Y E MI LION WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn- Uit den omtrekT STADSNIEUWS. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. Club. Spr. herinnerde aan Noltings Kamer lidmaatschap en den invloed, die van Nol- tlng uitgaat en grooter is dan wel naar bui ten merkbaar is. De voorzitter van den Am- aterdamschen Politiebond bood Nolting een klok aan. Nog voerden verschillende sprekers, waar onder de heeren Ketelaar en Klaas de (Vries, het woord. In den loop van den avond bracht het mannenkoor Kunst na Arbeid, (waarvan Nolting al 34 jaar voorzitter is), dat op de Leidsche Kade voor American Hotel was opgesteld, aan Nolting een serenade. In de toespraak, waarmede Nolting "allen dank zegde voor de hem gebrachte hulde, haalde hij verschillende politieke "herinne ringen op. Na het officieele gedeelte van den avond bleven de aanwezigen nog geruimen tijd ge- fellig bijeen. Nederland en de oorlog* De Nederlandsche vice-consul te Oinant. 'Aan de Tijd wordt geschreven f De vice-consul te Dinant, de heer W. van Rijckevorsel, werd door de Duitschers ver oordeel op grond van hun opvatting, dat hij misbruik van zijn positie had gemaakt door de bezorging van correspondentie voor per- Bonen, woonachtig in de landen der gealli eerden. Hij bleef daarmede doorgaan, of schoon hem door den Nederlandschen ge- Bant te Brussel een waarschuwing was ge geven, hierkan een einde te maken. Toen het geval ontdekt werd, volgde zijn ▼eroordeeling door den Duitschen krijgs raad. Hij kreeg echter verzachting van straf door tusschenkomst van den Nederland- tchen gezant te Brussel. De Berkelstroom. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan betreffende het tot zinken brengen van het s.s. Berkelstroom. Waar vast staat, dat de Berkelstroom door opva renden van een Duitsche duikboot tot zinken Is gebracht,-behoort te worden onderzocht of de kapitein schip en lading aan gevaren blootstelde door met de lading, welke aan boord was, de reis naar Engeland te onder nemen. Het is den Raad gebleken, dat dit geenszins het geval is. Immers de lading, welke in het ongunstig- Bte geval als contrabande kon worden be schouwd, bleef verre (bijna de helft) beneden het totaal van de aan boord'zijnde lading, be rekend, hetzij naar waarde, omvang, vracht of gewicht.'Volgens de conclusie van des kundigen, welke de Raad overneemt en tot de zijne maakt, is een schip slechts vatbaar voor verbeurdverklaring, wanneer de aan boord gevonden contrabande meer dan de helft van het totaal bedraagt, berekend naar waarde, omvang, vracht of gewicht. Afgezien dus van de vraag of een schip, dat vatbaar is voor verbeurdverklaring, vernietigd mag worden, staat het vast, dat de Berkelstroom wederrechtelijk door opvarenden van een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht. De kapitein van de Berkelstroom heeft al les gedaan, wat mogelijk was om zijn schip te behouden en voor vernietiging te vrijwa ren, doch hij was onmachtig tegen het je gens hem gepleegd geweld. Dat hij op bevel de scheepspapieren van boord liet.gaan, kan hem niet verweten worden nu de volgens het volkenrecht geldende voorschriften, dat de oorlogvoerende partij een onderzoek aan boord van het neutrale schip moet instellen, door de toepassing van den duikbooten-oor- log in onbruik zijn geraakt. Had hij aan het bevel om de papieren te zenden, niet voldaan, zoo zou hij schip en lading in groot gevaar hebben gebracht. De Raad vestigt voorts in het algemeen belang de aandacht op de verklaring van een des kundige, waarbij deze wijst op het gevaar, waaraan neutrale schepen zich blootstellen, door aan een duikboot, welke seinen geeft of schoten lost, aan te sturen. Zoodra men een sein of een schot hoort, behoort men onmiddellijk te stoppen, niet van koers te veranderen en af te wachten, wat de duikboot verder doen zal. De Raad wijst er echter uitdrukkelijk op, dat het bo venstaande in geenerlei verband staat tot de oorzaak van de onderhavige scheepsramp. Het Haagsche Corresp.