~~B 1N NE NUAN PT" CT emilion WIINHAHDEl IJ.SGHOTERMAN S Zn. Mlsihulml 14. liM. Hi. STADSNIEUWS. J»an «chepen waarschuwt, dat alle kolen van Dultsehen oorsprong, hetzij in lading ol in 41e bunkers, in onzijdige schepen aanwezig, Jvatbaar zijn om te worden aangehouden en In beslag genomen op gelijke wijze els an dere goederen, op grond van de Order In Council van 11 Maart 1915. De eigenaren van neutrale schepen zullen daarom in de toekomst goed doen, zich er van te verge wissen, dat de kool, die hun voor de bun kers geleverd wordt, niet is van Duitschen oorsprong, en zich te voorzien van certifi caten van de Britsche consulaire ambtena ren, die het bewijs leveren, dat de in hunne schepen aanwezige bunkerkolen met toe stemming van Z. M.'s consul verkregen zijn ln de haven, waar gebunkerd is. Tweede telegram. De vastgestelde regeling bepaalt, dat de Engelsche regee ring de geheele verscheping door de „pac kers" van al hunne producten naar de neu trale Europeesche landen zal regelen zoo- 'ang de oorlog duurt. Londen, 18 April. (R.) Het Foreign Office bericht, dat er na langdurige onder handelingen regelingen zijn getroffen met de Armour, de Swift, de G. H. Hammond, de Sulzberger Sons en de Cudahy Packing Company over de verscheping van produc ten van geconserveerd vleesch van de Ver- eenigde Staten naar de neutrale Europee sche landen. De Staatscourant van heden 18 April bevat o. a. de volgende Koninklijke besluiten eervol gepensionneerd, op verzoek, wegens langdurigen dienst, de majoor K. A. Enklaar, van het 9e reg. infanterie; benoemd bij de visscherij-inspectie tot commies-redacteur P. E. van Renesse, thans ambtenaar, belast met het bewerken van verslagen en visscherij-statistiek; benoemd tot visscherij-consulent dr. K. Kuiper Jr., thans tijdelijk consulent bij de schelpdierenteelt; benoemd tot adjunct-Ausscherijconsulent A. G. C. v. Baren en W. Dijs, thans onder inspecteur bij de visscherijen; op verzoek, eervol ontslagen J. H. M. Madlener te 's-Gravenhage, als assistent in de analytische scheikunde aan de Techni sche Hoogeschool te Delft en benoemd als soodanig H. C. J. H. Gielesen. H r. M s. „Noor d-B r a b a n t". (Officieel). Dinsdagavond 18 April werd aan het departement van Marine een draadloos telegram ontvangen van den conv mandant van Hr. Ms. „Noord-Brabant", via Valencia (Zuid-Westkust van Ierland^ dat het schip zich des namiddags 3 uur bevond op 55° 30 Noorderbreedte en 10° Wester lengte. Veel slecht weer was ondervonden, zoo dat de datum van aankomst op Las Palmat vermoedelijk 2 dagen later ta'i zijn, dan vol gens het reisplan was aangenomen. T h o m s o n-m o n u m e n t. Volgent de Tel. zal het niet mogelijk zijn gevolg te geven aan het oorspronkelijke voornemen om het Thomson-monument op 15 Juni a.s. (Thomson's sterfdag) te Den Haag te ont hullen. De maquette is juist dezer dagen van de schoonheids-commissie bij het Thomson-comité terugontvangen. Charles van Wijk hoopt echter met zijn werk zoo tijdig gereed te zijn, dat de onthulling in ieder geval tegen het einde van het jaar zal kunnen plaats hebben. Nederland en de oorlog» Opeisching van Nedertandsoho scheepsruimte. (Officieel.) Door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zijn Zater dag in conferentie ontvangen de directies van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschajv pij en van de Koninklijke Hollandsche Lloyd, die aan den Minister kwamen mede- deelen dat voor het bunkeren in Engeland of in Engelsche kolenstations, door de Britsche regeering ge?:ischt werd het af staan van 30 van de scheepsruimte van elke maatschappij, ten behoeve van de vaart op Engeland. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bovengenoemde directies dui delijk te verstaan gegeven, dat de Neder- landsche scheepsruimte beschikbaar moest blijven voor opeisching door de Nederland- sche regeering en dat deze niet kon toe laten dat zou worden te kort gedaan aan de mogelijkheid om met N derlandsche sche pen in de eigen behoefte van Nederland te voorzien. Engeland en de kolenvoorziening van de onzijdige scheepvaart* Naar aanleiding van het bericht, dat de Engelsche regeering alle steenkool van Duitschen oorsprong, ook de bunkerkolen, zal aanhouden en prijsmaken, en een toe stemming van den Engelschen consul in de haven, waar de steenkool is ingenomen, ver- eischt wordt ten bewijze dat de bunkerkolen niet van Duitschen oorsprong zijn, schrijft de „N. R. Ct." Als men weet, dat b.v. in Rotterdam zoo wel door de vaste als door de andere lijnen bijna uitsluitend met Duitsche kolen gebun kerd wordt, beseft men, wat de draagwijdte is van deze bekendmaking van het Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken. Het is dan ook natuurlijk, dat de Reedersvereeni- j ging heden te Amsterdam over deze aange- i iegenheid vergadert en op de bijeenkomst Bal wel een conferentie met onze regeering frolgen. Tot nader begrip van de moeilijkheden, ttelke Engeland onze scheepvaart in den ieg legt, niet zoozeer om Duitschlnnd te be- fcadeelen want het effect daarvan zal wel fciniem zijn ais wel om zichzelf meer vrachtruimte te bezorgen, diene, dat Enge land reeds gedurende eenige weken eischen van soortgelijken aard stelt. Schepen, die in Engeland wilden bunkeren, moesten 30 pet. van de vrachtruimte afstaan om hun kolen te krijgen. Materiaal voor hier te lan de aan te bouwen of in aanbouw zijnde sche pen kan ook sedert eenige weken niet uit Engeland worden verkregen, tenzij onder dezelfde voorwaarde, waarbij ook wel eens andere eischen worden gesteld. Daarbij komt, dat er uit Engeland niet ge noeg Engelsche kolen geleverd worden; en ook al zijn zij hier, dan mag weer niet ge bunkerd worden zonder vergunning van het Engelsche consulaatmet de daaraan ver bonden voorwaarden. Het gebruik van Hollandsche steenkool was niet doelmatig, omdat zij in vergelijking met andere soorten te mager was. Wellicht zal men nu, noodgedwongen, ook het bin- nenlandsche product in gebruik moeten ne men, al zal daarvan meer noodig zijn en ook het personeel daarvoor moeten worden uit gebreid. Voor de lijnen, die op Noord-Amerika va ren, zullen de nadeelen, welke uit het be sluit van de Engelsche regeering voort vloeien, niet zoo groot zijn als voor andere, omdat zi j in'Noord-Amerika kunnen bunke ren, wat een verlies van laadruimte van on geveer 10 percent met zich brengt, aange zien de Amerikaansche kolen tegelijk voor thuis- en uitreis zullen moeten worden in genomen. Schepen op Zuid-Amerika kun nen daar niet anders dan met Engelsche kolen bunkeren. Op deze zal de maatregel dus wel drukken, evenals b.v. op schepen, die tusschen het Nederlandsche moederland en de koloniën varen. Om de Duitsche bun kerkolen zal het schip in volle zee, die als wij ons goed meenen te herinneren eens de vrije zee heeft geheeten, worden aangehou den; de kolen worden prijsgemaakt; en het schip zal dan in een Engelsche haven En gelsche, misschien wel dezelfde, inmiddels verengelschte en prijsgemaakte Duitsche ko len kunnen terugkrijgen, als het 30 pet van ziin vrachtruimte afstaat. En als het schip dit dan om weg te kun nen komen gedaan heeft en reeds bij die gelegenheid of later, voor 30 pet. lading van of voor Engeland mede krijgt, wat zullen de Duitsche duikbooten daarvan zeggen? Zal het gevaar voor torpedeering van dit schip niet zeer groot zijn, als de voor Engelsche rekening medegegeven lading contrabande is?* De scheepvaartmaatschappijen moeten dan bovendien weer veel moeite krijgen om haar schepen te verzekeren. Het zijn weinig bemoedigende uitzichten, welke deze Engelsche bekendmaking voor de Nederlandsche scheepvaart opent. Het bestuur van de Ned. Reedersver- eeniging zal heden een conferentie hebben met minister Posthume ter bespreking van het vraagstuk der kolenvoorziening van de Nederlandsche overzeesche vaart. S.S. „N I e u w-A msterdjm". Het s.s. rNieuw-Amsterdam", van de Holland-Amerika-LIjn, gaat van Falmouth om de Noord naar Rotterdam. De verbinding met Engeland. De mailboot „Prina Hendrik" is gisteren niet te Vlissingen aangekomen. Heden zal dus geen boot van Vlissingen vertrekken. De