"stadsnieuws. Uit den omtrek. Y Ml LION WIJNHANDEL J. a. SCHOTERMAN Zn. Utrechtschestraat 34. Telel. 145. Vastgehouden landbouw werktuigen. Het bestuur van het Nederlandsch Land- bouw-Corotté ontving van meerdere zijden Idaohten, dat grasmaaimachines, van over- ree aangevoerd en te Rotterdam liggend, niet worden vrijgelaten. Aangezien het seizoen om te maaien is aangebroken en de landbouwers en hande laren groote schade zouden lijden, indien zij r.iet spoedig in het bezit van deze machines werden gesteld, heeft het bestuur *ich ge wend tot de uitvoerende commissie der N. O. T„ met beleefd verzoek hare aandacht wel aan deze aangelegenheid te willen wij den. De commissie deelde aan het bestuur mede. dat pogingen in het werk worden ge steld om de zendingen grasmaaimachines, welke met verschillende stoomschepen wer den aangevoerd, ten spoedigste te kunnèn doen vrijgeven, en sprak de hoop uit, dat deze machines binnenkort zullen kunnen worden uitgeleverd. De commissie gaf de verzekering, dat deze «aak haar volle aandacht heeft en dat zij, van het belang overtuigd, niet zal nalaten te trrchlen een spoedige afwikkeling te bewerk' stelligen. Geen kermis. De Kermisreizigersvereeniging „Ons Be lang'' te Bergen op Zoom kreeg op haar vraag aan den commandant van het veldle ger omtrent de waarheid van het bericht dat in het bezette gedeelte in plaatsen op meer tian 5 K.M. van de grens kermis gehouden worden mag, ten antwoord dat dit bericht on- tuist is. Deserteurs. Te Bergen-op-Zoom zijn, naar de Tijd ïneldt, Zaterdag twee Duitsche deserteurs, jonge mannen van ongeveer 20 jaar, aan gekomen, die aan de grens te Putte hun wa pens hadden neergelegd en in burgercos- tuum de grens waren overgekomen. Maatsch. tot redding van drenkelingen. Verschenen is het jaarverslag over 1915 van de Maatschappij tot redding van drenke lingen. Hieruit putten we, dat door een re glementswijziging, de eischen om voor een bekroning in aanmerking te komen, stren ger gesteld werden. De geschriften der maatschappij werden weer op zeer ruime wijze gesteld. Hulde wordt gebracht aan dr. C. J. Mijn- lieff en dr. G. ter Meuleh, die els consulent- bestuurders aftraden. Van de 104 ingekomen aanvragen werden 66 gevallen bekroond, daarbij werden 2 gouden, 6 zilveren en 2 bronzen medailles, 20 getuigschriften gelijkstaande met zilve ren medailles, 50 getuigschriften gelijk staande met bronzen medailles en 866.50 uitgereikt. Ontrouwe postbeambte. De rechtbank te 's-Gravenhage veroordeelde J. V., gewezen brievenbesteller en H. Schol- ring gewezen assistent der Posterijen, bei den te Leiden, de eerste voorwaardelijk tot '1 jaar gevangenisstraf voor den proeftijd van 3 jaren, ter zake van diefstal van twee postwissels hem ter bestelling toevertrouwd en valschheid in geschrifte, de tweede bekl. tot 1 jaar gevangenisstraf, wegens het ge bruik maken van een valsch geschrift. De eerste bekl. werd vrijgesproken van den hem ten laste gelegden diefstal van een brief, waarin twee postkwitantien. De eisch van het O. M. was voor beiden 1 jaar gevangenisstraf. Moord. De justitie te Assen vertrok heden naar Schoonoord wegens een aldaar gepleegden moord. Overreden. Op den Overtoom te Oostzaan is het 3-jarig zoontje van den ar beider D. v. B. door een motor van een dorschmachine overreden en een half uur daarna overleden. Door een militaire auto. Zon dagnacht is te Tilburg op den Bosschen weg zekere F. C., wonende te Berkel, door een militaire auto overreden. Hij werd zoo danig verwond, dat hij gisteren is overleden. Verdronken. Te Katwijk aan Zee is volgens de N. R. Ct. telegrafisch bericht ontvangen, dat va nden logger Tina KW 50, die op de haringvisscherij was, de stuurman 5s over boord geslagen en verdronken. School- en Kerknieuw». Ds. M. G