BINNENLAND. Verspreide Berichten. fen oo9ten von de Maas en in de Woëvre. j Onze artillerie was zeer actief ten oosten jpron de Maas en In de Woëv e en veroor zaakte ontploffingen op verscheiden punten. Onze vèr dragende kanonnen beschoten fiet station Vigneulles en Hattonchatel. Wij beschoten de vijandelijke gemeen- ,#chapswegen in de Argonne en zijne ver- 'fterkingen ln de Vogeezen. Een Dultsche vliegtuig werd naar den grond gebracht bij Douaumont. Londen, 2 6 M a a r t. (R.) Britsch com muniqué. De vijand blies gisteren mijnen op bij Gi- venchy en Neuville St. Vaast. De laatstge noemden werden door hen bezet. Onze te genaanval nam den krater, maar werd later door den vijand terug gedreven. Er waren bomaanvallen, en de mortieren, granaten en geweren werkten heden tegen de Hohenzollern-redoute en de steengroe- yen. De vijand beschoot Kruisstraat en Hoek yan St. Jan in de buurt van Loos, de Lorette Ihoogte en Vaux. Wij antwoordden met het .opblazen van een munitie-depót bij de Oost- taverne. Een van onze vliegtuigen ging gisteren uit, maar kwam niet terug. Par ij s, 26 Maart. (Havas). Ook Zater dag waren er voor Verdun slechts artillerie gevechten. Het bombardement van onze .tweede liniën voorspelt intusschen, dat de Duitschers zonder twijfel een nieuw offen sief voorbereiden. Dit zal het Fransche op perbevel niet onvoorzien treffendat cal voortgaan er - op te antwoorden en tnet een werkdadigen en methodisch in- gerichten tegenstand te streven naar tiet doel, dat moet worden bereikt. Wij moeten tot nader op de verdediging ingericht blijven, ten einde' de aanvallen van den vij and de een na den ander te breken, en hen 'daarbij een maximum-verlies toebrengen tot bet oogenblik, waarop wij tot den tegenaan val kunnen overgaan en den vijand verdrij ven uit zijne stellingen, hetgeen het einddoel fs van den strijd. Londen, 25 Maart. (R.). Officieel bericht. Nog vier van de In den luchtraid van ver leden Zondag op de oostkust gewonde per sonen zijn gestorven. Het geheele aantal «dooden is dertien. Berlijn, 26 Maart. (W. B.) Officieel bericht. Den 25en deden Engelsche vliegers een aanval op het noordelijk gedeelte van de Noord-Friesche kust. Deze aanval mislukte geheel. Twee op voorposten aanwezige bewapen de visschersstoomers vielen ten offer aan de Engelsche schepen. Onze marinevlieg- tuigen vielen de Engelsche zeestrijdkrach- ten aan en verkregen een aantal treffers. Een torpedojager werd zwaar beichadigd. Van onze dadelijk uitgezonden zeestrijd- krachten zijn slechts enkele torpedobooten ln den nacht van 25 op 26 Maart gestuit op den aftrekkenden vijand. Een van deze tor pedobooten is tot dusver niet teruggekeerd. Berlijn, 26 Maart. (W. B.) Bericht van het groote hoofdkwartier. Van twee, door een flottille van kruisers en torpedojagers begeleide transportsche pen zijn gisteren ochtend vroeg vijf Engel sche watervliegtuigen opgestegen om een aanval te doen op onze luchtschip-loodsen in Noord-SIeeswijkniet minder dan drie van hen werden door den vroegtijdig ge- waarschuwden afweerdienst op en ten Oos ten van het eiland Sylt tot dalen gedwon gen. Er werden alleen in de omgeving van 1 Hoyer en Schleuse bommen geworpen, die geen schade aanrichtten. Londen, 26 Maart. (R.) Officieel communiqué. Engelsche vliegtuigen hebben gisteren morgen Duitsche luchtschiploodsen in Slees- wijk-Holstein, ten Oosten van het eiland Sylt, aangevallen. De watervliegtuigen wer den tot vlak bij de Duitsche kust geconvoy- eerd door een escorte van liohte kruisers en