So-Easy AFOLLIHARIS HEIJLIGERS J VERHOEF, L. G. PONNE STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. N.V. Biochemische Fabriek „PRANA" W. F. A. Groenhuizen Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. „BOAZ", Geopend MAANDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7 tot 9 uur. Rente voor Spaargelden 34 °(o. Crediet voor Middenstanders. AMERSFOORTSCH WISSEL-en EFFECTENKANTOOR Gedistilleerd water levert Pince-nez en Brillen Instrumentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. ROOMBOTER F. W. VAN DER WILDE. ,5%- Boekdrukker ij en. Te Amsterdam Jieeft de algemeene bondsvergadering plaats had van den Nederlandschen Bond van rkdrukkenjen, onder leiding van den heer p. J. Thiexne Deze vergadering was de eerste onder de Jtieuwa «tatuten en week in zooverre van {vorige vergaderingen af, dat thans afdeelin- in door a(gevaardigden vertegenwoordigd aren. Aanwezig waren behalve het hoofd- rtuur, 68 afgevaardigden, vertegenwoordi gende 635 leden. Het ontwerp huishoudelijk reglement voor de afdeelingen werd aange nomen. De nieuwe overeenkomst met de Vereeniging van Nederlandsche papiergroot- fcandelaren werd eveneens aangenomen, pet hoofdbestuur is gemachtigd overeen komsten met den Nederlandschen Bond van handelaren in Grafische artikelen aan te gaan. Twee aftredende leden van het Hoofdbe stuur werden herkozen en in plaats van den neer Corn. Immig uit Rotterdam, die wegens uitbreiding van zijn werkkring tusschentijds moest bedanken, werd de heer P. L. M. Ket ting, van Rotterdam, gekozen. Het minimumtarief systeem-Van Wijk zal fn de afdeeling nader in studie genomen jvorden, om echter tegemoet te komen aan fiet verlangen der leden naar een tarief voor handelsdrukwerk werd op voorstel van twee Jeden een voorloopig minimum-tarief ont worpen en na lange besprekingen met alge- jmeene stemmen aangenomen. Op voorstel yan Arnhem werd een commissie benoemd tot bestudeering van de kwestie inzake be perking van den tusschenhandel. Voorts werd de volgende motie aangeno men: De bondsvergadering van den Ned. Bond yan Boekdrukkerijen, overwegende dat de bestaande collectieve arbeidsovereenkomst op vele punten verandering behoeft, besluit bet hoofdbestuur op te dragen, aan werkne- mersorganisatiën het collectief contract op te zeggen. Ver. van Ned. Arbeidsbeur zen. De Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen zal den 6en Juni, v.m. half elf, een algemeene vergadering houden in de nieuwe raadzaal op het Prinsenhof te Haar lem. Op de agenda komt onder de te behande len onderwerpen voor: Voorstel betreffende eene nationale arbeidsbemiddeling in het hotel- en restauratiebedrijf, als onderdeel der intercommunale arbeidsbemiddeling, bene yens vaststelling eener regeling. Bespreking van het praeadvies over het vraagpunt: „Inzake hulp die door de ar beidsbemiddeling wordt verleend, ten be hoeve van de bij de binnenscheepvaart be trokken personen?" (Praeadviseur de heer mr. W. A. C. van Dam, te Rotterdam). Voorstel van. het bestuur der gemeentelijke arbeidsbeurs te Arnhem: „In hoeverre zoude de vereeniging kunnen bevorderen, dat aan de arbeidsbeurs werd verbonden eene afdee ling voor advies inzake beroepskeuze?" Voorstel van het bestuur der gemeente lijke arbeidsbeurs te Leiden: „Wat kunnen en moeten de gemeentebesturen doen, om den ijver en de toewijding der correspon denten te bevorderen?" Tuindorp te Alphen. Het bestuur van de Nutsstichting tot verbete ring van de volkshuisvesting te Alphen, Aar- landerveen en Oudshoorn besloot in haar vergadering, gehouden op den 19en Mei 1.1., tot het stichten van een tuindorp te Alphen, waarvan de voorloopige plannen reeds wa ren ontworpen door de architecten G. van 'Arkel en H. J. Breman, te Amsterdam. Besloten werd, om de definitieve plannen van een honderdtal dier woningen in ge reedheid te brengen, ter goedkeuring van het hoofdbestuur, den gemeenteraad en het Rijk. Het dienstweigerings-manifest. Voor het Gerechtshof te Arnhem is be handeld de zaak tegen ds. M. C. Wyhe, pre dikant te Barchem, door de Rechtbank te Zutphen voorwaardelijk veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens opruiing (het bekende dienstweigeringsmanifest). Adv.