„DE EEMLANDER". Zaterdag 9 Mei 1914. BINNENLAND. FEUILLETON. TANTE LÜTTE. N°. 265 Tweede Blad. 12" Jaargang. Uitgevers: VALKHOFF Cft Bureau» UTRECHTSCH ESTRAAT I. Intercomm. Telefoonnummer 66. AHERSFOORTSCF Hoofdredacteur: Mr. D.J. VAN SCHAARDENBURO. L ABONNEMENTSPRIJS* Jfcr 8 maanden voor Amorsfoortf l.OO* Idem franco per post1.50» Per week (met gratis verzekering tegen ongelukken) - O.IO. Afzonderlijke nummers 0.05e 6eze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- i advertenties en berichten vóór 2 uur in te zenden. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels ,a f 0.50. Elke regel meer •••O.IO» - Dienstaanbiedingen 25 cents b|j vooruitbetaling. Groote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijt bestaan zoer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene ciroulaire, bevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. De opening van het Rijkslaiidbouwproe!' •tation te Maastricht voor het onderzoek der meststoffen zal a.s. Dinsdag geschieden door minister Treub in tegenwoordigheid van den directeur-generaal van den Landbouw en de inspecteurs Swaving en Löhnis. Den volgenden dag zal de minister een staatsmijn en een particuliere mijn in oogen- schouw nemen en zich oc*k van de administra tie van het bedrijf op de hoogte stellen. Arbeidsvoorwaarden rijks- werklieden. Naar wij vernemen heeft de Staatscommissie voor de arbeidsvoorwaar den der rijkswenküeden in hare heden ge houden vergadering haar eindverslag vastge steld, zoodat de aanbieding van dat rapport aan H. M. de Koningin spoedig kan worden tegemoet gezien. De Amsterdamsche Poort te Haarlem. Na zeer langdurige discussies heeft de Haarlemsche Raad besloten een be^ drag van f 81.000 ter beschikking van B.' en W. te stellen ter verbetering van den verkeers- toestand bij de Amsterdamscho Poort. Naast dc poort zal een brug komen, waarover ook het tramverkeer wordt geleid, E.n voorstel, om de brug voor de poort te laten vervallen en de Amstcrdamsche poort alleen als water poort te behouden, werd verworpen. Uit de meegedeelde plannen blijkt, dat een plan ontworpen is, om de verkeerswegen naar de binnenstad te verbeteren, hetgeen zes ton zal vorderen. Daaronder is o. a. begrepen dem ping van de Bakenessergracht en vervanging van de Gravcsteenenbrug door een nieuwe brug. Vereeniging van gep. onder officieren. Blijkens het verslag van de Kon. Vereeniging van Gcpensionneerde offi cieren van het Nederl. leger werd in het af- geloopen jaar, bij eene ontvangst van f 11344.50, aan onderstand of tegemoetkoming uitgekeerd f 7720. In verband met den uit muntenden staat der geldmiddelen werden ook weduwen en kinderen van buitengewone leden (actief dienende officieren) voor onder stand of tegemoetkoming in aanmerking ge bracht. Niettegenstaande het overlijden van 28 le den klom het cijfer der gewone leden van 508 tot 541. In het aantal buitengewone leden, lot op 1 Januari 1914 bedragende 347, wordt met het oog op de voor hen gunstige wijzi ging in de statuten eene aanmerkelijke toe neming verwacht. Bond en Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. De Perscommissie van het Centraal Comité voor hot Volkspeti- tionnement voor Grondwettelijke Gelijkstelling van Man en Vrouw bericht, dat het hoofdbe stuur der Vereeniging voor Vrouwenkies recht heeft besloten den leden der vereeniging ernstig in overweging te geven geen van ai- len meer lid te blijven van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht, aangezien de motie, die deze op zijn jaarvergadering te Zwolle heeft aangenomen, in lijnrechte tegenspraak is met de actie der Ver. voor Vrouwenkies recht. De Vereeniging wil zoo schrijft do Pers- ïommissia door eea volkspetitionnement de regeering toonen, dat het invoeren van alge meen vrouwenkiesrecht evenzeer een politieke noodzakelijkheid is als het invoeren van al gemeen mannenkiesrecht; de Bond daaren tegen verklaart zich voldaan