„DE EEMLAN DER". Zaterdag 25 Juli 1914. BINNENLAND. FEUILLETON. ELLÏ's BEPROEVING. N° 22 Tweede Blad. 13°* Jaargang. KOLONIËN1. Hoofdredacteur: Mr. D. J. VAN SCHAARDENBURO. ABONNEMENTSPRIJS: Pejr 8 maanden roor Amersfoort f 1.00» Idem franco per post1.50» Per week (met gratis verzekering togen ongelukken) O.IO» Afzonderlijke nummers - 0.05. Peze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Advertentiën gelieve men liefst vóór 11 uur, familie- advertenties en berichten vóór 2 uur in to zenden. Bureau: UTRECHTSCH ESTRAAT 1. Intercomm. Telefoonnummer 6ö. Uitgevers: VALKHÖFF Co. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels.. f 0.50. Elke regel meer0.10, Dienstaanbiedingen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeor voordo&ligo bepalingen tot het herhaald advertoeren in dit Blad, bij abonnement. Eene oiroulairo, bevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Oost-Indië Nieuw verzet in West-Borneo. De Bataviasche correspondent van het Hbld. seint: „De Dajakkers op de grens van Sambas en Mampawa zijn opgestaan. Er zijn twee groepen militairen daarheen gezonden. Als oorzaak van den opstand wordt ge noemd ontevredenheid over de geëischte hecrendiensten, terwijl de lieden bovendien door Chineezen moeten zijn opgestookt" Instorting. Dc correspondent van liet Handelsblad te Ba/tavia meldt, dat op het kjotüeperced iembeo' Tjoelihg (er zijn er twee: S. T. A. en S. T. B.) in <le af deeling Malang op Java m behoorend-c aan de koffie' '-onderneming So ember Tjoeli'ng te Diordrecht, een droog- jiuis is ingestort. Hierbij werden twee lieden gedoold en acht zwaar gewond. De Staatscourant van Zaterdag 25 Juli beval o.a. dc volgende Kon. besluiten: bij den marinestoomvaarldiensL eervol ont slagen wegens Langdurigen dienst de oificier- raachfn-ist le klasse II. G. But; benoemd tot oiricier-inachinvist le klasse II. J. Sell render, timns idem 2e kl.; tot id. 2e ld. dc hoofdnvcioliinast D. W. Claasen; op verzoek eervol ontslagen mej. It. Ko ning, als adjuncte aan het RijksproeXstation voor zaadcontrole te Wageningcn. Hel Koninklijk Bezoek aan Groenlo. Aangaande het bezoek dat H. M. de Koningin Dinsdag j.l. aan Groenlo bracht meklt men ons nog: De burger eester van Groenlo ontving even voor het vertrek van H. M. uil 't Loo telegra fisch bericht, dat H. M. om historische rede nen den terugtocht over Groenlo zou ncmeri cn daar een klein oponthoud zou plaats vin den. Groenlo (eertijds Grol) was in de dagen der Republiek een sterke vesting. De Oranjes hebben er zich roemrijk onderscheiden. Fre- derik Hendrik o.a. begon in 1627 zijn reeks heldenfeiten met de inneming dezer stad. Bij het oponthoud werd H. M. een spontane hulde gebracht. Een aangeboden bloemruiker droeg tot onderschrift: „Hulde aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin op haar door tocht door de oude vesting Grol, waar haar edele voorvaderen zoo'n moeilijken en roem- \ollen strijd voerden". Het behaagde li. M. naar aanleiding van haar bezoek aan deze gemeente het volgende telegram te doen zenden aan den burgemees ter van Groenlo door den Commissaris der Koningin: „Ik heb de eer U mede te deelen, dat H. M. le Koningin gisteren op den rit door Uwe gemeente zeer aangenaam getroffen is ge worden door de hartstochtelijke begroeiing Hoogstderzelvcr allerwege door de bevolking gebracht. Hare Majesteit is daarvoor zeer ge voelig en heeft mij opgedragen U te verzoe ken. deswege Hoogstderzeiver dank aan de gczetcnen over te brengen". Dit telegram is aan de ingezetenen bekenu gemaakt De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat ambtenaren in burger betrekking, behoo- rende tot de legerreserve, indien en voor zoo ver zij lot het verrichten van voorschreven dienst onder 4e wapenen zijn gedurende den tijd van hun zomerverlof, in het genot blijven van de aan hunne burgerbetrekking verbonden inkomsten. Interparlementaire Unie. Ook hot lid van de Tweede Kamer rar. Tydeman zal deelnemen aam de te Stockholm te hou den conlercntde van de Interparlementaire Unie. Daarentegen is hot lid van de Eerste Kamer jlir. inr. T jar da van Slerkenborgh ver hinderd daaraan deel te nemen. Voor den dienst in Ned.