£»Y EMILtON WIJNHANDEL j. A. SCHOTERMAN Zn. Ujt den omtrek. STADSNIEUWS. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. te ie-"Centie tot Woensdagavond verlaten. Reeds ongeveer een kwartier voor hgt ver trek bega! H. M. zich met de drie reeds ge doemde leden van haar gevolg in den gereed Btaanden extra-trein, die uitsluitend was jiamengesteld uit de aan H. M. toebehoo rende salon-, slaap->keuken- en personeel- Cagons en die reeds geheel in gereedheid aren gebracht voor het avond- en acht erblijf in den trein. Te Harlingen, waar de aankomst te middernacht werd verwacht, Zou worden overnacht. De stationswecht onder commando van gfuitenant kolonel G. J. baron van Slinge- •%r- stations-commandant, bracht H. M. de (voorgeschreven militaire eerbewijzen toen zij zich uit de koninklijke wachtzaal naar den trein begaf en later weder, toen de trein te F.43 uur het station verliet. H. M. opper stalmeester baron Bentinck, deed de Ko ningin uitgeleide. Op het perron was geen publiek aanwe zig, omdat toevallig de Maandag-avond een der avonden is, waarop het geheele perron door de militaire wacht wordt vrijgehouden met het oog op het drukke militaire verkeer. De koninklijke trein werd begeleid door den Inspecteur der S. S. den heer Kiveron. Woensdagavond te 9.56 wordt H. M. te 's Gravenhage terug verwacht. De minister van Marine, kapitein ter zee Rambonnet, is voornemens a.s. Woens dagavond te Rotterdam de nationale mili taire zwemdemonstratie bij te wonen welke ten half acht in de overdekte zwem- en bad inrichting aan de Tulndersstraat aldaar zal plaats hebben. 's Ministers adjudant luitenant ter zee le ld. mr. Jager, zal hem vergezellen. Nieuwe wetsontwerpen aan staande. De Amsterdamsche wethouder voor de financiën, mr. S. de Vries Czn., in 'de Maandagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad der hoofdstad gewag makend van de thans ingediende belasting wetten van minister Treub, voor zoover die bedoelen steun aan de gemeenten te geven, heeft meegedeeld, dat er nog een nieuw stel wetsontwerpen is tegemoet te zien, waarin de hulp aan de gemeenten nader zal worden geregeld. Gouverneu r-g eneraal Iden- burg. Aan gouverneur-generaal Idenburg wordt het voornemen toegeschreven na zijn aftreden eenige maanden in Zwitserland door te brengen, alvorens, tegen Mei of Juni hier te lande terug te keeren. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, tot re- serve-tweede-luitenant bij hun tegenwoordig korps: a. bij het wapen der infanterie, de vaan drigs G. J. Romijn en J. C. Romijn, beiden van het 2de regiment; W. J. Coster, van het lste regiment; E. M. J. Ribbens, van het 2de regiment; J. Plantenga, van het 22ste regiment; P. T. J. Parrée, van het 16de re giment; B. C. de Raadt, van het 10de regi ment; C. H. Zeevenhooven, van het 12de regiment; F. J. Appelman, van het 22ste regiment; H. F. C. Tieleman, van het 10de Tegiment; P. J. H. Leith, van het 13de regi ment; P. G. B. Quist, van het 16de regiment; G. H. Edischoven en J. A. Marckmann, bei den van het 5de regiment; G. W. Buyten- dorp, van het 17de regiment; L. A. Alting Mees, van het 12de regiment; W. J. J. Ho- sang, van het 1ste regiment; S. M. Noach, van het 2de Tegiment; H. W. A. A. Martens, van het 21ste regiment; b. bij het wapen der artillerie, de kornet ten G. J. Burgers en L. S. Hannema, onder scheidenlijk van het 2de en het 4de regi ment veld-artillerie, en