p n e r. t In den ouderdom van GO jaar is te Amsterdam, na een langdurig ziekbed, overleden ds. M. Göpner, juist 25 jaar predikant der Hervormde gemeente aldaar. Ach tereenvolgens stond ds. Göpner te Linschoter. (1882), te Gendringen (1885), te Harderwijk (1S$$ cn te Amsterdam, sedert 3 Mei 1891. Inbraak b ij de firmaMander- sloot. Voor de Utrechtsche rechtbank is Maandag behandeld de zaak contra W. K. en H. K., thans gedetineerd. Aan elk der beide beklaagden is bij dagvaarding ten laste ge legd, dat zij in den nacht van 2 op 3 De cember 1915, te Utrecht, uit den goudsmids winkel van Jacob Mandersloot Jr. (Oude Gracht no. 1), hebben weggenomen een groot aantal gouden voorwerpen, bestaande uit: dames- en 'heerenringen, armbanden, horlogekettingen, horlogebanden, dames- en heerenhorloges, broches, dasspelden, oor knopjes, manchetknoopen, colliers, medail lons en hangers. Bovendien eenige zilveren horloges, knipsluitingen en broches en een gouden tienguldenstuk tot broche vervaar digd. De eisch tegen de'beklaagden, beiden uit Amsterdam, was 5 jaren gevangenisstraf. Uitspraak 29 Mei. Diefstal van vleesch bestemd voor het Interneeringskamp te Zeist. D e B i 11. Diefstal van vleesch bestemd voor het interneeringskamp te Zeist. El- ken dag worden vanaf Utrecht naar het in terneeringskamp te Zeist vervoerd 2 volge laden wagens met vleesch bestemd voor de geïnterneerden. Reeds vroeger was het de politie alhier ter oore gekomen, dat de per soon belast met het vervoer van het vleesch zich wel eens van dat vleesch toeëigende, wat dan door hem verstopt werd ln het bosch langs den Amersfoortschenweg, om het la ter weder daar vandaan te halen. Er was dan ook meer dan een9 een hoeveelheid van 10 pond vleesch ln het bosch gevonden door particulieren. Geruimen tijd werd door de politie op het vervoer van het vleesch ge let maar het gelukte haar niet, het vermoe den tot waarheid te brengen, totdat Zater dagmiddag de dief op heeterdaad betrapt werd. Ongeveer 1 kilo was door den ver voerder van het vleesch afgesneden; hij was juist bezig de afgesneden hoeveelheid in den grond te verbergen in het bosch aan den Amersfoortschen straatweg, toen de politie verscheen. Van een en ander werd terstond proces-verbaal opgemaakt. De leverancier van het vleesch, woonachtig te Utrecht, ver klaarde aan de politie dat hij reeds klachten had ontvangen over te weinig gewicht van het vleesch. De Bilt. Zaterdagavond omstreeks 6 uur had op den Utrechtschen weg voor het hotel Kouwenhoven, doordat een auto aan den verkeerden kant wilde voorbijrijden een botsing plaats tusschen de in Rotterdam thuisbehoorende auto en een brik, bespan nen met een paard. De botsing was van dien aard, dat de brik, die bestuurd werd door den heer P. alhier, welke met twee zijner kinderen daarop zat, geheel werd omver geworpen. De' inzittenden kwamen op den grond terecht, maar bekwamen gelukkig wei nig letsel. Auto en brik beliepen nogal be langrijke schade. Soest. Bij den landbouwer A. But- zelaar aan den Grooten Melm is 's nachts door onbekende daders ingebroken en zijn verschillende gouden en zilveren werken ontvreemd. De politie, die een ijverig onder zoek instelt, heeft nog geen spoor der die ven kunnen vinden. Reclame w per anker f 34. p«r flesch - 0.85, pin» 1 1.50 per anker accijns. A f deelingsverslagen van den Gemeenteraad. In de vergadering van de eerste afdeeling van den Raad kwamen ter sprake de voorstellen be treffende financiën. Een der leden wijst er op dat hier een voorstel wordt gedaan, dat zich geheel richt op de toekomst, een uitgebreide behandeling van de werkzaamheden, die in de toekomst zullen zijn te verrichten. Nu is de vraag; hebben de Raadsleden zooveel vertrou wen in de toekomst van Amersfoort, dat