-Indië zijn Be stemd J. G. Fiobil te *s Gravorüiage voor aspirant-ingenieur bij den dienst der S-S.j K. Gössmann te Hanau, voor tijdelijk geoloog hij het mijnwezen. Voor den dienst in Ned.-Indië is be sterad: dr. S. Visser, te Lochem, voor gouver- nements-geneesheer bij den burgerlijken ge neeskundigen dienst. De Actie voor Staatspensioen. Door het Hoofdbestuur van den Bond voor Slaatspensioneering is hel volgende ter ken nis der afdeelingen gebracht: Het Hoofdbestuur meent te mogen veron derstellen, dat aan alle Bondsaïdeelingen hel besluit der alg. verg. van 7 Juli j.l. bekend is, om n.L met het Partijbestuur der S. D. A. P. mede te werken tot het slagen van de Mee tings op 26 Juli en de groote Demonstratie te Amsterdam op 13 September a.s., indien het Partijbestuur samenwerking wenscht op voet van gelijke berechtigdheid. Op den dadelijk na het gevallen besluit, door het Hoofdbestuur verzonden brief aan genoemd Partijbestuur, kwam 20 Juli j.L be richt, dat geen aanleiding gevonden werd ver der op de zaak in te gaan. Reden waarom het Hoofdbestuur er op wijst dat, wie builen Friesland waar samen werking is verkregen a.s. Zondag mede opgaat, weet mede te doen aan de bevorde ring van de S. D. A. P. Over onze houding tegenover de Demon stratie in September zal u nader bericht wor den toegezonden De reis der Z ui d-A fri kaansche landbouwers. Te 10 uur Donderdag morgen kwamen te Arnhem de over verschil lende hotels verspreide leden van het reis gezelschap bijeen om een gemeenschappelijk bezoek le brengen aan het gebouw van de Ned. Ileide-Maatschappij. Jhr. mr. G. L. M. II. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter dezer veneeniging, heette hen daar welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat men nog eenige oogenblikkcn had kunnen afzon deren teneinde kennis te maken met de Ncd. Heide-Maatschappij, die over het geheele land werkt en wier doel is het in cultuur brengen van de woeste gronden in Neder land, die thans nog een zesde van het opper vlak des rijks, 500 000 HA., beslaan. De heer van Lonkhuysen, de directeur der maatschappij, zette hierna met een kort woord haar werking uileen. Na diens mei belangstelling aangehoorde mededeeling, werd een rondgang gemaakt door het gebouw. Vooral het museum wekte aller bewondering en algemeen bejammerde men het, dat men geen dag over had om dien aan een nauwkeuriger bezichtiging te beste den. Te half elf ongeveer vertrok het gezelschap per tram naar Oosterbeek, vanwaar per rij tuig gereden werd naar het bekende landgoed „Johannahoeve" van den heer C. van Mes dag. De bestuurder van dit bijna 900 H.A. groote bedrijf, de heer P. H. Burgers, ont ving de gasten en leidde hen rond door de zuivelboerderij (waar dagelijks 1000 L. melk van eigen vee wordt verwerkt) en stallen. Op een rit door de uitgestrekte velden was er ruimschoots gelegenheid zoowel het mooie vee als den prachtigen stand der verschillen de gewassen te bewonderen. Er was slechts één lof over de blijkbaar practische wijze, waarop hier alles is ingericht. Toen het ge zelschap langs een akker reed, waar men met ossenspannen aan het ploegen was, rustten enkele Afrikaanders niet, voordat zij zelyen eenige oogenblikken den ploeg had den gedreven. In 't hotel Wolfhêzcn werd de