met de toezeg gingen, die de regeering in de Troonrede heeft gedaan. Bovenbedoelde motie acht de Perscommis sie in strijd met dén eisch, dien het Volks petitionnement der vereeniging stelt. Volkszang. De Nationale Vereeniging voor den Volkszang zal haar algemecne ver gadering houden op Zaterdag 6 Juni, te Rot terdam. Daarin zullen o. m. aan de orde komen de volgende voorstellen van het hoofdbestuur: I. De Nationale Vereeniging voor dea Volkszang geve een bundeltje verzen uit, welke eenvoudig van taai en gedachten moeten zijn en verkregen worden door een oproep, ge richt tot de Nederlandsche dichters. De be doeling is, bij de uitgave van deze liederen een verzoek te richten tot onze toondichters, om ze op muziek (in volkstoon) te zetten. Een commissie van deskundigen zal daaruit de beste liederen kiezen, waarna het slotoordeel wordt overgelaten aan de zangers op de lie deravonden onzer afdeelingen. II. De Nationale Vereeniging voor den Volkszang neme het initiatief tot pogingen, om de belangstelling in het echt-Nederland- sche beiaardspel te verhoogen en stelle daar toe een commissie samen. (N. R. Ct.) Hoefijzer dag. De verkoop van het hoefijzertje ten bate van het binder-Herstel lingsoord te Nunspeet op 6 Mei, heeft te Am sterdam /'6200 opgebracht. Wedden?! Naar aanleiding van een request der Kamer van Koophandel te Eind hoven aan den gemeenteraad omtrent den slechten toestand van de telefoon, stelt, naar wij in de N. R. Gt. lezen, het bestuur van de Eindhovensche Telefoonmaatschappij f 1000 ten behoeve van de algemeene armen ter be schikking van den voorzitter der Kamer, wan neer de beweringen door erkende deskundi gen op telefoongebied worden bewezen. Voetbal-popularitelt. In „De Sport" van deze week is Intervle wer goed op dreef. Hij heeft ergens in een geïllustreerd blad het portret gezien van prof. dr. Emil von Behring, den uitvinder van het serum legen diphlheritus, dien hij niet kende. Dit geeft hem aanleiding tot de volgende ontboezeming. (We geven den speler, dien Interviewer met name noemt, in ons citaat maar den schuilnaam Jansen): „Hoevele van m'n landgenooten dacht ik zullen weten wien ik bedoel als ik zeg: ik heb prof. Behring gezien? Hun gansche gelaat zal een vraagteeken zijn1 Toen sloeg ik een andere illustratie op, en weer .glansde mij een portret tegen. Weer zag ik een beminnelijke physionomie. Ik zag een jongensgelaat. Een kaal jongens gelaat. Gezicht zoo glad cis een biljardbal. Geen andijviestekje onder den i--us te herken nen. Een jongeling -san vermoedelijk 17 a 18 jaar. Van 't slag, dat een kwart eeaiw geleden nog door de bonne naar bed werd gebracht, en op een verjaardig 's avonds wat langer mocht opblijven. Een portret van een halve pagina. Viermaal zoo groot als dat van prof von Behring, den uitvinder van 't serum te gen diphtheritus. Wie was die jongen? Teerbeminde lezer, als ik m'n hand op *t onderschrift leg, en ik laat de foto van dit gladde, kale jongensgezichte cn 10.000 Ne derlanders zien, dan zullen er plotseling een glans van gelukzaligheid over hunne tro nie krijgen en roepen: ,Dien 1 -nen we, dat is Jansen". En de 10000e die lean niet herkent zal een uilskuiken en een bekrompen ezel worden genoemd. En als ik, in de afgeloopen ek. weer een illustratie opsloeg, en weer een, en nog een, en telkens een ander, dan zag ik f*ereeeld dat roomboter-gezichtje glanzen on kunstdruk papier met geestdriftige onderschriften en allerlei hoogdravende epithelons en vleiende naampjes. Prof. dr. Emil von Behring, dc groote man, wiens kunde de menschheid als met een schok weer een eind in de hoogte h'ef, en die de wetenschap nieuwe, lichte banen opende, stond daar na een leven van strijd en studie in 'n bescheiden boekje, klein en hij wordt niet gekend. Jansen, die andere groote nan, juist geko men aan 't eind van z'n tweede zuigelingen- periode en met pas doorgebroken melktand jes, prijkt met z'n