ff EMILION WIJNHANDEL JJ.HERMANS Zn. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. Uit den omtrek.™ „Prinses Juliana zendt vele hartelijke eToeten aan de 70 kinderen uwer Tehui- en", zoo besluit de brief. Werkzaamheden Tweede Kamer. De Commissie van Rapporteurs sder Tweede Kamer over het wetsontwerp tot Aerlenging en herstel van in de Octrooiwet én In de merkenwet genoemde termijnen, pal a.s .Zaterdag in mondeling overleg tre ilen met den Mipister van Landbouw, Nij verheid en Handel. Omtrent de op Maandag 8 dezer te gouden bijeenkomst der Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer nopens de voorstellen tot het in overweging nemen yan veranderingen in de Grondwet, verne men wij nog dat de commissie op dien dag zal vergaderen met den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, mr. Cort van der Lin den, tot he tvoeren van nader overleg met dien bewindsman. HetKamer lidvoor Weert. Mr. H. van Groenendael, het nieuwe Tweede Kamerlid voor Weert, is naar De Tijd schrijft afkomstig uit het district (Nunhem). Gedurende vijf jaren was hij .werkzaam als chef der afdeeling mijnen en waterstaat ter provinciale griffie van Lim burg. De heer Van Groenendael heeft zich voorts voornamelijk verdienstelijk gemaakt op woningbouwgebied. Verscheidene bouw verenigingen werden door hem gesticht. Hij is ook bestuurslid van den Nationalen Wo ningraad. Voor de Katholieke Sociale Actie trad hij in verscheidene plaatsen als spreker op- Militair genneskundige dienst. Naar de „Tel." verneemt, zijn verschillen de leden der Tweede Kamer voornemens, de zaak yan den militairen geneeskundigen dienst uitvoerig ter sprake te brengen bij het wetsontwerp betreffende het oorlogscrediet van 100 millioen gulden. Bij de behandeling hiervan, de volgende week, wordt een langdurig debat verwacht. Applicatie-cursussen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de duur van de tijdvakken, gedurende welke aan de applica- lieschool bij de Kon. Mil. Academie onder wijs wordt gegeven, 4 maanden zal zijn voor de officieren-leerlingen behoorende tot het leger hier te lande en 6 maanden voor de officieren-leerlingen, behoorende tot het leger in Nederlandsch-Indië. De duur va nhet tijdvak gedurende welke aan de applicatieschool bij den hoofdcursus te Kampen onderwijs wordt gegeven, is vast gesteld op 4 maanden, zoowel voor de offi cieren-leerlingen van het leger hier te lande als voor die van het leger in Ned.-Indië. Tijdens de detacheering ressorteeren de officieren-leerlingen, herkomstig van de Kon. Mil. Academie, in krijgstuohtelijken zin onder den kapitein van algemeenen dienst dier academie. Deze treedt te hunnen aan zien, op als compagnies-commandant, de eerste-officier als bataljons-commandant, de gouverneur als korps-commandant. Tijdens de detacheering ressorteeren de officieren-leerlingen, herkomstig van den hoofdcursus, in krijgstuchtelijken zin onder den kapitein-compagnies-commandant bij die inrichting van onderwijs, terwijl de di recteur te hunnen aanzien als korps-com- üandant optreedt. Met betrekking tot het verleenen van ver loven, het geven van onderwijs en het hou den van examen gelden, ten opzichte van de applicatiescholen, dezelfde beginselen d»s voor de inrichtingen van onderwijs waar- ten zij tijdelijk zijn verbonden. April j.l. in de Noordzee, heeft uitgemaakt dat genoemd stoomschip door twee Duit- sche onderzeebooten, waarvan een gemerkt U B 18, des morgens ten 4 u. 45 is aange houden dat de scheepspapieren uitwijzen dat de lading van ongeveer 600 