lunch ge bruikt. Van daar voerde de tram het gezel schap naar Wageningen lot het brengen van een bezoek aan de Rijks Iloogere Land-, Tuin- cn Boschbouwschool. Men splitste zich aldaar in een drietal groepen, waarvan o.a. een met dr. Pitsch een wandeling deed door de proefvelden nabij het hoofdgebouw, een lezing met lichtbeelden over de botanie aan hoorde van dr. Giltay in dat gebouw zelf en van den directeur, dr. L. Brockema, een en ander vernam over de nawerking van de oude rassen van rundvee op ons tegenwoordig type. Nadat dr. van Bijlert had verteld over tropische cultuur, leidde de heer dr. vau Gulik de gasten rond door de leeszalen en laboratoria voor physica. Ten slotte werdea het museum en de teekenkamers bezichtigd De andere groepen brachten onderwijl een bezoek aan anderedeelen der inrichting. Nadat op de hoeve „Duivendaal" den gas ten ververschingen waren aangeboden, nam dr. Broekema 't woord om dank te zeggen voor de eer, die de Landbouwschool door dat bezoek ten deel viel. De heer P. van Hoek, directeur-generaal van den landbouw, betuigde zijn leedwezen over het feit, dat zijn ambtsbezigheden hem hadden verhinderd den geheelen tocht mede le maken. Toen nu een jaar geleden de hee- ren Poullney en Rossegaarde Bisschop hem kwamen polsen over 't idee, de Zuid-Afri- kaansche landbouwers, die een uitstapje maakten naar Engeland, ook naar Nederland uit te noodigen, had hij dit denkbeeld dade lijk toegejuicht. Als business-men is 't natuur lijk ons aangenaam te kunnen laten zien, wat wij kunnen leveren, en anderzijds voelde spreker zich in zijn kwaliteit van directeur- generaal van den landbouw als een man, dien het wel gaat in de wereld en die dan gaar ne aan zijn familie al is het dan ook verre familie wil laten zien wat hij is. Wij mo gen laten zien, dat ons land is: een vrij, een rijk, een gezegend en ook een mooi land. En tot de Zuid-Afrikaansclie broeders zich wendend, zeide spr.: Doet als wij: steekt de handen uit de mouwen en volhardt; tracht uw regeering er toe te brengen, onderwijs, leiding en steun te geven. En als gij dan nog menschen vindt, die even belangeloos het land willen dienen, zult gij eveu ver komen als wij hier thans zijn. (Applaus.) De heer Koibe, bij afwezigheid van den heer Neser het woord voerendo dankte di recteur en onderwijzend personeel der Land bouwschool voor hun geleide en de verstrek te inlichtingen. Het had hem telkenmale ge troffen, dat men in Holland er voortdurend naar streeft het opkomend geslacht kennis Yan den landbouw bij te brengen. Een goede landbouw maakt dan ook de rijkdom van het land uit. In Zuid-Afrika heeft men wel licht te veel gekeken naar de rijkdommen onder den bodem en daardoor te weinig naar den rijkdom van den grond. Misschien is 't echter nog mogelijk het voorbeeld van Ne derland te volgen. Na nog betoogd te hebben, dat het in het belang van den landbouw zal zijn, als men zich niet bepaald tot een samenkomst, een maal in de drie jaren, doch dat gestreefd moet worden naar menigvuldige internatio nale ontmoetingen, eindigde spreker met een dankbetuiging voor de ook dezen dag onder vonden hartelijkheid. Het gezelschap keerde te half zeven te Am- hem terug. Ymkc rs-ex a me n. Het examen, uitgeschreven door de 'Vereen, ter bevorde ring van de Bijenteelt, tea* verkrijging van, het diploma van praktisch yniker, heeft dezo week onder voorzitterschap van <len heer Frans Netscher, van Santpoort, plaats ge had. Het werd afgenomen o.p dén model- stand van den heer Beekhuizen te Benne- kom. Er hadden zich vier candidates! aan gemeld. Geslaagd is de heer N. Meerlens, van Assen. Tentoonstelling Dusscldorf 1915. De reeds vroeger aangekondigde ver gadering op initiatief van dc Nederlandschc