VMKIFF's HOFBOEKHAHDEL, g* EMILION WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. STADSNIEUWS. Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht Nieuwe uitgaven. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. "Uit den omtrek. - voor Frankrijk op gelegenheid tot vervoer wachtten. Thans heeft de regeering op dien (stoorraad beslag gelegd en een van de sche pen werd onmiddellijk naar Amsterdam ge- 'dirigeerd. Deze aardappelen werden gedis- (tribueerd tegen 24 cent per 5 kop. De con- jtroleur9 van den gemeentelijken gezond heidsdienst hielden toezicht dat hetgeen af geleverd werd geschikt was voor de con sumptie. Dit was noodig, omdat de aardap pelen door het lange liggen in de schepen seer in qualiteit waren achteruitgegaan. De directeur der markten te Rotterdam heeft namens den burgemeester beslag ge legd op twee partijen Red Star aardappelen, groot 160,000 en 100,000 Kg., aanwezig In schepen liggende in de Nieuwehaven al daar. Men meldt uit Arnhem: Ook hier ter stede is danig gebrek aan aardappelen, althans in het huisgezin. De prijzen stijgen van dag tot dag, zoodat thans reeds 20 tot 27 cent per kop wordt ge vraagd. De doorsneeprijs voor goede quali teit is 25 cent per kop. Meer dan één kop tegelijk kan men dan gewoonlijk niet eens krijgen. eVle handelaars hebben zelfs geen .voorraad of nagenoeg geen voorraad. Boeren uit de omgeving die nog aardap pelen hebben, durven 7 en meer per Hl. te vragen en ook dan moet men het rog als een gunst beschouwen als men een tial ven hectoliter krijgt. Toen Donderdagavond het gerucht ging 'dat een winkelier regeeringsaardappelen te gen 6Vt cent per K. G. verkocht, dus tegen de helft minder dan zijn collega's, werd in een oogenblik de winkel letterlijk bestormd door vrouwen en kinderen, die van de meest verwijderde stadsgedeelten met mandjes en takken waren gekomen om goedkoope aardappelen te halen. VeeL kregen zij er niet. S t r a a t betoogIngen tegen de duurte. Gistermiddag was in het ge bouw „Nieuw Vondel" aan den Haarlem merweg te Amsterdam een vergadering be legd voor de vrouwen uit dat kwartier, om te protesteeren tegen de duurte. Er waren ongeveer een driehonderdtal vrouwen aan wezig, die werden toegesproken door den heer Kitz, bestuurslid van het Plaatselijk 'Arbeidssecretariaat. Er werd in schrille kleuren gewag ge maakt van den nood die in de arbeidersge zinnen heerscht en na afloop trokken de vrouwen, voorzien van stokken, waaraan bordpapieren schilden waren bevestigd met opschriften tegen de duurte, de stad in en naar het stadhuis. In den stoet werd ook een •tok medegevoerd, waaraan een stuk bruin brood was vast gemaakt. De optocht werd toegelaten tot op de binnenplaats van het Raadhuis. Benige vrou wen en een paar mannen, de leiders van de beweging uitmakende, werden naar de Raad- saai geleid, alwaar zij werden ontvangen door den burgemeester en wethouder Wi- baut. Burgemeester Tellegen noodigde de aan wezigen uit mede te deelen wat zij hem te leggen hadden, waarop de heer Kitz zeide, dat hij in opdracht van de huismoeders uit het Haarlemmerpoortkwartier aan het hoofd van de gemeente kwam mededeelen dat da toestand in de arbeidersgezinnen ondragelijk was geworden en dat men daarom een be roep kwam doen op het gemeentebestuur om maatregelen te nemen ter voorziening in den nood. De Spr. gewaagde o.a. van het gebrek aan aardappelen en aan gist. Daarna voerden twee vrouwen het woord, die o.a. zeiden dat in vele gezinnen maar twee a driemaal in de week middagtten werd gegeten en dat er dikwijls geen melk was voor de van honger huilende kinderen. Geklaagd werd ook over de