-Bureau meldt ons: Bij gisterenavond aan het departement van Buitenlandsche Zaken gedane navraag bleek ons, dat de minister den in de dagbla den bekend gemaakten brief van de directie der Hollandsche Stoomboot-Mij. nopens de vernieling van de Berkelstroom nog niet had ontvangen. Ons werd tevens mede gedeeld, dat de minister bereids een aan de Duitsche regeering te overhandigen pro- test-nota aan den gezant te Berlijn heeft toe gezonden. De tekst dezer nota zal in het eerstdaags te verschijnen Oranjeboek wor- 'en jopgenomen. Het verkeer met Engeland. Men meldt uit Vlissingen: De mailboot Koningin Wilhelmina is Don derdagavond in plaats van om 4 uur te 9 uur binnengekomen. De boot was door mist op de Engelsche kust uren opgehouden en wachtte toen op goed tij om de Galloper met hoog water te passeeren. De 56 passagiers en 700 zakken mail blij ven tot Vrijdagochtend hier en vertrekken met den eersten trein. Engelsche dwang maatregelen? fn verband met de bekende bewering van Het Haagsch Correspondentiebureau, dat En geland de levering van scheepsonderdeelen aan Nederland afhankelijk zou stellen van het verhuren van Hollandsche schepen aan Engelsche firma's, wendde de Tel. zich nog tot een tweetal groote werven. De Maat schappij de Schelde verklaarde, evenals een andere groote werf en evenals de Ne4erl. Scheepsbouw Maatschappij, dat reeds ge daan had, dat haar van een dergelijken door Engeland te nemen maatregel niet het min ste bekend was. Oorlogswinst. Men schrijft aan het Hbld.: Toen voor eenige dagen de rage in het opkoopen tegen alle prijzen van rundvee voor uitvoer naar Duitschland aan het woe den was, werd er in de Noordelijke provin ciën veel vee opgekocht voor één firma te Enschedé. Wat de runderen kostten, het deed er niet toe, de firma had consent voor den uitvoer van 5000 stuks van de door de regeering toegestane 11.000 stuks zoo wordt nu meegedeeld. Dat voorrecht was aan de firma geschon ken, wijl zij de Regeering destijds de be hulpzame hand geboden had voor den ver koop van het overtollige vee uit de over stroomde streken in Holland naar Duitsch land. En dat voorrecht gaf der firma een ca deautje van 500.000. De 5000 koeien werden n.l. verkocht met ruim 100 winst per stuk. Nieuwe pasformulieren. Zooals men zich zal herinneren,* stelde de Minister van Buitenlandsche Zaken bij de behandeling der begrooting van zijn De partement voor het loopende jaar de spoe dige invoering van nieuwe paspoortformulie ren in het vooruitzicht. Naar wij thans aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken vernamen, heeft de vervaardiging van deze formulieren groote vertraging ondervonden ten gevolge van het gebrek aan grondstof fen oor de papierfabricage hier te lande, zoodat de nieuwe formulieren op zijn vroegst tegen het einde der maand Juni a.s. gebruikt zullen worden. Het bakken van wittebrood. De burgemeesters van Middelburg en De venter hebben het bakken van wittebrood op versóhillende gronden niet toegestaan. Te Zwolle is het" verlof tot het bakken van wittebrood ingetrokken. Gestrafte bakkers. De burgemeester van Den Haag heeft een bakkerij wegens overtreding