perzikken-koonljes in alle mogelijke Nederlandsche bladen en kranten en zelfs de ouwe vrouw, die aspirant- stovenzetster is in de Gereformeerde Kerk van Gassel-Nijerhuisclieveen, weet wie dót portret is. Och ja Als ik aan 1000 landgenooten 't portret van prof. von Behring zonder onderschrift laat zien, zullen ze vragen: in welke club speelt-ie? of: is dat een trainer? of: van wel ken VcetbaLbond is-t-ic voorzitter? of: dat is óók ai 'n ouwe scheidsrechter, hè? en wan neer ik ze dan ga vertellen, dat de man geen voetballer is en met voetbal riets te maken heeft, dat hij een geleerde is, die 't diphthe- ritus-serum uitvond, zal pver het intellect van •hun aangezicht zich een'waas van teleurstel ling spreiden, als een lichte revel voor een stralende zon, en onverschillig zullen ze heen gaan. O, is 't anders niks? "ijf minuten later krijgen ze geestdrift-delirium als ze 'n room- boler-snoetjc van Jansen zien. Nu geef ik toe, dat Jansen ook meer recht heeft op vcreering en populariteit. Jansen kan tegen een bal schoppen. Hij is soepel, is dapper, is lenig, hij trapt een bal in een net. Zet prof. von Behring achter 't bruine monster, stel hem den eisch, dat hij den bal een flinken zuiveren trap zal geven, ach c.ne, wat zal hij er van terecht brengen? De stumper! Laat hij terugkeeren naar z'n .tudeervertrek en weer op een nieuw serum gaan peuteren! Leve Jansen met z'n snoezig taptemelk-geziolilje...f En verder: ,,Eén ding hoop ik: dat .groote" en .beroemde" voetballers als Jansen en hoe te deksel ze méér mogen hecten, in hun maat schappelijke loopbaan iets zullen mogen her haald zien van 't succes ende vereering, die ze op 't voetbalveld zoo gemakkelijk hebben gewonnen, dat ze energie en 'alent zullen too nen, ook op den grooten eg van hun leven en bij 't groote doel, dat zij dóór moeten na jagen. Een voorbeeld. Benige weken geleden heb ik voor 't eerst van m'n leven Jaap Eden gezien. Jaap Eden vroeger door duizenden en tienduizenden ver eerd en op de handen gedragen, populair als schier nooit iemand geweest is. Wat is er zoo dacht ik, toen ik hem bestaarde wat is er gebleven van al die vercenng en die popu lariteit? Wat heeft-ie er voor blijvends mee gewonnen? Wat mee bereikt? Het is alles kla tergoud geweest. Waarachtig, ik zou het troosteloos vinden, wanneer later beroemdheden als Jansen e.a. op de vraag: wat voor goeds en wat voor groots hebt gij in uw leven 1 "reikt? moesten volstaan met het te voorschijn halen van een pak vergeelde sportbladen cn illustraties en sigaretten-plaatjes en sluitzcgels uit hun jeugd, waarin en waarop hun roomsoes-zachte en palingvel-gladde aangezloh'jes to zien zijn. Brave jongens, denkt er aan: over eenige ja ren, als uw physieke behendigheid is versle ten, dan is het met uw beroemdheid" en uw populariteit gedaan. En dan begint uw leven nas. Laat u niet van den rechten weg brengen door uw populariteit van 'hans. populariteit en roem, die als een kaartenhuis zijn; wan neer ik er tegen blaas, is t weg, of als een zeepbel: een tikje cn 't Kleurige moois spat uiteen. Jongens, denkt er "ttij dat dit soort populariteit niets beteokent. Blijft nuchter, vriendenI En toen ik nog eens m'n illustratie keek, naar 't bescheiden verborgen gelaat van den grooten geleerde, waaraan de mensch heid en de cultuur zooveel -'-nn. doch die niet gekend wordt, en naar T triomfantelijke baby-gezicht van den beroemden cn gevier- den Jansen, en al 't bovenstaande nog eens overdacht, toen peinsde ik: üs ik kiezen mocht tussohen die twee, zou ik prof. von Behring willen zijn. Na welke keus de 29.982 bezoekers van HollandBelgië mij ongetwijfeld voor ideoot zullen verklaren." „N. R. Ct." Een vreemde weibewoner. In polders onder Meerkerk bij Gorinchem wordt sedert eenige dagen een hert gezien. Verkoop van sterken drank in een trein. Zooals bekend, wordt op inter nationale middelen van vervoer, den verkoop van slericen drank in het klein