ton, behoudens enkele afzonderlijke colli, bestond uit 450 ton stroocarton, 1000 balen cacao en 300 manden versohe visch (te zamen minder dan 100 ton gewicht) en 4 mailzak- ken. De bestemming van het schip was Londen. Het schip werd op 4 v zeemijlen afstand döor een der onderzeebooten door 3 scherp- schoterv-gewaarschuwd. Nadat gestopt was, werd op sein van de onderzeeboot een sloep gestreken om de scheepspapieren te too- nen. Na het onderzoek besloot de onderzeeboot de Berkelstroom tot zinken te brengen en seinde„Verlaat zoo spoedig mogelijk het schip." Daarop zijn de overige sloepen ge- streke n,waarin de geheele bemanning en de gezagvoerder het schip verlieten. De gezagvoerder is naar een der onder zeebooten geroeid en heeft nog getracht den Duitschen commandant te bewegen om het schip te sparen, omdat het grootste deel der lading „vrije goederen" waren. Hij bood aan zoo noodig de cacao en de versche visch over boord te zetten, hetgeen door den Duit schen commandant niet werd aangenomen. Deze bleef bij zijne meening, dat het schip vernietigd moest worden, waarna de tweede onderzeeër het schip tot zinken ging bren gen. Wegens het lekken van een der sloepen en het opkomen van onstuimige zee, heeft de gezagvoerder nogmaals getracht voor de veiligheid van de bemanning een beroep te doen op den Duitschen commandant om het schip te sparen. Deze heeft toen aangeboden de sloepen naar hét Noord-Hinder lichtschip te sleepen, doch na een kwartier varen, na derde een vijandelijk vliegtuig dat de slee- pende onderzeeboot aanviel, die daarop on derdook. De sleeptros werd losgegooid, doch bleef haken in het tuig van de onderzee boot; door het snijden van de sleeptrossen voorkwam men in de sloepen, dat deze on der water getrokken werden. Daarop is in de sloepen zeil gezet naar de Britsche kust en werden de inzittenden ten 10 uur 15 door den Britschen kruiser Pene lope opgepikt en naar Harwich gebracht. De „America n." Het tankstoomschip „American" is giste ren na de schade te hebben hersteld den waterweg binnengekomen. De bruinbroodregeling. Het lid van de Tweede Kamer, de heer den trouwens zulk een beperking, indien ze redelijkerwijze mogelijk ware en zonder wil lekeur en vexatoir onderzoek door burge meesters ware uit te voeren, onbillijk vin den, want men zou zich schromelijk vergis sen, indien men zou wanen, dat alleen „on- en minvermogenden met eèn gerust gewe ten de broodkaarten kunnen vragen. Er zijn duidelijk gezinnen in den middenstand en waarlijk niet allee» in den kleinen en niet alleen in den middenstand in beperk ten zin waar de vrouw des huizes precies evenveel moeite heeft om het hoofd te bie den aan de'geweldige duurte en de heer des huizes desgelijks aan de geweldige belas tingstijging als dat in arbeiderskringen het geval is. Wie het voorstelt alsof er eener- zijds slechts verliezende on- en minvermo genden en anderzijds slechts winnende meervermogenden zijn, beoordeelt den wa ren toestand schromelijk verkeerd en wij vreezen, dat 's ministers circulaire niet vrij is van zulk een miskenning van den waren toestand. Misbruik moet zeker zooveel mo gelijk worden geweerd, maar men moet daar bij niet al te radicaal te werk gaan, terwijl wij ten slotte betwijfelen of 's ministers aan schrijving wel strookt met den opzet van de Levensmiddelenwet. Een splitsing van de bevolking als die welke de minister maakt, is althans noch in den tekst noch in de toe lichting tot de wet te vinden. Formulieren ter verkrijging van wittebroood. De geneeskundigen van stad en land