Vereeniging yoot Tentoonstcllingsbelangen uitgeschreven, had Donderdag te 's Graven- hage plaats. Op deze vergadering gaf dr. Loock, afge vaardigde van het lentoonstcllingslbesLuur, een overzicht vain den opzet der tentoonstelling te Dusseldorf 1915. Yorsclioidcne vertegenwoor digers uit de kringen van industrie, kunst en handel waren tegenwoordig en in beginsel werd besloten eenc Nederlandsche deelne ming Ie bewerkstelligen. Ten einde daartoe dc noodige voorloopige stappen te doen, vormde de vergadering uit haar midden eene commissie, welke werd sa mengesteld uit de heerenW. Marlens (Ver bond van Ncd. Kunstenaarsverenigingen), A. Enthoven, te Utrecht; Jos. Polak Jzn., te Am sterdam P. J. Stokvis, te Arnhem, en J. Ilerdt- mann Jr., te Dusseldorf. He>t correspondentieadres dezer commissie is ten huize van den heer Jos. Polak Jzn., te Amsterdam. Rood e-ICruishonden. Het comité van het Belgische Roode Kruis te Luik viert 14, 15 en 16 Augustus zijn 10-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feest zullen er demonstraties en oefeningen worden gehou den met Roodc-Kruishonden, waaraan ook zal worden deelgenomen door twee honden der Nederlandsche Vereeniging en wel door: 1. Brestop, Hollandschc herder, eigendom der Vereeniging, onder leiding van den lieer A. Greup. 2. Bart, Chicn-dc-Brie, eigenaar en dresseu» de heer II. Vossenaar, commissaris van politic te Breda. Beide honden, die elk jaar het diploma dei Nederlandsche Vereeniging voor Roode-Kruis- honden verwierven, zullen werken volgens he' Iiollandsche reglement. De staking bij de Haagsche tram maatschappij. Men meldt uil 'sGravcnhag. van 24 Juli: Conferentie tusschcn Directii II. T. M. en ontslagen personeel. Hedenochtend heeft ;n het kantoorgebouw der II. T. M. een onderhoud plaats gevondcr, tusschen de Directie der II. T. M. cn ceu deputatie van het ontslagen personeel. Deze laatste bestond uit de heeren: Schram de Boer, Olie, Hartman, Petcrse en Vcijland Zij vroegen de Directie te spreken en wer den toen ontvangen door den presidcnl-com missaris der Maatschappij, mr. D. van Ilouter en de beide directeuren dc hccrcn van Stipriaan Luis^ius Sr. en Jr. Djjor de deputatie werd als eerste vraag gesteld: Is de directie bereid alle ontslagen in te trekken, ook dat van den hulpconducteur van Putten. Hierop luidde het antwoord der directie: Dc directie der II. T. M is bereid, voor zoover de door het ontslag opengevallen plaatsen niet door nieuw aangesteld perso neel zullen zijn ingenomen, bij voorkeur het thans ontslagen personeel voor herplaatsing in aanmerking te doen komen. De hulp-conducteur van Putten wordt nier teruggenomen. Als tweede vraag werd gesteld: Zullen geen rancunemaatregelcn worden ge nomen? Het antwoord der directie luidde: Bijzondere maatregelen tegen het ontslagen personeel zullen niet worden genomen, behou dens het recht der directie om zelf dc keuze le doen belreffende de weder in haren dienst aan te nemen personen. Dc directie behoudt zich ook voor den dienst geheel nieuw to organiseeren en in verband daarmede het ge heele personeel opnieuw in le deelen. Er zal zooveel mogelijk naar worden gestreefd, dat de nieuw aan te nemen personen met het oude personeel met denzelfdcn werkkring zullen worden belast als voorheen. Vraag 3. Zuilen de ontslagen beambten ot hun oude plaals worden hersteld? De op hol oogenbhk der gedeeltelijke wc- dor-in-dicnslneiULng van liet oude personeel bij dc II. T. M. in dienst zijnde personen blij ven bovenaan itle ranglijst de plaatsen belkou- djsn, welke zij thans innemen. De uil hot vroeger personeel lor keuze dei directie terug te nomen personen zullen on- (Leutling hun rangnummer zooveel mogelijk hernemen. De idLrectie stolt harerzijds