zoowel van de voorschriften in verband met het wittebrood bakken, als van die nopens het regeerings- brood, gestraft met inhouding van 1500 K.G. van het meel benoodigd voor de be reiding dezer broodsoort. Een and.er bak ker is wegens overtreding der laatstbedoelde voorschriften gestraft met inhouding van 400 K.G. meel. Aan een filiaalhouder van een elders ge vestigde bakkerij is wegens overtreding der voorschriften in verband met het verbod van witbrood bakken de verdere levering van witbrood aan personen, die tot het gebruik daarvan zijn toegelaten, verboden. Tarwebloem fn beslag genomen. Daartoe door den minister gemachtigd, heeft de. burgemeester van Deventer den voorraad tarwebloem bij de verschillende bakkers daar ter stede in bezit genomen. De bedoeling van dezen maatregel is om te ko men tot een doelmatige verdee'.ing van den nog aanwezigen voorraad tarwebloem. Aan gezien het Rijksbureau nog geen tarwebloem wilde afleveren en sommige bakkers geen voorraad meer hadden en anderen nog over een voldoende hoeveelheid beschikten, werd deze maatregel noodzakelijk geacht. Suikergebrek. Te Arnhem is gebrek aan suiker ontstaan. Een aantal winkeliers had Woensdag en gis teren al niets meer. Anderen hebben nog voor eenige dagen voorraad en leveren aan hun klanten niet meer dan of I pond. Ook de agenten der groothandelaren heb ben niets meer. De interneering van de be manning der E 17. Reuter seint ons uit Londen d.d. 25 Mei: Grey zegt in een geschreven antwoord over deze quaestie, dat de vraag, of de inter neering toepasbaar is op de bemanning der duikboot E 17, zeer volledig is behandeld met de Nederlandsche regeering, die er van overtuigd blijft, dat zij verplicht is haar te interneeren. Onder deze omstandigheden heeft de Britsche regeering zich niet in staat geacht dit standpunt verder te betwisten. Uitwisseling van invali den. Met het Engelsche hospitaalschip „St.-Denis", vroeger mailboot „Munich" van Antwerpen op Harwich, kwamen gisteren middag vier uur te Vlissingen aan 103 Duit schers uit Engeland, die direct naar een Roode Kruis-trein werden geleid. Er waren vele officieren onder;, zoowel onder dezen als onder de minderen eenige krankzinni gen. De transportcolonne moest zeer velen dragen. In den trein ontvingen allen weder ververschingen van het dames-comité. Te gen zes uur begon de transportcolonne de Engelschen, die uit Duitschland waren ge komen, aan boord te brengen van het hos pitaalschip, dat hedenmorgen 10 uur ver trok. De hygiënische en praktische inrichting van de „St.-Denis" werd zeer geroemd, over al keurig opgemaakte bedden, in het geheel 265, allen voorzien van inrichtingen om schokken te voorkomen bij slingeren van het schip; twee liften geven gelegenheid om zieken gemakkelijk op dek te brengen. Zoo noodig kunnen 500 zièken vervoerd wor den. Om bij elven kwam te Roosendaal de hos- pitaaltrein met ongeveer TOO Engelsche in valide gevangenen aan. De trein kwam uit Aken, waar de gewonden uit verschillende Duitsche kampen vereenigd waren. Velen klaagden over slechte behandeling en over slecht voedsel, hoewel dit gedurende de laatste maanden iets verbeterde, waarschijn lijk in verband met de bezoeken van ver tegenwoordigers van het Amerikaansche ge- aantschap te Berlijn. Vertegenwoordigers van het Roode Kruis verstrekten versnaperingen aan de gewon den, die verheugd waren naar Engeland te rug te keeren. Na 20 minuten ononthoud vertrok de trein naar Vlissingen waar de loods door dames van het Roode Kruis met bloemen versierd was en ververschingen werden aangeboden. Duitsche