torpedojagers. Drie watervliegtuigen worden vermist. De torpedojagers Medusa en Laverock kwamen in botsing; men vreest dat de Me dusa verloren ging tengevolge van het stormachtige weer in den afgeloopen nacht. Er bestaat echter geen ongerustheid betref fende de veiligheid van de bemanning. Onze torpedojagers brachten tien Duit sche gewapende patrouille-vaartuigen tot zinken. Er is nog geen gedetailleerd rapport be treffende den raid ontvangen, maar uit Deen- sche persberichten zou blijken, dat het doel bereikt werd. Berlijn, 26 Maart. (W. B.) Communi qué van het opperste legerbestuur uit het grnote hoofdkwartier van heden voormiddag. De Russen hebben hunne aanvallen op het bruggehoofd van Jacobstadt en ten Noorden van Widsy gisteren niet herhaald. Verscheidene, in den loop van den dag on dernomen aanvallen ten Zuid-Westen en ten Zuiden van Dwinsk (Dünaburg), mis lukten reeds op grooten afstand van onze versDerringen door ons vuur. Tegen ors front ten Noord-Westen van Portawy en tusschen de Naroer- en Wisz- rieiw-merën, deed de vijand in den nacht met een sterke macht opnieuw aanvallen, <iie echter geen succes hadden en die hem gToote offers kostten. Ten Noord-Westen van Postawy namen wij een officier en honderd-vijf-en-twintig nvn gevangen. \V e e n e n, 2 6 M a a r f. (W. B.) Officieel communiqué van heden middag. n het Russische front h 'dden geen bij zo -e govo-hten plaats. De gevecT-Urv bii l atacz, aan de Dniester, waarvan in de Russische berichten melding wordt gemaakt, betreffen, zooals vanzelf spreekt, slechts voorposten-schermutselin gen. Onzerzijds waren er hier slechts ver kenningstroepen bij betrokken, die bij het aanrukken van grootere vijandelijke ofdee- lingen natuurlijk op de hoofdstellingen moes ten terugtrekken. Een aanval tegen de hoofd stelling van het leger van Pflanzer-Baltin be proefden de Russen in de laatste weken hoe genaamd niet. Weenen, 26 Maart. (W. B.) Officieel communiqué van heden middag. Aan het Italiaansche front hield de vijan delijke artillerie de hoogvlakte van Doberdo, den sector van Fella, enkele stellingen aan het Tyroolsche front onder vuur. Ten Oosten van den Ploecken-pas dron gen onze troepen de Italiaansche stelling bij Marter binnen. Een vijandelijke aanval werd afgeslagen. Rome, 26 Maart. (R.) Officieel com muniqué. Er waren artillerie-gevechten van eenig gewicht aan de Midden-Isonzo en op het Karst-plateau Onze infanterie brak onder begunstiging van den mist op verscheidene punten in de vijandelijke liniën en richtte daar door het werpen van bommen schade aan. Berlijn, 26 Maart. (W. B.) Bericht van het opperste legerbestuur uit het groote hoofdkwartier van heden voormiddag. Van het Balkanfront valt niets nieuws te melden. Weenen, 26 Maart. (W.-B.). Offi cieel communiqué van heden middag. Aan het front in den Balkan is de toe* stand onveranderd. Saloniki, 26 Maart. (R.) Gisteren ondernamen 22 vliegers een tocht naar de Duitsche stellingen. Zij wierpen bommen, die groote schade aanrichtten. Zij werden door Duitsche vliegmachines aangevallen, waarvan een in brandenden toestand neer kwam. Een Fransche vliegmachine werd be schadigd en genoodzaakt in de Fransche liniën te dalen, waar zij in brand vloog. De twee inzittenden konden echter ontkomen. Konstantinopel, 25 Maart, des avonds. Communiqué van het hoofdkwartier. Van de verschillende fronten is geen be richt van gewicht ontvangen. Petersburg, 25 Maart. (Tel.