-gen. kon zich niet vereenigen met de opgelegde straf, welke misplaatst is, om dat een groot staatsbelang moet worden be schermd. Met gedeeltelijke vernietiging van het vonnis der rechtbank eischte spreker veroor deeling van beklaagde tot 4 maanden ge- /angenisstraf. Valsche munters. Door de marechaussee zijn twee Belgische monteurs werkzaam aan de cementfabriek van den heer Habets, te Vijlen-Vaals, gevangen ge nomen en geboeid naar Vaals gebracht. Be doelde monteurs zouden zich schuldig ge maakt hebben aan valsch munten. Ze zou- den n.T. een groole hoeveelheid Marken, twee Markstukken, guldens en kwartjes heb ben nagemaakt. De stukken zijn op 't oog nel van de echte te onderscheiden. Alleen aan den klank zijn ze te kennen. (Tel.) Een „deskundige" gear resteerd. De justitie te Amsterdam heeft, bijgestaan door de politie, een inval gedaan in een perceel aan de Prinsengracht aldaar, waar een zoogenaamde deskundige is ge vestigd. Hoewel de vtouw trachtte te ont vluchten, is zij toch gearresteerd. Eenige barer instrumenten zijn in beslag genomen. On geluk met een geweer. Te Melick was Donderdagmiddag een mili tair bezig op den zolder van de wacht met het poetsen van zijn geweer. Het wapen, dat nog geladen was, ging plotseling af; het Bchot drong door de zoldering en trof den zich in het daaronder geleden vertrek be vindenden militair Ingenhuit uit'Vlodrop, die biina op slag gedood wild, Na den watersnood. De Volen- dammermeer is nu ook leeggepompt. Ein delijk is het groote visschersdorp Volendam van het overtollige water bevrijd, maar ont zettend veel vuil is achtergebleven, zoowel op de straten als in de woningen. De groeps commandant te Edam heeft, op verzoek van den burgemeester, een 40-tal militairen be schikbaar gesteld; zij zijn nu ijverig bezig huizen en straten te reinigen. Kunst en Wetenschap. Operaplannen te Tlelf Te Tiel heeft men operaplannen. De heer W. Wernicke, directeur der muziekschool en Tielsche Zangvereeniging, wil mistens één maal per jaar zangspelen, speelopera's en andere eenvoudige werken van Lortzing, Mozart, Schubert in de bezetting zooals door den componist is aangegeven (dus ook met décor en verdere aankleeding) doen op voeren. Als begin wordt in den a.s. herfst „Goudsprookjes Tooverlied" met een koor van 150 dames en kinderen gegeven. Sa menwerking zal gezocht worden met zang en muziekgezelschappen in- en buiten de provincie. Opgave van gevestigde personen van 15 tot 20 Mei 1916 Hendrik A. J. Hotz, van Hoogland naar Pr. Marielaan IS. Dirk Max, van Wormerveer naar Heilig.b.weg 9, wever. Geertje Koster, van Bovencorspel naar Zuid singel 44. Theodora A. van Dam, van Mijdrecht naar Zuidsingel 44. Josephine F. M. Naber, van Hengelo naar Zuidsingel 44. Johanna P. Nibbelke, van Groningen naar Zuidsingel 44. Johanna M. M. Wamellnk, van Zutphen naar Zuidsingel 44. Hendrika Voogden, van Zwolle naar Zuidsin gel 44. Susanna E. H. B. Veldhuis, van Amsterdam naar Zuidsingel 44. Engelbertha T. W. Thien, van Borne naar Zuidsingel 44. Francisca F. N. v. Lamoen, van Dordrecht n. Zuidsingel 41. Alberta M. Kras, van Arnhem naar Zuidsingel 44. Lina J. Wesseling, van Enschedé naar Zuid singel 44. Anna M. J. Koenders, van Enschedé naar Zuid singel 44. Maria A. Hackman, van Enschedé naar Zuid singel 44. Geerdina P. Dubber, van Enschedé naar Zuid singel 44. Johanna C. de Booij, van Hilversum naar Zuidsingel 44. Charlotte L. Vriesendorp, van Hilversum naar Utr.weg 106. Magdalerta Kuipers, van Hilversum naar A- de H. Geest 4. Christiaan J. Diesveld, van Zutphen naar Gr. Nachtegaalsteeg 3, gep. Adriana In 't Veld, van Wageningen naar Tuinstraat 12. Dirk Peterse, van Brummen naar Arnh.weg 73. Simon Druiven, van Bergen naar Scheltusstr. 