mmmi k rnmiuh T £MILin$l htschestrsat 34. Te'gf. 145. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Maatschappij 13 leden van de bemanning j Men van de „Batavier IV wiens fe 's Gravenhage is opgedragen aan de Ne- het s.s. „Koningin Emma" van de i koers niet naar Nederland was, overgegaan dei Iandsche regeering den dank van de rijks- Maatschappij Nederland, dat gisteren onder op de „Kembongan". regeering uit te drukken voor hare mensch- tie Engelsche kust op een mijn geloopen is, j Dot was verder een wel veilige maar nietlievende en offervaardige medewerking hij alhier aan. Met een boot van dr Maat- i bijzonder gerieflijke thuisreis geweest Een de uitwisseling van zwaargewonden en van schappij Nederland werden zii r éta- i der officieren van deze vrachtboot had aan sanitair personeel en de Nederlandsche re- blissementen van die maatschap erge- de moeder en hare kinderen zijn hut afge-geering te verzoeken dezen dank over te bracht Bij dezen overtocht werden wij invaart maar van slapen was niet veel gexo- j brengen aan het Nederlandsche Roode 'de gelegenheid gesteld omtrent den ramp j men. De mannelijke geredden hadden nietkruis, bet een en ander uit hun mond te verne- veel anders kunnen doen dan den geheelen nacht maar op het dek vertoeven. j Vlas. En sommige vrouwen waren nog bij de j Bij Koninklijk Besluit van 22 September aankomst te IJmuiden in alles behalve vol- j is ingetrokken 'de tijdelijke opheffing van tooide kleeding, zoo weinig was er gelegen-1 het uitvoerverbod van afval van vlas, ge heid geweest om bij het snelle uitschepen schikt voor de werkgeversspinnerijen. Leidsche Univers teitvacant geworden door het eervol ontslag van Prof- Mr. H. B. Grevcn als hoogieeraar in de Staathuishoudkunde, in aanmerking het Tweede Kamerlid Mr. P. J. M Aalberse. Reclame. men. Omstreeks 5 uur had men Deal verla ten; plotseling, ongeveer 10 uur, werd een zware, doffe slag gevoeld. Het geheele schip trilde en men begreep dadelijk wat er gebeurd was. Direct werd bevel gegeven om het schip te verlaten en om hulp ge seind. Die hulp werd geboden door enkele Engelsche torpedojagers en de s.s. „Bata- .vier IV", „de Maasstroom" en later door de „Kambangan" van de maatschappij Neder land. Hoewel het schip ernstig was getroffen, bleef het drijvende; op het eerste bevel had aanvankelijk iedereen het schip verlaten, maar later keerde een ged^°lte der beman ning naar het vaartuig terug. De machines bleven met volle kracht doorwerken tot in 'den middag. Toen moest het stoomen wor den gestaakt, daar de schroeven boven kwamen en het schip overhelde. Tegen 6 uur keerden de manschappen terug. Chi- neesche stokers gingen toen nog eens de ketels opstoken om te kunnen beginnen met pompen, maar 's avonds 8 uur moest ook deze laatste poging opgegeven worden, daar het binnendringende water verdere be diening der machines onmogelijk maakte, fntusschen waren de bemanning en de pas sagiers op de Kambangan verzameld. De mail is het eenige wat van boord is gered. Hiervan zijn 7Q zakken geborgen op de Maasstroom, e^- 20 tal zakken ontbreken. De passagiers hebben niet anders mee kunnen nemen dan een handkoffertje, ook de bemanning heeft alles in den steek moe ten laten. De officieren en manschappen die we spraken, hadden dan ook zoowat alles verloren. Gisterenavond tegen zes uur is de „Kem- bangan", het vrachtschip van de maatschap pij „Nederland", dal het grootste deel van de geredde passagiers naar Nederland heeft gebracht, te IJmuiden aangekomen. Tegen het uur waarop het vaartuig ver wacht