slechte quali teit van de regeeringsaardappelen en ten bewijze daarvan werden eenige van die aardappelen vertoond. Voorts klaagden de vrouwen ook over de duurte van zeep en bleekpoeder, waardoor de wasch niet schoon kon komen en over het feit, dat er winkeliers waren, die slechts aardappelen wilden verkoopen als men ook de groenten bij hem betrok. Een jongeman voegde daaraan nog het een en ander toe, over de ellende in het algemeen. De sprekers werden beantwoord door wet houder Wibaut, die mededeelde, dat, tenge volge van aandrang door B. en W. op de re geering uitgeoefend, juist een groote hoe veelheid aardappelen in Amsterdam was aangekomen en dat door de regeering den burgemeesters van een zevental gemeenten in Friesland was gelast beslag te leggen op el de aardappelen daar aanwezig, met 0[> dracht de geheele hoeveelheid naar Amster dam op te zenden. Voorts gaf hij een overzicht van al de maatregelen door B. en W. tegen de duurte genomen, ten bewijze dat het gemeentebe stuur deed wat in zijn macht was. Spr. deelde mede, dat er naar de schaarschte van gist waaromtrent hem niets bekend was een onderzoek zou wor den ingesteld en gaf de verzekering, dat be dorven aardappelen, die volgens het gerucht uit Rotterdam naar hier onderweg zouden zijn, niet in Amsterdam zouden worden toe gelaten. De burgemeester voegde hierbij, dat als de beloogers verder gaande wenschen hadden, zij zich tot de regeering hadden te wenden. Het gemeentebestuur deed wat het Icon en alle standen hebben van den oorlog 'te lijden, hetgeen wel hier bleek, dat ook Ide burgemeestersvrouw klaagt over het te rugkrijgen van een maar half schoonen jwasch. Toen de burgemeester te kennen gaf, dat aan het bruinbrood nog wei te wennen was, ontstond onder de vrouwen merkbaren wrevel. I Daarmede was de conferentie afgeloopen, waarvan het resultaat door de leW aan de buiten wachtende vrouwen, niet zonder eenige commentaar, werd medegedeeld. Vrijdagmiddag om 3 uur trokken te Gro ningen een paar honderd vrouwen uit de arbeidersklasse van het gebouw „De Toe komst" naar het Stadhuis, waar een drietal afgevaardigden een audiëntie zouden heb ben met den burgemeester, ten einde aan dezen de bezwaren der betoogers over te brengen ten aanzien van de in de gemeente getroffen maatregelen in zake de distributie van regeeringslevensmiddelen. De conferen tie duurde ruim een uur, in welken tijd de betoogers in een stortregen stilzwijgend den terugkeer der afgevaardigden stonden af te wachten. Deze werden met hoera's weder ontvan gen, waarna de stoet naar „De Toekomst" terugtrok, waar de resultaten der bespreking werden bekend gemaakt. 'Te Schiedam moest de politie hier en daar optreden, om de winkels van de groen tehandelaren, waar regeeringsaardappelen te verkrijgen waren, tegen de volksmenigte te beschermen. Op het Stadhuisplein te Dordrecht verza melden zich Donderdagmiddag tal van vrou wen (het plein was er vol van), die daar sa menkwamen als een soort betooging tegen de dure aardappelen. Enkele vrouwen wer den door den burgemeester ontvangen, van wien zij vernamen dat de gem. bereids aard appelen heeft aangekocht, welke Vrijdag aan de kleinhandelaars verstrekt worden. Zij mogen geen hooger prijs maken dan 10 cent per Kg. De heer M. van Zanten vond nog gelegenheid aan de betoogsters mede te deelen, dat Maandag a.s. regeeringsaard appelen verkrijgbaar zullen zijn tegen 8 ct. per Kg. Een 25-tal vrouwen te Enschedé, zijn bij den burgemeester op audiëntie geweest om te klagen over de schrikkelijke prijsver- hooging van een aantal artikelen en met verzoek, om goedkoope verkrijgbaarstelling van verschillende