LICHT -- KRACHT. HEILIGERS J VERHOEF Venten voor Adverteerders. C. E. WOLFF Electrische Installatie Vraagt dezen man U eene lezing van Uw leven te verschaffen ADVERTENTIËR LAMilSOH k BOUWER k Go. Firma De Groot Kouters VICTORIA WATER j. E. VAN NIE, KORTE GRACHT 22, Een vrijstaand Heerenhnis Th.W.J.Heyligersen Mr. Dr. H.Th.A.Verhoef Kantoor voorloopig Muurhuizen 25, Iel. 331 Gedistilleerd water levert N.V. Biochemische Fabriek „PRANA" Venduhnis, Havik 20, Amersfoort. ROOMBOTER Verkrijgbaar bij: I. MEI1ERS, Nachtegaalstraat 16. F. W. v. d. WILDE MAARSSEN. potief- en treinpersoneel als het getal beamb ten op de stations en den weg en in de werk plaatsen. Op 31 December waren in dienst der Maat schappij 21,519 personen, In 1913 werd, evenals in 1912, aan het perso neel, ook aan hen die de maximum-bezoldiging reeds hadden bereikt, een uitkeering toegekend Van een week loon, behalve aan hen die hier voor niet in aanmerking kwamen wegens aan hen toegekende loonsverhooging. De kosten hiervan beliepen f 119,000.en zijn begre pen onder de bedragen, die als bezoldiging in de Exploitatierekening zijn vermeld. Het hoogere bedrag aan bezoldiging van per soneel in vasten dienst bracht mede een groo- tere bijdrage van de Maatschappij aan de Zie ken- en Ondersteuningsfondsen waarvan het gezamenlijk bedrag, de administratiekosten in begrepen, tot f 65,308.44 klom, zijnde f 1787.97 meer dan hetgeen uit dien hoofde over 1912 ten laste der Winstrekening is gekomen. Wegens uitkeeringen aan de Rijks-verzeke ringsbank kwam ten loste van het boekjaar 1913 een bedrag van f 127,866.61 of f 74.74 meer dan over 1912. Buitendien werd nog, wegens nagekomen posten van vorige jaren een bedrag van f 61,160,835.betaald, makende te zamen met het eerste bedrag f 189,027.44s, tegen f 181,346.18$ over 1912. Onder de verschillende rubrieken van bezol- cb'ging, voorkomende in de Exploitatierekening, begrepen jeen bedrog van f 5-15,814.44 aan ziekengelden, d. w. z. uitbetaald loon bij ziekte •Tïiet tengevolge van ongevallen) en wel over 217,465$ ziektedagen. Van genoemde som ad 515,814.44 werd f 7115.51 aan hulppersoneel uitbetaald. Het aantal ziektedagen per hoofd bedroeg voor het vaste personeel, over 1913 12094 da gen, tegen 11492 dagen over 1912, zijnde pro 1913. 0.602 dag meer. Aan buitengewone uitkeeringen aan nagela ten betrekkingen bii overlijden werd door de Maatschappij f 21,337.74 betaald. tegen f 21,0.48.51 in 1912. De overige posten der Exploitatierekening VertDonen min of meer toevallige verhoogingen en verlagingen, gevende per saldo de boven vermelde verschillen voor eiken dienst. Ten aanzien ven de verdere lasten op de Winst- en Verliesrekening voorkomende, is het navolgende op te merken De post „Uitkeering voor het gebruik van Staatsspoorwegen" is in 1913 f 6133.17 hooger dan over 1912. in verhand met de opening op 1 November 1913 van de lijn EindhovenWeert. Aan uitkeeringen wegens huur en medege bruik van vreemde spoorwegen en stations werd over 1913 f 16.523.37$ meer betaald dan over 1912. voornamelijk door hoogere uitkeering aan Je Noord-Ooster-Locaalspoorweg-maatschappij f 15,400.