werd was 't bijzonder druk op de slui zen, daar vele familieleden van de zoo ge lukkig geredden de aankomst te Amsterdam niet hadden willen afwachten, maar hun ver wanten waren tegemoet gereisd om ze da delijk hij aankomst in het vaderland zoo spoedig mogelijk te verwelkomen. Treffende tooneelen speelden zich daarbij In de korte oogenblikken tusschen de aan komst van de boot en het vertrek naar de respectieve woonplastsen af, want natuurlijk verlangde iedereen na de doorgestane emo ties, zoo spoedig mogelijk bij de zijnen te zijn Deels per trein, deels per boot begaven de aengekomenen zich verder landwaarts in. Er waren er onder deze menschen, wien 't was aan te zien, dat het laatst d-~ brachte etmaal bijzonder vermoeiend en rijk aan emoties voor hen was geweest, al wa ren allen vol dankbaarheid voor hun geluk kige redding en overvloeiende van lof over de houding van de officieren en de beman ning van de „Koningin Emma" en over de behandeling, welke zij daarna hadden onder vonden op de vaartuigen, welke hen aan boord hadden genomen. Hel N. v d. D. sprak een familie, bestaan de uit man, vrouw en drie nog zeer jonge kinderen met een baboe, die na een zesjarig verhi'jf in Tndië, met de „Koningin Emma" gerepatrieerd waren. De jonge moeder vertelde hare gewaar wordingen toen Woensdagmorgen de nood lottige «'chok, die aan het bestaan van het prachtige zeeschip zoo onverwacht een einde zou maken, plaats had. Men as juist van de ontbijttafel opge staan. toen op eens een zwaar dreunend ge luid Honk alsof vlak nabij een kanon werd afgescFiofen en onmiddellijk daarna het schip zóó begon te hellen, dat de passagiers niet anders dachten of hun laatst uur was geslagen. Het vaartuig kwam echter dade lijk weer in de goede richting, maar het tril len en dreunen bleef voortduren. Allen holden naar de dekken en angst kreten -~erklonken van alle kanten. Er wa ren passagiers die noc te bed lagen of in de badkamers vertoefden. Anderen zelfs naren nog in het bad. Maar de geweldige krocht waarmede de explosie gepaard was gegaan, had zich zoo voelbaar in alle dea len van het schip geuit, dat niemand op de plaats had kunnen blijven, waar hij zich op dat oogenblik bevond. Men zag dan ook al le "gen lieden blootshoofds en onge schoeid, in nachtgewaad, dames in peignoirs, enderen in niet veel meer dn™ een deken gewikkeld, de hutten uitstormend en zich met bleeke en van angst verwrongen ge laatstrekken, naar boven haasten. Maar spoedig wist de gezagvoerder, kapi tein Braat, en zijne officieren dat begin van paniek te bedwingen, door op overtuigende wijze den menschen aan het verstand te brengen, dat er geen onmiddellijk gevaar was en dat alles zich in gereedheid bevond om vóór het zoover mocht komen, passagiers en bemanning in veiligheid te brengen. En de daad bij het woord voegende begon 'de gezagvoerder kalm zijn bevelen te geven en geschiedde het bemannen en het neerla ten van de reddingsbooten op volkomen or delijke wijze. Een vertrouwen inboezemende aanblik was geweest de kalme zee en de onmiddel lijke aanwezigheid van wel een 15-tal an dere zeeschepen, waaronder ook Engelsche torpedo-jagers, die al wat mogelijk was ge daan hadden door onmiddellijk hulü en bij stand te yerleenen. het noodige bij elkaar te zoeken. Slechts bij uitzondering hadden de passa giers hun geheel verloren gegane bagage verzekerd. Bij het aan boord gaan te Batavia had men hun op de stelligste wijze gezegd dat dit niet noodig was, daar gevaar zoo goed als buitengesloten was. Laat ons ten slotte nog mededeelen, dat