deserteurs. Te Oldenzaal zijn drie Duitsche deser teurs aangekomen, die naar. het front hadden moeten vertrekken. Ontvluchte krijgsgevangen e n. Te Winsterswijk zijn Donderdagmorgen vijf ontvluchte Fransche krijgsgevangenen aangekomen. Drie hunner waren uit Darm stadt en hadden 25 dagèn geloopen. De bei de anderen, uit Paderbom, waren 12 dagen onderweg. Het feest van „Onze Vloot". Men meldt ons uit 's Gravenhage: Ter herdenking van het 10-jarig bestaan der Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" wordt in de kunstzalen d'Audretsch, Hoogewal te 's Gravenhage, onder leiding van den luit. ter zee 2e kl. J. W. J. baron van Haersolte een Marine- en Marine Huisvlijt- Tentoonstelling gehouden, welke op scheep vaart en maritiem gebied veel belangwek kends biedt. De kustwacht bewees in haar vrijen tijd niet te hebben stilgezeten, en aan haar kun dige handen is 't te danken, dat er een af- deeling ingericht kon worden van de kust wachtnijverheid, waar talrijke voortbrengse len van huisvlijt zijn tentoongesteld. Leuke kiekjes geven een niet onaardig beeld van het kustwachtleven. Hier zijn voorts nog te bezichtigen model len o.a. van een doorsnee-onderzeeboot, uit 't Prins Hendrikmuseum te Rotterdam en van 't stoomtransportvaartuig Vlissingen. In een andere afdeeling trekken bijzonder de aandacht twee Whiteheadtorpedo's uit Fiume, één gehalveerde, welke een duidelijk bèeld geeft van de ingewikkelde en geniale constructie. Voorts een natuurlijk thans niet gevaar lijke Hollandsche mijn, welke goedmoedig tussohen diverse scheepsonderdeelen troont. Teekeningen aan den wand verduidelijken het leggen en te water laten van deze oor logswerktuigen. Hier zijn verder, te. vinden fraaie scheeps modellen, boeken en statistieken van 't Ne derlandsche zeewezen, kaarten die een aan schouwelijk beeld geven van de kustverlich- tlng, en een belangwekkende stand van 'f proefstation van de Rijkskustverlichting te Scheveningen, met verlichte foto's van onze vuurtorens etc. Voorts is hier o.a. nog aanwezig een model van de reddingboot „Brandaria" en diverse seinsystemen. In een andere zaal ziet men 't model van het eerste stoomschip, dat in ons land, en wel te Rotterdam, is gemaakt en nog tal van scheepsmodellen, o.a. een kruiser. L. Smit en Co/s Sleepdienst te Rotterdam exposeert tal van foto's en teekeningen, be trekking hebbende op zijn wereldberoemde specialiteit, 't sleepen van dokken etc. over geweldige zeeafstanden, iets waarop ons land te recht trotsch kan zijn. Ten slotte noemen we een fraaie collectie foto's van de meeste onzer schepen, welke op mijnen liepen en een bijzonder interes sante kaart van de Duitsche en Engelsche mijnenvelden in 't zuidelijk deel der Noord zee, welke duidelijk illustreeren aan welke groote gevaren hier onze scheepvaart is blootgesteld. Ook de tuin is productief gemaakt. Hier zijn opgesteld een zoeklicht en een draadloos ontvangstation van het Technisch Bureau Wireless". Een marinekapel ver gast de bezoekers op muziek, terwijl een keukenwagen der marine, onder hoogst des kundige leiding, zorgt voor de echte, onver- valschte snert, zooals die aan boord der schepen wordt genuttigd en die een zekere beroemdheid geniet. Men ziet, er is aan alles gedacht om den bezoekers een getrouw beeld te geven van het leven en streven van onze vloot. Kort bestaan. Een dezer dagen verschenen nieuw tijdschrift „Lente" (vol gens sommigen een litteraire bijwagen van De Toekomst) heeft, volgens het Vad. de uitgave thans alweer gestaakt. Staking van geintern e e n den. De te Deventer werkende