zij zich met deze plannen kunnen vereenigen? Spreker voor zich geeft daarop een bevestigend ant woord. Den Gemeente-secretaris brengt hij hulde voor het hier gepresteerde. De Raad heeft in deze stukken een uiteenzet ting der financiën gekregen, zooals nog nooit te voren werd verstrekt. Een ander lid zegt zich bij den vorigen spreker te kunnen aansluiten voor zoover betreft de door Burgemeester en Wethouders behandelde onderwerpen. Daaronder heeft hij echter tot zijn spijt iets gemist en dat is een voorstel tot oprichting van een bad- en zweminrichting. Op dat punt im mers is evenzeer een voorziening noodig, en, mits zuinig en met beleid aangepakt, zou het zeer wel mogelijk zijn, deze tot stand te bren gen. Overigens kan hij Burgemeecter en Wethou ders hulde brengen, omdat uit het voorstel blijkt, dat zij tot het inzicht zijn gekomen, dat in dien er lasten moeten worden opgelegd deze zoo min mogelijk op de onderste logen moeten drukken. Vandaar, dat voor het muntgas althans geen verhooging- van prijs wordt voorgesteld. Spreker's wensch is zelfs geweest om, met het oog op de meer dan voldoende winst op dit on derdeel der gasfabriek gemaakt, het muntgas te veriagen (het kookgas zou daarentegen ver hoogd kunnen worden) maar in de tegenwoor dige omstandigheden wil spreker dat niet eischen. Hoe de uitgaven zullen worden gedekt, heeft dit lid niet volkomen uit het voorstel begre pen. Z. i. zijn de verschillende bronnen, waaruit kan worden geput, door elkaar gebracht. Niet voldoende zijn onderscheiden de gewone mid delen en die welke te halei» zijn uit de gasfa briek. De vraag is hoe de verhouding tusschen die beide bronnen moet zijn, opdat van de groote zoowel als van de kleine inkomens naar draagkracht worde geheven. In de bijgevoegde Nota heeft spreker getrof fen de bewering, dat het onder de vigeerende Gemeentewet niet mogelijk zou zijn, een oplos sing te vinden om de middelen uit de Inkom stenbelasting te putten zonder aan de lagere inkomens een verzwaarden druk op te leggen, en dat daarom beter de gasrechten verhoogd kunnen worden. In eenige artikelen ln de plaat selijke pers trachtte spreker reeds aan te too- nen, dat de Gemeentewet aan zulk een oplos sing, als boven bedoeld, niet in den weg staat. Spreker zet verder zijn bedoeling uiteen, onze lezers hebben hiervan reeds kennis kunnen ne men door de ingezonden stukken van dit raads lid, ook in ons blad in den loop van de vorige maand geplaatst. Spreker betoogt verder; Betere huisvesting der lagere standen, riolee- ring, verbetering van de binnenstad en reorga nisatie van de reiniging, al deze dingen dienen indirect tot betere verzorging van den algemcc- nen gezondheidstoestand. Al ondervinden be paalde categorieën van personen ook direct voordcel daarvan, in hoofdzaak wordt het alge meen belang ermee gediendmaar dan moeten ook allen de kosten meedragen, hetgeen bij de Straat- en de Rfoolbelasting niet het geval is deze wordt opgebracht door de huurders en drukt zeer .zwaar op de kleine en de middelma tige inkomens. Ten slotte geeft spreker eenige cijfers om te vergelijken het door hem berekende resultaat van het stelsel van B. en W. tegenover het zijne. Sprekers conclusie is dus geen Straat- en Rioolbelasting verhooging van het kookgas in verband met de verhoogde productiekosten en een greep uit d« reserve; verhooging van het belasting-percentage naar dreagkracht voor de zaken waarvan allen profi- tecren en verlaging van den huurprijs van de gas meters. Het monopolistisch karakter der bedrij ven mag niet leiden tot een systeem von bij drage naar overmacht. Do vorige spreker zegt nogmaals veel ver wachting te hebben van de toekomst van Amers foort. Getracht moet worden, de meestgegoeden hierheen te trekken, en om dat te