als voorwaarde, dial het terug te nemen perso- nudl, zich sterk makende voor zijne huisge zinnen, zich van iedere uiting of van ieder gebaar ter zake van het voorgevallene bij de sbaking zal onthouden^ zoowel rechtstreeks als middellijk, tegen hen, die bij de maat schappij tijdens tdc staking in dienst zijn ge bleven ol in dienst aangesteld. Iedere plagerij door woord of feitelijkheid Roman uit het Zweedsch door A. M. VAN DER LINDEN—VAN EDEN. 10 „Het eten is binnen, jufirouwl" „Dank je." Zij is als een cipier. Tante Ida heeft zeker .lies van mij verteld, en zij veroordeelt mij nu, meer dan tante Ida zelve. Zij verwacht niets van mijn l>akeering, noch ais Christin, noch als beter mensen. Zij keurt het af in tante Ida dat deze haar goedheid aan mij verspilt En nu bespionneert zij mij wat ik zal uit voeren. Ja, nu ben ik vast besloten uit te gaan, om ■e ontsnappen aan haar blikken, de oude kat. Hasselbacken! Hasselbacken! Ik wou dat ik de gedachte daaraan kon dooden! Ik zal in ieder geval mijn beste japon en mij*n nieuwen hoed opzetten. 'Iet is toch altijd prettig er netjes uit le zien, ai is men dan ook alleen. En al ging ik nu naar Hilda, dan kwam ik toch te laat. Er is vodstrekt geen gevaar voor mij om uil te gaan- En misschien kan ik hen op een afstand zien, wanneer zij uittrekken, zonder zelve uezien te worden, ik heb goede oogen en hel zou vermakelijk ^jn om te weten of meiteer Randoif er wer kelijk bij is Af en toe denk ik dal ik droom. Hier zit ik nu. niettegenstaande alles, onder de half ontloken boomen en zie ail over de •glinsterende rivier, waarop stoombooten heen en weer varen, of ik zie naar dc zuide lijke bergen, die hunne toppen recht ten he mel hefl'en, of naar den gloeienden avond hemel, die zijn glans nog uitstrekt tol de kleine, lichte wolkjes boven onze hoofden, liet is zoo warm als op een echten zomer dag. Overal waar ik zie: witte mantels, duime japonnen, hoeden vol bloemen. Het gedruisch klinkt onafgebroken als het gegons in een bijenkorf, ofschoon af en toe een paar hooge stemmen en een luid gelach boven alles uit klinken- En voor mij even goed als voor de andoren wordt de heerlijke muziek gespeeld. Maar somtijds hoor ik niets door het praten en schertsen aan ons tafeltje en door de lieve woordjes die mij in het oor worden geflui sterd. Iiij is werkelijk meegekomen, burgemees ter Randoif, en ik geloof waarlijk voor mij. Hij is zeer correct, zegt geen woord over het bal. Hij is hoffelijk en eerbiedig vertrouwelijk, alsof er een geheime verslandhouding tus schen ons bestaat. Zijn heldere, bruine oogen laten mij niet los. Hij bewondert alles wat ik zeg en lacht bij de minste aanleiding, alsof ik voortdurend geestigheden debiteerde. Zou ilc verhefd op hem kunnen worden? Ik weet het niet. Soms komt de liefde lang zamerhand, zegt men. Zoo goed als het gaat, gewendt men er zich aan, krijgt men zin in elkaar. Ja, dat wil zeggen, één van de beide partij en moet van het begin afaan echt verliefd zijn. Zou Randoif dat waarlijk zijn? MisschienI Hij ziet er werkelijk naar uit. Hij doet precies of er niemand hier is dan ik. Zijn houding tegenover lliida is bijna on- beleeld. Maar zij neemt het goed op. Zij geeft me leekens, en ik zie dat zij moeite het', om niet luid le lachen. In den trein verleide zij mij dat hij in den laulsten tijd goede zaken in huizen had ge maakt. O, een eigen prettig iiuis te hebben met alles wat men wenscht! Neen, foei! Niet daaraan denken. Alleen maar vragen of ik Aorliefd op hem zou kun nen worden. Misschien lukt het als ik mijn best doe. Hij is wel heel aangenaam tn aar dig en ziet er niet kwaad uit. Om op den rechten Jozef te wachten, is dom. Daar heb ik geen lijd voor. In ieder geval is het