geschorst. Servië. Belgrado, 13 April. Dc skoepschtina heeft een credielwet voor de maand April ge voteerd en daarna de begrooting voor 1914 aangenomen. ,De zittingen zijn verdaagd tol 8 Mei. Minister-president Pasics heeft de volgende verklaring in dc skoepschtina afgelegd: Gedu rende de geheele zitting is do vraag der bij eenroeping van de groole skoepschtina opge worpen. De koninklijke regeering (heeft gele genheid gehad in de skoepsx'litina le verkla ren, dat zij daar niet tegen gestemd was, imaar dat de verkiezing en de bijeenroeping van de groote skoepschtina gedurende «eni gen tijd moe'sten worden 'uitgesteld, omdat door de beide oorlogen de natie vermoeid en uitgeput is. Maar met het oog op den langza me gang van den wct'gevenden arbeid moet de regeering verklaren, dat zij de verantwoor delijkheid niet kan blijven dragen, als de be grooting en de gewichtige en dringende kwesliên die aan de orde zijn, niet ter beoor- lijken tijd worden beslist. Na deze verklaring gaf de oppositie te ken nen, dat de voorzitter van de skoepschtina het mogelijke moest doen, om te beproeven overeenstemming te krijgen tussehen dc re geering en de oppositie. De voorzitter schor ste de zitting en verzocht de regeering en de partijleiders zich met elkaar te verstaan over dc voortzetting van den parlementairen ar beid. Pasics verklaarde toen, dat de regeering de groote skoepsdhlina niet kon bijeenroepen, alvorens het advies van den koning te heb ben ingewonnen Hij verzocht dc oppositie, dc eerste lezing van de begroeting ten einde te brengen onder verklaring, dat «hij zijn defi nitief antwoord zou geven voor de tweede le zing. Hij voegde daaraan toe, dat de koning toestemde in de bijeenroeping van de groote skoepschtina, wanneer ale gewichtige vragen van dringenden aard op behoorlijken tijd zul len zijn "beslist en wanneer de begrooting aangenomen is en overeenstemming verkre gen is over de kwestie der grondwetsherzie ning, die de groote skoepschtina zal hebben op te lossen. .De regeering .zou dan verklaren, dat de ukase voor de verkiezing van de skoepschtina op zijn laatst voordat het jaar ten einde loopt zal verschijnen. Turkije. Uit Konstantinopei wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de gchccle Turkschc pers met voldoening den uitslag van de te Parijs ge voerde onderhandelingen begroet. Het hoofd orgaan, de Tanin, wil de moeilijkheden, waar aan de Parijsche overeenkomst gelukkig is ontkomen, aan het verleden overlaten en doet uitkomen, dat aan de door Doumergue en Djavid Bey onderteekende regeling eene veel grootere beteekenis toekomt dan een stuk, dal slechts op financieele operation betrekking heeft. Alle tussehen Frankrijk cn Turkije han gende zaken zijn nu gelikwideerd. De open bare meening van Turkije begroet met voldoe ning deze eerste van de met de groote mogend heden gesloten overeenkomsten. Konstantinopei, 14 April. De am bassadeur en de militaire attaché van Iil Duitsche rijk zijn naar Korloe vertrokken. De attaché zal zich van daar naar Korfoe, begeven om deel te nemen aan de vaststelling van de grens van Noord-Albanië. Op uilnoodiging van de Porte zullen de tweede dragomans van de builenlandsche missiën niet eene commissie van de Porte de bijzondere voorwaarden bespreken, waaronder de mis siën hunne toestemming zullen verleenen tot de toepassing van dc belasting op inkomsten uit roerend vermogen op vreemdelingen. Dt» Porte is gezind de meesten van deze voor waarden aan te nemen. Konstantinopei, 14 April. Da Fraiische majoor-pa arde na ris Frogeon is voo* drie jaren in Turkschen dienst getreden. Albanië. V a 1 o n a, 13 April. Van Fraseri cn an- dcre punten van Epirus worden onlusten bts riaht. Versterkingen van de gendarmerie zijn er heen gezonden. Durazzo, 14 April. Personen, die uil Ostrosub hier zijn aangekomen, berichten, dat de wanordelijkheden van den laatslen tijd tot oorsprong hadden de cisohvn van de Al- baneezen op onderwijsgebied. De Albancezen verlangden, dat het onderwijs zou worden gegeven in de ALbaneesche taal. De Server, wilden hierin niet toestemmen, maar dron gen er op aan, dat de lessen in het Servisch gegeven worden, Daaruit ontstonden dc on lusten. \Vereenigde Staten. Londen, 14 April. In het lagerhui* werd door Acland verklaard, dat slaatssecrc taris Bryan den Amerikaanschen consul U Tampico per telegraaf last heelt gegeven, dt combattanten aan beide kanten aan het ver stand te brengen, dat een ernstige toestand