bereiken, moet men handelen zooals de omstandigheden eischen. Dit lid zou het betreuren als alles wat in Amersfoort reeds is opgebouwd om den bloei der Gemeente te bevorderen, zou ineenstorten dooi dat de stroom hierheen tot stilstand zou komen ten gevolge van een belastingverhoo gd?. Een vergelijking is gemaakt met Nijmegen. Doar heeft men geen progressie. Voor de kleine inkomens is daar de toestand natuurlijk veel on gunstiger. Als men de belasting hier voor dc kleine in komens gaat verhoogen, krijgt men die ook niet meer hier. En aan eén aantal kleine inkomens heeft de Gemeente meer dan aan één groot in komen. Macht blijken, dat de proef met verhooging van den gasprijs, die alleen voor de buitenge wone omstandigheden geldt, niet goed werkt, dan. kan men altijd nog overgaan tot belasting verhoog! ng. De voorstander van de belastingverhooging betoogt opnieuw, dat de practijk heeft uitgewe zen, dat dt vestiging daardoor niet zal worden tegengehouden. Behalve een lage belasting zijn er nog trek pleisters genoeg, zooals het goede ondeiwijs, het Grondbedrijf, dat aanleg en onderhoud van wegen bevordert, de vergemakkelijking van het verkeer, enz. Om aan te toonen hoe onbillijk 7. i. de gasverhooging zal drukken, geeft dit lid nog c'e volgende cijfers, waarbij vergeleken worden 50 aanslagen van f 550 (totaal ƒ27.500) met één aanslag van f 28.000. De 50 aanslagen van f 550 zouden bij 1 pet. hoogere heffing elk f 5.50 bijdragen in de te dekken uitgaven, bij gasverhooging f 15.G0 of 2.83 pet. De aanslag van f 28.000 in het eerste geval f 280, in het laatste geval f 36.80, of l pet. of, in verhouding naar de draagkracht, slechts V» van wat een aanslag van f 550 zou betalen. Die 50 aanslagen dragen in het laatste geval tezamen bij f 780; de aanslag van f 28.000 slechts f 36.50. Nu is er gezegd, dat de maatregel maar lij delijk iswelnu dan kan ook de belastingverhoo ging tijdelijk zijn. Maar spreker denkt eerder, dat de heffing wel zal moete nworden bestendigd. En zelfs al gaat men nu met gasverhooging werken, op den duur zal moeten worden bestendigd. En zelfs al gaat den verhoogd. Bij de voorstellen betreffende volkshuisvesting betreurt een lid dat er niet in begrepen is iets, dat de. Raad, naar hij meent, ln beginsel al heeft aangenomen, n.I. de mogelijkheid om een toe slag op de huur te geven. Vooral wil dit lid er op aandringen, dat de grootero gezinnen een woning zullen bekomen beneden den kostenden prijs. Was het Ge meentebestuur eenige jaren terug even voort varend geweest als nu, dan zou men niet zulk een toestand hebben gekregen als in het rap port belicht wordt, dat de menschen gedwon gen zijn, een hoogere huur te betalen dan zij fei-elijk kunnen missen. Wenschelijk is,- dat nu ook de grootere wo ningen beschikbaar zullen komen beneden den kostenden prijs, en dit wordt in het voorstel gemist Het vorige lid vraagt of deze spreker er geen bezwaar in ziet, dat men op die wijze tot een soort armenzorg zal komen, en dat alle arbei ders daarvan zullen gaan gebruik maken. De vorige spreker meent, dat het woord „armenzorg" wel meer te onpas wordt gebruikt. Zelfs in Amsterdam is een huurtoeslag verde digd. Hij zou deze zaak nu niet langer willen ver schuiven en is het dus op dit punt niet met B. en W. eens. In de tweede afdeeling kunnen meerdere le den zich vereenigen met de onderstelling, dat Amersfoort na 10 jaar de 40.000 inwoners zal naderen. Een der leden heeft in de Nota van den Ge meente-secretaris de cijfers van de toeneming der bevolking over 1915 gemist. Hij zou die cijfers gaarne weten. Tevens vraagt hij, cf de bewoners van het pensionaat „St.-Louis" zijn begrepen onder de toeneming der bevolking over 1914 of over 1915 of over deze beide jaren te zamen. Wanneer men bij de toeneming der bevol king' de bewoners van het pensionaat „St.