heer lijk om bewonderd te worden. Men wordt er een heel ander mensoh door, zoo zeker en zelfbewust. Niet alleen Randoif, maai- ook de anderen lachen om mijn uil\allen. Svcn kijkt heel trotsch en zegt keer op keer dat ik een dwaas meisje ben, wat wil /eggen dat hij mij geestig vindt. Wat is het leven toch mooi! Een paar hooge hoeden gaan omhoog uit de voorbijwandelende mensclienschaar. Me neer Wennerstrand en kandidaat Wange, die gisteren bij ons was. Is dit voor mij? En daar, o God, daarachter mevrouw Wen- nerslrand cn tante Ida! Kon ik mij maar ver bergen. O God, o GodI Zij loopen langzaam voorbij. De vele men schen houden hen tegen. Zal het eeuwig duren? Het is onhoudbaar. Wat kijkt tante Ida mij aan. Zij heeft Sven gegroet, en wie Hilda is, gist zij wel aan het gezelschap en de kleeding, die Edla beschreef. Zij zegt niets, ofschoon zij dicht genoeg bij ons is om te kunnen praten. Zij denkt natuur lijk dat ik niet mee wilde naar de Wciiner- slrand's, omdat ilc vrij wou zijn om hierheen le gaan. Nu gelooft zij dat ik van hetzelfde slag als Hilda ben. Misschien trekt zij nu hare handen van mij af. En danNu, dat is hetzelfde. Eindelijk voorbij! De beweeglijke mensclien- stroom heeft zich achter hen gesloten. Maar nu is het ook voorbij met alle pret. Ik kan niel meer praten en gekheid maken, hoe ik het ook beproef. Meneer Randoif begrijpt niet waarom ik opeens zoo stil en afgetrokken ben geworden Maar hij schijnt hel een nieuwe attractie te vinden. Hel geeft iets raadselachtigs aan mijn wezen, dat hem bckoorL Hè, wat is liij ouver- dragclijk. Ik wil naar huis. Ik wil spreken met tante Ida, ik wil mij geheel uitspreken. Er is zooveel dat mij er toe dringt. Mijn wan gen gloeien. Wij zitten aan hel ontbijt en zwijgen; slechts nu en dan een paar onbeduidende woorden. Tante Ida wil zeker niet dat ik iels zal zeggen, zoolang Edla heen en weer loopt. En ik weet ook niet wat ik zeggen zal. Als ik haar gisterenavond maar gesproken had! ik weel dal ilc dan alles gezegd zou heb ben. Maar jioi is alles weg wajt ik op liet hoiht had. Zij was zeker heel boos op mij, want zij had haar deur gesloten en was vioegcr dan gewoonlijk naar bed gegaan. Ja, zij is zeker nog al ontstemd. Nu is Edla verdwenen. Ik moet iets zeggen, want zoo kan het niet blijven. Het beste is maar heel gewoon te zijn. „Hoe toevallig dat wij gisteren elkaar ontmoetten op de Hassel backen." Zii ziet niet eens van baar bond op. „Ja, het was onverwacht, dat wil zeggen voor mij. De Wennej-strimds kregen 'l opeens in hun hoofd om daar le gaan eten in plaats van bij hen aan huis. Maar jij hadt zeker hel plan om te gaan wel vooruil gemaakt?" Zij ziet er uit alsof zij gelooft dat ik altijd geheimen voor haar heb. „Hilda schreef een paar dagen geleden en vroeg nuj om mee le gaan, maar ik antwoord de niet, omdat ik niet van plan was t^ gaan." O, dat ongeloovige glimlachje dat zij zoo dikwijls kan hebben! „En je ging toch?" „Ik ging uit en toen ik lien ontmoette ben ik meegegaan." „Ik begrijp het, je verlangde naar je vriei* dill Hilda. Alles bij elkaar genomen, sympa» tiseer je toch wel met dat meisje." Neen, ik duld het niet langer. Het bloed vliegt naar mijn hoofd. „Ja, tante Ida, hel is een lief meisje en ik houd van haar." „Ofschoon zij getracht heeft ;e in 't ver derf te lokken en je besloten waart haar uit den weg le gaan." „Het was mijn eigen fout dat ik meeging naar dat nare baL En zij is geen slecht meisje, al is zij wat onbedachtzaam. Z'j is Irouw en oprecht en eerlijk, en het zou laf zijn haai den rug toe te keeren. Ik ben niet heter dan zij." „Zoo-o?" „Ja, ik houd van plezier en ik praat graag met heeren." „Zoo-oo!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1914 | | pagina 5