de vaandrig A. Jung, van het 2de regiment vesting-artillerie. Journalistiek. De heer H. Ter- steeg, vroeger redacteur aan het Algemeen Handelsblad en hoofdredacteur van de Javabode, treedt met ingang van heden te zamen met den heer Boon op als hoofdre dacteur van het Soerabajasch Handelsblad. (Hbld.) Een honderdjarige. Gisteren vierde de heer A. van Hoome te Leerbroek, zijn honderdsten verjaardag. De man is de laatste jaren sukkelende. J. S. Meuwsen. Naar de Tel. ver neemt, is de heer J. S. Meuwsen, voorzitter van den Middenstandsbond, zeer ernstig ongesteld. Als waarnemend voorzitter van den Middenstandsbond treedt thans de heer H. Koopel Jr. te Amsterdam op. Meclerlan^fl en de oorlog* zen. öe Minister van Landbouw heeft aan de burgemeesters eene nieuwe lijst van artike- lenn, met de daarvoor aangenomen maxi mum-prijzen voor November, behoudens vroegere vervanging, toegezonden. Deze lijst wijkt, behalve wat de prijzen vaan en kele artikelen betreft, ook in zóóverre van d<=» voorgaande af, dat voor raanolie, boter- olie en soda voorloopig geen maximum prijzen zijn vastgesteld, zulks in verband met de moeilijkheden, die de aanvoer van kool zaad en soda uit het buitenland ondervindt. Omtrent de maximum-prijzen van zeep zal de minister nader bericht inzenden, t'on. Nat. Steun-Comité 1914. Blijkens de 61e lijst van bijdragen van 10 tot en met 15 October voor het Kon. Nat. Steuncomité 1914 is er ingekomen een be drag van 16907.85M, makende met het totaal der vorige lijsten ad 3,230,509.58 j een totaal bedrag aan ontvangen bijdragen *n toezeggingen van 3,247,417.43 M. De dienetvreigrrings-actie. De volgende circulaire is, naar Het Volk «ïeldt, door den minister van Waterstaat ge richt tot onderteekenaars van het manifest over de dienstweigering (het manifest-Bahler J c.s.) die in staatsdienst zijn: De departementen van Waterstaat. Tot r- o leedwezen trof ik onder het ma-1 nifest, :n tot dien-^"rigering wordt aan- gespoc mk uw naam aan. Dit is een feit woarve. 3 ernst niet mag worden onder schat. Is het voornemen, om te weigeren deel te nemen aan de gewapende landsver dediging, wanneer deze krachtens de wet vanwege de Koningin wordt gevorderd, bij ieder staatsburger te laken, waar het ambte naren geldt die zoools gij, bij de aanvaar ding van hun ambt een eed of belofte heb ben afgelegd, aanvangende met de woorden: „Ik zweer (beloof) getrouwheid aan de Ko ningin en gehoorzaamheid aan de wetten van den Staat", is zulk een daad ten eenen- male ontoelaatbaar. Ik vertrouw, dat, bij kalm nadenken, gij tot inzicht zult komen, dat onderteekenïng uwerzijds van het mani fest, zeer zeker niet in overeenstemming is geweest met den door u afgelegden eed, noch met uw plicht als ambtenaar en dat gij bereid zult ziin mij ten spoedigste mede te deelen, dat gij die onderteekenin^ als niet gedaan wenscht te zien beschouwd. De Minister van Waterstaat, C. LELY. Gasten of gevangenen Aan de Telegraaf wordt van de meest be voegde zijde en met de grootste beslistheid het ongelooflijke feit verzekerd, dat, op be vel der re^eering, de ongehuwde mannen van 18 tot 30 jaar in het Belgisch vlucht oord te Nunspeet, geheel en al als geïnter neerde militairen behandeld worden. Feitelijk zijn ze gevangen. Het is hun ver boden het kamp te verlaten en de afgevaar digden der Belgische regeering, die regel- mati; het vluchtoord bezoeken, mogen se dert eenigen tijd hen niet meer naderen dan in gezelschap van een maréchaussée. Trou wens, overal waar de afgevaardigden van het Belgisch gouvernement thans gaan jn 't kamp, volgt een maréchaussée hen als hun schaduw. Het Vad. verneemt, dat het Belgisch mi nisterie over dit feit opheldering verzocht heeft aan het departement van Buitenland se!