-agent- schap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. Onze troepen blijven voorr:*gaan. Londen, 25 Maart. (R.). Het War Office deelt mede, dat onze op den rechter oever van den Tigris opereerende troepen in den nacht van 15 op 16 Maart een kleinen Turksahe post te Felahie hébben verrast en gevangen gemaakt. Wij verloren daarbij slechts vier man. Op dén 23sten j.I. rapporteerde generaal Townshervd, dat zijn kamp te Koet-el-Amaxa tusschen den 2ïsten en den 23sten gebom bardeerd werd door vijandelijke vliegers en artillerie. De aangerichte schade is gering. De algemeene toestand ongewijzigd. Nairobi, 25 Ma^art. (R.). Een offici eel bericht houdt in, dat de Duitsohe hoofd macht, die in de laatstelijk geleverde ge vechten betrokken was, uit hare stellingen gemanoeuvreerd werd. De En^r^Isohen zijn nu geheel in het bezit van het Küiinandjaro- gebied. Londen, 25 Maart. (R.) De admirali teit deelt mede: Den 2Qen Februari heeft op de Noordzee een gevecht plaats gehad tusschen den Duit- schen hulpkruiser Greif, die als Noor- weegsch koopvaardijschip vermomd was, en den Britschen hulpkruiser Alcantara. Het ge vecht eindigde met het verloren gaan van beide schepen. De Duitsohe hulpkruiser werd door kanonvuur, de Alcantara, naar 't schijnt, door een torpedo tot zinken gebracht. Vijf Duitsche officieren en 115 manschap pen werden opgepikt en gevangen genomen. De geheele bemanning bestond, naar men meent, uit meer dan 300 koppen. De Engel sche verliezen bedroegen vijf officieren en 69 man. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tij dens het geheele gevecht de kleuren van de Noorsche vlag op de zijden van het schip gesohilderd waren. Dit nieuws wordt thans bekend gemaakt, omdat uit een tot onze kennis gekomen Duitsch draadloos bericht blijkt, dat de vij and vernomen heeft, dat de Greif, die een dergelijk schip was als de Möwe, vernietigd is, voordat zij er in slaagde onze patrouille linie te passeeren. B e r I ij n, 2 6 Maart. (W. B.) Naar aan leiding van het Reuterbericht, over het Noordzeegevecht van 29 Februari, dat de Duitsche hulpkruiser Greif gedurende den slag steeds over de Noorsche kleuren heen heeft gevuurd, vernemen wij: Wanneer de Greif tevoren van deze geoorloofde krijgs list gebruik gemaakt heeft, dan heeft het schip toch bij den aanvang van den strijd de Duitsche oorlogsvlag geheschen. Verder heeft Reuter gemeld, dat een En gelsche torpedojager in het zeegevecht van 29 Februari een Duitsche duikboot vernie tigd heeft. Wii hebben echter van bevoegde zijde vernomen, dat het bericht, dat een Duitsche duikboot in den grond is geboord, onjuist is. Petersburg", 2 5 Maart. (Tel.-agent- schap). Communiqué van den grooten gene ra! en staf. Onze torpedobooten vernielden zestien zeilschepen aan de Anatolische kust. Londen, 2 5 MaaTt. (R.) De White Star maetschappij bericht, dat drie officieren en 33 manschappen van het stoomschip Englishman aan land zijn gebracht. Er moe ten nog 60 meer gered ziin. Officieel bericht. Er worden vier Ameri kanen vermist, die met de Englishman reis den. Par ij s, 26 Maart. (R.) Officieel be richt. Er zijn omstreeks 50 personen gedood van de opvarenden van de Sussex. De minister van marine bericht, dat de Sussex is getorpedeerd. De kapitein zag de torpedo en heeft nog zijn best gedaan haar te ontwijken; maar het schip werd aan den boeg getroffen. Londen, 26 Maart. (R.) Twee Ame- rikaansche passagiers verklaarden in een in terview, dat aan de zijde van het schip, dicht bij de brug, een vreeselijke ontploffing plaats had. De Sussex werd bijna half door gesneden en het scheen zeker, dat zij moest