eerstvolgende afvaart van Vlissingen i9 voorloopig bepaald op Donderdag. Uitvoerverboden. Bij K. B. van 17 April is de uitvoer van kapok, benevens van matrassen en andere artikelen waarin kapok als vullings-materiaal it verwerkt, verboden van den dag van af kondiging van dit besluitt. Voorts is bepaald, dat de eerste alinea van het eenig artikel van het Kon. Besluit van 24 September 1914, Stbl. 461, gewijzigd bij dat van 12 November 1915, Stbl. 468 en van 17 Maart 1916, Stbl. 134, wordt gelezen als volgtDe uitvoer van kanariezaad, mos terdzaad, lijnzaad, kool- en raapzaad, andere oliezaden en afval van oliezaden, meel van rijst en rijstafval, meel van peulvruchten, lijrw koek en lijnmeel, raapkoek en raapkoeken- meel, grondnotenkoek en grondnotenmeel, katoenzaadkoek en katoenzaadmeel, andere krachtvoederkoeken, alsmede meel en afval daarvan, alle pulp, gedroogde spoeling, bos tel of bierdraf, en vleeschmeel, is verboden van den dag van afkondiging van dit besluit. De bruïnbroodrsgeling. Vanwege het secretariaat van de Nederl. Vereeniging van Werkgevers in het Bak kersbedrijf wordt nog het volgende mede gedeeld: Het hoofdbestuur der Nederlandsche Ver eeniging van Werkgevers in het Bakkersbe drijf heeft gisterenmorgen eene bespreking gehad met den minister van Landbouw, Nij verheid en Handel omtrent een mogelijke aanvulling en wijziging van de getroffen bruinbroodregeling. De minister heeft te kennen gegeven, in geen enkel opzicht af te wijken van zijn genomen besluit, zoodat er, behalve be schuit, na 24 dezer, niet anders dan bruin- brood gebakken zal mogen worden. Ten opzichte van het gevaar, dat door de getroffen regeling een gedeelte van het bakkerspersoneel overtollig zou worden, deelde de minister mede, dat hij regeerings- meel zou onthouden aan die patroons, die om deze reden gezellen zouden ontslaan. Door den minister werd toegezegd, dat tarwebloem gebruikt zou mogen worden voor het maken van beschuit, koek en banket. Toevoeging van tarwebloem aan ongebuild meel zou evenwel worden verboden. Naar aanleiding van de bovenstaande mededeeling heeft de Tel. zich tot het hoofd van een der grootste luxe bakkerijen te Am sterdam gewend. Men gaf te kennen, dat men zich in geen geval aan de bepaling van den minister, om geen personeel te ont slaan, zal kunnen houden. De zaak zou dan riet reusachtig verlies moeten werken. Reclames. Nb S n per anker f 34. per flesch 0.85. plas I 1.50 per anker accijns. Mocht de minister inderdaad dan geen meel meer beschikbaar stellen, dan iou men over moeten gaan tot sluiting der wak. Het bestuur van den Nederl. Bakkers- gerellenbond komt heden op audiëntie van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, om te spreken over de moeilijkhe den, welke de Bond voor de bakkersgezellen voorziet in verband met het verplichte bak ken van bruin brood. Geen broodkaarten. Naar aanleiding van het bekende verzoek van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel aan de burgerij, heeft, volgens de T e 1. de burgemeester van Amsterdam voor loopig de uitgifte van broodkaarten gestaakt. Deze maatregel Is genomen in afwachting van een definitieve regeling. Regeerlngsharing en bokking. De Regeering heeft door regeling van den uitvoer een maatregel getroffen, waardoor voldoende Zuiderzee-haring en -bokking in het binnenland beschikbaar zal worden ge steld. Deze vlsch zal uitsluitend in de ge meente-winkels en -stalletjes verkrijgbaar zijn. De verkoop hiervan is thans aangevan gen. Terwijl de prijzen der zeevisch nog steeds betrekkelijk hoog, hoewel indien men ze vergelijkt met die van andere waren, als vleesch, niet zeer overmatig zijn, kan de genoemde Zuiderzeevisch in de gemeen tewinkels en -stalletjes tegen betrekkelijk lage prijzen beschikbaar worden gesteld (nl. 5 4 10 cent.) Sigaren- cn tabaksindustrie. De hoofdbesturen van de vier werklieden organisaties in het sigarenmakers- en tabak- bewerkersbedrijf hebben Donderdag een onderhoud gehad met den heer C. J. K. van Aalst, voorzitter van de Nederlandsche Overzee-Trustmaatschappij, en