-- in Den Haag. Steun na demobilisatie. Door het hoofdbestuur van den Nationalen Bond tot Steun aan Miliciens zijn thans aan de korpsen en onderdeelen van de gemobili seerde strijdmacht, ruim 40000 kaarten ver zonden, ter uitdeeling aan de daarop ver melde miliciens en landweerplichtigen, die bij eventueele demobilisatie, of, bij het gaan eener landweerlichting met onbepaald ver lof, recht hebben op steun in een of anderen vorm. Naar wij vernemen is men thans bezig ook de landstormplichtigen, die daarvoor in aan merking komen, te registreeren. Veeuitvoer. Te Leeuwarden waren Zaterdag op het terrein van de veemarkt ter keuring aange voerd 676 koeien en 155 kalveren, me eren- deels stamboekvee, bestemd om per spoor te worden vervoerd naar Duitschland en Oos tenrijk. Een nieuwe taak der N. O. T. Er is, naar de Haagsche Ct. verneemt, een overeenkomst tot stand gekomen tusschen de Engelsche regeering en de Nederland- sche Overzee Trustmaatschappij, waarbij te legrammen door bemiddeling der N. O. T. I kunnen worden gewisseld langs de telegraaf lijnen. waarop de Engelsche regeering in gewone gevallen censuur uitoefent. De telegrarpmen, die door bemiddeling der N. O. T. worden verzonden, z-'jn niet onder worpen aan censuur of ondervinden er al thans geen hinderlijke gevolgen van als ver minking, vertraging, enz. De bemiddeling, waartoe de N. O. T. zich althans voorloopig bereid verklaart, vindt plaats met deze beperking, dat slechts die telegrammen worden doorgeseind, waarvan de inhoud betrekking heeft op ladingen en goederen, voor den invoer waarvan contrac ten met de N. O. T. zijn of worden gesloten. Deze ladingen en goederen moeten bepaald en nauwkeurig omschreven zijn. De N. O. T. heeft hier het recht voorbe houden, in alle gevallen zonder redenen op te geven haar tusschenkomst te weigeren en heeft tevens bepaald, dat zij ze niet verleent voor dépêches, betreffende offertes. Behalve de seinkosten wordt een zeker administratie- loon voor de bemiddeling inzake uitgaande en inkomende telegrammen in rekening ge bracht. Steenkool-invoer. Tn de afgeloopen week werden door elf stoomschepen uit Engelsche en Schotsche havens via IJmuiden 13,091,400 Kg. steen kool ingevoerd. De vorige week bedroeg de ze hoeveelheid 3,024,850 Kg. door 4 stoom schepen. Vlas. Naar het Friesch Weekblad uit goede bron verneemt, is het uitvoerverbod van vlas slechts van zeer tijdelijken aard. Het is noo- dig om de Nederlar.dsche spinnerij goed koop van de noodige grondstof (een zeer klein deel der productie) te voorzien. Zoo dra de regeling gemaakt is, komt de grens weer open. L e e r 1 o o i e r ij e n. Men meldt aan de N". R. Ct.; De groote koelederfabrieken hier te lande, welke het overgroote deel van het benoodig- de leder voor de schoenfabrikatie en repara tie produceeren, zullen genoodzaakt zijn, eerstdaags stop te zetten wegens geb cL aan looi-extrakten. De aanvoer liet de laatste tijde- veel te wenschen over, en Engeland op 't oogenblik niet toe te staan, dr kleine! partijen, die te Amsterdam en ie. erdam t dezer dogen zijn