geïnter neerde Belgen en Engelschen hebben twee dagen achtereen den arbeid gestaakt. Zij hadden er verschillende grieven over de voeding, het zakgeld, enz. Van militaire zij de is een onderzoek ingesteld, dat vermoe delijk tot de terugzending naar de intemee- ringskampen van eenigen zal leiden. De geopperde klachten werden meeren- deels ongegrond bevonden. Het proces-ds. De Ligt. Voor het gerechtshof te Amsterdam is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak van ds. B. de Ligt, wegens onderteekening en versprei ding van het bekende dienstweigeringsmani fest. De advocaat-generaal, mr. Van Geuns, eischte 75 boete, subs. 15 dagen hechte nis. Daarna werd behandeld de gelijke zaak van Lod. van Nierop. De advocaat-generaal eischte in deze zaak eveneens 75 boete subs. 15 dagen hech- tenis; De beklaagden verdedigden zichzelf. Uitspraak 8 Juni a.s. In slecht gezelschap. Door een rechercheur te Amsterdam zijn aangehou den een vrouw, verdacht van diefstal van 5200 Mark, ten nadeele van een vreemde ling, die in den avond van den lOen Mei jl. verschillende danshuizen in de omgeving van den Zeedijk had bezocht, zoomede een man verdacht van heling van dit geld. Hlarinevaartuig gezonken. Naar wij vernemen is het marinevaartuig „De Schelde" gisterenochtend in de haven van Nieuwediep door aanvaring met het ar tillerie-instructievaartuig „Bellona" gezon ken. Verlies aan menschenlevens is bij het on geval niet te betreuren. Maatregelen worden genomen om het schip te doen lichten, daar het gevaar op levert voor de scheepvaart. Vrouw verbrand. Gisterennacht vatten de kleeren van de 85-jarige mej. U. de M., wonende Prins Hendrikstraat te Arn hem, vlam aan het nachtlampje. Pogingen te blusschen mislukten en tevergeefs trachtte zij naar buiten te komen. In den gang werd de ongelukkige dame gisterenmorgen totaal verbrand gevonden door de dienstbode, die in het sousterrein sliep en niets gemerkt had. Onderde stoomtram. Te Heems kerk is de hoog bejaarde I. K. door de stoomtram overreden en gedood. Trap van een paard. Te Middel burg heeft een 17-jarige voerman een trap van een paard tegen den buik gekregen; een half uur later is hij in het gasthuis overleden. Verdronken. Woensdagavond is in de Westerschelde bij Terneuzen de 22-jar. S. de Leeuw, tandtechnicus, bij het baden verdronken. Hij was uit Antwerpen uitge weken naar Rotterdam en eerst kort te Ter- neuzen gevestigd. Door den bliksem getrof fen. Te Opperdoes (N.-H.) zijn gisteren avond twee mannen en drie kinderen, voor een onweer gevlucht in een schuurtje, door den bliksem getroffen. Een der mannen, S. W., was terstond dood; de anderen zijn verschroeid en doof geworden. Reclamei a per anker f 34. per flesch - 0.85 pins 1 1.50 per anker accijns. Schooi- en Kerknieuw*. Notarieel examen. De minister van Justitie heeft bepaald, dat het examen, bedoeld bij art 11 der wet op het Notarisambt, zal aan vangen op 3 Juli e.k. en zal worden gehouden te 's Gravenhage. Benoemd zijn door hem tot lid en voorzitter der Staatscommissie, belast met het afnemen van genoemd examen, mr. H. M. A. Savelborg, ïaadsheer in den Hoogen Raad der Nederlan den, te 's Gravenhagetot leden mr. M. Polak, vice-president van de arrondissementsrecht bank te Rotterdam; prof. mr. E. M. Meijer», hoogleeraar ean de Rijksuniversiteit to Leiden; nar. H. van Goudoever, rechter in do arrondis sementsrechtbank te Rotterdam; A. C. de Wil de, notaris te Arnhem; F. W. Swane, notaris te UtrechtJ. A. Enuma, bewaarder van de hy potheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Rotterdamtot