-). De gratificatiën, ter gelegenheid van het 50- |arig bestaan der Maatschappij aan het perso neel uitgekeerdbedroegen in totaal 795,548.51$. De post wegens afschrijving op het rollend materieel S. S. ten laste der Winst- en Verlies- ekening bedroeg over 1913 f 1.201.052.04$, be- attende de Jaarlijksche afschrijving ad 1$ Ingevolge de overeenkomst met den Staat en het geleden verlies tengevolge van buiten dienst stellen in 1913 van Rollend Materieel S. S„ voor oover dat verlies niet is bestreden uit de in orige jaren tot dat doel gevormde reserve. In het geheel bedraagt de afschrijving pro 1913 wegens buiten dienst stellen van Rollend Materieel S. S. f 316,237.07$. Voorts werd ten laste van de Winst- en Ver liesrekening aan de rekening bedoeld in art. 80 sub f der Overeenkomst met den Staat der Nederlanden te goed geschreven het jaarlijksch bedrag van f 146,806.85. Daartegenover werd ten leste van laatstgenoemde rekening per saldo afgeschreven een bedrag van f 86,942.71, zijnde de aanschaffingswaarde, na aftrek der verkoop waarde, van het buiten dienst gestelde voorm. N. R. S.-materieel. De post wagenhuren bedroeg over 1913 f 452,863.33 tegen f 623,095.95$ over 1912. aan- toonende eene vermindering van f 170,232.62$, hetgeen ten deele is toe te schrijven aan de belanrijke uitbreiding van het wagenpark. De Intrestrekening beliep f 3,939.489.74$, zijn de f 296,108-33 meer dan over 1912. tengevolge van de kapitaaluitgaven voor uitbreiding en ver betering van Weg en Werken, rollend materieel en Exploitatie-inrichtingen. De afschrijving op het „Verschil tusschen nominaal bedrag en opbrengst van geldleenin- gen" vermeerderde met f 4375.30 tot f 27,656.55. De „Verschillende Verliezen" bedroegen in 1913 f 7961.12 meer dan in 1912. Aangezien de in beide vorige jaren gevormde xlra-reserve voor afschrijving van materieel, enz. in 1913 is verminderd met f 178,054.43 door afschrijving van een gedeelte van het verlies op het in dit jaar buiten dienst gestelde rollend materieel en andere inventarisvoorwerpen, zoo is daartegenover weder eene som van T 300,000.ten laste der Winst- en Verlies- ekening aan die extra-reserve toegevoegd. Verder is van de gunstige eind-uitkomst van dit jaar weder gebruik gemaakt om eene bij drage, ditmaal van f 700,000.ten laste van de Winst- en Verliesrekening aan het Algemeen Reservefonds toe Je voegen. Hierdoor wordt voor verder te verwachten rtijging- der bedrijfslasten in volgende jaren, het tegenwicht versterkt, zoodat, wanneer er naar mate die stijging niet door daaraan overeen komstige toeneming der bedrijfsontvangsten mocht worden opgewogen, zooveel te minder in het Reservefonds kan worden gestort, of daar uit bij behoefte kan worden geput naar den aard en de bestemming van dat fonds. Door vermeerdering met de genoemde 700,000.en vermindering met hetgeen in den loop van het jaar ten laste van het Alge meen Reservefonds kwam wegens in 1913 ver effende kosten, tengevolge van ongevallen, enz. p vorige jaren betrekking hebbende, ten be drage van f 151,919.18$, vermeerderde dat Fonds per saldo met f 548,080.81$ tot het be drag van f 10,825,237.89, waarmede het op de Balans voorkomt. Na aftrek van alle lasten en afschrijvingen en van de voormelde gereserveerde bedragen sluit de Winst- en Verliesrekening met een batig van f 1,165,191.10$ Aan den Staat komt hiervan de helft van de som, waarmede dit saldo het bedrag van 4 over het gestort aandeelen kapitaal der Maatschappij over- eftdus de helft van 1,165,191.10$-/: 719,560.) 443,631.10$ Alzoo verblijft aan de Maat schappij f 942,375.55 Hiervan komt aan de Aan deelhouders der Maatschappij, volgens art. 30 der Statuten ad lo. 4$ van het gestorte andeelen-kapitaal 809,505.— ad 2o. 70 van de over winst ad f 942,375.55 809,505.— 70/100 x 132,870.55 93,009.38$ Maakt. f 902,514.38$ Waarbij is toe te voegen een nverdeeld saldo van vorige aren ad 81.83 Alzoo te zamen. f\ 002^)96.21$ Hiervan kan worden uitge- eeld 5 over het kapitaal van Ik aandeel ad f 250. f 12:50 per aandeel, makende ver de uitgegeven 71,956 aan delen 899,130.