29, reiziger. Gijsbertus van de Biezenbos, van Leusden n. Arnh.weg 68, reiziger. Gerarda S. Zeilmaker, van Zwolle naar Mon nikenpad 48. Gerrit Vos, van Doorn naar Leusder weg 146, watergasm. Laurentius Danklof, van Alkmaar naar Eem- straat IS, mandenmaker. Hendrikus Boterenbrood, van Baarn naar Arnh.weg 56, letterzetter. Jozef A. Kwerreveld, van Bocholt naar Zand bergen. Hormke Broekema, van Veendam naar woon wagen. Cornell's R. Meinders, van Indië naar Utr.weg 221, hotelhouder. Jan E. van den Berg, van Duitschland naar Soesterweg 102, machin. Hendrikus Brinks, van Duitschlond naar We verssingel 27 ,electromonteur. Lucas van der Veen, van Utrecht naar Krom- mestraat 12a, klerk P. en T. Heinrich M. Borsboom, van Den Haag naar Utr.weg 22S. Henricus L. Niemon, van Amsterdam naar Utr.weg 228. Hugo Schleper, van Amsterdam naar Utr.weg 228. Gijsbertus W. Lans, van Delft naar Beekenst laan 8, architect. Regina J. Derks, van Maastricht naar St. An- driesstraat 15, religieuse. Everarda Siebrand, van Baarn naar Woest.- weg 21. Ida E. A. Kramer, van Baarn naar v. Asch v. Wijckstraat 3, boekhoudster. Reintje v. d. Kuilen, van Ede naar Eemstr. 17. Adrianus Kamp, van Dordrecht naar Pr. Ju- lianalaan 9, kantoorbed. Adriana P. J. ten Hove, van Apeldoorn naar Berkenweg 6, spoorbeambte. Gerrit Deegens, van Nijmegen naar Puntenb. laan 10a, timmerman. Wand el in a M. van Hagen, van Doesburg naar Arnh.straat 4, modiste. Joannes van Dijk, van Schoonhoven naar Krankeledenstraat 1, koopman. Wilhelmus H. F. Wolfs, van Wisch naar Utr. weg 228. Alphonse S. H. A. Blaisse, van Schiedam n. Utr.weg 228. Louis N. Kruijswijk, van Rijswijk naar Utr. weg 228. Jan F. van Dorssen, van Arnhem naar Zuid singel 13, timmerman. Frederik Kropff, van Rotterdam naar Schlm- melp.straat 3, beeldhouwer. Opgave van vertrokken personen van 15-20 Mei 1916. Barend Gerritsen, van Stat.straat 31 naar Vee- nendaal, winkelbed. Jeanne M. P. Neven, van Puntenb.laan 4 naar Nijmegen, verpleegster. Johannes Berg, van P. Borstraat 8 naar Leus den, brouwersknecht. Carolina Grobben, van Zandbergen naar Overveen. Carolina Eist, van Zandbergen naaj Den Haag. Frederik Stuivenberg, van Arnh.weg 55 naar Ambt-Doetinchem. Johannes Mulder, van Langestraat 104 naar Zeist, monteur. Gerritdina W. Mulder, van Utr.weg 127 naar Terwolde. Trijntje J. M. Bisschop van Tuinen, van Pr. Julianalaan 3 naar Hilversum. Maria A. v. Heeckeren van Brondsenburg, van Brouwersstraat 19 naar Den Haag. Wed. F. J. W. Schoon, van W. v. Mechelen- straat 14 naor Den Haag. Wed. W. C. J. Renes, van Soesterweg 35 n. Leusden. Henricus von de Castel, van Westsingel 28 n. Den Haag, electricien. Albertus van den Berg, van B. Wuytierslaan 38 naar Den Haag. Gijsbertus Verschuur, van 't Zand 19 naar Oudewater. Geertruida Woudenberg, van Kruisk. 35 naar Baarn. Opgave van binnen de gemeente verhuisd zijnde personen van 15—20 Mei 1916. Sybrand W. Schellinger, van Schellusstraat 29 naar P. Pijperslraat 30, commies H. S. M. Hendrikus M. Schrijver, van Kamp 49 naar Langestraat 88, letterzetter. Theodorus J. Brandsen, van Parallelweg 50 n. Stat.straat 7, reiziger. Hendrik van Bronswijk, van Krommestraat 2 naar L. Nic.dw.straat 25, letterzetter. Peter A. J. Blom, van Utr.weg 13 naar Utr. weg 1, koopman. Willem A. Polhout, ven A. de Arnhp.wal 9 naar Molenstraat 2, arbeider. Johanna C. M. Claes Jesberts, van Langestr. 