plaatsvervangende ledenmr. J. H. Telders, advocaat en procureur te 's Gra venhage; mr. J. Wolterbeek Muller, advocaat en procureur, raadsheer-plaatsvervanger te 's Gravenhagemr. W. Franoken, advocaat en procureur te «Gravenhage; J. Woltersom, be waarder van do hypotheken, het kadaster en do scheepsbewijzen te Arnhem; mr. C. W. Star Busmonn, rechter in de arrondissementsrecht bank te Utrecht; J. S. Mijs, candidaat-notaris te Rotterdam, oud-ontvanger der registratie en domeinenP. T. Vos, notaris te Lichtenvoorde tot secretaris, J. Crèvecoeur, hoofdcommies bij het departement van Justitie, te 's Gravenhage. Notarieel examen. De Staatscom missie, belast met het afnemen van het examen, bedoeld bij art. 11 der wet op het Notarisambt, zal hart zittingen houden op 3 Juli en volgende dagen, des voormiddags 10 uur, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Zwartewog no. 7, in Den Haag. Wageningsch Zendingsfeest. Te Wageningen zal op Hemelvaartsdag het 15e Wageningsch Zendingsfeest worden gehouden. Als sprekers treden op de heeren Ds. G. Ver does Kleyn, Wapeningen; Ds. J. C. van Hoevo. Utreoht; Ds. F. Schrale, Valburg; Ds. B. Gijzel, RhenenDs. J. C. Schmidt, Kapelle bij Goes en Ds B. ten Gate, Wageningen. Provincial.» Landdag van den Nederl' Bond voor Vrouwenkiesrecht. De Nederlandsche Bond voor Vrouwen kiesrecht Is voornemens in elke provincie van het land groote openlucht-bijeenkomsten te organiseeren. Dit jaar zullen nog niet alle provincies daaraan deel kunnen nemen we gens den staat van beleg, waaronder som migen staan. De provincie Utrecht besloten haar landdag te houden op het Huis ter Hei de op 3 Juni e.k., ten twee ure precies; een gemakkelijk punt om te bereiken met de CentTaalspoor ot de Ooster-Stoomtram. Een uitgebreid comité heeft zich met de regeling van den middag belast. Een capellakoor en het orkest van de Belgische geïnterneerden te Zeist hebben hun medewerking toegezegd om den middag op te luisteren. De sprekers van den mid dag zijn: mevr. Boissevain—Pijnappel, pre sidente van den Bond, ds. A. Junod uit Den Haag, en den heer Sibinga Mulder uit Bus- sum. Het doel van dezen landdag is om een meer uitgebreid publiek dan anders mogelijk is, te bereiken. In het Diaconessenhuis te Utrecht Is op 71 jarigen leeftiid. na een langdurig en hevig lijden, overleden de gepensionneerde majool der militaire administratie van het O.-I lel ger Th. Kley. Daar de overledene, vooral in militaire kringen, in vroegere jaren, een zeer beken, de persoonlijkheid was, mogen hierondeil eenige data uit zijn leven, ontleend aan Het Vaderland, volgen: In 1845 geboren, trad Kley in 1860 in mi. litairen dienst; hij werd in 1879 aangesteld tot 2e luitenant-kwartiermeester en 5 jaren later overgeplaatst bij het Indische legei In hetzelfde jaar werd hij bevorderd tot len luf. tenant, in 1882 tot kapitein-kwartiermeester, en in 1888 tot kapitein-intendant. In 189<J gepensionneerd, vestigde hij zich in Neder land. Ten gevolge van door hem ingebrach- te bezwaren tegen zijn gedwongen ontslag, gewerd hem de groote voldoening van in 1895 in actieven dienst te worden hersteld, Hij werd geplaatst ais beheerder van het ma gazijn van uitrusting, bij het Koloniaal Werf- depót te Harderwijk, en in 1899 bevorderd tot majoor. In 1905 werd hij opnieuw gepen sionneerd. Daarna vestigde hij zich in Den Hnag, ia- ter te Boxtel. De overledene was gerechtigd tot het dra gen van het officierskruis en het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen in At- jeh, waar hij tweemaal diende. Kennisgeving. Muximumprijs