zinken. Een aantal passagiers gingen daar om in de booten; anderen sprongen in hun ne opgewondenheid, toen zij de reddings gordels aan hadden, in zee. Maar het schip bleef drijvende. Verscheidene personen, on der wie eenigen van het personeel der machinekamer, werden door de ontploffing gedood. De beide overlevenden verhaalden, dat zij aan boord vijf lijken hadden gezien en dat zij bij de brug met een jongen Amerikaan hadden gepraat. Juist toen zij verder gin gen had de ontploffing plaats en zij zijn er van overtuigd, dat hij in stukken gereten Is. Het toestel voor draadlooze telegrafie was onklaar geraakt en het duurde twee uren voordat er met een tijdelijk apparaat om hulp kon worden geseind. Inmiddels waren de meeste passagiers in de booten gegaan, maar toen de nacht inviel, keerden zij aan boord terug. Tegen middernacht verschenen er een Fransche patrouille-boot en een Brit- sche torpedojager, die onmiddellijk krachtig een aanvang maakten met het reddingswerk. Men meent, dat een van de booten omge slagen is, waarbij een aantal personen ver dronken is. Londen, 26 Maart. (R.) Het wordt bevestigd, dat er 25 Amerikanen aan boord van de Sussex waren, waarvan er nog steeds acht vermist worden. Het is zoo goed als zeker, dat een man en twee meisjes door de ontploffing gedood werden of verdron ken. Het totaal aantal omgekomenen is nog onzeker, maar het bedraagt waarschijnlijk ongeveer 50. Londen, 26 Maart. (R.) Drie gewon de passagiers van de Sussex zijn heden in het hospitaal te Dover overleden. Er liggen in dit gasthuis nog twaalf andere zwaar ge wonde passagiers. Londen, 26 Maart. (R.) Bericht van Lloyds: Het Engelsche stoomschip Senay- bridge is gezonken; de bemanning is gered. Uit Dover wordt bericht, dat het Engel sche stoomschip Sint Cecilia in den grond geboord is. De bemanning is gered. Par ij s, 25 Maart. (Havas). De geal lieerden leggen zich er thans zeer op toe hun onderlingen samenhang in den oorlog en ln den toekomstigen vrede te bevestigen. De in stemming van Italië met het verdrag van Londen is eene daad geweest, die dubbel opmerkelijk is, wanneer men bedenkt, dat de monarchie van Savoye niet in oorlog is met Duitschland. De conferentie te Parijs is eene uiting van dezelfde gedachte. Er is op het huidige tijdstip slechts ééne vraag voor de geallieerden: de militaire actie, die moet leiden naar de overwinning. Londen, 25 Maart. (R.) Tengevolge van de groote daling in den prijs van tarwe en meel hebben de Londensche bakkers den prijs van het brood van 4 pence 3 farthings verminderd tot pence per tweeponds brood. (De farthing is het vierde deel van een penny, die in waarde overeenkomt met on zen stuiver; de vermindering komt dus neer op een farthing of Wk cent per tweeponds brood). Londen, 25 Maart. (R.) De London Gazette bevat een nieuwe lijst van firma's in vreemde landen, waarmee het verboden is handel te drijven wegens hunne Duitsche connecties. Daarop komen voor 1 firma in Nederland en 41 in Nederlandsch Oost- Indië. Verder is in de Gazette opgenomen een bevel tot likwidatie van nog tien Engelsche firma's, die Duitsche connecties hebben, waardoor het totaal van die firma's stijgt tot 72. Zweden. Stockholm, 26 Maart. (W. B.) Daar de gezondheidstoestand van de koningin ge- durénde den winter minder bevredigend is geweest, hebben de geneesheeren haar drin gend aangeraden hare woonplaats te nemen in een meer zuidelijk klimaat. De koningin zal daarom in het begin van April naar Karlsruhe vertrekken. Londen, 25 Maart. (R.) Uit het