nog een lid van de N. O. T., over de prijsstijging van binnengoed, dek en omblad, waardoor, naar betoogd werd, de Nederlandsche tabak- en sigafenindustrie in groote moeilijkheden komt, dat stopzetting van een aantal fabrie ken hiervan vrij zeker spoedig het gevolg zal zijn. Uitvoerig werd betoogd, dat vooral het toenemende gebrek aan binnengoed een ramp voor de industrie zal worden. Op advies van de heeren van de N. O. T. zal nu getrachtt worden, in samenwerking met de patroonsvereenigingen de middelen te vinden, die het dreigende gevaar kunnen afwenden. Een onderhoud met de voorzitter» der patroonsorganisaties is aangevraagd. Naar aanleiding van het bericht over het onderhoud van de hoofdbesturen der werk lieden-organisaties in de sigarenindustrie met den heer Van Aalst, voorzitter van de N. O. T., schrijft het Hbld.: Het zal niet zoo gemakkelijk zijn voor deze moeilijkheden een oplossing te vinden. Tabak is een van de weinige artikelen, die niet alleen vrij uitgevoerd, maar ook vrij ingevoerd mogen worden. Om hier dus re gelend op te treden zal eerst een bepaling moeten worden gemaakt, dat een bepaald percentage van de aangevoerde tabak ter beschikking van de binnenlandsche indus trie moet blijven. Het geldt hier echter geen product van nationalen bodem. Vooraf zou dus op de een of andere wijze het beschik kingsrecht moeten gecreëerd worden. Daar bij zal dan ook een belangen-conflict wel niet uitblijven. Bij het onderhoud, dat de heer Van Aalst had met de gedelegeerden der werklieden, hernieuwde hij echter zijn verzekering, dat getracht zal worden het economisch leven op de gewone wijze te doen voortgaan. Laat ons dus hopen, dat dit streven ook ten aan zien van onze bloeiende sigarenindustrie met gunstigen uitslag bekroond zal worden. Duurtetoeslag. De Koninklijke Petroleum-Maatschappij heeft een duurtetoeslag van 15 van het salaris toegekend aan haar personeel, voor zoover dat een salaris geniet van niet meer dan 1800, Het personeel hetwelk een trak tement van 1800 tot en met 5000 geniet, zal een duurtetoeslag ontvangen het bedrag van 400 niet te boven gaande. Terug. De ingezetene der gemeente Sluis, die naar Brugge was ontboden voor bespreking, en over wiens lot men in ongerustheid ver keerde, is thans vandaar teruggekeerd. Mosterd ln plaats van tar we. Het heeft in den Haarlemmermeer- polder bijzonder de aandacht getrokken, dat een landbouwer aan den LJweg zijn tarwe- akkers heeft omgeploegd en er mosterd zal zaaien. En dat terwijl de kans op gebrek aan tarwe groot schijnt te zijn. Kerklnbrêkers. De rechtbank te Arnhem veroordeelde tot 2 jaar gevangenis straf C. J. V7. en H. Th. G., arbeiders, thans gedetineerd, tegen wie 4 jaar was geëischt wegens inbraak in de kerk te Angeren. De omgekomen torpedist. Het stoffelijk overschot van den sergeant- torpedist Van der Meijde werd gisteren te Vlissingen met militaire eer naar de buiten haven overgebracht. Hierbij was ook een vertegenwoordiger van den vice-admiraal, commandant van Zeeland, tegenwoordig. Met een torpedoboot werd het lijk naar Hel- levoetsluis vervoerd, waar het ter aarde werd besteld, Rands versla*:. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort, op Dinsdag 19 April, des avonds 8 uur. Voorzitterde Burgemeester. Afwezig de heerenvan Achterbergh, van Duinen, Rant, Jorissen en Eysink. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. AGENDA: 1. Ingekomen stukken: Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 13 Maart 1916, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het raadsbesluit van 29 Februari 1916, tot onderhandsche verhuring van gemeente-eigendommen. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 20 Maart 1916, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het K. B. van 23 Februari 1916, no. 83, houdende vrij stelling aan de Gemeente Amersfoort van de verplichting tot het oprichten van een burgerdagschool. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht 28 Maart 1916, waarbij wordt ver daagd de beslissing op het raadsbesluit van 29 Februari 1916, tot aankoop van eenige perceel en van G. van Kalle veen en mejuf frouw C. A. Hamersveld. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d 28 Maart 1916, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 25 Janu ari 1916, tot onderhandsche verhuring van een terrein aan den Doodeweg, aan het voorloopig comité voor de Internationale school voor Wijsbegeerte. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Stoten van Utrecht d.d. 3 April 1916, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het raadsbesluit van 29 Februari 1916, no. 96, tot invoering van Centrale Boekhouding. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 3 April 1916, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 21 Maart 1916, tot overneming van een strook grond van J. C. L. Huiskamp en L. C. Huls. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 3 April 1916, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van 21 Maart 1916, tot verkoop van een stuk grond aan W. van Genderen. Kennisgeving. Rapport d.d. 9 Maart 1916 van de Raads commissie, ingesteld tot voorlichting over het opleggen van taken aan een leerling der H. B. S., als mede over de kwestie van de her-examens aan die school. Te behandelen in de volgende vergade ring. Aldus besloten. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders d.d. 30 Maart 1916, betreffende „Volkshuisvesting". Behandelen in de afdeelingen. Aldus besloten. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders d.d. 4 April 1916, betreffende fi nanciën". Behandelen in de afdeelingen. Als voren. Brief van Burgemeester en Wethouders van Nieuw-Leusen, d.d. 21 Maart 1916, houdende verzoek sdhaesie te betuigen aan een adres aan de Koningin, betreffende voorkoming van de vele mutaties in het on derwijzend personeel der O. L. scholen. Kennisgeving. Adres van de Vereeniging van Rijnsteen- fabrikanten d.d. 22 Maart 1916, houdende verzoek tot wijziging der Bouwverordening. Advies. Adres van H. Los, d.d.* 24 Maart 1916, houdende verzoek om schadevergoeding, wegens averij aan zijn motorboot bekomen bij het binnenvaren van de Eem. Ongezegeld. Brief van F. C. Hoek, d.d. 27 Maart 1916, waarbij deze zijne benoeming tot onder wijzer aan school E aanneemt Kennisgeving. Adres van de afd. Amersfoort van den Bond van Gemeentepolitiebeambten in Ne derland, d.d. 29 Maart 1916, houdende ver zoek tot invoering van een gewijzigde dienstregeling. Advies. Adres van de afd. Amersfoort van den Bond van Gmeentepolitiebeambten in Ne derland, d.d. 29 Maart 1916, houdende ver zoek tot uitbetaling der vacaturegelden der agenten van politie Wobbe en Haalboom, aan de agenten van politie le en 2e klasse, die als plaatsvervangers hebben dienst ge daan. B. en W. stellen voor aan den. Burgemees ter de bevoegheid te geven, gelijk zulks geschiedde bij r. b. van 27 Juli 1915, om vrijkomende bedragen op die wijze te ver- deelen, welke hem wenschelijk zal voorko men, gelet op de meerdere of beter gepres teerde diensten. Aldus besloten. Adres van de Stichting Volkshuisvesting O, d.d. 30 Maart 1916, houdende verzoek tot toekenning van een suppletoir voorschot van 22.000, voor den bouw van 42 wo ningen. Advies. Adres van de Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en omstreken, d.d. 31 Maart 1916, houdende verzoek om een sub sidie van 375, voor het jaar 1917, ten be hoeve van de oprichting van een 3-jarigen handelsavondcursus. Advies. Adres van de Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en omstreken, d.d. 31 Maart 1916, houdende verzoek tot verhoo 5»! ging det subsidie voor het iaar 1917 tol 7500. jj Advief. Adres van K. Baving, ingekomen 8 Aprik 1916, houdende veraoek om vergunning tof het doen stationneeren van een of meer4 huur-automobielen aan het station. Advies. Adres van de Amersfoortsche BakUrs- patroonsvereeniging d.d. 10 April 1916, houdende verzoek geen bepaald sluitings uur voor de neringdoenden vast te stellen, dan met uitsluiting van bakkerswinkels. Behandelen bij de verord. op de winkel* sluiting. Adres van Beurtschippers