wor den dezer dagen zeer verontrust door tal rijke aanvragen om formulieren in te vullen ter verkrijging van wittebrood. Naar aanlei ding daarvan is, naar de Maasbode meldt, de vorige week een buitengewone vergade ring gehouden van de afdeeling Rotterdam en omstreken der Nederlandsche Mij. tot Bevordering der Geneeskunst; waarna haar bestuur een rondschrijven gericht heeft tot de Rotterdamsche geneeskundigen, leden van den Geneeskundigen Kring, met het ver zoek, om aan bovenbedoelde aanvragen niet te voldoen anders dan op streng-medische indicatie. Peulvruchten en andere gewassen. Vanwege het ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel wordt het volgende medegedeeld betreffende teelt van peul vruchten en andere gewassen op contract voor buitenlandsche rekening: Het blijkt, dat in sommige streken des lands buitenlanders contracten afsluiten met land- en tuinbouwers voor de teelt van peulvruchten en andere gewassen. In ver band hiermede wordt ter algemeene kennis gebracht, dat het bezit van zoodanige con- Van der Voort van Zijp heeft de volgende 1 tracten geenerlei recht zal geven, anders dan vragen gericht tot den minister van Land-onder daarvoor vast te stellen voorwaarden bouw, Nijverheid en Handel: Mochten de aldus geteelde producten door Is het juist dat de minister verklaard heeft opslag aan het gebruik worden onttrokken, zoo zal, zoo dit noodig blijkt, tot inbeslag^ neming worden overgegaan. Engelsohe vliegmachine gedaald* Hooi voor het leger. De commandant van het Veldleger heeft, vol gens de Avp. het onderstaand schrijven aan de korpsen gezonden Vermits de hier te lande beschikbare hoe veelheid hooi, voldoende aan de voor het leger gestelde keuringseischen, hoogstwaar schijnlijk niet groot genoeg zal zijn, om daarmede in de behoefte voor de legerpaar- den te voorzien tot het tijdstip, waarop het hooi van den nieuwen oogst in dit jaar be schikbaar zal komen, zal, ingevolge de be velen \an den opperbevelhebber van 6 de zer, door vermenging van hooi van mindere qualiteit met hooi van goede qualiteit moe ten worden bevorderd, dat de beschikbare voorraad voor langeren tijd toereikbaar is. Ik heb den etappen-inspecteur opgedra gen, over te gaan tot aanschaffing, voor zooveel noodig, ook van hooi van 2e quali teit, en vo.orts tot verzending daarvan aan de korpsen, in afzonderlijke pakken, van een bijzondere aanwijzing voorzien, tegelijk met het gewone hooi. Voorloopig zal ongeveer M gedeelte van het benoodigde hooi van mindere qualiteit worden verstrekt. Het hooi moet bij de korpsen worden ge mengd. De opvolger van Mr. Royer. Naar wij vernemen is door den Minister van Binnenlandsche Zeiken tot opvolger van den heer J. A. Roijer als chef der Afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het Depar tement benoemd, de referendaris Mr. M. I. Duparc. De vlieger Van Meel. Naar gemeld wordt, zal de aviateur M. van Meel Zaterdag a.s. naar Amerika ver trekken, met het stoomschip „Nieuw-Am- sterdam" om zich daar voorloopig te vesti gen en dan opnieuw in den handel te gaan. Nederland en de oorlog« De Berkelstroom. (O f f i c i e e 1). Het onderzoek vanwege het Departement van Marine ingesteld in zake het tot zinken brengen van het Neder- landsch stoomschip „Berkelstroom" van de Hollandscht Stoomboot-Maatschappij or 24 dat regeeringsmeel zal worden geweigerd aan die bakkerspatroons, welke ter zake van het mindere werk en de mindere verdien ste bij het vervaardigen van uitsluitend bruinbrood personeel zouden moeten ont slaan? Indien het antwoord