zou ontstaan door eene moedwillige vcrnic ling van de olievelden. De Engelschen ambassadeur heeft door be« middeling van den Engclscheh vice-consul ta El paso bevredigende verzekeringen van Car- ranza gekregen betreffende de bevelen die zijn uitgevaardigd nopens de bescherming van de aan vreemdelingen bchoorendc bronnen. Washington, 14 ApriL Er zal cel. nader onderzoek ingesteld worden naar do gevangenneming van de Amerikaansche mariniers te Tampico, voordat de regeering te Washington verdere slappen doet om een saluut voor de Amerikaansche vlag te ver langen. Tweede telegram. Alle schepen van de Alflantisahe vloot le Hampton roads heb ben bovel onln'angen zich naar Tampico te begeven. Het transportschip Hancock, mei 800 mariniers aan boord, is van New Orleans naar Tampico ontboden. Hel linieschip South-Carolina, dal van Sint Domingo onder weg is, heeft per draau*oos telegram bevel ontvangen dezelfde bestemming te volgen. Do kanonneerbooten Nashville, San Domingo en Tacoma, die in Boston zijn, hebben gelijktij dig bevel ontvangen zich daarheen te bege ven. Aan de flottiile torpedobooten te Pcnsa- cola is bevel gezonden, zich gereed le houden om zich op liet eerste bericht bij dc oorlogs schepen te Tampico le voegen. Het kabinet heeft .gedurende twee uren over den toestand beraadslaagd. Slaatssecrc taris Bryan heeft een voorgenomen uitstapje, afgelasit Men verneemt, dal president Wilson niet van zins is geweld te gebruiken, behalve in het uiterste geval en als de samentrekking van de vloot voltooid is. Admiraal Badger zal in de Moxicaansche wateren meer dan twintig grooto oorlogsschepen onder zijn hevel heb ben. Men bericht, dat Algara, de Mexicaansch» zaakgelastigde, Zaterdag persoonlijk Bryan heeft bezocht om Huerta's Yerontschuldigin- Wij moeten ons eigen geluk smeden maar nimmer onzen medemensch als aambeeld ge bruiken. DOOR 12 Vertaald door M. MIDDELKOOP. Eu nog veel meer goeds zou hij mij kunnen geven, ais de herinnering hein met telkens in den weg trad. Arme, nude herinneringen! t Liefst zou ik ze willen smoren en goect aiep hegraven. En toch hebben ze mij menigen dienst bewezen en me van onbezonnen impul ses teruggehouden. Maar, net als arme bloed verwanten, duiken ze altijd ter kwader ure op. Bijvoorbeeld, wanneer je in een schitte rende maneschijn-naeht in een sampan op de Uzzuribaai drijft, met 'n Ciiinees die ziet noch hoort, maai' je begeleider is zeer innemend en durft dingen te zeggen, die liever gezwe gen hadden moeten worden, en het maan licht en de muziek brengen jc onder bekoring, en je voelt je zelf jong en overmoedig en sen timenteel; dan plotseling komt de herinne ring aan een andere maan-nacht boven, toen de jeugd cn het romantische niet ingebeeld waren en de geest gaat langzaam terug door de daar-tusschen-liggende jaren en je schudt de hetoovei ing af enje kijkt heel streng en legt de handen on den rua. O, liefste, wees niet bang, ik houd m'n ideaal nog steeds voor oogen, ik klein me aan zijn gewaad vast, tot het aan alle kanten ge scheurd is. Jij hebt het mij eens getoond en nooit heb ik het uit 't oog verloren. Dezen middag zeilde de „Victor" naar de Pliiiippijnen. loen hel schip Mrs. lieatlis landhuis, waar we allen verzameld waren, voorbijvoer, heescii men de vlaggen halfstok, ik voelde me tamelijk neerslachtig, want m'n gulden tijd zeilde met het schip weg. Ik ben nu weer in ons hotel; kolfers en kis ten staan gepakt en alles is reisvaardig. Asschcpoesler wacht niet tot de klok iwaaif geslagen heeft; ze heeft haar oude kleercn weer aangetrokken en is gereed, bij den haard in de ascn te gaan zitten. Ik ben blij, dat ingespannen arbeid me wacht; ik schijn het noodig te hebben voor m'n geestelijk evenwicht. Vaarwel ijdelheden dezer wereld! Ik houd steeds nog maar al te veel van jullie. Waar om kunnen de menschen niet vriendelijk tegen iemand zijn, zonder te vriendelijk te worden? En waarom kan men niet eens stekelig tegen hen zijn, zonder te stekelig te worden? Sela! Hiroshima, 10 October 1902. Ik ben zoo doodelijk moe vanavond, dat ieder lichaarasdeeltje me pijn doet. Maar ik moet m'n ziel eens ontlasten in een brief aan jou. Want dit is een van m'n droomnachten zooals ik zoo vaak heb in Japan, wanneer m'n lichaam te uitgeput is om zich te ver roeren en m'n geest zich vrij bewegen mag, waarheen hij wil een droomnacht waarin de maan ongewoon groot is en alles met zil ver overgoten liikt cn als ik denk hoe zii. Iwaail uur