toegelaten. Op de Internationale maültreinen van Missingen naar Duitsoliland en Oostenrijk heeft zulks ook plaats. Eveneens vond dit plaats op trein 60 Misgingen—Rotterdam en den beurstrein Rotterdam—Amsterdam. De directie der Wa- gon-lils beweert, dat deze trein een interna tionaal middel van vervoer is en verkocht tot nu toe dus in dien trein sterken drank in het klein. Zekerheid had inen evenwel niet. De zer dagen is dienaangaande proces-vernaai opgemaakt en zal de rechter thans uit te ma ken krijgen of sterken drank in het klein te verkoopen in trein 80 is toegestaan ja dan Hot Z uid-Afrikaanscho mu seum. Voor den Hoogen Raad werden gis teren de pleidooien gevoerd in de bekende zaak betreffende hel Zuid-Afrikaansche mu seum te Doi drecht. De heer Hidde Nijland, eigenaar van het museum, was gedagvaard ter zake van het feil. dal in 1903 en 1904 hem door en namens wijlen Staatspresident Kruger in bruikleen zijn toevertrouwd voor het Zuid-Afrikaanscfa museum in Dordrecht een aantal goederenx welke hij in bruikleen had ontvangen, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat die brink* leening zou geschieden tot wederopzeggens toe en dat die opzegging zou kunnen geschie den, le. door president Kruger, 2e. door „Jo Boeren-voormannen", 3e. door dr. Leijds, uit sluitend met het doel om de goederen naar Zuid-Afrika terug le zenden, ten einde ze plaatsen in een Nationaal museum. De Boeren-voormannen (Botha ca anderen) en dr. Leijds vorderden nu van den heer Hiel de Nijland vooreerst afgifte van de goederen, subsidiair betaling van de waarde dier goe deren, geschat op f 100.00U cn voorts ver- ioeding van de schade, door hen geleden, tengevolge van dc niet-afgifte der goederen. De rechtbank te Dordrecht cn het Hof le 'sGravcnhagc hadden nu de Boeren-voorman nen, als zijnde een te vage aanduiding van do tot den eisch gerechtigden, niet-ontvankelijk verklaard, doch dr. Leijds in zijn subsidiaire vordering tot betaling der waarde van de goe deren ontvankelijk verklaard, mei benoeming can deskundigen ter schatting van die waar de, aangezien de gedaagde had betwist, dut die goederen f 100.000 waard waren. De ove rige vorderingen waren afgewezen. Van deze beslissing was de heer Hidde Nij land in cassatie gekomen cn namens hem voerden nu mr. Dop, advocaat te Utrecht, twee cassahemiddelcn aan. Procureur-generaal mr. Noyon zal Donder dag 14 Mei conclusie nemen-, Een principieel ij k z a a k j e. De kantonrechter mr. Boudewijnsc le 'sGraven- liage heeft den gencecskeer-dirccteur van de stichting Bloemcndaal onder Loosduincn ver oordeeld tot 50 cenls boete, wegens liet niet doen ijken van maten en gewichten, gebezigd in de tot hel geslicht behoorende winkelne ring ten behoeve van de beambten dier in richting cn hunne gezinnen. Het vonnis overwoog dat het niet Ier zake deed of de plaats waar de gewichten gebezigd werden niet toegankelijk was voor het pu bliek of dal die plaats niet zou zijn een win kel in den zin der wet. Het magazijn behoudt desniettemin het karakter van plaats van ai- levering van waren, G e v a a r 1 ij k e individuen. Voor de 5e kamér der rechtbank te Amsterdam wa ren heden achtereenvolgens twee mei elkaar verband houdende zaken aan dc orde gesteld: de eene tegen H. J. Gerber, een 28-jarig koop man, do andere legen A. van Ommeren, ecu 50-jarig man. Al dadelijk werd dc eerste zaak op verzoek van beklaagde inet gesloten deuren behandeld. Met betrekking tot Gerber valt le vermelden, dat hem ten laste is gelegd cn door hem bekend werd op 17 Febr j.l. iem.iud uit Domburg, die naar Amsterdam was overge-' wipt, zijn gouden remontoir met dito keiling, een portcmonnaie inhoudende f 4 cn een zakportcfeuille, inhoudende een gouden tien tje, diverse papieren, o.a. adreskaartjes te hebben ontnomen. Waar de zaak niet gesloten deuren behan deld werd en dus van <le verklaringen van beklaagde en de 8 in de zaak gedagvaarde ge tuigen geen verslag is te geven, bepalen wij ons lot herinnering van een en ander dat in dertijd in de -dagbladen is medegedeeld. 