draadlooze telegram, dat van de Aurora is ontvangen, blijkt,, dat zij in een hevigen sneeuwstorm van hare ankers is geslagen den'öen Juni 1915, terwijl kapitein Mackin tosh en negen anderen aan land waren. Het schip is vastgeraakt in het pakijs, waardoor het deerlijk is geteisterd. Roer en ankers gingen verloren en de romp werd zwaar be schadigd. Het schip is 1200 mijlen afge dreven; het raakte eerst den 14en Maart 1916 los uit het ijs en is nu onderweg naar Nieuw Zeeland, omdat de brandstof begint op te raken; het verwacht in April in Port Chalmer te zullen komen. Melbourne, 25 Maart. (R.) Het ra diografische station te Awarne (Nieuw-Zee- 1 and) is gisteravond in gemeenschap ge weest met de Aurora, die zeilt met eigen middelen en geene aanleiding geeft tot bui tensporige ongerustheid De Staatscourant Van heden Zater dag 25 Maart bevat o. a. de volgende Kon. besluiten herbenoemd tot burgemeester van Gie- sendom W. A. Laurens; te Egmond aan Zee C. J. Eyma; te Egmond binnen mr. P. J. M. v. Sonsbeeck; te Wieringen A. Peere boom; te Schagen Jhr. J. P. W. v. Doorn; te Dokkum A. Jonker; te Den Ham W. Beuken kamp, secretaris van die gemeente; te Ber gen (Limburg) G. J. H. Peters; benoemd tot lector aan de Rijks-Universi teit te Groningen, om onderwijs te geven in de nieuwe Fransche taal en letterkunde, E. Boulan, leeraar in de Fransche taal en let terkunde te Amsterdam; voor den tijd van drie jaar gedetacheerd bij het leger in Nederland, de Ie luitenant der genie van het Ned.-Indische leger P. J. Graaff; geplaatst bij de Rijkswerf te Willemsoord G. A. Gall, officier-maohinist le klasse. H. M. de Koningin-Moeder woonde Zaterdagavond in het Gebouw voor K. en W. het eerste gedeelte van het Mengelberg concert bij. H. M. de Koningin-Moeder woonde Zondag de voormiddag-godsdienstoefening bij in de Groote Kerk, onder gehoor van ds. Molenaar. Verlof voor reserve- officieren. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft, naar de „Avp." meldt, aan de korpsen opgave gevraagd van verlofsofficie ren die aan een inrichting voor middelbaar hooger onderwijs studeeren en tengevolge van hun verplicht verblijf onder de wapenen in de voortzetting hunner studiën bemoei lijkt of verhinderd worden. Waar die officieren studeeren. Wanneer zij hun eerstvolgend examen moeten afleggen. Of zij door hun gedrag en ijver aanspraak kunnen maken op een gunst ln den vorm van studieverlof of overplaatsing. Of zij eventueel zonder nadeel voor den dienst gemist zouden kunnen worden. Kamer district Weert. Naar de JLimb. Koerier" meldt, is het be richt, als zou er sprake zijn van het aanbie den der Kamercandidatuur Weert aan den heer Kellenaers, geheel onjuist. Ouderdomsrente. De Armenraad te 's-Gravenhage heeft be sloten instemming te betuigen met het door den Armenraad te Amsterdam tot de Twee de Kamer gerichte adres, in zake de uitslui ting van bedeelden in het ontwerp tot ver leening van ouderdomsrenten aan behoefti- gen. J. v. Hoholeerv. Gisterenavond is te Rotterdam overleden de heer J. van Ho boken, in den ouderdom van 70 jaar. De overledene was een koopman van de oude garde, die Rotterdam groot heeft hel pen maken. In het begin van dit jaar was hij getreden uit de firma A. van Hoboken Co. waarvan hij 40 jaar firmant is geweest. Nederland en de oorlog* Een reddingschip in de Noordzee. Het departement van Marine deelt mede Het stoomschip „Atlas", dat door de re geering is uitgerust als reddingschip in de Noordzee, is hedenmorgen naar zee vertrok ken. Het is voorzien van