kapitein Braat op de „Kembangan" geble ven is en daarmede gisterenavond naar Am sterdam is opgestoomd. Naar zijn meening, die ook gedeeld wordt door het officieren-personeel, kan de vernie ling van zijn schip niet veroorzaakt zijn door een d r ij v e n d e mijn. Zulk eene zou men bij het mooie, kalme weer en het volle dag licht zeker ontdekt hebben. Men weet echter dat het Engelsche mij nenveld, in welks nabijheid het schip was, verplaatst is. Nu bestaat de mogelijkheid, dat bij die gelegenheid een enkele mijn ver geten is weg te nemen en dan is 't niet on waarschijnlijk, dat de „Koningin Emma dupe van dat verzuim is geworden. .Neemt men deze veronderstelling niet aan, dan kan alleen gedacht worden aan een miin van Duitschen oorsprong, die, zonder dat dit van Engelsche zijde is bemerkt ge worden, op de plek van het ongeluk moet geplaatst zijn. In ieder geval was het aangebrachte lek te diep onder aan de kiel, dan dat het kon teweeg gebracht zijn door een mijn in Mj- venden toestand. Het moet volgens allen tot oordeelen bevoegden een verankerde mijn geweest zijn. Van de vele passagiérs, die we bij het ver laten van de Kamhangan aanklampten, zoo wel als van hen, die we later rustiger spra ken, zoo schrijft een verslaggever der N. R. Ct., vernamen we zonder eenig voorbehoud, dat die uitnemend geregeld was. Niemand, die niet wist waarheen en naar welke boot zich te begeven had. Gedurende de reis had men tweemaal met equipage en passagiers sloep-excercitie gehouden en in het bijzon der waren voor de houding van de kapitein van de Emma, voor de officieren, voor den eersten machinist, voor den administrateur geen woorden van lof genoeg te vinden. De reddingmiddelen waren uitnemend in orde, alle booten goed voorzien van het benoo- digde en de redding geschiedde zoo ordelijk, dat in een goed kwartier alle opvarenden vei lig in de scheepsbooten waren. Woensdagavond te 8 uur verlieten de laat- sten het schip, dat door zware bakboordslag- zijde niet meer te betreden was en te onge veer half tien sloeg het fraaie stoomschip geheel om, rustende tegen een bank met de masten onder en de kiel boven water. Persoonlijke ernstige ongelukken hadden niet plaats gehad; wat schrammen en builen, wat geknelde handen en voeten dat kon niet uitblijven, evenmin dat zoovele hun ge heele hebben en houden verspeeld hebben en dat men ze blootshoofds en ongeschoeid van de Kambangan loopplank zag komen. De directie van de Stoomvaart-maatschap pij Nederland heeft gisteren Dirkzwager's Berging Maatschappij uitgenoodigd, een on derzoek in te stellen naar de Koningin Em ma. Daartoe vertrekt de sleepboot Schelde, van de Intern. Sleepdienst Mij., met het noodige duikermaterie el derwaarts. De passagiers van de Koningin Emma zijn gisteravond te Amsterdam aangekomen, ge deeltelijk per trein en gedeeltelijk per stoom boot van de firma Goedkoop, varende tus schen IJmuiden en Amsterdam, terwijl ka pitein Braat en eenige officieren tot Am sterdam aan boord bleven van de Kamban gan van de Mij. Nederland. De aanblik, dien de schipbreukelingen bo den, toonde wel aan, hoe overhaast het ver trek van de Koningin Emma was geweest. De meesten droegen niet meer dan de hoog noodige kleedingstukken: men zag verschil lende dames met hoofddoeken in plaats van hoeden, en verscheidene leden van de be manning hadden zelfs geen pet op het hoofd en stonden met bloote voeten in de pantof fels. Bagage hadden slechts enkelen en dan in luttele hoeveelheid. Met het oog op de spoe dige overkomst in het vaderland, hadden