4 door MARIE DIERS Schrijfster van Dokt er Joost en zijne zeyen zotrgen", enz. vertaald door Cato W. Westenberg. Als hare ouders eens op bezoek moesten, "Verheugde ze zich reeus aagen van te voren uitbundig daarop. Dan had ze het rijk alleen. Dat was een geluk, dat haast te groot was voor haar kinderhartje. Ze hep dan vrij door den geheelen tuin en verbeeldde zich, dat ze een vogel was, die over verre landen vloog oi een schip op de bruisende baren, of zelfs een veldheer, die aan ue spits zijner krijgs haftige hcirschare vooruitstormde. De namen van Grieksche en Romeinsche steden, waar slagen waren geleverd, zaten dan in haar hoofdje. Of als ze moe was, ging ze languit in het gras liggen en hield zich zelf voor een bloempje. Sopiiie kon zich gerust heesch roe pen, voordat ze binnenkwam, om haar avond eten te gebruiken. Toen ze ouder werd, had ze gewetenswroe ging over het gevoel van vreugde, dat baar bekroop, als ze wist, dat (hare ouders uit zou den gaan. Dikwijls bracht het gevoel van schuld tranen in hare oogen. Den volgenden morgen was ze dan erg stil, vol zachte tee- derheid jegens beiden. Och, ze had hen bei den toch zoo lief, waarom was ze niet geluk kiger met hen dan zonder hen9 Het schuldbewustzijn over hare eigen tekort komingen werd steeds drukkender. Wat voor een nutteloos, dom schepsel was ze toch! Ja, als ze maar één van hare heide ouders ge lukkig had kunnen maken! Maar hoe dikwijls was haar vader wanhopig' over haar, hoe vaak gaf zij hem reden tot ergernis, en hoe ontevreden was hare moeder üagchjks! Ja, in de keuken en aan de naaitalel, daar was ze erbarmelijk onhandig. Het leek wel, of dat ieder jaar erger werd. Het was voor haar het toppunt van saaiheid en verschrik king, eene saus te moeten aanroeren of een gat te stoppen. Al gaf ze zich zooveql moeite, ais ze kon, toch wist ze reeds van te voren, dat het niet goed zou worden. Iiet was, alsof hare vingers, die niet aan zulke dingen ge woon waren, zelf tegenstreefden, alsof ze stijf en klam werden. Ze kreeg dan zulk een on behaaglijk gevoel, dat ze wel alles weg zou willen gooien. In den grond van haar hart vond ze het heerlijk, dat haars vaders wil in huis wet was, maar toch voelde ze daarover nooit eene groote vreugde, nimmer schonk haar dat een gevoel van verlichting, doordat het haar steeds pijn veroorzaakte, dat hare moeder onophoudelijk daaronder leed. Ze had zoo'n medelijden met hare moeder, en als deze in den stroom barer verwijten en klachten invlocht, dat andere jonge meisjes, b.v. Flora Thiel of Frida Ulfera de zuster van den jongen heereboer toch zoo flink en practisch waren en dat zij alleen zulk éene onhandige dochter had, over welke men zich moest schamen, dan stond Christa's ziel on eindige smarten uit, ter wille van hare moe der en van zich zelf. Heden ealiter, toen hare moeder -bij liet verlaten van het vertrek haar dezen bestraf- f enden blik toewierp en het bezoek tegen den middag verwacht werd, was haar hart meer dan ooit bezwaard. Het was in de streek niet mode, dat men elkaar dikwijls bezocht. Over 't algemeen zagen de families elkaar drie of vier kecren per jaar. In September was Ghri&ta met hare ouders voor het laatst in Kestcndorf geweest. Haar vader ging er weliswaar geregeld heen om te preeken, maar 'hij lucid er niet van op deze tochten, gedurende welke hij aan zijnen tekst dacht, gezelschap le hebben. De oude lieer Ulfers was iu het voorjaar van het vorige jaar gestorven. Toen had zij a zoon zich voor zijne opleiding in 't buitenla.id bevonden. In den oogsttijd was hij terugge keerd cn was niet weer we gegaan. Zijne, zusier Frida was ouder dan hij. een nuchter, stitf. vreeselijk gewoon schepsel, dat Christa iliomasius altijd ontzettend uit de hoogte be handelde, zoodat deze laatste zich niet al te zeer op