E Ml LION WIJHHAHDEL I. A. SCHOTERMAK Utrechtscheslraat 34. Telef. 145' VALKHOFF's HOFBOEKHA», STADSNIEUWS. Uit den omtrek. Nieuwe uitgaven, werpen, om fe !eeren wal tucht is. De min. peurt daarom de maatregelen van den opper- J>evelhebber volkomen goed. De opperbevel hebber heeft echter aan de commandanten peegedeeld, dat, wanneer het streng regime poorbij is, de betrokkenen ook weer moeten Öeelen in de periodieke verloven. Vergoeding van reiskosten en soldij rul len bij zakenverlof voortaan verleend wor sen aan hen die het noodlg hebben. Wat den geneeskundigen dienst betreft, betoogt de Minister, dat den geneeskun digen dienst niet zooveel blaam treft, ten aanzien van de aangevoerde gevallen, als werd voorgesteld. Van drie groote hospita len zijn die te Utreoht en Den Haag slecht. Dat te Amsterdam Is te verbeteren. Reeds zijn de meest noodige veranderingen aange bracht. Met 150 burgerzlekeninrichtfngen van allerlei aard zijn overeenkomsten aange gaan, omtrent het opnemen van zieken. Van 'de officieren van gezondheid zijn tweederde deel burgergeneesheeren, waaronder spe cialiteiten op allerlei gebied. Het verplegen de personeel wordt steeds uitgebreid en het materiaal voor het hospitaal en het leger te velde wordt voortdurend verbeterd en ver meerderd. Er wordt ingeënt tegen pokken, typhus en nekkramp. De Kamer kan de mo tie-Ter Laan aannemen of verwerpen, de minister zal~ zijn gang gaan en doen, wat zijn hand te doen vindt. De minister staat 'tegenover de motie-Van der Voort van Zijp niet vijandig. Hij was toch reeds van plan, eene commissie in te stellen. Bij repliek handhaaft de heer Scheurer eiin critiek op den geneeskundigen dienst. De heer T e r L a a n handhaaft zijn motie, na daarin het verzoek te hebben opgeno men. dat de minister bi? behandeling van de Begrooting voor 1017 zal mededeelen wat ter verbetering gedaan is. De heer Van der Voort van Zijp frekt zijn motie in, na een mededeeling van den minister. Na dupliek van den Minister van Oorlog, waarbij deze verklaart te ver trouwen, dat het strenge regime voor hen, die eigenmachtig Paaschverlof namen, voor allen met 1 Juni zal zijn afgeloopen, wordt de motie-Ter Laan zonder stemming aange nomen, evenals het wetsontwerp. Te half 5 wordt de vergadering verdaagd tot Maandag half twee. TWEEDE KAMER. Staalsmuntbedrijf. Zilveren specie. fn een nota naar aanleiding van het verslag nopens het wetsontwerp tot verhooging van de begrooting van het Staatsmimtbedrijf voor 1915 'deelt de minister van Financiën naar aanleiding van de vraag, hoe het thans staat met de zilvcraanmunting voor Nederland, mede, dat na beëindiging van den jongsten muntslag van 5,000,000 aan guldens, in totaal, sedert het uitbreken van den oorlog, voor de Nederland- sche circulatie niet minder dan 35 millioen gul denstukken werden vervaardigd. Zooals reeds werd aangeteekend in de M. v. Antw. betreffende ide suppl. financiën-begrooting voor 1916, ligt het niet in de bedoeling zonder strikte nood zakelijkheid tot verdere guldenaanmunting te be sluiten. De niet te ontkennen neiging om zilveren munten aan het verkeer te onttrekken, welke nog steeds bij een deel van het publick blijkt te be staan en die zich aanstonds sterk doet gevoelen zoodra moeilijkheden van internationalen aard worden geducht, heeft ten gevolge, dat met het aanmaken van zilveren specie niet kan volstaan worden ter voorziening in de behoeften van het verkeer aan kleine ruilmiddelen. Wenschte men zich tot het vervaardigen van zilveren munten te beperken, dan zou deze maatregel op zoo groote scbn.