— Waarna een onverdeeld saldo voor Aandeelhouders overblijft! f 3,146.21$ Voor iritdeeling op de bewij zen van Oprichtersrechten is beschikbaar 5 van de over winst ad 132,870.55 6,643.55$ Waarbij is te voegen een on verdeeld saldo van vorige ja- ren ad 0.26i Alzoo te zamen. f 6,643.79 Hiervan kan worden uitgedeeld p de 500 oprichtersbewijzen 13.2S per stuk 6,640. Blijft een onverdeeld saldo ad f 3.79 Besteksbepalingen bij de spoorwegen. In de cup 15 en 16 Juli a.s. te Amsterdam te houden jaarlijksche alge- meene vergadering van den Nederlnndschen A.mnemersbond zal, (behalve het voorstel van het hoofdbestuur waarvan wij reeds melding maakten, ook worden behandeld het rapport der commissde tot best instellen van een onder zoek naar de besteksbepalimgen der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen en het rapport van hert hoofdbestuur om trent een door hem ingesteld onderzoek naar de in de bestekken der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij voorgeschreven on- derhoudstermijnen, zoowel wat betreft den duur als het percentage der aanneemsom. Bij de besprekingen in de vorige algemeene vergadering over het verzoek der afdeeling Apeldoorn om interventie van het hoofdbe stuur bij de Directie der H. IJ. S. AL, ten einde te verkrijgen, daft diet percentage van den onderhoudstermijn dat voor verschil lende werken niet minder eten 15 zou be dragen als regel terug te brengen tot 5 der aanneemsom. heeft het hoofdbestuur zich bereid verklaard om aan dit verzoek gevolg te geven, mits zou blijken, dat een percentage van 15 regel is. Indien echter zoodanig per centage tot de uitzonderingen behoorde, zou er volgens het hoofdbestuur geen reden be staan om in te grijpen, daar de noodzakelijk heid om in bijzondere gevallen een meer be langrijk bedrag voor den onderhooidstermijo tc reserveeren kon worden toegegeven. U?t het rapport blijkt echter, dat in 50 der behandelde gevallen (42 werken) een be drag van 15 tot 20 der aanneemsom werd gereserveerd en in de overige gevallen 10 behoudens 2 gevallen van 5 in 1911 voorgekomen die dus als uitzonderingen moeten woeden aangemerkt, en dat er dus met name in de laatste jaren, neiging schijnt te bestaan om het percentage op te drijven. In het rapport wordt dan ook aangenomen, dat een bedrag van gemiddeld bijna 15 regel is, terwijl de behandelde werken voor het overgroote deel zeker niet Ibehooren tot die, waarvoor bijzondere maatregelen behoef den te worden getroffen. Ook is bij het onder zoek gebleken, dat de duur van den onder houdstermijn in het algemeen, ook bij klei nere werken, vrij lang is; voor het meeren- eel 6 en gemdddeld ruim 5 maanden. Op grond van deze bevinding, is het hoofd bestuur bereid om, indien de algemeene ver gadering daartoe mooht besluiten, gevolg te geven aan een verzoek of opdracht als door de afdeeKng Apeldoorn bedoeld. Do werkstaking te Zaandam Woensdag is door de christelijke organisatie Recht on Plicht aan den Bond van Werkge vers in het Houtbedrijf het antwoord ver zonden op de -onlangs met de B. en W. ge houden conferentie. Dit antwoord ging ver gezeld ivan eem concept-contract, bevattende de voorwaarden, waarop de leden van Recht en Plicht den arbeid wenschen te -hervatten. Dinsdagmiddag heeft een gecombineerde Vergadering van de (besturen der vier arbei dersorganisaties plaats gehad, waarop door Recht en Plicht wemd voorgesteld dit oon- tract den patroons uit naam van alle orga nisaties aan te bieden. De katholieke orga nisatie St. Jozepih ging hiermede accoord maar in de ledenvergadering Tan de vrije en moderne organisatie, waarop selfc de posters tegenwoordig waren, werd met groot c meerderheid besloten deze voorwaar den niet te onderschrijven. 