op deze \raag beves tigend luidt, ligt het dan in de bedoeling van den minister om die bakkerspatroons, welke arbeiders in dienst houden ook. dan Gisteren morgen is bij Sluis, juist over de Nederlandsche grens, een Engelsche vliegmachine gedaald. De Inzittende luite nant, Green Smith, is geïnterneerd. De Maashaven. Reuter seint uit Londen dat volgens wanneer zij tengevolge van de bruinbrood- een Lloyds-bericht uit Harwich het Neder- maatregelen van dén minister geen arbeid landsche stoomschip Maashaven gisteren- voor hen hebben, uit 's Rijks kas een tege moetkoming te verleenen in het uit te kee- ren loon; of heeft de minister het voornemen uit 's Rijks kas een schadevergoeding uit te keeren aan die arbeiders in het bakkersbe drijf, welke tengevolge van de bruinbrood- maatregelen van den minister werkloos zul len zijn geworden? Heeft de minister bezwaar er tegen, dat de werkelijk aanwezige voorraad bloem ver werkt wordt tot klein brood, ook indien de Regeering de regeling der distributie aan zich houdt? Zoo neen, is de minister bereid hiervoor alsnog toestemming te verleenen? Uit Amsterdam meldt men ons, dat het bakken van regeeringsbrood daar geleid heeft tot het ontslag van een goede hon derd bakkersgezellen in z.g. los-vasten dienst. Ook in enkele roggebroodbakkerijen is overleg in uitzicht gesteld en is er sprake van dat de loonen verlaagd zullen worden tusschen verschillende personeelen en pa troons bestaat op het oogénblik eene scher pere verhouding en het zou niet onmogelijk middag om 12 uur vlot gemaakt is en nu blijkbaar de Theems opgesleept wordt Een schade van ƒ3 0,0 0 0. Te Nieuwersluis hebben gisterenochtend rijksambtenaren beslag gelegd op eenige wagons paardeboonen voor uitvoer naar Duitschland gereed. Voor de betrokkenen beteekent dit een schade van dertigduizend gulden. Drie Duitsche officieren veroordeeld. De waarn. auditeur-militair bij den krijgs raad te 's Gravenhage, mr. B. van Rossem, vorderde gisteren in een zitting met geslo ten deuren tegen de Duitsche officieren, ge ïnterneerd in het fort Wierickerschans, W. G. S. en W. A. E. A., beiden zee-officier, 6 maanden militaire gevangenisstraf en tegen den luitenant-vlieger E. S. 2 maanden mili taire gevangenisstraf. De krijgsraad deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde den eersten en den twee den bekl. tot 3 weken militaire gevangenis straf en den derden tot 5 weken militaire ge- Donderdagmorgen weer 4 uit Duitsche krijgsgevangenschap ontvluchte Russen aan gekomen. In Heerlen zijn er 12 aangekomen. Verboden brie v en v e r v o er. De schippersknecht G. P., die na een lang voorarrest in België in Januari j.l., aldaar, wegens verboden brievenvervoer tot 6 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, is thans te Ierseke, zijn woonplaats, terugge keerd. Hij had, wegens goed gedrag, 2 maanden vermindering van straftijd gekregen. Aanvankelijk viel het verblijf in de gevan genis hem niet mee, maar later maakte men hem ordonnans en toen werd het beter. (N. R. Ct.) De electrische grens. De Limb. Koer. meldt: Het eerste slachtoffer der afsluiting te Weert aan de grens bij „den Trag", is reeds gevallen, doordat een man uit Bocholt In den nacht er onder door wilde kruipen. Hij bleef onmiddellijk dood; het lijk was ge heel zwart. r t. V J I -O- zijn dat het dezer dagen tot een conflict vangenisstraf, voor allen in te gaan 24 April kwam. De broodkaart. Zooals men heeft kunnen lezen, heeft de minister van landbouw geconstateerd, dat het aantal aanvragen om „broodkaarten" be- jj. Een Fransch officier uit ons land ontvlucht? De „Echo de Paris" meldt, dat de Fran- sche waarnemer bij de luchtvaart, André langrijk is toegenomen (er staat niet bij Ilumières, die sinds meer dan een jaar sinds wanneer) en uit de rest van 's minis- j *n Holland was geïnterneerd, er in is ge- ters publicatie blijkt, dat hij dit toeschrijft slaagd ontvluchten. Hij is te Parijs aan- aan een zeker misbruik. Waarop dit laatste gegrond is, blijkt echter niet. De Minister heeft echter den burgemeesters verzocht broodkaarten in het vervolg slechts af te ge ven aan hen „van wie bij onderzoek geble ken is, dat zij den gewonen broodprijs niet zouden kunnen betalen." Dit verzoek nu dunkt den Haagschen re dacteur van het Hbld. niet onbedenkelijk. „Toen den minister in Maart 1915 door den heer Schaper in de Tweede Kamer was verzocht, tarwe, d. w. z. brood) tegen ver minderden prijs beschikbaar te stellen „voor on- en minvermogenden", antwoordde hij daarop in de vergadering van 3 Maart: „Ik heb de gelegenheid gehad een paar dagen over die vraag te kunnen denken, maar het is mij niet mogen gelukken iets in dien geest te vinden, waardoor aan dat verzoek zou kunnen worden voldaan." gekomen. Ontvluchte krijgsgevangene. Te Groningen is binnengebracht een 29- jarige Russische krijgsgevangene, ontvlucht uit het Duitsche gevangenkamp te Doebe- ritz, Gedurende 61 dagen heeft hij omge zworven. Drie kameraden die met hem waren gevlucht, werden in Duitschland aangehou den. Hij en zijn vrienden hadden 's nachts geloopen en overdag geslapen in bosschen. Zij leefden van diefstal. De op Nederlandsch gebied aangekomen vluchteling had o.m. een pannetje bij zich, waarin hij telkens koe melk verzamelde. Een vorige vlucht was ver ijdeld. In het kamp moesten ze leven van twee ons brood, dat zij met gekookte aard appelen besmeerden. In Scheemda wist hij nog niet "dat hij op Nederlandsch grondge bied was. Uit vrees had hij zich ingegraven. Hij werd ontdekt en in verhoor genomen peinzen geen kans om een broodverslrek- specteur van politie. king op redelijke wijze te beperken tot on-1 Ook te Ecxta is een ontvluchte Russische en minvermogenden en nu vraagt hij, dat krijgsgevangene gevonden, de burgemeesters het sullen doen. Wij zou. Te Maastricht zijn Woensdagavond 5 en Geen „Regeeringstij dl" Men meldt uit Bleiswijk aan de Rott.: Liet men zich tot nog toe hier alles wat van regeeringswege werd verstrekt, goed smaken (regeeringsbrood, -erwten, -boonen, -spek, -vet, ens.), op den „regeeringstijd" schijnt men minder gesteld te zijn. Naar aanleiding van een adres der melk veehouders vereeniging heeft het gemeente bestuur besloten, dat van 1 Mei tot 1 Oc tober de torenklok geluid zal worden om 1 uur (in plaats van 12 uur), de secretarie zal geopend zijn van 10 tot 1 uur, in plaats van 9 tot 12 uur. Ook de verschillende school- en kerkbe sturen in deze gemeente hebben een gelijk- soortig besluit genomen. 'Het gemeetebe- stu urwijzigde eveneens het leerplan van de openbare school in verband met den aan vang en het einde der lessen. De boeren laten hun arbeiders een uur later komen en zunllen hun melk ook een uur later te Rotterdam leveren. Juist omdat deze week het leveringscontract moest ver nieuwd worden, kon deze voorwaarde wor den bedongen. Het „verzet" is dus hier goed georganiseerd. Pastoor contra wetgever. In de buurtschap Meddo (gem. Winterswijk) zal men zich deze week nog niet naar den nieuwen tijd regelen. De pastoor had n.I. gelast, dat de klokken niet eerder dan a.s. Zondag een