de meeste passagiers vóór het ongeval hun kof fers al gepakt, en zoo is letterlijk alle bagage met het schip gezonken. De scheepspapieren zijn bijtijds in veilig heid gebracht, en naar de N. R. Ct. vernam, slaagde de administrateur van de Koningin Emma er in, de geldswaarden te redden. Twintig postzakken zijn echter mee de diep te ingegaan, met natuurlijk de geheele la ding. Deze bestond uit: mais, koffie, tabak, thee, rubber enz. Omtrent de waarde van de lading konden nog geen inlichtingen van wege de directie van de Nederland worden verstrekt. Schip in de lucht gevlogen. Uit Londen wordt gémeld, dat het En gelsche stoomschip „Groningen" in de lucht gevlogen is. Eén man wordt vermist. (Vermoedelijk is dit een boot van de lijn LondenHarlingen, welke in Engelsche handen is.) Uitwisseling vas zwaapjewonden. Een telegram van Wolff's bureau bericht, Uitvoer van paarden. De Minister van Landbouw maakt be kend, dat het voornemen bestaat op den 30 September 1915 de grenzen te sluiten voor den uitvoer van hengsp. eulens en rui nen, die den leeftijd van 20 maanden nog niet hebben bereikt. Nederl. ambulance in F r a n k r ij k. De correspondent van de N. R. Ct. meldt, dat nu het plan bestaat de Nederlandsche ambulance onder te brengen in dc Pré Ca- telan, het mooie restaurant in het Bois de Boulogne. Verdachte Belgen. Men meldt uit Roermond aan de N. R. Ct. Te Weert werden gisterenavond twee Belgen aangehouden, die in het bezit waren van een handkoffer, gevuld met eene aan zienlijke hoeveelheid meliniet-patronen en een lont. In een tuin in de Stationstraat werden he denmorgen nog een aantal bussen, elk van twaalf stuks, gevonden. Twee Belgen zijn gearresteerd. Talrijke arrestaties hebben nog plaats. De Belgen schijnen van Vlissingen naar Weert gekomen te zijn. Het dure koper. De diréetie der Staatsspoor maakt aan het personeel be kend dat het in den laatsten tijd veelvuldig voorkomt, dat koperen voorwerpen uit per sonenwagens ontbreken; het onderzoek leidt tot geen resultaat. Aan het stations- en tiein- personeel wordt opgedragen op dit ont vreemden zooveel mogelijk toe te zoen. -.s f: per anker f 34. "r^: per f.'esch - G.E5 Poging tot vergiftiging. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde gistren wegens poging tot vergiftiging 2 jaar gevangenisstraf tegen de 27-jarige dienst bode J. C. G., die terechtstond ter zake dat zij de echtgenoote van zekeren L., met wien zij in relatie stond, na deze eerst door de mededeeling dat haar man een ongeluk was overkomen, hevig te hebben doen ontstellen, zuringzout te drinken gaf, onder voorwend sel haar iets te geven, tot herstel van hare zenuwachtigheid. 'Aanranding in den trein. Donderdag behandelde de Haarlemsche rechtbank in zitting met gesloten deuren de zaak tegen A. W., uit Rotterdam, die naar we onlangs meedeelden, in den trein tus schen Den Haag en Haarlem een kinder meisje uit Den Haag had aangerand. De eisch luidde twee jaren gevangenis straf. Onderdentrein. Woensdagavond had bij den overweg bij het station s Heer Arendskerk een ongeluk plaats. De vrijwil lige landstorm uit Goes had bij een oefe ning enkele punten bij de spoorlijn bezet, welke tegen een vijandelijke groep verde digd moesten worden. De 18-jange korpo- raal-landstormer A. Joosse uit Goes werd op een gegeven oogenblik aangevallen, maar wilde zich niet overgeven en liep achteruit over de rails. Op hetzelfde oogenblik kwam de sneltrein van 7.56 uit Middelburg langs den overweg en greep den jongen, die nog een 100 Meter meegesleurd werd. De trein