d.d. 10 April 1916, houdende verzoek eenige verbete ringen aan te brengen aan de Eem. Advies. Adres van den heer H. W. van Bsveld, d.d. 13 April 1916, waarbij wordt medege deeld dat hij ontslag neemt als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Advies. Adres van M. de Kruijff, wed. Joh. van Veen, d.d. 14 April 1916, houdende ver zoek of de gemeente wil overnemen het onderhoud van een gemetseld graf op de algemeene begraafplaats, tegen betaling in eens van 250. Advies. Adres van E. H. Buijtenhuis, d.d. 15 April 1916, houdende verzoek om eervol ontslag als leeraar in de Nederlandsche Taal aan de Burgeravondschool en onderwijzer in datzelfde vak aan de avondschool voor jon gens. Advies. Adres van de Ned. Vereeniging van Ker- misvakgenooten „Ons Belang", d.d. 15 April 1916, houdende verzoek niet tot de afschaffing van de kermis te willen over gaan. Behandelen tegelijk met desbetreffend voorstel van B. en W. Adres van den Nederlandse hen R.K. bond van personeel, in dienst van Openbare Li chamen en Bedrijven, d.d. April 1916, hou dende verzoek een duurtetoeslag te willen verleenen. De heer Kroes stelt voor dit punt le behandelen bij punt 16. De Voorzitter moet daar bezwaar te gen maken, daar de kosten niet zijn bere kend. Advies. Adres van W. van Schaik, cLd. 17 April 1916, houdende verzoek het raadsbesluit om eene prijsvraag uit te schrijven, niet in te trekken, Behandelen bij het desbetreffend punt der agenda. Adres van de Vereeniging Ambachts-" school voor Amersfoort om omstreken, d.d. 17 April 1916, houdende verzoek om eene bijdrage en verhooging van het jaarlijksch subsidie. Advies. Brief van Burgemeester en Wethouders d.d. 7 April 1916, waarbij inlichtingen wor den verstrekt betrekking hebbende op de tijdelijke hulpkrachten die dienst hebben gedaan ter vervanging van gemobiliseerde onderwijzers. Kennisgeving. De heer Hofland zegt, dat hot hem heeft getroffen, dat voor 4 gemobiliseerde onderwijzers 8 hulpkrachten werkzaam wa ren. Hoe zit dat? Daardoor is de salarieermg gedaald beneden het peil. En bij die 8 krachten waren er nog 3, die niet net voor de mobilisatie hun acte hebben gehaald. Heel juist zijn we dus niet ingelicht Wethouder R ij k e n s antwoordt, dat ver moedelijk een gevolg van slecht lezen» de heer Hofland heeft gezegd, dat de Inlichtin gen niet juist waren. Er staat schier allen n dat is juist, want slechts 2 hadden voor dien tijd de acte gehaald. Ook zijn er geen 4 ge mobiliseerde onderwijzers geweest maar 5, terwijl ook voor enkele andere klassen hulp moest zijn. De heer Hofland houdt zijn bezweun tegen de lage salarieering vol. Ook hoc-.ft het hem getroffen, dat de verwisseling der hulpkrachten niet da goedkeuring had van den schoolopziener. Wethouder R ij k e n s blijft bij hetgeen hij heeft gezegd en ziet niet in, dat niet tie belangen der hulpkrachten in het oog ge houden zijn en ook bovendien die der ge mobiliseerde onderwijzers, die er ten zeer ste mee ingenomen zijn geweest 2. Benoeming van leden van de «tembu reaux voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. Benoemd worden le Stemdistrict: Voorzitter: R. G. Rijkens. Plaatsverv. voorzitterA. M. Tromp van Holst. LedenA. H. van Kalken, H. J. de Kem- penaer, J. A. Rant. Plv. leden: D. J. M. van Resteren, E van Vollenhoven, A. F. Sutherland, G V. Ger« ritsen, mr. A. van Traa, J. Bolk, A. P. Schroder. 2e Stemdistrict: tevens Hoofdstemdistrict. Plaatsverv. voorzitter: H. W. van Baveld. Leden: Th. J. R Bianchf; S. van Vol- Tenhoven, T. van Daal. Plv. ledenJ. van Wessura, R Noorman W. A. van den Bovenkamp, J. E. van Nia, Joh. Knoppers, D. de Groot, J. J. Berends, C. Ruitenberg, H. H. de Reuver. 3e Stemdistrict: - Voorzitter: N. Vels-Hcln. Plaatsverv. voorzitter: D. Gerrltflfl LedenJ. van der Wal Kxtl, R Koninft A. Eysink, Plr. ledenW. Kleber, L. J. L. és oehof mont, G. van Wijland, J. Valkhe®, H. J, Wolter, A. T. R. Vermolen. 3. Benoeming van een tijdelijk direct tuf der Burgeravondschool (vacature GsnoS* Haar).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2