aangekomen, niette gen- staand® ze aan de N. O. T. geadresseerd zijn en de uitvoer naar bet buitenland verboden is, aan de fabrikanten afgeleverd worden. Een gevolg is, dat een groot aantal werk lieden gedaan gegeven zal moeten worden. Gebrek aan grondstoffen. De aardewerkfabriek „De Sphinx" te Maastricht moet Donderdag stopzetten, na dat ze gisteren en heden wegens de feest dagen al niet werkt, omdat er geen zand meer is. Sedert bijna twee maanden liggen aan de Belgische grens drie schepen zand op 3 K.M. afstand van Maastricht, welke de Duitschers niet doorlaten. Tot nu toe heb ben pogingen van de firmanten in Brussel, Den Haag en Berlijn niet tot het gewenschte resultaat geleid. De fabriek in Limmel heeft nog slechts voor een week voorraad. Vijf honderd menschen zullen Donderdag zonder werk zijn. Grensverkeer. De Nederlandsche consul te Münster heeft tot de grens-commandanten aan de Neder landsche grensstations het verzoek gericht, aan alle passagiers uit Duitschland den toe gang tot het Nederlandsche grondgebied te weigeren, indien hun paspoorten niet be hoorlijk door bedoeld consulaat gevoiseerd zijn. Dagelijks komen dergelijke reizigers ons land binnen. Zoolang niet de militaire over heid tot bovenstaande last heeft gegeven, zullen, naar men ons meldt, de grenscom- mandanten niet aan het verzoek van den consul voldoen. Ontvlucht uit de krijgs- gevangenschap. Te Thorn (Lim burg) is een uit Duitsche krijgsgevangen schap ontvluchte Rus aangekomen. Na een marsch van 8 dagen heeft hij de Nederland sche grens weten te bereiken. Verkoop oude locomotieven S.S. aan Duitschland. „Ons Bedrijf", weekblad gewijd aan de belangen van den handel in katoenen en wollen lompen, enz., deelt mede, dat het voornemen bestaat, 15 oude locomtieven voor industrieele doelein den aan Duitsche firma's te verkoopen. Aan den legercommandant is daarvoor toestemming gevraagd. Verboden jaarmarkten. De Minister van Landbouw heeft verboden in verband met heerschende veeziekte het houden van de jaarmarkt te Meppel op 4 Nov. a.s. Valsche passen. De beide ge meente-ambtenaren P. V. en D. A. A. te Rot terdam, die door de rechtbank aldaar werden veroordeeld resp. tot 3 en 2 jaren gevange nisstraf, ter zake valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan (met betrekking tot het vervalschen van passen) hebben zoowel als het O. M. tegen dat vonnis geappelleerd en zijn in verband daarmede naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. De inbraak bij minister Treub. In zake de veroordeeling door de Haagsche rechtbank wegens de inbraak ten huize van minister Treub, is, naar men ver neemt, hooger beroep aangeteekend, zoodat deze zaak eerlang voor het gerechtshof te Den Haag in behandeling zal komen. Poging tot moord en dief stal. De burgemeester van Edam heeft ter beschikking van de justitie gesteld zeke ren G. K., wegens poging tot moord en dief stal. K. heeft weten te sluipen in de boe renwoning van P. K., bij wien hij vroeger diende, nam 6300 wég en verwondde de boerin. Bij zijn verhoor zei hij tot den bur- gc—^ester, het plan te hebben gehad den boer en diens vrouw te dooden en dit later weer te zullen beproeven. Brutale inbraak. Zondagmiddag heeft een brutale inbraak plaats gehad in den goud- en zilverwinkel van de firma Slu- ter in de Dapperstraat te Amsterdam, tij dens de afwezigheid van den filiaalhouder der firma (die haar hoofdmagazijn ^an de Vijzelgracht heeft). De dieven hebben zich toegang verschaft door een luik in het trap portaal van het bovenhuis en uit de etalage een groot aantal gouden voorwerpen weg genomen; de zilveren lieten ze onaange roerd. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 5000. Beroovingen. Meermalen komt het in de laatste dagen voor, dat mannen van buiten Rotterdam, bij een tijdelijk ver blijf aldaar, van groote bedragen aan geld beroofd worden door vrouwen, met wie zij op straat kennis aanknoopen en die zij dan naar hun woningen volgen. De bestolenen zijn veelal Duitsche kooplieden, die met een goed voorziene beurs naar ons land komen, om inkoopen te doen. Zoo is thans naar de N. R. Ct. meldt weder van een koop man uit Bochum een bedrag van ruim 22,000 mark aan Duitsch bankpapier uit zijn portefeuille gestolen in een woning op den Visschersdijk. Als gewoonlijk zijn een paar vrouwen aangehouden, doch tot nog toe is tegen hen geen bewijs te vinden en het geld is verdwenen. Door de tram gedood. Gisteren avond wilde de landweersoldaat A. v. Galen uit Berlikum op de in vollen gang zijnde stoomtram springen tusschen Rosmalen en Berlikum. Hij geraakte er onder en werd op slag gedood. Hij wilde zich van verlof naar zijn garnizoen begeven. Onder de stoomtram. Zondag nacht geraakte te Sassenheim de 21-jarige juffrouw A. v. Does, bij het uitstappen onder een wagen van de nog in beweging zijnde stoomtram. Zij leefde nog, terwijl er ge poogd werd den wagen met een domme kracht aan één zijde op te lichten, maar juist toen men daarin geslaagd was en haar wilde opnemen, brak de dommekracht, zoo dat de wagen met alle zwaarte op de onge lukkige terugviel. Toen trad de dood on middellijk in. Branden. Te Zaandam is in den nacht van Zaterdag op Zondag de oliemolen de „Woudaap", staande in het Oostzijder- veld en toebehoorende aan den heer L. Hag- meijer door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Tevens gingen verloren een partij van 15000 lijnkoeken, 15 last lijn zaad en 120 H.L. olie, toebehoorende aan de firma Klaas Blans aldaar. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam Vrijdag 1 Nov. 1915. Kipoieren V. P. N. f 8.659.30. Regeering f 7,55—9.25. Aanvoer V. P. N. 926. Regeerng 80631. Middenprijs per 100 V. P. N. f 8.92. Regeering f 8.49. Jonge hanen 0.541."5. Oude kippon f 0.850.00. 52 stuks. Eiermarkt te Apeldoorn. Aanvoer 50000 stuks. Hoogste prijs f 9.75 Laagste prijs f 8.50 Gemiddeld f 9.—. Stemming kalm. Garnizoen. Bij Kon. Besl. van 30 October zijn be noemd bij het reserve-personeel der land macht tot reserve-tweede luitenant bij hun tegenwoordig korps de vaandrigs P. T. J, Parrée en P. G. B. Quist van het 16e regi. ment en G. H. Edeschoven en J. A. March- mann, van het 5de reg. infanterie. Reclame. Tpt a per anker f 34. per flesch - 0.85 R h e n e n. Zondagnacht is in de zand- steenfabriek „Vogelenzang" van de firma Holthuis alhier ingebroken. Op het kantoor werd de brandkast open gebroken, doch daar het geld juist Zaterdagavond naar huis was meegenotnen, hebben zij niets mede kunnen nemen. Wel werd een fiets vermist. Op het kantoor en in de werkplaats werd alles in groote wanorde aangetroffen. Berooving. De koopman T. van Rijswijk te Wijk bij Duurstede werd 's avonds op weg naar huis aangerand en van zijn geld, circa 300, beroofd. De po litie is dadelijk aan een onderzoek begon nen. Hoevelaken. Omtrent