geleden op m'n dierbaren ternecr- keclc, zou ik haar willen omarmen. Nu be schijnt zij dit sprookjesland, om het nog too- veraohiiiger te anjaken en al het leclijke cn de vlekken, die er in zijn, le bedekken; om dc pijnboomen met zilveren toppen te tooien cn de oude tempels zóó te vermooien, dat men zich afvraagt of ze wel door menschenhan- den gemaakt zijn een nacht, waarin de priesters in lange, witte gewaden aan hun goden offeren, wier opmerkzaamheid zij tot zidh zoeken te trekken door geheimzinnige, diepe klokketonen, die ver over het slapende Japan en over de wondervolle zee heenzwe- vcn. Ik weet niet wat dan over me komt, in nachten als deze. Ik heb 'n gevoel, of 'k niet meer mezelf ben. 't Meeste van den nacht lig ik helder wakker, niet wetende wat om me is, en 'k droom droomen. Dan doorleef ik de dagen van m'n vroolijk kindzijn, de smart volle jaren die volgden, waarin ik het leven leerde kennen, met al hun leed en hartver scheurend verdriet; en, ofschoon ik lijd, toch gevoel ik onder dit alles zuil; een luchtigheid en veerkracht in me, dat zelfs de smart me vreugde geeft. Ik kan het niet verklaren; 't is wellicht de invloed van dit geheimzinnige land, die me sust en in slaap wiegt, maar toch bedriegelijk werkt als een zoet vergif. M'n liefste, je zegt, je te ver af te gevoelen om me te helpen. Denk dat todh nooit! Al schreef je me nooit meer één woord, zou je me toch nog helpen. Alleen het weten, dat je bestaat, ergens aan den anderen leant van de wereld, dat je in me gelooft, me liefhebt, me vertrouwt, is me genoeg. Je hebt gelijk gehad, met me hierheen te sturen en al kost het ook m'n hartcbloed, toch leer ik m'n les zooals jij me voorspeld hebt. Wellicht zal ui'u schecme nooit meer de haven van 't geluk binneidoopen, maar er zijn ook nog zonnige zeecn, waar zachte winden waaien en al zeilt m'n bootje dan in eenzaam heid verder, het is een stevig vaartuig tegen alle weer bes band; het zal menige zee kun nen bevaren, verscheidene landen aandoen en rijk aan ervaring worden. En goed diep achter slot en grendel, waar niemand er bij kan komen dan ik, berg ik m'n schatten zorg vuldig weg: jouw liefde is er één van en geen sterveling kan me daarvan berooven. Wat je over Jack schreef, doet me veel ver driet. Ik ben 't niet waard, dat hij bezorgd over me is. Vertel hem dat, liefste! Als ik ooit op deze wereld weer iemand zou kunnen lief hebben, zou hij het zijn; maar als zoo n ge voel in m'n hart durft op le komen, roei ik het niet wortel en tak uit ik zou hem zoo graag eens schrijven, maar ik weet dat 't ons beide niets dan smart zou veroorzaken. Wees hef tegen hem, kameraad; ik kan de gedachte, dat hij zich ellendig voelt, niet ver dragen. Ik ben zoo moe, dat ik m'n tranen nauwe lijks kan inhouden. Ik zal maar eindigen. Hiroshima, 14 November 1902. Ik heb ongeveer vijftien minuten tijd lus schen de lessen en ga me zoolang aan jou wijden. Wie denk jc, dat weer eens boven water ge komen is? „Klein Duitschland" die op het zelfde schip was, toen ik hierheen kwam. De eerste maanden na aankomst verspilde hij n massa postzegels aan me, maar eindelijk werd hij 't moe, voortdurend solo te moeten zingen. Ilii was toen oo weg naar een kJoosler in Thibet, om de een of andere,oude taal te be- sludeeren. 'k Begrijp in 'sHemelsnaam niet, waarom hij iets nog antiekers wil leeren dan 't taal tje, dat hij spreekt. Ik Geloof niet, dat ei' een oud, stoffig, vergeten hoekje oj> dc wereld is, waar hij z'n neus niet ingestoken heeft. Je kent de aantrekkingskracht die ik steeds op fossielen uitgeoefend heb, hè? Ze kceren zich altijd zoo-van-zelf-sprekend naar me toe, als 'n naald naar 'n magneet. Welnu, deze mummie was geen uitzondering. Ik schreef hem 'n officieel, plechtig antwoord, hem cr zacht aan herinnerende, dat ik weduwe was en m'n leven aan m'n arbeid gewijd had! Het hielp echter niet, hij bombardeerde me met brieven, steeds krachtiger woorden en hef tiger uitdrukkingen gebruikende. In den laat slen dreigde hij, naar Hiroshima te zullen komen. Als hij het werkelijk doet, scheer ik m'n wenkbrauwen af en maak m'n tanden zwart! Hij spreekt zeven talen en begrijpt toch blijk baar de bedoeling niet van het woordje „neen". Jack beweerde vroeger weieens, als een man maar lang genoeg volhoudt, hij tenslotte altijd een vrouw overwint, in spijt zelfs van den duivel. Ik zou hem wel eens willen zien Jack bedoel Ikt Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 1