11 naar KI. Nachtegaalst. 4. Wilhelmina A. Mostertman, van Zuidsingel 44 naar Schimmelp.kade 2. Anna G. M. v. Volkenhoef, van Zuidsingel 44 naar Krommestraat 4. Pieter T. Stoets, van Zwanenh.steeg la naar Ruiterstraat 14, wachtm. Louwerens Hagenbeuk, van Molenstraat 24 n. Koestraat 26. Hendrik J. Arbon, ven Aldeg.straat 34 naai Arnh.weg 73, timmerman. Willem J. Siebeling, ven W. v. Meohelenslr. IC naar Schimmelp.straat 46, kantoorbediende. Willem Kraaykamp, ven Pieter Pijperstraat ".8 naar Arnh.weg 139, boekhouder. Hendrik Moayer, van Weverssingel 23 naai H. v. Vianuenstraat 9, letterzetter. Willem Schoonderbeek, van A. de Kamp 4 u. Aldeg.straat 66, landbouwer. Wed. G. Voorburg, van A. de Kamp 4 naai Hellestraat 105. Maria Torenstra-Collet, van Molenstraat 23 n. Hellestraat 105. Reinhard H. H. Leopold, van Kortegr. 20 naai 't Laantje 3, fotograaf. Willem Bouwman, van Leusderweg 102 naar Leusderweg 104, groentenkoopman. George H. Vuxstal, van Leusderweg 176 naai Monnikenpad 48, arbeider. Dirk J. W. Burger, van Arnh.weg 56 naai Zuidsingel G5, electricien. Jacobus van Garderen, ven St. Jorisstraat 18 naar Conincstraat 3, timmerman. Gerrit Groenhuijsen, van Teut 26 naar A. Da- vidshof 1. Jacoba J. Groenhuijsen, van Teut 26 naar Soesterweg 375. - Johannes A. van Angeren, van Amh.weg ?48 naar St. Bonif.stroat 5, bakker. Gijsbertus van Plateringen, ven Muurh. 20 naar Monnikenpad 6, schilder. Arie van Leeuwen, van Walikersteeg 35 naar A. de Arnh.poortwal 9, arbeider. Van den Hak op den Tak. (Weekpraatje.) Wij mogen dan des Zondags, met toestem ming van den Burgemeester, weer wittebrood eten. Het oorlogsbrocd valt bij velen niet in den smaak en zwakke magen schijnen het niet te kunnen verdragen. Nooit hebben we geweten, dat er in ons land, in Qnze gemeente, in onze woonplaats zóóveel maaglijders waren. De dok ters hebben het druk gehad met het afgeven van attesten. Bij een dokter in Friesland regende het aan vragen om attesten voor het verkrijgen van wit- tebooa Bij gebruik van het oorlogsbrood had men steeds last van maagpijn, zuur en andere kv.olen. De dokter vertrouwde de aanvragers niet en nam een middel te baat, dat hielp. Hij vroi'g den menschen den volgenden dag terug te kon en, hij zou dan voor onderzoek hun maag uitpompen. Geen der eai vragers verscheen. Ook mijn buurman klaagt steen en been over het kropbrood. „En konden we het nu nog maar smeren" zoo zei hij me straks „met lek kere natuurboter, maar die is voor ons men schen met een beperkt inkomen niet meer be reikbaar. Is dat niet erg?" vroeg hij, en hij wees me op een stukje in de krant, geschreven van uit Venlo. Daarin las ia o.m. i „Het schijnt of heel Brabant en Limburg van plan zijn de Venlonaren te begraven onder bo ter. Aan het station, op de buitenwegen, in de stad, overal stuit men op boter, boter in groote nieuwe withouten vaten. Alles rijdt en rost met boter. Vaten met boter op vrachtwagens, vaten met boter op zware karren, boter op schud dende en zwiepende venterskarretjes, huurrij tuigen vol boter. Hoe al onze goede Hollandsche natuurboter zonder Beschlagnahme de kleinere tolkantoren kan passeeren, daarover grinnikt en.gnuift ieder koopman in den omtrek. Als er behalve een drankduivel en een geld duivel ook een boterduivel bestaat, dan heeft hij een kolossaal succes te boeken. Maar nu de dorpsschilder in boter doet, nu de klompen maker boter verhandelt, nu de barbier met bo ter werkt en wij hier rollen over de boter, nu moest er toch ook iets op gevonden worden, dat niet lederen dag méér Nederlanders hun toevlucht moeten zoeken bij margarine en plan- tenvet, omdat onze eigen goede Hollandsche boter slechts verkrijgbaar is tot een prijs, die noch in overeenstemming is met de hoeveelheid welke in dezen tijd van het jaar geproduceerd wordt, noch met de productiekosten." 