draadlooze telegra fie en van al het noodige voor het verleenen van hulp aan in nood verkeerende sohepen en aan schipbreukelingen. Het voert, behalve de Nederlandsche vlag, als kenteeken van zijn speciale bestemming een oranjevlag met groen kruis aan den voortop, terwijl op beide boorden in witte letters het opschrift „Reddingschip Atlas" is aangebracht, dat des nachts zal worden ver- lioht. Het schip zal zioh ophouden in de nabij heid van het lichtschip Noord-Hinder. Er bevindt zich een zeeofficier aan boord, die belast is met de leiding van het reddings werk. De Tubantia. Het departement van Marine deelt ons mede: in twee sloepen afkomstig van het stoomschip Tubantia, welke door een stoom schip van de Batavier-lijn in zee drijvende zonder bemanning zijn aangetroffen en te Rotterdam zijn aangebracht, zijn stukken metaal gevonden, welke ter onderzoek aan de Marine zijn afgestaan. De ter onderzoek overgelegde stukken metaal bestaan uit: le. een stuk S-vormig gebogen brons, lang circa 250 m.M. en breed circa 85 m.M., dik 5.2 tot 6 m.M. 2e. 11 stukjes brons waarvan op som mige nog een weinig tin; 3e. 2 stukjes vertind brons, waarin nog eenige halfronde gaatjes voorzien van schroefdraad; 4e. 3 reepjes zink en een klein stukje rood koper. Het onderzoek naar de herkomst dezer stukken metaal in het torpedo-atelier der Marine té Amsterdam ingesteld, heeft het navolgende opgeleverd: De kleur van het sub 1 genoemd stuk brons en de vorm doen vermoeden, dat het afkomstig is van een bronzen luchtkamer van een torpedo. Op treksterkte werd be proefd een proefstaaf yan het grootste stuk brans: 6 c.M. lang, doorsnede 44.6 m.M2., totale belasting 2920 K.G.; per M2. 65.5 K.G.; rek 314 m.M., dus: 5.8 De zeer hooge treksterkte wekt sterk het vermoe den, dat het brons afkomstig is van een luchtkamer van een torpedo. Hierbij wordt opgemerkt, dat voor zoover bekend slechts enkele soorten torpedo's van ouderen datum bestaan, welke van Lronzén luchtkamers zijn voorzien. Van de herkomst der overige stukken is niets met zekerheid vast te stel len. Reuter seint uit Londen In verband met de door Reuter overge* seinde mededeeling van het Nederlandsche departement van marine heeft de secretaris van de Admiraliteit eene verklaring uitge geven, waarin hij zegt, dat de aandacht dient te worden gevestigd op de volgende feiten: le. Gedurende dezén oorlog zijn 6 Duit sohe bronzen loipedo's in volledigen staat in de Noordree er: het Kanaal opgevischt. 2e. De opgegeven afmetingen, de van schroefd-voorziene gaatjes en de trek sterkte ■»>ljzc-n er alle op, dat het gevonden metaal deel uitmaakte van de luchtkamer van een bronzen torpedo. 3e. Geen enkel deel van een Fransche of Engelsche torpedo of mijn bestaat uit me taal van deze afmeting, dikte of sterkte. 4e. Voor zoover wij kunnen nagaan, is in elk geval (één uitgezonderd), waarin een schip is getorpedeerd door de Duitschers, een bronzen torpedo gebruikt. De Zeevaart. De Zaterdag te Rotterdam gehouden ge combineerde vergadering van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij, heeft met alge- meene (266) stemmen het volgende besluit genomen dat door de gemonsterden bij die reede- rijen zal worden gevaren, die reeds hebben gedaan en nog zullen doen de toezeggingen voor de verzorging der eventueel na te la ten bétrekkingen ten minste op denzelfden voet als zulks is geschied bij de Maatschap pij Zeeland en dat, wat de niet gemonster den betreft, zulks bij die reederijen eerst zal plaats hebben, indien de regeering de in