reed door en de machinist, die in Goes geen melding van het gebeurde deed, schijnt niets bijzonders bemerkt te hebben. De jongen werd afschuwelijk verminkt en moet onmid dellijk dood geweest zijn. Per lorrie, bege leid'door de afd. Goes van den vrijwilli- gen landstorm, werd hij naar het station Goes overgebracht. (Hbld.) Onder de stoomtram. Een stoomtram heeft het 3-iarige dochtertje van te P. te Silvolde overreden. De kleine was dadelük dood. Verdronken. Woensdagavond is een jongen, L. V. genaamd, wonende aan dé Prins Hendrikkade te Rotterdam, bij het Ant- werpsche hoofd in de rivier gevallen en ver dronken. Luguber. Gistermiddag reed op de Lijnbaansgracht te Amsterdam een lijkwa gen tegen een boom, waardoor de wagen omviel en de lijkkist op straat terechtkwam, De gemeenteraad van Utrecht hield gis termiddag eene vergadering onder voorzit terschap van den burgemeester, mr. P. J. Fockema Andreae. De aan den raad overgelegde gemeente- begrooting voor 1916 sluit met een bedrag van 7.290.222.06'A aan ontvangst en uit gaaf. De huitengewone uitgaven bedragen 2.910.652.76 en de gew. 4379.658.30^ De voorzitter deelde mede, dat de nieuw gekozen wethouder, de heer C. W. van de Kasteele, belast zal zijn met de zaken van Fabricage. Met ingang van 1 Jan. a.s. werd aan den heer T. J. Nieuwenhuis eervol ontslag ver leend als directeur der Gemeentewerken. De Raad stelde in handen van B. en W. om prae-advies de volgende adressen van het plaatselijk Drankweercomité, houdende verzoek het maximum aan taf vergunningen te verlagenvan inwoners der stadswijk na bij het Wilhelmïnapark, houdende verzoek eene school 5e soort voor jongens en meis jes op te richten in de nabijheid van het Wil- helminapark. Onder de ingekomen stukken was een adres van de Utrechtsche schoolhoofden, waarin werd opgemerkt dat de voorgestelde salarisregeling voor het personeel der lage re scholen geen afdoende verbetering is te noemen. De Raad beschikte vervolgens afwijzend op een request van den Bond van Ned. On derwijzers, waarin wijziging verzocht werd van het Raadsbesluit om in het vervolg de salarissen der gemobiliseerde onderwijzers uit te keeren volgens de regelen die voor alle gemeente-ambtenaren gelden. Het af wijzend prae-advies wees er o.m. op dat de gemobiliseerde onderwijzers gedurende een vol jaar reeds een voorrecht boven de an dere gemeente-ambtenaren hebben gehad. Benoemd werden: tot lid van den Raad van Beroep bedoeld in art. 59 Werklieden Re glement de heer A. A. van Os, ambtenaar S.S.; tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer J. Everwijn; tot lid van de Onder wijscommissie mr. G. H. van Bolhuis; tot di recteur van den cursus voor Lager Handels onderwijs de heer W. K. Lustig, hoofd eener openbare lagere school; tot lid van de Com missie van toezicht op het lager Handelson derwijs de heer N. A. Stempels; tot tijdelij ke leeraressen en leeraar aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus voor jongens, mej. A. Kuikenga, alhier, voor het Duitsch; mej. dr. S. A. Krijn te Amsterdam voor geschiedenis, aardrijkskunde en Nederlandsch en de heer J. Vies te Zalt-Bommel voor Fransch; tot tij delijke leeraren aan het Stedelijk Gymna sium mej. A. G. Cannegieter alhier, voor aardrijkskunde; de heer A. Asscher te Am sterdam en de heer P. Brommer alhier, bei den voor de oude talen. Ten slotte interpelleerde de heer Boom- sma over de melkvoorziening en vroeg of van B. en W. maatregelen zijn te verwachten tegen het steeds stijgen van de melkprijzen, welke I October a.s. op 12 en 