't Is zeker niet prettig zoo de verdrietelijkhe den van den oorlogstoestand te ondervinden. Maar indien we onzen toestand vergelijken met dien in andere landen, dan worden wij weer dankbaar gestemd, althans zeker minder wre velig. In Duitschland moet men zoo zuinig mo gelijk omgaan met koffie, thee en chocolade, en wie deze natuurproducten zelf niet kan be kostigen, vergenoegt zich met surrogaten. Dat schijnt men vroeger in Pruisen ook gedaan te hebben. De „alte Fritz" was geen vriend ven koffie en andere dure koloniale waren, want hij koffie en andere dure koloniale waren, want hij hield er van om het geld in het land te houden. Maar omdat de menschen per se koffie wilden drinken sinds 1721 was er in Berlijn zelfs leeds een publiek koffiehuis droeg de ko- ring den scheikundige Markgraf op om koffie surrogaten uit te dénken. Toen ontstonden de eikelkoffie, de koffie uit gerst en rogge, ja zelfs uit rapen en wilde kastanjes. Merkwaardiger wijze ontstond toen nog niet de cichorei, deze werd pas in 1790 „uitgevonden." Hetzelfde probeerde Friedrich met chocolade, waarvan hij den invoer had verboden. Markgraf probeerde een surrogaat te maken en fabriceerde een chocolade uit.... lindebloe sems. Maar zelfs op vorstelijk bevel kon niemand dat bocht drinken. De oorlog leidt of Lever dwingt tot een ver eenvoudigde levenswijze. Naar aanleiding van het invoerverbod voor ontbeerlijke dingen den 25sten Februari j.L uit gevaardigd, bevat de „Reichsanzeiger" thans de mededeelingen dat de grenzen van het Duitsche rijk voor den invoer van oesters, kreeften en keurslijven (korsets etc.) gesloten zijn. Van dit verbod, aldus de „Vossische Zeitung", is vooral het laatste gedeelte belangwekkend. Onze vrou wen kunnen er de les uit putten dat men amb telijk het korset tot de ontbeerlijke dingen re kent. Wat het invoerverbod van oesters en kreeften betreft, de fijn proevers ond^ ons zullen het in gelatenheid weten te dragen, vooral ook om dat er juist een andere lekkernij op de markt verschenen is, namelijk walvischvleesch. Solin gen heeft met den invoer er van een begin ge maakt. Men zegt dat de smaak dien van rook- vleesch en gerookte zalm beide evenaart. Een pond van deze delicatesse kost 3 Mark. In dezen tijd komt er veel in de magen der „knorrepotten" terecht, dat hun door de nood" lijdende menschen zou worden benijd. Op één onzer Westfriesche dorpen, is, zooals ons van geloofwaardige zijde werd medegedeeld, het volgende gebeurd: Een inspecteur die voor den Minister van Landbouw bij de bakkers rendging, betrapte één hunner, op het rondventen van „wit" brood. Hij waarschuwde den zondigen bakker, dat on getwijfeld zijn tarwebloem in beslag zou wor den genomen. De bakker, die een belangrijke hoeveelheid „bloem" en een slecht voorziene beurs had, ter wijl hij geen kans zag om, met het bakken van türwestoeten den kost te verdienen, klaagde aan zijn buurman, een boer die goed in zijn centen zat, zijn nood. De buurman zei„Verkoop mij dat meel. Jij hebt er niets aan, en voor mij heeft het als varkensvoer nog waarde." Zoo ge zegd, zoo gedaan. Op denzelfden dog werd de gansche voorraad „bloem" van den bakker bij den boer gebracht. De varkens vonden het nieuwe voer prachtig. Een der oudste zwijnen, een beest, die zooals vroeger vele dieren, praten kon, reciteerde het volgende versje Ziezoo! nu wordt het goed voor ons, 't Begint thans wat te lijken, W ij mogen eten„tarwebloem" De mensch mag er naar kijken. Van den Minister Posthuma Is nog veel