uit zicht gestelde veiligheidsmaatregelen inder daad heeft genomen. De Rotterdam. De directie van de Holland-Amerika-Lijn heeft, volgens de „N. R. Ct." het belangrijke besluit genomen, de Rotterdam op te leg gen, omdat zij geen kans ziet, dat voor haar lijn zoo belangrijke schip in geval van een ongeluk binnen 3 5 jaar na het sluiten van den vrede te vervangen, aangezien een schip van dien omvang uitsluitend op bui- tenlandsche werven gebouwd kan worden. De „T i m o r". De „Timor", een vrachtboot van de stoom- vaart-mij. Nederland is, naar 't „Hbl." mede deelt, Zaterdag behouden te Amsterdam aangekomen. Het schip heeft nog de route langs het lichtschip „Noordhinder" gevolgd. Er gebeurde onderweg niets bijzonders, al- leen^zag men aan boord van de „Timor" on der de Engelsche kust een Engelschen traw ler, een mijnenveger, in de lucht vliegen Vermoedelijk is dit schip op een mijn ge- loopen. HotverkcermetEngeland. De mailboot „Prins Hendrik" is Zondag niet te Vlissingen aangekomen. De directie van de Mij. Zeeland ontving bericht, dat het vertrek is vertraagd. Ook van de „Koningin Wilhelmina", die Zondag moest binnenko men, is geen radio-telegram ontvangen. De directie meent dat ook deze boot wordt op gehouden. Maandag vertrekt geen boot var Vlissingen. Uitvaren van stoomtreilers. Zaterdag werden door tusschenkomst van den waterschout te Umuiden weder voor zes troomtreilers vergunningsbewijzen voor uit varen uitgereikt, totaal dus acht, nadat door de betrokken reederijen aan de bij de wet vereischte voorwaarden was voldaan. Engeland en de neutrale vaart. De Britsche regeering heeft zoo seint het „Holl. Nb." uit Londen een commis sie benoemd om een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de vertraging, die het onderzoek van neutrale schepen ondervindt, welke naar Britsche havens worden opge bracht en om middelen tot verbetering aan te bevelen. Vleesch en «worst. Naar men verneemt, i« gedurende het tijd vak van 27 Maart tot en met 1 April het ge- wiehftfpercentage'voor rundvleesch en voor schapenvleesch bepaald op 60 en dat voor worst eveneens op 60, en andere herleide varkensvleeschwaren gezouten varkens- vleesch daaronder begrepen op 120. De prijs per K.G. slachtgewioht zal gedu rende die periode bedragen 80 cents voor varkens. Boter. Vernomen wordt, dat de Minister van Landbouw bepaald heeft, dat gedurende de week van 26 Maart tot 2 April voor 75 pet. der boterproductie certificaten van uitvoer zullen worden verleend en 25 pet. voor het binnenlandsch verbruik zal moeten worden beschikbaar gesteld, alsmede dat de bewij zen van toelating tot uitvoer van boter, af gegeven door de Rijkscommissie van Toe zicht op de Botervereeniging, op grond van die certificaten zullen gelden tot Dinsdag 11 April a. s., des voormiddags te 12 uur. Eieren. Voor Iedere hoeveelheid van 100 vol- versche eieren, waarvoor consent tot uitvoer wordt afgegeven, moet, naar men verneemt, zoowel voor volversche kipeieren als voor volversche eendeieren voor 26 Maart tot en met 1 April eene hoeveelheid van 20 vol versche eieren van de betrokken soort be schikbaar worden gesteld. Dit geldt niet ten aanzien van eieren afkomstig van eenden* houders uit ondergeloopen streken in Noord- Holland en van hen, die onder toezicht staan van het Centraal Comité van eendenhouders. Aardappelmeel. De minister van Lwdbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de coöperatieve aard appelmeelfabrieken een schrijven gerich^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2