-ii moeten toegepast worden, dat hiertegen overwegende bezwaren zoowel van technischcn als van monetaïren aard zouden be staan. De grond hiervan heeft de minister ge meend tot de wederuitgifte van zilverbons van 'f 1 te moeten besluiten. Moeilijkheden bn den aankoop van zilver wer- 3en tot dusver r et ondervonden. De munt, welke in 1915 door het rijk op aanmuntingen werd gemaakt, bedroeg 'f 9,214,770 51;-?. Met inbegrip van de op de reeds gekochte Grootboekinschrijvingen ge- Ikweektc rente, kwam in dat jaar een totaal van 9,261,430.29 voor belegging beschikbaar. Berichten. Prins Hendrik in Fries land— Tijdens het niet-officioele bezoek van den Prins aan Friesland zal Z. K. H. in gezélschap van den Commissaris der Ko ningin de volgende tochten door het gewest 'doen. Op Maandag 29 Mei een autotocht, aan vangende te Oranjewoud, door het zuid-oos telijk deel der provincie, langs Noordwolde, Oosterwolde, Appelscha, naar Beetster- zwaag en van hier over Akkrum naar Leeu warden. Op het buitengoed „Harinxma-Sta- te" te Beetsterzwaag wordt eenigen tijd ver toefd. Dinsdag wordt een groote toer gemaakt. Eer$t een v/atertochtre van Leeuwarden naar de meren bij Grouw, deels met een motor boot, deels met De Friso, van mr. B. Ph. baron van Harinxsma thoe Slooten, oud commissaris der Koningin; daarna van het station Grouw-Tmsum per auto naar den zuidwesthoek ter bezichtiging van de in uit voering zijnde werken van de bemaling van 'den ^-^schen boezem. Daartoe zal worden uitgestapt bij Spannenburg, waar het college van Gedeputeerde Staten en de hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat aan wezig zu"-»n riin om bij het in oogenschouw remen der werken tegenwooMiV te zijn. De Prins zó! daarbij' per motorboot een tocht maken ovèr het niemve stroomkanaal en de Lemster^-ekkeri naar Folleca. Te dezer r'aatse bereikt de Prins weer de auto. die hem over Doniaga, Huisterheide en Joure naar Leeuwarden zal terugbrengen. Op de heenreis wordt eenigen tijd vertoefd op de stichting „Wilhelminaoord" te St.-Nikolaas- ga en op de terugreis op „Boschoord" te Huisterheide. Voor Woensdag staat^ op het programma een autotocht naar de bouwstreek in het noordwesten der provincie, waarbij Z. K, H. tevens In de gelegenheid zal worden gesteld een kijkje te nemen bij Zurich naar de zee weringen aldaar. De tocht gaat door de ge meenten Menaldumadeel, Het Bildt, Barra- deel, Harlingen, Wonseradeel, Franekera- deel en Farneker. Na dezen tocht gebruikt de Prins het déjeuner als gast van den bur gemeester van Leeuwarden en in den loop van den middag zal per auto een bezoek worden gebracht aan het buitengoed „De Klinze", te Oenbroek. De Prins verlaat Leeuwarden dien dag met den trein van 7 uur 4 min. Audiënties. De gewone audiën tie van den minister van Buitenlandsche Za ken zal op Vrijdag 2 Juni a.s. niet plaats Monument Majoor Thomson. Het nationaal comité tot huldiging der nagedachtenis van majoor Thomson hield J.l. Woensdag een vergadering, onder leiding van luitenant-generaal Eland. Blijkens me dedeeling van den secretaris-penningmees ter was sinds Juli 1914 ontvangen een be drag van 6853.57 en was na aftrek van f 25.85 voor kleine onkosten een bedrag van ƒ6827.72 in kas. De ingezonden maquette In gips op 1/10 der ware grootte van het door den heer Charles van Wijk ontworpen monument, werd goedgekeurd en aan den kunstenaar definitieve opdracht gegeven om het monu ment te vervaardigen. Zooals men zich zal herinneren, zal het beeld Thomson voorstel len als majoor der infanterie met mantel om hangen en Iets meer dan levensgroot zijn. Het zal het midden vormen eener monumen tale bank en in hetzelfde materiaal der bank worden gehouwen, n.l. graniet uit de groeven van Ecaussines in België. De ma quette maakt een voortreffelijken indruk en mocht ook reeds de goedkeuring der schoonheidscommissie verwerven. Op het voetstuk van het beeld zal worden gebeiteld: L. W. J. K. Thomson, majoor der infanterie, ridder van alle Nederlandsche or den, volksvertegenwoordiger van 1905 1913, geboren te Voorburg 11 Juni 1869 ge sneuveld te Durazzo 15 Juni 1914. Op de bnnk zal als opschrift worden aangebracht een citaat uit een van Thomson's redevoe ringen in de Tweede Kamer: „Het volksle ger is niets anders dan het leger met de zelfde psyche als het volk." Aan het gemeentebestuur van 's Graven- hage Is verzocht het monument te mogen doen plaatsen op het Thomsonplein en de kosten der fundeering en van het plaatsen eener schutting tijdens de opstelling voor rekening der gemeente te doen geschieden. Hierop werd tot heden nog geen beslissing ontvangen. De kosten van het