uur vooruit gezet mochten worden. Mond- en klauwzeer. Wekelijk- sche mededeeling betreffende mond- en klauwzeer: Gedurende de week van 26 April tot 3 Mei kwamen geen gevallen van mond- en klauwzeer voor. Het laatste geval werd ge constateerd 6 April jJ., terwijl 27 April J.l. de laatste maatregelen werden ingetrokken. Zoolang zich geen nieuwe gevallen voor doen, zal de publicatie der wekelijksche me- dedeelingen worden gestaakt. Oplichting van f 2200 0. Omtrent de te Amsterdam gepleegde op lichting van 22000, waarvan thans twee daders zijn gearresteerd, weet het N. v. d. D. nog het volgende mede te deelen: De vermoedelijke hoofddader zit reeds in de gevangenis, maar om een ander feit, dat met deze zaak niets uitstaande heeft. Omtrent het geval is nu het volgende ge bleken. Een Nederlandsche firma ln eieren. De Goeden geheeten, had reeds verschillende zaken in dat artikel met Duitschland ge daan, en had daar een goeden naam verwor ven. Iemand, die met de firma De Goeden be kend was en dit wist, een zekeren van V., te Rhenen, telegrafeerde nu aan de firma Willinger te Keulen, zich voordoende alsof hij de firma De Goeden was, dat deze fir ma drie waggons eieren kon leveren en of 't goed was, dat zij verzonden zouden wor den tegen contante betaling. Hierop volgde bevestigend antwoord, waarop v. V., met behulp van een tweetal anderen, een valschen vrachtbrief en valsche quitanties vervaardigde en die aanbood bij de Amsterdamsche Bank (waar de Keulsche firma een deposito had) ten bewijze dat de eieren verzonden waren. Daar de stukken er behoorlijk en als echt uitzagen, maakte de bank geen bezwaar om uit te betalen, en zoo kreeg het drietal 22000 in handen. Het eerst arresteerde de politie zekeren J. Kramer, wiens aandeel in de oplichting zich hiertoe schijnt te bepalen, dat hij voor v. V., het geld in ontvangst heeft genomen. Hij deelde mede, dat hij alles had afgedra gen aan v. V., die buiten stond te wachten, en voor zijn belooning 50 had ontvan gen. D" -de arrestant, zekere E. Baars, be weert, dat hij slechts zijn tusschenkomst heeft verleend ou> ergens de vervalschte quitanties te doen drukken. Beide arrestanten houden vol, dat v. V. de ontwerper van het oplichtingsplan is, en dat hij den buit onder zich moet hebben. Van V. had wegens een ander feit eeni ge maanden gevangenisstraf te goed en is die onmiddellijk na het plegen van de daad gaan „uitzitten", vermoedelijk denkende, dat aldus de aandacht van hem zou worden af geleid. Niet onmogelijk is 't, dat hij het geld van te voren ergens heeft begraven. Hij zal nu naar Amsterdam vervoerd wor den om door de justitie gehoord te worden. Inval. Te Amsterdam heeft de Jus titie een inval gedaan in een café aan de Sohippersgracht no. 4. De bezoekers die op dat oogénblik aanwezig waren, werden weg gezonden. Bij de huiszoeking ontdekte men verschillende instrumenten. De bewoonster werd gearresteerd en geconfronteerd met. een der vrouwen wie bij haar diensten hail verleend. Diefstal van suiker. De pc* litie te Zaandam heeft twee personen gear resteerd verdacht van diefstal ten nadeel# van den heer K. C. Honig, directeur des Naaml. Venn. Stijfelselfabriek „de Bijen, kor! uit het pakhuis „de Kleine Haar" aan t Kalf waar 18 balen suiker ter gezamenlijks waarde van ongeveer 1000 waren onM vreemd. Ontrouwe portier. Door de politie te Amsterdam is een 20-jarige por tier aangehouden, verdacht van verduiste ring van postzegels ter waarde van f 538 uit een portiersloge van een bankgebouw aan de Heerengracht aldaar. Brandkastroof. Aangifte is gedaan, dat in den nacht van 29 op 30 April j.l, uit eèn brandkast, staande in een perceel aan den O. Z. Voorburgwal te Am sterdam, een bedrag van ruim 400 is ont vreemd. Kinderlijkje gevonden.