1 November d.a.v. op 13 14 cent per liter zal worden gesteld. Hij verzocht daarom vaststelling van een maximumprijs zooals te Amsterdam is geschied. De voorzitter antwoordde dat bij B. en W. maatregelen in voorbereiding zijn betreffen de de melkvoorziening. De vergadering ging hierop uiteen tot Donderdag a.s. V r e e s w ij k, 23 Sept. School voor Schipperskinderen. Naar wij vernemen heeft het Z. K. H. Prins Hendrik behaagd, als vernieuwd blijk van zijn belangstelling in de Prins Hendrikschool met Internaat voor Schipperskinderen te Vreeswijk, een be langrijk bedrag te schenken voor het tekort van 12 duizend gulden. Marktberichten. Eêermarkt te Wïjhe- Aanvoer 20000. TTnngsto priis f 9.75. Laagste prijs f 8.75 Gemiddeld f 9.25. Stemming vlug. Eiermarkt te Meppel. Aanvoer 40000 stuks. Hooeste pr.is f 9.Laagste priis 1 8.25 Gemiddeld f 8.50. Stemming vlug. Landmacht. Bij Kon. Besluit van 22 dezer is benoemd, I bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot dirigeerend-offi- cier van gezondheid der 3de klasse, de offi cier van gezondheid der 1ste klasse J. Pes- man, van dat personeel. N. A. O. R De heer A. C. Hovens Greve, de ijverige secretaris van de afd. Amersfoort van den Ned. Anti-Oorlog Raad, heeft wegens drukke werkzaamheden, zijn functie neergelegd. Met het secretariaat is tijdelijk belast de l heer van. Buytenen, 2e secr- School- en Kerknieuws. Vacature Prof. Greven. Naar ver luidt, komt voor de vervuiling van den nog dat aan het keizerlijk Duitsche gezantschap glofeds mei bezeilen lxopKleeiW»»cLci üüh de Belgisch Atheneum. Gelijk wij in ons vorig nummer reeds kor- 1 teliiks meldden, is gisterenmiddag in een der lokalen van het Werkhuis het Belgisch Athenaeum officieel geopend. Behalve de leerlingen ruim 60 zijn er thans yvuiCü «>ylo.o nel Leyssens, president van de school, abbé de Ridder, de burgemeester, de wethouder, van onderwijs, de directeur der H. B. S., de militaire en burger-Ieeraren en verder be langstellenden. Kolonel Leyssens sprak de openingsrede uit en bracht allereerst dank aan allen die hem ter zijde gestaan hadden de organisa tie van deze inrichting en boven allen aan den aalmoezenier abbé de Ridder, van wien het initiatief uitgegaan is en die de direc teur zijn zal. Spr. betuigt vervolgens zijn groote erken telijkheid aan den burgemeester en den wet houder ven onderwijs, die hun welwHlenden steun geboden hebben en aldus een nieuw bewijs van waardeering en belangstelling gaven. Ook aan de Iandgenooten, die de taak van leeraars aan deze instelling op zich ne men, brengt spreker dank, evenals aan de leden van het bestuur. Het is een moeieliike en delicate taak welke zij aanvaarden, maar huh tact en toe wijding kennende, is spreker overtuigd dat zij zich met hart en ziel aan de zaak zullen geven en hun werk met succes bekroond zullen zien. In de dagen dat zijn dierbaar vaderland onder een onrechtvaardig en onrechtvaar- digbaar juk zucht en kwellingen ondergaat, van welke zelfs wilde volksstammen in de donkerste tijden niet gedroomd hebben, ver heugt het spreker een schitterende hulde te kunnen brengen aan de zoo verlichte, zoo toegewijde en belangelooze leeraren. Spr. gevoelt een oprechten eerbied voor die groote broederschap van geleerden, die de beschaving tot eer strekken en steeds ge reed staan de menschheid te helpen en te leiden, door hun wetenschap te onderwij zen aan hen die zich zulks waardig betoo- nen. Op het oogenblik dat onrechtvaardigheid en misdaad de Belgen tot een volk van slachtoffers maken, troost het spreker