monument, geraamd op 7000, zouden bij een onver hoopte ongunstige beslissing op dit verzoek, nog aanmerkelijk stijgen. Daar op dit oogen- blik slechts pl. m. ƒ6800 in kas is en ook de onthulling allicht eenige uitgaven zal vorderen, doet het comité nogmaals een dringend verzoek op onze landgenooten, die tot dusverre achterwege bleven, hun ge waardeerde steun te verleenen. Elke bijdra ge, hoe klein ook, zal door het comité ten zeerste gewaardeerd worden. Men gelieve die te zenden aan den secretaris-penning meester, adres Zeestraat 80 te 's Graven- hage. Voor de vervaardiging van het monument zullen ongeveer zes maanden noodig zijn. De onthulling zal dus eerst in het begin van 1917, vermoedelijk in Februari, kunnen plaats vinden. Een sub-sommissie werd be noemd om de plechtigheid der onthulling te zijner tijd voor te bereiden. Nederland en de oorlog* Kunstmest. De Kunstmest-Commissie maakt bekend dat ten behoeve der bestellingen van super fosfaat, zwavelzuren, ammoniak, chilisalpeter en ammoniak super voor de bemesting van den oogst 1916/17, op 1 Juni a.s. kaarten voor haar door verschillende Eerstehands handelaren ter invulling zullen worden uit gereikt, en dat de leveringsvoorwaarden, op deze bestellingen betrekking hebbende, vol gens Acte van 12 Mei 1916, werden gede poneerd ter griffie van de arr.-rechtbank te 's Gravenhage; dat afschrift dezer voorwaarden voor be langhebbenden gratis verkrijgbaar zal wor den gesteld door bemiddeling van den han del; dat de prijzen voor deze meststoffen vrij zeker niet minder zullen bedragen dan, voor: superfosfaat 8, zwavelzuren ammoniak 25, chilisaljeter 25, ammoniak super 14, alles per 100 K.G., met inbegrip van de provisie voor den handel, doch zonder boot-, spoor- en andere vrachten van de be kende plaatsen van levering. (De definitieve prijzen zullen t. z. t. nader worden vastge steld bij afzonderlijke publicatie). Het feest van „Onze Vloot". Aangaande de gisterenmiddag gehouden algemeene vergadering van „Onze Vloot" kan nog het volgende worden gemeld: Na de rede van den voorzitter deed deze mededeeling van de volgende te zenden huidetelegrammen: Aan H. M. de Koningin, waarbij tevens eerbiedige dank wordt gebracht voor de ko ninklijke onderscheiding, aan Z. K. H. Prins Hendrik voor diens steun en belangstelling, aan vice-admiraa! Ellis (die wegens gezond heidsredenen verhinderd was tegenwoordig te zijn), met de beste wenschen voor diens gezondheid, aan het eerelid P. Koster te Parijs, een der oprichters der vereeniging en aan den voorzitier van den Ministerraad, waarbij hulde wordt gebracht aan het onbe twistbaar beleid en onwankelbaar vertrou wen wordt uitgesproken fn diens leiding. Door den secretaris-penningmeester jhr. C. A. L. van der Wijck, werd vervolgens het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental op 31 Dec. 1915 9587 bedroeg en in 1915 vermeerderde met 1208. Het aantal afdeelingen bedraagt 35. De ontvangsten bedroegen 14.327,80, de uitgaven 11.422,78, zoodat het voordee- lig saldo 2905.02 bedraagt. Besloten werd 1000 uit de kas beschik baar te stellen voor het propagandafonds. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur de heeren A. L. Boelen, F. J. H. Evers, E. baron van Heerdt tot Evers- berg, E. P. de Monchy Az. en prof. mr. J. H. Valckenier Kips, werden bij acclamatie herkozen. Tot lid van den Algemeenen Raad ter aanvulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. J. W. van Weideren baron Rengers, werd bij acclamatie be noemd de opperbevelhebber, generaal Snij ders, wien telegrafisch kennis werd gegeven van zijn benoeming. Besloten werd de jaarlijksche algemeene vergadering in 1917 te houden in Maas tricht en In principe voor 1918 Leiden aan te wijzen. Als bijzonder bewijs van sympathie meen de de afdeeling Amsterdam een bedrag van ƒ1500 bijeen te moeten brengen, bestemd voor de uitgave van een leerboek voor de jeugd, waarin het Nederlandsche zeewezen uitvoerig zal worden behandeld. De voorzitter van de afdeeling Het Gooi, de heer Wichers, lichtte nog een voorstel toe tot het houden van een Landdag in het