goeds te wachten, De tijd komt dat de mensch eet: „mais" En w ij de menschen slachten. De andere varkens luisterden met aandaoht en „gnorden" genoegelijk, hetgeen applaus be duidde. Ja, er wordt in deze tijden veel geleden. Hoe verschrikkelijk moet het zijn honger te lij<J«n niet alleen, maar ook en vooral zijn dierbaren gebrek -te zien lijden, ze te zien veimageren en verzwakken bij den dag! Menschlievende wel doeners zullen er zeker op uit zijn om, voor zoover zij daartoe bij machte zijn, anderer nood te lenigen, te verzachten. Van een weldoener, die geen ellende, geen armoe kon zien, lazen wo dezer dagen in een bericht uit Winschoten. Het betrof wijlen Dr. D. Bos. Dr. Bos als mensch is het opschrift, en dan schrijft de Correspon dent: Waar reeds zooveel en terecht! over nu wijlen den heer Bos als staatsman is geschre ven, willen wij hier eens het een en ander mee- deelen over dr. Bos als mensch. En blonk do heer B. als staatsman uit, ook als mensch was hij een der edelste figuren, bezat hij een hart van goud. Weldoen in stilte was zijn lust en leven. Toen hij nog te Winschoten woonde, werd 'n arm, maar eerlijk en deugdzaam arbeidersgezin zwaar getroffen door het overlijden der vrouw. De vader bleef met zes kleine kindertjes in de bitterste armoe achter. Een ingezetene hoorde dit en natuurlijk was zijn eerste gang naar Dr. Bos den weldoener! 't Was wel laat tien uur in den avond, maar dan durfde men om hulp gerust nog bij den heer B. aankloppen. Deze was met mevrouw bij 'n overbuurman op visite. Daar aangebeld, dr. Bos te spreken ge vraagd en vijf minuten later stapte de heer B. met den boodschapper door de koude avond lucht naar't sterfhuis in 'n achterbuurt van Winschoten. Dat moest hij, toen reeds Kamer- Ud, zelf zienl En als men er aankwam en dr. B. zag, hoe de kindertjes toegedekt waren met kleederen van de pas overleden moeder, de vader met de twee oudsten bij een koude kachel zat, kreeg de forschgebouwde staatsman tranen in de oogen, sprak bemoedigende woorden van led- ding eneven later, nog denzelfden avond, was er eten en drinken en brandstof volop voor toen en volgende dagen. Het N. v. h. N., waaraan het bovenstaande is ontleend, geeft meer dergelijke staaltjes van de offervaardigheid van wijlen den heer Dr. Bos, doch wij achten dit ééne voldoende om aan te toonen, dat met hem behalve een uitnemend staatsman ook een edel mensch ten grave is gedaald. Zaldsingel No. 43. Tel. Interc. 337. Coöperatieve Spaar- en VoorschotbaLk Kantoor Arnh. weg II, Telrt 3G5. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. v. o. BURG, Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-OlieslageriJ, Dr. L. J. DE ROCHEMONT. Gep. Oif. v. Gezondh. Kassier en Boekhouderüfr. L. Stadig a (Mr. 8. G. VAN WELDEREN baron RENGERS). Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres ^Wi&solkuntoor". Assurantiën. Inoaaseering van Wissels Credielen. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spa- oiaal gebouwde kluis (Safe Dopositf vol gens tarief, op aanvrage verkiygbaar te zijnen kantore. Achter Luiaard 44 Amersfoort. Loupen, Leegglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Ziekenverpleging* artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bUbeboorende zaken b(J i Vlasakkerweg 44, Teleph. 169 Ondste ISSTAI.LVriE-m KEAO T«0 ELECTRISCHE ISSTAirAlIES voor Licht en Kracht. Verschillende Villa's en FabrUk*. Installaties ln bedrUt te bezichtigen. Begrootingen kosteloos. Directe levering van magazijn. van de VOORUITGANG Woudenberg. Prijs i f 1.65 psr Kilo. Yitkrijgbaar bij: I. MEIIERS. NachtigaaliUaa' K op 1/1 fiessohen en kruiken verkrijgbaar bij Stooverlraat 13 Xeleph. Ss.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6