222,815.55$ Van den Hak op den Tak. (Weekpraatje). In den goeden ouden tijd het is wel héél lang geleden maakte een dienstmeisje, dat per advertentie een betrekking zocht, daarbij bekend, dat zij van goede getuigen voorzien was. Nu gaat het net andersnu kiezen de meisjes en zetten de mevrouwen hun beste beentje voor. En het verwonderde ons dan ook niet, toen we in een advertentie, waarbij een dienstbode (door bijzondere omstandigheden) voor haar mevrouw een keuken-werkmeisje zocht, de toevoeging vonden dat goede referentiën haar (d. w. z. de mevrouw) ten dienste staan' Ook het volgende geeft een beeld van onzen tijd. Het „Hbld". vertelt van een knap dienst meisje te Amsterdam aan het postkantoor. Na heel geduldig wachten kwam ze aan de beurt met haar postwissel. De ambtenaar zei plechtig: „Daar moet tien cent op juffrouw. Maar wacht es, de afzender is niet ingevuld I" In eens uit haar onverschilligheid gewekt, begon ze„O, dat heeft mevrouw zeker verge ten, vult u 't alsjeblief even In, mijnheer 1" t j»Nee, doet u dat liever i«lf. Kifk, dear la 'n lessenaar, ?k help in dien tijd een ander.' Het meisje doet wat haar gezegd wordt. Met een kleur als pioenroos staat ze nu gebogen ever haar formulier en schrijft. Het gaat niet vlug, maar, wat drommel, schrij ven is ook ieders werk niet, en ik schat, dat ze veel vlugger is met stoffer, dweil of boender dan ik, die haar hier kritisch waag te beschrij ven. Maar eindelijk is het volbracht en triomfan telijk geeft ze nu het papier aan den man ach ter het loketje weer over. Deze ontcijfert met moeite de bevallig dan sende letters en leest den naam hard op. „Wel verdikkeme nog on toe", roept ze in eens verschrikt, en allicht harder dan ze be doeld heeft, „ik heb me vergist, zoo heette me mevrouw van de vorige weekt Ja, hoe die van nou heet, daar mot ik me eerst nog es op her- innere I" „Neemt u dan den postwissel liever maar weer mee en laat 'm door u mevrouw invullen. Maardoor de tegenwoordige I" voegt de ambtenaar er ondeugend aan toe. Men moet anders niet zoo gauw den ouden tijd roemen ten koste van onze eeuw. Ook voor heen waren er menschen, wier daden getuigen van weinig degelijkheid en ernst. „Ons Maandblad" schrijft Er is een tijd geweest, dat men de gewoonte had in trouwringen een of ander motto te gra- veeren. Tegenwoordig schijnt deze gewoonte weer ingang te vinden. Zoo wordt er in Duitsch- land al weer uittentrcure gegraveerd Ich liebe dich" of ook (maar dit heel wat minder) „Raum ist in der kleinsten Hütte für ein glücklich lie- bend Paar". En de Franschen zetten er veel in „Je t* aime de tout mon coeur", ook al is het huwelijk nóg zoo'n „mariage de raison." Maar nu is er ergens een oude trouwring opgegraven (waar blijve een diep geheim) die moet hebben toebehoord aan eene dame, die al vijf mannen gehad had en die nu de zesde trouwde. Ten minste er staat met vette letters in Ben ik de langstlevende Dan wil ik de zevende. Ten allen tijde zijn er menschen geweest, die het huwelijk weinig ernstig opvatten. Er is nog wel wat te leeren voor de mannen en vrouwen, voor reeds gehuwden en ongehuwden, uit de -moderne huwelijkshandleiding", dezer dagen bij Euger Salzen te Heilbronn verschenen onder den titel „Ein Ehzuchtbüchlein" van de hand an den Duitschen dichter-wijsgeer Heimann Oeser, onlangs overleden. Een