Gooi in Augustus 1916, wanneer het hoofd bestuur volkomen sympathie had betuigd. De landdag zal worden gehouden in het Bosch van Bredius. Nadat de voorzitter nog mededeeling had gedaan van de verrijzing van nieuwe afdee lingen te Harderwijk en West-Java, en van toeneming van het ledenaantal, van belang rijke giften, o.a. van ƒ2000, van telegram men van gelukwensching, o.a. van H. M. de Koningin-Moeder, werd de vergadering gesloten. Bedrog bij de munitie-fa b r I- c a g e. De minister van Oorlog heeft giste ren in de Tweede Kamer medegedeeld dat ongeveer 100 fabrieken in ons land bezig zijn met den aanmaak van munitie. Ook daarbij worden veel moeilijkheden ondervon den. Een Hollandsch fabrikant wist hard staal in zacht staal te veranderen, dat mak kelijker te- bewerken is en leverde daarvan vrijwel waardelooze granaten. Bij deze mededeeling gingen ln de Kamer uitroepen op: „Wie is de schavuit?" e. d. De minister van Oorlog Is echter zoo goedhar tig geweest den naam niet te noemen. Door de duisternis mie- leid. Donderdagavond is de heer Th. Hoo- geboom, te Reeuwijk, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en ver dronken. Zijn lijk is gisterenmiddag uit de LJsel opgehaald. Verdronken. Bij den kop van de Handelskade te Amsterdam is een schuiten voerder, door het breken van zijn vaarboom, te water geraakt en verdronken. Koeien door den bliksem gedood. Te Heino (O.) werden in een weide 9 koeien door den bliksem gedood. Reclame 1 per anker f 34. - per flesch 0.85 pin» 1.50 per anker accijns* H. Tb. Cox Napoleon Krijgsgo- vangen. Historie en Legende f 1.90. ErbllchModerne Flugzeuge in Wort und Bïld - f 1.95* Otfo *>nst. Semper der Mann, ing. f 3.25 geb. 13.90. Du Ttfanrier. Trilby 4e druk. Vol ledige Geïll. Uitgave, 2 dln. f 1.05. Peler Rosegger, Het Gif der Be schaving 1 0.95. G. C. J. Verkerk G. J. van de Well's Viertalig Eleotroteohn. Werk- tuisk. Woordenboek tweede druk. Compleet in 10 afl. i t 0.30. Jan Vethv Bedreigde Sohoonheid 1 1.25. De Wonderen der Wereld, tweede druk, compleet in 24 af!. f 0.30. Voorhanden in Utrechtschestraat 1. Kunst en Wetenschap. Door bemiddeling van den kunsthan del L. Schulman te Hilversum is een koop oude schilderijen voor particulier bezit aan gekocht, w. o. zich bevindt een belangrijk en kapitaal schilderij door B. E. Murillo (16171682) en voorstelelnde „de verheer lijking van Maria", een Ruysdael, Dirk Maes e. a. Deze'schilderijen zijn voor belangstel lenden in genoemden kunsthandel te bezich tigen. sie tot wering van schoolverzuim door den Gemeenteraad eervol ontslag was verleend, is in haar vergadering van 22 Mei j.l. door deze commissie tot haar voorzitter benoemd de heer J. H. A. Rupert. (Centrum.) Kamerik. Beroepen als predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier ds. R. de Ja ger te Scherpenzeel. B a a r n. Alhier is óp 65-jarigen leeftijd overleden mr. W. C. Thomas, bekend inwo ner van Arnhem, oud-schoolopziener aldaar en jarenlang advocaat en plaatsvervangend rechter in de arrondissements-rechtbank te Arnhem. Soest, 25 Mei. In plaats van den heer J. J. L. Vlaanderen, wien op zijn ver zoek sddert eenigen tijd als lid der Commis AGENDA voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 Mei 1916, des avonds zeven uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school B (vacature H. Slag- ter). 3. Benoeming van een deskundige belast met het geven van advies inzake reclames tegen aanslagen in het vergunningsrecht.- 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag overeenkomstig verzoek aan E. H. Buijten- huys als leeraar aan de Burgeravondschool. 5. Advies van Burgemeester en Wethou ders op het verzoek van H. W. van Esveld om ontslag als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot in gebruikgeving van grond aan Gebr. Van Praag voor den aanleg van een privaatput vóór het perceel Appelmarkt no. 7. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om vergunning te verleenen aan C. Spelt Cz. tot het maken van een brugje aan den Heiligenbergerweg. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aankoop van het perceel Kleine Koppel no. 2, sectie D no. 2687. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van een tweetal perceelen grond aan de H. IJ. S. Mij. voor de som van ƒ1--. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook grond voor de perceelen Sectie B nos. 2238 tot en met 2242 van H. Dieters. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook grond voor een perceel van J. C. L. Huis kamp aan de Koningin Wilhelminastraat. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van grond aan de Amersfoortsche Korfbal Club „Blauw-Wit". 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot in gebruikgeving van een strook grond aan den Hoogeweg aan M. Schreuder. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden ten be hoeve van den aanleg van een verbindings weg tusschen Heiligenberger- en Hoeven- lakenschen weg in verband met de sluiting van de Groote Nachtegaalsteeg. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van woningen in het belang van de volkshuisvesting. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhooging van het voorschot, aan de stichting „Volkshuisv esting II" ver leend voor den bouw van een 42-tal wonin gen met 22.000 zoodat het bedrag nader wordt bepaald op ƒ117.960. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen van 2.625 voor verbreeding van den spoorweg overgang aan den Utrechtschenweg. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geleidelijk wegnemen van de spoelsteigers uit de binnen- en buitengrach ten. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen van 500 voor het herstellen van stormschade aan Gemeente-eigendommen in verschillen de polders. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan Hare Majesteit de Konin gin te verzoeken, goed te keuren dat de hef fing van vuur-, haven- en tongeld voor het bevaren van de rivier de Eem ook no 1 Janu ari 1917 blijft geschieden overeenkomstig het bestaande tarief. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanvulling van het Raadsbesluit van 18 April 1916 i.z. opneming van tiide- Ijjk kasgeld tot ten hoogste ƒ1.000.000. 22. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van de ..Vereeniging van Riinsteenfabrikanten inzake het gebruik van RM^steendrieling. 23. Gunstig advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de vereeniging „Handelsschool voor Amersfoort en OmstTe- ken" houdende verzoek om toekenning van een subsidie groot 7500 voor het jaar 1917. 24. Gunstig advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de vereeniging „Handelsschool voor Amersfoort en Omstre ken" houdende verzoek om toekenning van een subsidie groot ƒ375 voor het jaar 1917 ten behoeve van een 3-jarigen Handels- avondcursus. 25. Gunstig advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort e.o." houdende verzoek om verhooging van het jaarlijksch-subsidie met 2300 en afwijzend advies op het verzoek om eene bijdrage in eens groot 2000 ter bestrijding van een tekort. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanstelling van een concierge- portier aan het dienstgebouw aan Davidshof en van een ambtenaar voor schrijf- en tee- kenwerk bij Bouw- en Woningtoezicht. 27. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders in verband met de vaststelling der jaarwedden van de concierges aan de openbare lagere scholen en aan het Gynv nasium. 28. Voorstel van Burgemeester en ^et- houders om een crediet te verleenen van ƒ5000 tot het nemen van de vereischte voorbereidende maatregelen tot de oprich ting eener Gemeentelijke centrale voor het electriciteitsbedrijf. 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om het crediet van 100,000, ver leend bij raadsbesluit van 25 Januari 1916 voor het maken- van een nieuwe kolen- en cokes-transportinrichting bij de gasfabriek, te verhoogen tot ƒ170.000. 30. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op de adressen inzake het bekomen van meerdere inkomsten in ver band met de tijdsomstandigheden. 31. Voorsteilen van Burgemeester en Wethouders in verband met de voorziening in de volkshuisvesting. 32. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders betrekking hebbende op de Fi nanciën, waarbij in behandeling komen; aanstelling schoolarts, afschaffing kermis, systematische verbetering van de binnen stad, voorziening in de behoefte aan school- lokaliteiten voor het Lager-, Middelbaar- en Hooger onderwijs, reorganisatie van den Reinigingsdienst, salarissen leeraren Hoo ger- en Middelbaar ónderwijs, wijziging straatbelasting en invoering rioolbelasting, wijziging winstuitkeering gasfabriek, ver hooging prijzen gas en electriciteit, voorstel- Hofland i.z. afschrijving gasmeters enz. 33. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der begrooting van de Gemeente Waterleiding, dienst 1915. 34. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-begroo ting dienst 1915 en 1916. 35. Vaststelling der staten van oninbare posten over de jaren 1913 en 1914. 36. Vaststelling kohier straatbelasting dienst 1916 (2e gedeelte). 37. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling der verordening be doeld bij art. 178 der Gemeentewet (herzie ning strafverordeningen). 38. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van ongeveer 14000 Ms. grond in het Soesterkwartier bestemd voor fabrieksterrein aan de Nederlandsche fabriek voor Turnartikeïen en schoolmeube- len voorheen J. H. Keunen voor de som van ƒ30.000. Ambachtsschool. B. en W. schrijven aan den Raad Ingekomen is een adres van de Vereeni ging „Ambachtsschool voor Amersfoori e. o.", houdende verzoek om a. aan de Vereeniging eene bijdrage voor eenmaal, groot 2000 te willen verleenen ter bestrijding van het tekort ontstaan door de Inrichting van het nieuwe gebouw en door in werking treding van het nieuwe leer vak Electrotechniek b. eene verhooging van het jaarlijkschi subsidie der gemeente ten bedrage van 2300, met ingang van het jaar 1917, ter bestrijding van de hoogere exploitatiö» kosten. Omtrent het onder a genoemde verzoeÜ deelen wij U mede, dat het niet doenlijk te dén dienst 1916 daarmede of met de helft van het gevraagde bedrag te belasten en omtrent den dienst 1917 is nog niets te zeggen. Alhoewel wij bereid zijn, na afloop van den loopenden dienst, na te gaan of de re* sultaten dusdanige uitgaaf alsnog zullen to&< laten om U daarna een nader voorstel te doen, meenen wij U thans te moeten advfc» seeren afwijzend op dit verzoek te beschik ken. Wat betreft het onder b vermelde verzoek om een hooger subsidie voor het jaar 1917, hebben wij de eer U voor te stellen, gelei op de bij het verzoek overgelegde beschefr den, hieraan te voldoen en mitsdien het be drag van het subsidie voor 1917 vast te stel len op 9600, vertrouwende dat dok de hoogere Colleges den gevraagden steun nief zullen weigeren. Voordracht L. O. Ter benoeming van een onderwijzer aan school B (vacature H. Slagter) worden voorgedragen 1. J. W. Kiel te Franeker. 2. J. Beenhakker te Culemborg. 3. D. de Vries te Velseroord. Verkoop grond. B. en W. deelen aan den Raad mede, da! zij met de Ned. fabriek van Turnartikeïen en Schoolmeubelen te Amsterdam een voorloo^ pige overeenkomst hebben gesloten tot vei> koop van circa 14000 M2 grond, gelegen op Puntenburg en zulks voor de som va» 30.000. Het voornemen der firma is, haal geheele bedrijf naar Amersfoort te ven* plaatsen. B. en W. vragen nu den Raad de*«l overeenkomst te bekrachtigen. Chr. Ger. Kerk. Alhier is beroepen ds. L. de Bruynd, M Zaamslag. St. Joriskerk. Het Kiescollege zal Vrijdag 2 Juni vergt* deren ter benoeming van ouderlingen en diakenen. Aan de beurt van aftreding zijn, all Ouderlingen, de heeren M. van Heioma en N. Vels-Heijn en, als Diakenen, de heeren B. van 't Eind en H. van Ommeren- Kerkbode. Examen L. O. Te Utrecht slaagden gisteren voor Kei examen voor onderwijzer de heeren W. 1 Butselaar en E. Schouten. Examen spreekonderwija. Onze stadgenoote mej. S. H. M. Schroert^ mer legde met gunstig gevolg het examert spreekonderwijs van het Muziek-PaedagO^ gisch verbond af. Nat. Vrouwenraad. Wij ontvingen van den Nationalag Yrouwenraad yafi Nederli^d esa naedada#»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2