- Louis" niet_ mederekent, meent hij dat er geen reden is tot de optimistische veronderstelling, dat Amersfoort na tien jaren omstreeks 40.000 inwoners zal tellen, zoodat naar zijn meening de op die toeneming gebaseerde gToote uitga ven niet gerechtvaardigd zijn. Ook Is hij van oordeel, dat de overgelegde cijfers gunstig zijn beïnvloed door de aanwezigheid van Belgen in deze gemeente, welke z. i. financieel niet on gunstig heeft gewerkt. Betreffende het voorstel tot afschaffing van de kermis geeft een lid te kennen dat hij er geen voorstander van is. De opbrengst, thans ongeveer 6000 bedragende, zal, naar hij meent, vermeerderd worden tot 10.000, daar z. i. de pachtsommen hooger dan vroeger zul len zijn, wanneer de kermis weer zou kunnen gehouden worden. Die inkomst van 10.000 mag r. i. niet weggeworpen worden. Ook zijn nog andere voordeelen aan de ker mis verbonden. De kennisreizigers verblijven 14 dagen in de stad, waarvan de winkeHer* voor deel hebben. Het meerdere gasverbruik komt de gemeente ten goede. Bij afschaffing zullen inwoners van naburige gemeenten, in plaats van naar Amers foort, naar de kermis te Utrecht gaan en in die gemeente hunne inkoopen doen. Hij zou daarom de kermis willen behouden en, zoo mogelijk, in verband hiermede, de Straatbe lasting niet willen verhoogen. Een ander lid kan zich met den vorigen spre ker vereenigen. Naar hij meent, is de kermis voor de minder ontwikkelden noodig, en fs de tijd nog niet rijp om de kermis af te schaffen. Meerdere leden verklaren rich tegen het be houd van de kermis, welke h. i. geen recht van bestaan meer heeft. Vooral uit een moreol oog punt bezien, is afschcffing wenschelijk. Bij de behandeling van de plannen tot verbe tering van de binnenstad stelt een der leden de vraag hoewel hij zich met de plannen en met de aangegeven middelen tot dekking kan ver- lenigen of het niet wenschelijk is, do uitvoe ring der plannen een jaar, of zoo noodig nog langer, op te schorten, zulks met het oog op de critieke tijdsomstandigheden. Een ander lid sluit zich bij den vorigen spre ker aan. Voorgesteld wordt, de kosten, ongeveer f 500.000 bedragende, te verwerken tn 10 jaren elk jaar ongeveer 50.000. Naar zijne meerling is het wenschelijk, dezen termijn te verlengen; faarlijks zou dan 25000 of 30000 verwerkt kunnen worden en mocht het bijv. na verloop van 2 termijnen noodzakelijk blijken, den zouden do werkzaamheden bij den derden termijn gestaakt kunnen worden. Spreker meent, dat een gezamenlijke uftganf van anderhalf milliocn Amersfoort boven de. krochten gaat. Met de gasprijsverhooglng kunnen meerdere leden zich vereenigen. Een lid acht verhooging van de Inkomstenbe lasting, in plaats van gasprijsverhooging, minder gewenscht ook voor den winkelier, daar eerstbe doelde verhooging nadeelig werkt op de vesti ging van gegoeden In deze Gemeente èn boven dien niet zoo gemakkelijk verhaald kan worden. Een lid heeft bezwaar tegen verhooging von de Straatbelasting, daar sommige personen dien tengevolge dubbel worden belast. De Straatbelasting is x. L onrechtvaardig. Hij vraagt daarom, of geen ander middel in de plaats van dio belasting gevonden kan worden. Dc rioolbelasting zou hooger kunnen worden gesteld, daar die niet drukt op de eigenaren, ma&'r op de bewoners. Een ander lid stelt voor, in plaats van de Straatbelasting te verhoogen, eene belasting op de openbare vermakelijkheden in te voeren, wel ke belasting vrijwillig wordt betaald. Een der leden stelt de vraag, hoe de rioolbe lasting zal worden geregeld, n.I. door wie deze belasting verschuldigd zal zijn. Een lid geeft tc kennen, dat hij zich volkomen er mede kan vereenigen, dat, nu het particulier initiatief niet