fijne, tot myste- cisme geneigde geest, die ook 't paradoxale mint, openbaart zich in dit boekje, waarvan de lezing genot schenkt, zelfs daar waar men hoofd schuddend de eenigszins orahelig klinkende aphorismen erken, of het paradox wel een weinig overdreven acht. Hier volgen eenigen dezer aphorismen, die van den aard van het merkwaardig boekje ge tuigen Gehuwd zijn, is niet noodig. Gelukkig ge huwd zijn, is noodig. Wie tot anderen over de(n) echtgenoot klaagt, breekt den echt. Er kan zich een verlamming in het huwelijk voordoen. „Vroeger was je anders vroeger deed je dit of dat dat is de verlamming. Als een echtgenoot den nadruk legt den nadruk, op de gelijkenis van het kind met de andere partij dat is meestentijds een versto len guerilla. Voor iedere kunst en ieder beroep bereidt de mensch voor zich, slechts voor het zwaarste beroep niet voor het huwelijk. -Gelijk gekregen hebben" is voor minnenden de treurigste zaak. Niet gelijk te hebben gekregen is een zoet geluk. Wie niet het eerste woord na een twist kan vinden, moet niet huwen. Wie gelukkig wil worden, moet niet huwen. Gelukkig maken daarin bgt het. Wie begrepen wil worden, moet niet huwen. Begrijpen daarin ligt het. In het ware huwelijk worden de echtelingen jonger, steeds jonger, alle jaren steeds jonger. Meubelgemeenschap is geen huwelijk. Tijd hebben voor de(n) echtgenoot is gewich tiger dan geld voor hem of haar hebben. Een echtgeroot mag het eigen leven begra- ren. Geen echtgenoot echter mag doodgraver zijn het leven van den ander. Huwen is opletten. Ontneem den ander de zon niet. Zonder zon ondloopen, een dag, twee dagen, vele dagen. het is schrikkelijk. En als slotmelancholiek „Wie een huwelifkshandboekje schrijft, die chrijft een zelfbeschuldiging." De schrijver erkende dus zich schulbewust te zijn. Ook het boertje, waarvan uit Amster dam wordt béricht, wist wel, dat hij gezondigd had, maar hij wou de straf maar liever ont gaan. Hij kwam met zijn wagen, vol gras. Za terdagmiddag den N. Z. Voorburgwal oprijden. Of het nu lag aan den slagersjongen of aan hem zelf is nog Tiet uitgemaakt echter het boer tje reed de fiets in elkaar, welke de trots uit maakte van den slagersjongen. Het boertje meende slim te zijn en legde de zweep over het paard, dat nu weldra in galop over de Voor burgwal rende. Hij scheen echter niet op de hoogte te zijn met den durf van zijn slachtoffer. Deze rende den wagen achterna en poogde het aard tot staan te brengen, hetgeen hem niet gelukte, wijl het boertje ijverig met zijn zweep begon te Idappen. Toen verzon de van zijn fiets beroofde jongeling een list. Hij bet den wagen voorbijgaan.... en ging er achteraan hangen 1 Het paard rende ondertusschen lustig voort *n eroorzaakte heel wat consternatie, wijl ieder dacht, dat het paard op hol was. Bij het post kantoor matigde het boertje zijn vaart, zwenkte de Raadhuisstraat in en onkundig van het plan van den slagersjongen, liet hij zijn paardje weer lustig draven. De driftige vaart verwekte echter overal opzien en even voorbij den Singel stond een agent, die er meer van wilde weten. Hij liet het boertje stoppen.... de slagersjongen kwam voor den dag.... en verder leidde de weg naar het politiebure: i De held van het volgende verhaal had eigen lijk ook een reisje naar het „beroo" moeten maken. Intusschen was hij ten slotte de held van de „droevige figuur" Een kruideniersknecht van den ouden stem pel had dezer dagen een aardig avontuur. Hij zwoegde onder een mand, met allerlei pakjes koffie, thee en suiker beladen, en had die mand, om, iets aan het