voor Wittebrood voor zieken. De Burgemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend, dat in afwijking met de voor schriften omtrent gewicht en kwaliteit van brood, d.d. 13 April 1915, Afd. I No. 271, wordt toege staan I. dat het gewicht van het wittebrood, het welk uitsluitend ten gerieve van zieken, welke op medisch advies wittobrood moeten gebruikrn, geleverd mag worden, wordt bepaald op 300 en 150 gram II. dat de prijs van deze brooden wordt be paald op Melkwittobrood 300 gram 8.5 centmelkwit- tebrood 150 gram 4.5 cent; waterbrood (ge merkt W. A. B.) 300 gram 7 e nt; waterbrood (gemerkt W. A. B.) 150 grom J.5 cent. Amersfoort, 24 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDW1JCK. Lid Examen-commissie. De heer B. D. Best is benoemd tot lid der commissie, door welke in dit jaar het toe- latings-examen tot de Koninklijke Militaire Academie te Breda zal worden afgenomen. Int. School voor Wijsbegeerte. Naar aanleiding van geruchten, dat er een splitsing zou hebben plaats gehack in het Bestuur of in het Curatorium van de Inter nationale School voor Wijsbegeerte, waar uit men zelfs de gevolgtrekking heeft ge maakt, dat de vacantie-cursussen niet door zouden gaan, verzoekt de secretaris van deze stichting ons te berichten, dat dit ge heel bezijden de waarheid fs. Deze geruchten vinden waarschijnlijk hu. oorsprong in het feit, dat vóór de totstand, koming van de Stichting 4 personen, waan van 3 bestuursleden, zich hebben terugga trokken uit het Voorloopig Comité van voor bereiding, dat uit 30 personen bestond- Van splitsing is dus nooit sprake geweest, zelfs niet vóór de oprichting der School. Toonkunst. Het bestuur der afd. Amersfoort van «la maatschappij tot bevordering der Toonkunst verzoekt aHen, die belang stellen in het voortbestaan der zangvereeniging. Maan dag 5 Juni as. te aoht uur, de vergadering In de Muziekschool bij te wonen. Broodkaarten. De nieuwe broodkaarten, voor zoover 8e» ze met het oog op het inkomen der brood kaartenhouders worden uitgereikt, lijn Woensdag 31 Mei en Vrijdag 2 Juni tegen inwisseling van de oude broodkaarten ven. krijgbaar van 95 uur. Besmettel ij ke ziekten. In de week van 17 tot 23 Mei deed zich in deze gemeente geen geval van besmette lijke ziekte voor. Veiling. Ten overstaan van notaris Johs. Knoppers werden gisterenavond In het koffiehuis „Het Boompje" geveild Perc. L Twee woningen met erf aan da Bloemendaalscthe straat, verkocht aan J. vaü Ee, voor 2450. Perc. n. Een boerderijtje aan den Soest en- straatweg aan A. Pot voor 4000. Perc. Hl en IV. Twee heerenhuizen in de Schimmelpenninckstraat, opgehouden VOO* 5950. Perc. V en VI. Twee heerenhufzen aan den Utrechtschen weg aan R. van Beola, voor 7640. Perc. Vü. Een winkel en woonhuis aan de Bloemendaalschestraat aan J. C. van dat Veer voor 1640. Perc. Vin. Twee woonhuizen, als voreflj aan N. Wolfswinkel, voor 2300. Perc. IX. Een woning in de Paternoster- straat aan J. M. Donath, voor 470. Perc. X en XI. Een winkelhuis en drie wo ningen in de Koestraat, aan M. van derr Moek voor f 2220. Perc. XII. Een huis met tuin aan de Bljg» schopweg, aan J. Wildeman, voor 1700, Deserteur-smokkelaar. Doof kommies-soldaten werd de vorige week en Woensdag opnieuw wegens smokkelarij vanl vet te Oldenzaal iemand bekeurd. De mort werd den tweeden keer in arrest gesteld en nu bleek dat hij reeds een week vóór Peschen uit zijn garnizoensplaats Amersfoort wes gedeserteerd. Sedert dien tijd had hij steedè te Oldenzaal vertoefd, voorgevende, dat hij

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3