voldoende in de behoefte voorziet, de bouw van woningen door de Gemeente zelf ter hand wordt genomen. Als de Gemeente bouwt, zullen de woningen, beter en doelmatiger zijn, waardoor de bewoning aangenamer zal zijn. hetgeen van groote moreele waarde is Een ander lid gaat mede met Gemeentelijken bouw accoord. Alleen zou hij de 50 woningen met een huurwaarde van T80 tot 300 willen uitschakelen. De gemeente moet z. 1. alleen tot bouw ten behoeve van den minderen man overgaan. Hij Is niet tegen den bouw van deze 50 woningen, als die boirw geschiedt op dezelf de wijze als door middel van de „Vereeniging tot werkverschaffing in de Bouwbedrijven" heeft plaats gehad, waardoor het particulier Initiatief, niet wordt geschoad. Een der leden is van meening, dat de Ge meente ook voor huisvesting ten behoeve van de middenstanders moet zorgen. Tc Amersfoort Is aan huizen van een huurwaarde van 200, 250 h f 300 groot gebrek. Meerdere leden sluitzn zich hierbij non en zijn van oordeel, dat een proef in die richting genomen moet worden, hetgeen h. i. een gunstig resultaat zal opleveren. Bij de behandeling van de reorganisatie van de reiniging stelt een lid de vraag, of het fn da stuk ken genoemde bedrag van 300.000 de totaal- kosten uitmaakt van een voorloopig plan en wel omdat een volledig plan, volgens oordeel van den heer De Groot, te duur zou zijn. Een ander lid meent, dat het personeel bij den Reinigingsdienst te klein Is. De rioolputten zitten steeds vol modder en loopen daardoor altijd over. De Gemeente-reini ging komt niet op den Blsschopsweg. Een lid betwijfelt of het personeel wel te klein is, naar zijne meening wordt door de werklieden bij de gemeente-reiniging niet voldoende ge werkt. Een der leden meent, dat door eene kleine ver- grootmg van het personeel, voor administratie i toezioht de toestand verbeterd zou worden. Eenige leden zijn van meening, dat met den bouw van nieuwe scholen in dezen obnormalen tijd gewacht moet worden. Een lid vestigt hierbij de aandacht erop, dat de bouwkosten 30 40 pet. hooger zijn dan vóór den oorlog. Het antwoord van B. en W. plaatsen wij in het nummer van morgen. Verbetering Leuederweg. B. en W. stellen den Raad voor: I. van H. Dieters, particulier, wonende te Amersfoort, om niet over te nemen de ge deelten der perceelen kadastraal bekend Ge meente Amersfoort, Sectie D Nos. 2238 tot en met 2242, rulks onder de volgende voot- waarden en bepalingen: a. de kosten van opmeting en overdracht rijn voor rekening van de Gemeente Amersfoort b. de Gemeente zal op den overgedragen grond een tegeltrottoir aanbrengen, sluiten de tot tegen de gevels der bulzen c. de werken moeten worden uitgevoerd binnen 6 maanden na de overdracht van den grond d. de rioleering, gelegen in den grond, komt in eigendom van de Gemeente II. aan Burgemeester en Wethouders voor uitvoering van het sub I genoemde een cre- diet te verleenen van 200. Bond van Orde. In de te Apeldoorn gehouden algemeene vergadering van den Bond van Orde van personeel in dienst der H. U. S. M. is de heer M. J. Uitzlnger gekozen tot lid van het hoofdbestuur. Kegelen. Op het kegelconcours te Utrecht behaalde onze stadgenoot de heer H. Loman den elf den prijs (35—9—5—8) in den personeelen baanwedstrijd; en de heer C. de Jager van jhier verwierf de 7e prijs (91—20—14) van de serleprijzen personeele baanwedstrijd. i Ben ongeluk, dat zeer zeker ernstiger hatj kunnen afloopen, had Zaterdagavond circa half negen plaats. Twee schippersjongena waren aan 't spelevaren op den Eem tus schen spoorhaag en Koppelpoort. Reeds 's middags hadden ze met him bootje gepro beerd de watervol aan het Smallepad te na deren .Nu zouden ze het weer eens wagen. Na veel moeite waren ze tot vdór de sterk* val gekomen, tot plots hun