perceel af te geven, neergezet op de stoep van een perceel Keizers gracht bij de Heerenstraat. Toen de kruidenier buiten kwam zag hij, dat een ander persoon met zijn mand op den schou der doodleuk wegliep. Toevallig moest de kruidenier naar de Van Eeghenstraat en in die richting liep ook de bru tale gast, die zijn mand had weggenomen. Heel kalm in zijn nopjes, dat een. ande^ zijn werk overnam, al was het dan blijkbaar met minder goede bedoelingen, volgde de slimme kruidenier den drager van zijn koopwaren. Deze liep de Keizersgracht langs, de Leid- schegracht op, het Leidscheplein over en de Baangracht tot bij de brug voor het Rijksmu seum. Blijkbaar was ook voor den drager het vrachtje te zwaar, want op een stoep zette hij het neer om even te rusten. Toen achtte de kruidenier het juiste tijdstip gekomen om op te treden. Hij liep op den dief toe en zei„Ziezoo, ouwe jongen, dank je wel voor 't dragenmaak nou maar gauw, dat je weg komt, anders zal ik dien limmenden baas even vertellen, hoe goed of je bent." De drager van de mand, die natuurlijk be greep dat alle verzet nutteloos zou zijn, pakte ijn biezen en liet alleen een verwensching hoo- en, toen hem nog spottend werd nageroepen Nogmaals wel bedankt, hoort" De slimme kruidenier vervolgde zijn weg naar de van Eeghenstraat. De dief had geen succes. Gelukkiger en welverdiend was dit was de kleine held, ook een „droevige figuur", doch van armoede en ellende, waarvan ons het Soer. Nieuwsblad ver haalt. Je moet geld verdienen 1 „We geven je niet voor niets te vreten P had zijn moeder gezegd- En derhalve zwierf het ventje van ongeveer 8 h 9 jaar oud. Woensdag avond te middernacht nog in de buurt van het Oost Java Restaurant te Soerabaja, en probeer de wat te verdienen met het zoeken van kos- songs voor de late bezoekers van deze gelegen heid tot ontspanning. Veel succes had hij niet gehadde katjonks waren gewiekster dan hij gebleken en werden bovendien door hun lands lieden op den bok geprotegeerd. „Vijf centen" was zijn heele vermogen geworden van het oogenblik, dat hij de deur uitgejaagd was 's mid dag om 4 uur, tot het middernachtelijk uur. Toen gebeurde het, dat een automobilist vlak voor het restaurant een „panne" kreeg, een vast zittende klep, zoodat hij de kar naar huls moest laten duwen. En toen bood zich met een drietal opgeschoten Inl. knapen, ook dit Europeesche jongetje aan. „Mag ik meeduwen, meneerwas de vraag, op zoo kassianerigen toon gedaan, dat weige ren niet mogelijk was. Trouwens, de straten wa ren leeg, bijna geen mensch meer op straat. En zoo „koeh'ede" het ventje mee, 2 kilometers ver. werkte als een paard en spoorde dc anderen door woord en daad aan. Hij kreeg een blanke gulden. ATneer geef me liever 4 kwartjes. of als u hebt, 10 dubbel tjes, soebatte het kind. Waarom? Ik kon nu niet meer wisselen, en als ik mijn 3 centen, en een kwartje hiervan thuis breng, is het ge noeg Dan houd ik de rest voor andere dagen, als ik niets verdien, en krijg ik tenminste niet op mijn dri Precies zoo de taal van dezen stumper, die, vreemd genoeg, vrij goed in zijn kleeren stak. Z'n naam ilde het ventje niet opgeven mag ik niet van me moeder", zei hij. Maar Ik woon in kg. Boeboetan. Om 1 uur 's nachts wandelde dit paupertje op bloote voeten naar huis, vertelt het Soer. Nwsbl. KEUVELAAR. zyn wonderlijk Termogen om het mensclielijk leven, op welken af. stand ook, te ontcijferen doet allen die zich tot hem wenden verbaasd staan. Duizenden personen, uit alle standen der maatschappij hebben hun voordee' getrokken uit de raadgevingen en