levensmiddelen. Beschikbaarstelling van eieren. De directeur van het Rijks Centraal Ad ministratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat thans voor de gemeenten rechtstreeks eieren zullen worden beschik baar gesteld. Eiken Donderdagmiddag wordt de prijs, waarvoor de eieren in de volgende week zul len worden beschikbaar gesteld, bekend ge maakt. Bestellingen voor die week worden tot Vrijdagmiddag 2 uur door het Rijks Cen traal Administratiekantoor aangenomen, met vermelding van de wijze van vervoer en opgave van adres. De gemeenten ontvangen des. Maandags d.a.v. van de Rijkscommissie van Toezicht op de Eier-Vereeniging te Amersfoort een opgave, vermeldende het aantal eieren dat zal worden geleverd en den naam van den leverancier. Het toegewezen quantum zal uiterlijk Don derdag d.a.v. in het bezit der gemeenten zijn. Rundvee. Gisteren zijn er nog 178 slachbrunderen van Rotterdam D.P. naar België uitgevoerd. Lijnkoeken in beslag genomen. Te Rotterdam is beslag gelegd op zes lichters met ruim 31,000 balen lijnkoeken, gelost uit een in de Maashaven liggend stoomschip. De lijnkoeken waren, naar de N. R. Ct. meldt, bestemd voor Duitschland. Politiebeambten wegens spionnage ontslagen. Naar het Hbld. verneemt zijn de rechercheurs van po litie, verbonden aan het Amsterdamsche hoofdbureau, Hoogeveen en Iseger, door den burgemeester ontslagen, omdat zij betrokken waren bij een spionnagedienst ten bate van Duitschland. De rechercheur Hoogeveen werd eenigen tifd geleden reeds ontslagen; aanleiding er toe gaf het feit, dat bij een vreemdeling, als verdacht van spionnage gearresteerd, een aanteekenboekje werd gevonden met een naam van den rechercheur er in en een be drag er achter. Het ontslag van den rechercheur Iseger had dezer dagen plaats. Met een valschelijk Ingevulde reisorder was hij naar een anlline- fabriek in Bussum gegaan om te informeeren of daar ook Duitschers werkten. Hij gaf zich uit voor beambte der Rotterdamsche politie, doch doordat men het nummer van zijn ambtspenning had onthouden, kwam-het uit, wie hij was. Naar het Hbld. ter oore kwam, zouden de beide rechercheurs thans in vas ten dienst zijn getreden van een spionnage- bureau ten diensfe van Duitschland. De rechercheur Iseger moet zelfs in het bezit zijn gesteld van een kaart om het geheele land te kunnen bereizen en een salaris van 200 's maands genieten. Tegen hem wordt een strafvervolging in gesteld wegens valschheid in geschrifte (het gebruik maken van een valsche reisorder). Hij moet de opdracht, om naar Bussum te gaan, indertijd van Hoogeveen gekregen hebben A. Hbld.) Garnizoensdiefstallen. Te Wageningen is een zeer omvangrijke dief stal ontdekt van haver, hooi en stroo ten nadeele van het tijdelijke garnizoen. Een wachtmeester en een soldaat hebben maan den lang de genoemde artikelen verduisterd en aan verschillenden verkocht. Een groot aantal personen fs reeds door de politie ge hoord, terwijl de aanhoudingen voortduren. De zaak breidt zich nog steeds uit. T r a g I s c K. Bij het spelen aan den havenkant te Oudenbosch geraakte het zes jarig dochtertje van H. de L. In de haven. Een daar passeerend iongmensch, G. Dek kers, zag 't juist. Goed zwemmer als hij was, aarzelde hij geen oogenblik, trok z'n jas uit en sprong te water. Hij mocht het genoegen smaken de kleine behouden, bo ven te brengen, doch hij zelf op den wal gekomen, zakte In elkaar en viel neer. Di rect was geneeskundige hulp ter plaatse, doch dr. Gribling kon slechts den dood con- stateeren. Hij was aan hartverlamming over leden. Het jongmensch was nog slechts 17 jaar. (Tel.) Gevolgen van