het bezoek had verheugd. Dc weduwe Ulfers was van hetzelfde slag menschen; even gewoontjes als hare dochter, van hare on overtrefbaarheid als huisvrouw overtuigd en daarom op dat gebied een hard oordeel vellend over anderen, bezat ze een zelfbe wustzijn, dat aan verwaandheid grensde, terwijl haar gezichtskring zeer beperkt cn haar inzicht uilerst bekrompen was. Ze wo' groot, gezet en had eene schreeuwende stom. Niemand kon haar uitstaan, ook mevrouw Thomasius niet, maar ze was in tel om hare huishoudelijke bekwaamheden en om haren rijkdom. Christa was uit beleefdheid meegereden. Ze had nu geene vrije dagen meer, waarop ze als vogel of schip door den tuin vloog. Dc bange tweestrijd en onrust van haar jong leven waren oorzaak, dat in dien lijd een waas van zwaarmoedigheid over Lütte hing, vooral als ze onder vreemde menschen was en zich niet, zooals thuis, voortdurend moeite moest geven, om oplettend en gedienstig je gens hare ouders te zijn. llare moeder had haar het haar opgemaakt, voordat ze' uitgingen. Dc bruine Meenten La gen in eenen krans oin haar hoofd. Eene eenvoudige, witte japon, door hare moedtr zelf gestreken, trok ze aan. Deze dag werd heel anders, dan ze ver wacht had. Heino, dc zoon, was een groote, krachtige, blonde jonge man. Hij had een knap, open gezicht, dai door dc zou verbrand was en waaruit U een paar blauwe oogpii tegenschil- lerden. Eerst bemoeide hij zien met niemand, zat nu eens hier, dan daar en zette een ver drietig gezicht over de voortdurende gesprek ken over het huishouden, die door zijne moe der geleid werden. Toen reeds begon Christa hem sympathiek te vinden. Ze had hem se dert zijne jongensjaren niet teruggezien. Heel toevallig geraakten ze met elkaar aan den praal. Toen hij merkte, dal ze ook nog over andere dingen wist te spreken dan over het fokken van kalveren en recepten van al lerlei soorten gebak, werd hij al levendiger en levendiger. Hij had het gymnasium alge- loopen en vond het gezellig, mot haar over zaken, die de school aangingen, te spreken. Toen de oude Thomasius tusschenbeide kwam, stond hij op, en vroeg, of hij haar den tuin mocht laten zien. Den heelen dag week hij niet van hare zijde. Hij vertelde haar, dat hij weliswaar met hart en ziel ihcerehoer was, maar dat dat eeuwige „geklets" zoo oneerbiedig drukte hij zich uit over dit onderwerp hem de keel uit hing. Hij was ontzettend blij, dat zij niet ..zoo" WaS Dc namiddag was lang genoeg voor hen beiden, oin allerlei dingen lang en breed met elkaar te bespreken. Weliswaar loerden Frida en een nichtje, wier gezicht vol zomersproe ten zat, en cile het zeker op haren neef ge munt had, bestendig op den achtergrond, maar daaraan stoorden ze zich verder niet. Hij vond het bijzonder aardig, dat ze Lütte heette, en verzocht, of hij haar niet ook een paar keeren heei zachtjes „Juffrouw Lültc" modht noemen. Drie keeren op dien heelen dag, dat was toch niet tc onbescheiden, meen de hij. Christa vond het ook niet en veroor loofde hel hem. Hij had zulk eene bijzonder aardige manier, het woord „Lütte" tc zeggen, dat het haar nog lang in de ooren klonk. Ze werd zelfs zóó vertrouwelijk niet hem, dat ze hem van het groote leed in haar leven vertelde. Hij was een en al medelijden cn troost. Zijne blauwe oogen schitterden haar tegemoet, 't Was sterk, dal menschen het over hot hart konden verkrijgen, zulk efcne kleine Lütte dezen keer was dit woord met rechtstreeks lot haar gericht en stond dus builen het contract le plagen. Overigens moest ze zich maar nergens bezorgd over ma ken. Dat kleine beetje .koken c i wat er meer in de keuken moest gebeuren kon ze immers wel in een ommezientje loeren. Of ze meen de, dat zijne lieve zirster Frida zoo heel veel inleligcnlie daarvoor noodig had gehad? Of ze haar daarnaar uilzag? Zijn vroolijk spotten met de voimaakle zus ter troostte haar bijna het meest. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 5