de oude heer lijkheid Hoevelaken, waarvan dezer dagen door publieke veiling een groot deel der i vaste goederen in andere handen is over- gegaan, vinden we het volgende vermeld Reeds in 1132 wordt deze heerlijkheid ver meld. Andreas van Cuyk, bisschop van Utrecht, gaf toen zeker land. Hoevelaken genaamd, op verzoek van Hendrik Emonds- zoon, tot wiens leen dat goed, gerecht en tienden behoorden, aan Renwart, Otwert, Hemelrijk en Herbert tot een eigen goed, onder voorwaarde, dat zij aan Hendrik Emondsz. en zijn erfgenamen een bepaal den cijns zouden betalen. Uit een latere overdracht (van 1286) blijkt, dat deze Hen drik schout van Amersfoort en de stamva der van het adellijk geslacht van Amersfoort was. Een zijner nakomelingen, Willem, die nu eens zijn geslachtsnaam van dien van Van Stoutenburg voerde, is in 1295 heer van Hoevelaken. Door het huwelijk zijner j weduwe Mechtild kwam de heerlijkheid aan I het geslacht Van Woudenberg, dat haar in 1333 aan Reinoud, hertog van Gelre, ver kocht. Daardoor werd Hoevelaken een deel van de Veluwe: Reinoud gaf het grootste deel der heerlijkheid in leen aan Steven van Zuylen. Diens zoon Jacob van Zuylen, ge naamd Nijevelt, ontving ze in leen in 1403. In dit geslacht bleef ze tot 1626, toen Jacob van Zuylen van Nijenvelt kinderloos kwam te overlijden en zijn goederen aan zijn zus ter Margreet, vrouw van Johan van der Vecht, naliet. Deze schonk de heerlijkheid aan haar jongste dochter Theodora, door wier niAvélijk met Jasper van Lijnden van Mijnden Hoevelaken in dat geslacht kwam. Na den dood van dezen (1679) werd de heerlijkheid geërfd door zijn kleinzoon Ste ven en na diens overlijden (1709) door zijn moeder, Maria Jacoba van Reede van Rens- woude, die het slot Hoevelaken liet bouwen. Zij stierf in 1732, waarna de heerlijkheid verkocht werd aan Willem Johan van De- dem, wiens kleinzoon en naamgenoot zijn bezittingen verkocht aan Dirk Wolter van Lijnden (1765). Door het huwelijk zijner kleindochter met Hendrik Jan baron Schim- melpenninck van der Oije kwam de heer lijkheid in het bezit van dit geslacht, dat er nog de ambachtsheerlijke rechten uitoefent. Het oude slot Hoevelaken moet een zeer sterk gebouw geweest ziin. In 1410 werd er op last van Reinoud IV van Gelre krijgs volk in gelegd. Hubert van Culemborg en Jan van Vianen verjoegen de Gelderschen er uit, waarop het in brand gestoken werd. (Nijk. Crt.) B E RICH T. Naar aanleiding van een besluit van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagblad pers", zal van 1 Januari 1916 af over den abonnementsprijs worden beschikt IN DE EERSTE MAAND VAN HET KWARTAAL. Als overgangsmaatregel zal over het thans loopende kwartaaal in de maand November beschikt worden. Grensregeling Amersfoor t—L e u s d e rf. De besturen der verschillende kiesvereeni- gingen hier ter stede zullen a.s. Vrijdag in gecombineerde vergadering bijeenkomen, om te trachten tot overeenstemming te ge raken bij het stellen van 19 candidaten op 9 dezer voor eene commissie uit de ingezete- 1 nen (grenswijziging Amersfoort—Leusden). Personalia. De heer H. B. Beaufort, pluimveeteelt consulent is door den minister van land bouw enz., benoemd tot lid van de rijkscom missie van toezicht, ingesteld als bedoeld in art. 6 der bij Kon. Besl. van 18 October goedgekeurde statuten van de Eiervereeni- ging, gevestigd te 's-Gravenhage. Steuncomité. Het plaatselijk Steuncomité ontving in October Vrijwillige bijdragen 2216.50 Subs. Kon. Nat. Steun-Com. 510.55 Totaal 2727.05 Vorige opgave 50323.10M' Totaal ontv. sinds Aug. 1914 53050.15 l>1 De Hanze. De R.