te constoteeren, hoe zij allen dingen naar de eer, om zich toe te leggen op de intellec- tueele ontwikkeling van de jeugd, aan welke zij leeren dat recht en rechtvaardigheid de evolutie van de wereld leiden en dat een broederlijke solidariteit allen vereenigt in een zelfde aspiratie, de liefde voor waar heid, oprechtheid en verdraagzaamheid. Indien deze deugden beoefend waren door de natie, welke sprekers geboortegrond schond en het gegeven eerewoord en hand- teekening verried, zouden' wij niet getuigen zijn van de afschuwelijkste misdaden, welke de geschiedenis kent en welker bedrijvers de stemmen hunner slachtoffers smoren met het wachtwoord: geweld boven recht. Alvorens te eindigen, geeft spreker uiting aan de hoop dat de leerlingen de weldaden zullen waardeeren, welke zii kunnen plukken van het onderwijs hunner leeraren. Zij kun nen daarvan geen betere getuigenis afleg gen dan door het toonen van groote ijver, gehoorzaamheid, goede wil en aanhankelij hcid. Aldus zullen leeraren en leerlingen welslagen van hun arbeid verzekeren en ut belooning voor hun moeite vinden in de vol doening, welke plichtsvervulling en ontwik- keling schenken. Na kolonel Leyssens nam abbé de R: het woord, die begon met den vorigen sp. ker dank te zeggen voor de vriendelijk2 woorden tot hem gericht. Op zijn beurt dankte hij burgemeester, wethouder en de leeraren der nieuwe instelling voor de on dervonden of nog te verleenen medewer king, aan het tot stand brengen en verde» leiden van deze Belgische instelling van on derwijs op Hollands gastvrijen bodem. Hij constateert met voldoening, dat naast de 400 leerlingen, die de school in de Breede- straat reeds bezoeken, nu nog 60 voor dit Athenaeum ingeschreven zijn. Verder verschaft spreker nog eenige in lichtingen over de inrichting van de school j en het leerarencorps. Dit Ieeraarcorps bestaat uit de heeren: j Prof. Michotte, prof. Antoine, dr. Sterkens, Bellefroid, van Óppens, luit. Boute, Aende- I kerk, dr. Dubois, aalmoezenier Marieule, 1 mr. Carlier, commandant de Jonghe d Ar- 1 doye, luit. Durant, luit. Vermeulen, aalmoe zenier Torf, majoor Lefrancs. De lessen zullen voorloopig gegeven wor den in de H. B. S., het Gymnasium, R.-K. Volksbond en R.-K. school Breedestraat. Na voorlezing van de namen der inge schreven leerlingen was deze plechtigheid afgeloopen. Eenigen tijd geleden deelden wij mede, dat de burgemeester eere-president van het Athenaeum was. Wij vernemen thans dat het eere-presïdentschap den burgemeester wel aangeboden is, doch dat deze gemeend heeft daarvoor te moeten bedanken. Belg. geïnterneerden. Wij vernemen dat a.s. Dinsdag 27 van de studenten der geinterne erd en-universiteit, naar Delft zullen vertrekken, om aan de Universiteit aldaar hun studies voort te zet ten. De Belgische officieren hebben er de voorkeur aan gegeven hier te blijven. Er worden stappen aangewend om nu ook aan de overige studenten gelegenheid te geven naar de andere Universiteiten te paan, De Boemelbaron. Jonggehuwden in hun wittebroodsweken hebben, om minder gewenscht bezoek van' de schoonouders te voorkomen, dezen in' den waan gebracht, dat zij 4 weken lang- een vriend, een baron, te logeeren hebben. Toch wordt op het alleronverwachtst het be zoek van de geheele schoonfamilie aange kondigd. Om hun leugentje niet te moeten bekennen, hebben zij een landlooper, d0 boemelbaron, omgekocht om voor den logee-* renden baron te fungeer?r. meer om onmid* delliik na aankomst der familie zijn biezen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3