wenken van dezen man. Hij verklaart U waartoe gij in staat zijt en hoe het U mogelijk is te slagen. Hij noemt Uwe vrien den en vijanden op en beschrijft de gun stige en ongunstigo tijdstippen in Uw le ven. Zijne beschrij ving van het verleden, het tegenwoordige en de toekomst zal U behulpzaam blijken en U verbaasd doen staan. Het eenigste door hem ter vervul ling van zijne taak vereischt, is: Uw naam (eigenhandig gesohre- ven), den datum Uwer geboorte en vermel ding van geslacht. Het is onnoodig geld te zenden. Gelieve den naam dezer courant te vermelden, indien gij gratis eene proef- lezing weDScht te ont vangen. Indien gij van deze speciale aanbie ding gebruik wensebt te maken en eene be schrijving van Uw leven wenscht te ontvangen, zendt dan eenvoudig Uw naam. voluit geschre ven, adres, datum, maand en jaar Uwer geboorte (alles duidelijk geschreven) onder opgave van Mijnheer, Mevrouw of Mejuffrouw, en eveneens een afschrift van onderstaand versje, in Uw eigen handschrift. Vergeet niet dat Uw brief met een postzegel van 12$ ot. gefrankeerd moet worden. Nuttig is Uw raad. Zoo duizenden gewagen. Ik wensch geluk en succes. Toon mij den weg tot slagen. Indien gij hel verkiest, kunt gij 25 ct. (in postzegels van Uw eigen land) ter betaling der porto, schrijfkosten, enz. insluiten. Richt Uw brief aan Clay Burton Vance. Suite 7540 B. Palais Royal, Parijs, Frankrijk. Sluit geen munten bij Uw brief in. Het porto voor brieven voor Frankrijk bestemd is 12$ ot. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons, Sluiten prolongatie Safe-Inrichting. TE KOOP te bevragen bij E. J. RUITENBERG, Makelaar, Weverssingel 11 te Amerfoort. Yennooten: Rekening-courant - Deposito Prolongatie - Effecten Conpons - Incasso's Yreeuide mnnt Assurantie Credletbrieven Verleenen bonne bemiddeling bij bet verbandelen van incourante tondsen Uitspraken van PROF. V0LMER: Reclame-maken is de aandacht vestigen op een bepaalde zaak, met het doel er belang stelling voor te wekken en in de verwachting, dat die belangstelling zich zal omzetten in een daad. De intensiteit der indrukken hangt af van het aantal malen, dat iets wordt waargenomen. De reclame werkt dus in de eerste plaats door herhaling, een annonce door veelvuldige plaatsing. Beter is het in enkele bladen permanent, dan in vele een enkele maal te adverteeren. Het heeft ook meer waarde voor een artikel in kleinen kring veel reclame te maken, dan in ruimen kring een spaarzame. Iedere indruk moet de werking van den vroeger verkregeue versterken. Wie nu en dan reclame maakt, gooit zyn geld het venster uit. De reclame moet een forschen indruk maken. De indruk is te dieper, naarmate zij scherper nitkomt tegen de omgeving, minder alledaagsch en meer oorspronkelijk is en minder tijd be hoeft om ze tot zijn eigendom te maken. De intensiteit der indrukken is ook afhan kelijk van de werking, bijv. op den lachlust, de Edelheid der menschen. Maar de reclame mag niet vervelen en moet aangemaam werken. Achter Luiaard 44 Amersfoort. Vendumeesters. Taxatie's Rechtskundig bureau Publieke Verkoopingen Meubelhuis Goederen voor de verkoopingen worden dagelijks aan bnls afgehaald Teeken- en Schilderlessen EDITH PIJPERS (Exe. Eon. Ac. v. Beeld. Kunst, Den Haag) Goede referentiën. Atelier i Aldegondestraat 96. van de VOORUITGANG Woudenberg. Prijs i f 1.45 per Kilo. (Natnnrlijk Mineraal Water). Uit de bron te Oberlahnstein. Per tl. t 0.30, per 11. f O.IO, StooTestraat. Telefoon 29 voor Vertegenwoordiger Vtrechtsehestraat 18,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 6