— Nabij de Hilversumsche Meent is gisteren het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, gewikkeld in pa pier in een kartonnen doos. Onder de stoomtram. Te Huissen, bij Arnhem is een man, die per rijwiel op weg was naar Bemmel, door de tram overreden en op slag gedood. Onweer. Te Geldrop sloeg de bliksem Dinsdag in de werkplaats van den heer W. Verra in de Heggestraat. Ze stond met de aangrenzende schuur spoedig in lichte laaie. Er kon niets van de brandende perceelen behouden blijven. Assurantie dekt de schade. School- cn Kerknieuw». Zendingsconsul. D< heer D. Crom- lin, zendeling von het Ncd. Zendelinggenoot schap te Modjoworno, is door het Nederlandsch Bijbelgenootschap, met goedkeuring der in het zendingsconsulaat samenwerkende zendingscor- poraties, benoemd tot zendingsconsul, ter ver vanging von dr. C. W. Th. boron van Boetze- laer van Dubbeldam met ingang von 1 Jon. 1918. Kunsf cn Wetenschap. De Hilversumsche Frans Hals. Het te Hilversum ontdekte mans portret door Frans Hals is door den eige naar mr. J. B. Luyckx voor de som van 30.000 aan de Vereeniging „Rembrandt"' verkocht. Mr. Luyckx verzoekt aan de Maas bode, die dit reeds berichtte, nu nog te willen melden, dat deze koopprijs door de vereeniging „Rembrandt" was geaccepteerd op grond van eene door de firma Frederik Muller te Amsterdam tot dat bedrag uitge brachte taxatie. Dat de vereeniging „Rembrandt" in de taxatie dezer vermaarde firma zulk een on beperkt vertrouwen blijkt te stellen zegt het blad strekt deze begrijpelijkerwijze zeer tot eer en aanbeveling. Het N. v. d. D. kan hier nog aan toevoe gen dat het mooie portretje binnenkort In het Rijksmuseum zal worden tentoonge steld. Reclame» B r< per anker f 34.—, 4ir per flesch - 0-85. pin» 11.50 per nnfccr accijns# Het Verbond van Sigarenfabrikanten gis* teren te Utrecht vergaderd, besloot zoover het de Noordelijke en Zuidelijke fabrikan ten betreft, den prijs der sigaren te verhoo- gen. Ingaande 6 Mei. Tevens werd met do werkliedenorganisaties geconfereerd over een duurte-toeslag. Ernstige brandwonden. Zekere K. v. Straaten, uit Utrecht, die werkzaamheden verrichtte aan het gouverne mentsgebouw te 's Hertogenbosch, viel over een telegraafdraad en kwam met beide han den in een pot gloeiende pek. die hem overal in het gezicht spatte. Ernstig gewond is de man naar Utrecht vervoerd. Z e i s t. De vergadering, waarop ds. Scher- merhorn zou spreken over „De oorlog en zijne gevolgen" is ten tweede male gewei- ged door den militairen commandant en zal nu worden gehouden op 8 Mei a.s. in dt „Prins van Oranje" te Driebergen, waarvoor toestemming werd verkregen van den bur» gemeester aldaar. In een bajonet gevallen. Een milicien-soldaat van het 11e regiment infanterie te Ede was bij een velddienstoef#» ning in een boom geklommen als observatie post, doch viel er uit,-met het gevolg, dat de bajonet van zijn geweer, dat onder der^ boom stond, hem aan de voorzijde met da" punt weer uitkwam. Zijn toestand is beden* keiijk. STADSNIEUWSr Ex. Rijkskweekschool. Voor het toelatings-examen der Rijke, kweekschool te Haarlem is geslaagd J. Her mes, alhier. Cursus V. P. N. Het hoofdbestuur van de V. P. N. heeft besloten dit jaar te Amersfoort weer eet* cursus te doen houden en Mtei gedurende

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3