boot water schep te en onder de waterval terecht kwam. In een ommezien was hun boot vol water. Een der jongens sloeg ln het water, terwijl de andere het geluk had in de boot te blijven zitten, die met de stroom afdreef. De drenke ling worstelde met het bruisende water on kwam al zwemmende midden in den Eem, waar hij door een paar redders In een bootje werd getrokken. De andere sprong ook in de boot over en als echte schippersjongen riep hij„Ik ben er ook al." (Centrum) Agenda. Heden Bioscoop Langestraat- Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10— 121S, 2X10 uur. Zondag 2X—5!4 uur, Maandag 2X10 uur. Dinsdag 's avonds Theosof. Leeszaal, Wil- helminastraat. 1920—21—22 Mei. Bioscoop De Arend. 23 Mei. Orgelconcert St. Joriskerk. 3—6 Juni. Amicitia. Tentoonstelling Ned. Natuurh. Vereeniging. 29. Augustus. Alg. Verg. Volksbond tegen Drankmisbruik. KAASMARKT. Gemeente Amersfoort. 16 Mei 1916 Aanvoer 64 wagens met 16450 K.G. Prijzen57 ft 64 per 50 K.G. Gest. 59 ft 63 per 50 K.G. Handelvlug. Reclame G. SAS BACH, Coiffeur—CoiNeuee, Utrechteoheweg SO. Speciaal adres voor Haorvrerken. 6urgerfl|ke StanA 16 Mei 1916. Geboren: Richordus Gerardus, t. ver» Ge- rardus Johannes Verhaar en Alijda Moria van der Veen; Gerdina Gesina, d. van Pier Drijfhout en Gerdina Martina Kedde; Pieter Jan, z. van Gerrlt van Uzendoom en Eva Gerarda Meijer. Gehuwd: Hendrikus Jacobus Willemse en Gerarda Johanna Sophia de Waal. Overleden: Wilhelmus Timotheus Krijncn, 4 maanden; Geertruida van Essen, 63 laar, echtgenoote van Elbert van de Kamp; Gije- berta Maria Bekker, 78 jaar, weduwe van Comelis van Asch. Telefonisch Weerbericht, Naur v. li v a 16 Mei 19|., Uedegedeetd door het Kon Ned Uei Instituut U ie Bilt Hoogste stand 764.1 te Vlisslngen. Laagste stand 743.7 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 17 Malt Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig ©f geen regen, mogelijk nachtvorst, iets warmer overdag. Fietslantaarn aansteken 9.16 uur. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen tier 5 kt i.se, TREKKING VAN 15 MEL f 10Ó0 5885 7006 f 400 6959 11047 15309 f 200 5845 11045 20423 f 100 618 1250 1910 3637 4589 7690 8570 9798 12952 13502 15121 17270 17768 19294 Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 102 131 134 208 307 366 374 380 643 726 751 803 1229 1251 1424 1477 1648 1794 2014 2079 2125 2562 2594 2627 2947 2991 8087 3191 3336 3358 3360 3562 3696 3811 3914 3958 3984 4124 4560 4984 4990 5113 5166 5182 6203 5534 5558 5894 6028 6179 6250 6413 6436 6443 0528 6790 6818 7035 7074 7188 744 7 7505 7681 7692 7711 7815 7875 8120 8193 8304 8469 8488 8497 8529 8596 8652 8694 8907 9065 9090 909J 9189 9210 9224 9547 9629 9760 9795 9855 9863 9883 10033 10061 10115 10142 10216 10382 10403 10547 10552 10724 10765 10781 10836 10926 10071 10999 11101 11126 11308 11387 11504 11551 11815 11733 11872 11879 11920 11927 12098 12250 12201 12348 12111 12477 12812 13010 13073 13317 134» 13098 13765 13839 14018 14086 14123 14224 14Ml 14549 14591 14955 15063 15169 15278 15343 15370 15701 15814 15831 16139 16193 16207 16397 16578 16683 16938 17115 17217 17525 17714 17836 17804 17969 18137 18154 18188 18268 18425 18473 190» 19097 19150 19602 19004 19662 19900 19923 19060 19971 20365 20611 20697 20766 411e STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Berste week. Trekking van 15 Mei 1916. (700 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. U, O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 22), zijn aan de navolgende nummers te beull gevallen Prijzen van 70. 15343 en 15370. Te samen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken752% 9668, 9674, 9698, 10851, 10857, 15329. 15877 en 15895.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3