-K. Middenst. Ver. De Hanze houdt Vrijdag 5 Nov., des avonds half acht, een vergadering in het Patronaatsgebouw, Elle boogsteeg. De agenda bevat de volgende punten: Pro- pagandarede door baron van Wijnbergen. Verslag van de Bondsverg. Ingekomen stuk ken. Belangrijke mededeeling Jeugdorgani satie en Boekhoudcursus. Rondvraag en slui ting. Petrus B u ij s. De oud-katholieke Vereeniging Petrus Buijs zal a.s. Zondag 7 November haar alge- meene vergadering houden in hotel Reich- mann. Zondagochtend zal in de kapel van het Seminarie een plechtige dienst plaats heb ben. Geen speelgoed. De Vrijwillige Landstorm*had een zware oefening achter den rug, Zondag in de vroegte. Er was uitgerukt tegen den Hilversum- schen dito. Toen men na 4 uur 's morgens terugkeerde was een marsch van 35 K.M. j getrapt. Eenige der deelnemers hadden nog geen behoefte aan slaap. j Tusschen half zeven en zeven uur toonde de korporaal J. W. tegenover het publiek zijn schietkunst. Of hij wist of niet wist, dat zijn geweer nog ëen excercitiepatroon rijk was, kan hij zelf 't best beantwoorden. Feit is, dat het schot afging. Letsel werd 1 niet toegebracht, maar deze „losse flodder'* kost hem zijn strepen en vermoedelijk nog meer. Door de burgerlijke politie gearresteerd is hij later door de hoofdwacht van het bureau gehaald. Want 't is een geval van militaire justitie. W ij ontvingen: I De Centrale Mogendheden en de Neutra len, Oostenr. en Duitsche geheime stuk ken. Uitg. C. H. Kruyt, Amsterdam. u AGENDA Dadelijks: Museum Flehile Bioscoop Langestraat. 7aterdags, Zondags, Maandags, Bioscoop De Arend. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—121, M10 7nndae en "'dnu 24 10 uur Dinsdagsavonds Theosof. Leeszaal, Wil- helminastraat. Nov. Amicitia. Concert Louis Closson, (pianist). 3 Nov. Alg. Verg. Handelsschool. 5 Nov. De Zwaan. Verg. Glasverz. Mij. 6 Nov. Theosof. Loge. Lezing-Veen. 8 Nov. Luth. Kring. 11 Nov. Amicitia. Pianoavond Myra Hesi. 16 Nov. Ned. Protestantenb. Lezing dr. v. Mourik Broekman. 17 Nov. Amicitia. De Verloren Zoon. 24 Nov. Theosof. Loge. Lezing-Fr. vail Eeden 25 Nov. Amicitia. Braun's Operette-gezek« 6chap. 8 en 9 Dec. Amicitia. Mannenkoor. 13 en 14 Dec. Amicitia. Toonkunst. Dec. Amicitia. Liederavond Meta Reidei Jan. Amicitia. Conceri Alex Schmullef, (vi ust). 13 Jan. Amicitia. Kamerconcert Hollandsen Strijkkwartet. 29 Jan. Theosof. Loge. Lezing-v. Maaneif. 3 Febr. Amicitia. Concert Hanna Verbena. 23 Febr. Theosof. Loge. Lezing-dr. Hartog. Burgerlijke Stand. 2 November. GEBOREN. Martinus Comelis, z. van Martinus Geraf- dus Versteeg en Cornelia Westhof. Willem Johannes, z. van Adriaan Hendrik van Nieuwkerk en Johanna Diters. OVERLEDEN: Catharina Martha van der Mark, 69 jaaf ongehuwd. Herman Colenbrander, oud 45 jaar, eckt* genoot van Derkje Maatkamp. Alieda de Gans, 80 jaar, weduwe van Wft Iem van Eist. Frederik Gerrit Zuijderduijn, 3 jaar. Johanna Geertnrida Theresia Smit, 6® Jaar, ongehuwd. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morcen vail 2 November 1915. Medsftdedd door kH Kon. Sed. Met Instituut U dé Bilt Hoogste stand 767.6 te Haparandö; •te stand 746.7 te Maastricht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1915 | | pagina 3