een val. In het ziekenhuis te Hengelo is de werkman uit Rijssen overleden, die de vorige week bij de in aanbouw zijnde fabriek der firma Bieze Stork en Co. van een aanzienlijke hoogte is gevallen. Reclame*. AM. Amersfoort. Hoe lancer boe minder Is vol te lionden zelfs met scliijn van reelit, dat de uitgestotenen minder belang hebben bij het staatsbestel of de rechtsvorming dan de door de wet tot kiezers gecreëerde burgers. Momorie v. Toelichting bij de Voorstellon tot Grondwetsherziening, Sfrtsen Gelssler, Joohelen und die Mfldchen üllstein Bücher. f 0.65 Jan Hay. The first Hundred. Thou sand (Nelsons Continental Library) 1 1.20 Clara Vicbig, Het slapende level ing. 1 0.90 gob. f 1.25 Voorhanden in Utrechtschestraat 1. 9^ - per anker f 34.—, w =znr per flesch - 0.85, plos 11.50 per anUer accijns. In de Donderdag gehouden Raadsver gadering van Utrecht deelde de voorzitter mede dat B. en W. maatregelen voorbereide om een afzonderlijke bad- en zweminrich ting te stichten voor vrouwen en meisjes. Over een voorstel tot wijziging der veror dening regelende de verdeeling der gemeen te in wijken, het nummeren der gebouwen enz. staakten de stemmen bij een amende ment van den heer P. Moltmaker om het maximum salaris der wijkboden van 900 op 1000 te brengen. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt overeenkomstig het advies van de K. v. K. op een adres van den heer H. E. L. Mol, verzoekende te worden aangesteld tot makelaar in assurantiën. Goedgekeurd werd een voordracht om lo. een architect van gemeentewerken aan t e stellen om' op te treden als chef van de bouwkundige afdeeling en diens jaarwedde te bepalen op 30004000 en 2o. te besluiten tot verbouwing en uitbreiding van de bureaux der gemeentewerken en daar voor te besteden een bedrag van 50.000. Benoemd werden tot leeraar in het Duitsch aan de H. B. S. met 3-j. cursus en daar aan verbonden Handelsschool de heer N. C. Stalling, tijd. leeraar aan de R. H. B. S. met 5-j. c. te Groningen en leeraar in het Zweedsch aan de Handelsschool te Amster dam en tot leeraar in het schoonschrijven aan dezelfde inrichting de heer B. van Ka steel, ond. te Utrecht. In de èvond-vergadering is aan de orde gekomen het voorstel betreffende den bouw van 132 arbeiderswoningen, op een terrein nabij het Ondiep, van gemeentewege. De heer De Weerd betoogde, dat het te kort aan arbeiderswoningen in dee gemeen te voortdurend stijgende is en daarom van een proefneming, als in het voorstel aan gegeven, geen sprake mag zijn. Op het ge bied van voorziening in dit tekort diende z.l. daartegen krachtig Ingegrepen te worden. Hij verklaarde zich op practische gronden tegen het vierkamer-type en wenschte alle 132 woningen te doen bou wen volgens het vijfkamer-type. De heer van Lankeren onderschreef de meening van den heer De Weerd inzake den woningnood, keurde eveneens het vierka mer-type af, en diende een amendement in om deze woningen te verhuren zooveel mo gelijk aan gezinnen met kleine inkomens en groote gezinnen. De beraadslaging over dit punt werd daarop geschorst. De heer Boomsma stelde daarop de vol gende vra^g aan B. en W. Hebben B. en W. reeds maatregelen ge nomen in verband met de buitengewone stij ging der aardappelprijzen in deze gemeente, en zoo neen, zijn zij dan bereid zoo spoedig mogelijk daartoe over te gaan? Spr. wees ér op, dat de stijging van den puis der aardappelen ingrijpen noodzakelijk meakt. De noodtoestand is niet de schuld van het gemeentebestuur integendeel bracht hij de stedelijke regeering alle hul de voor hetgeen deze ter voorziening In de moeilijke tijden voor de bevolking reeds ge daan heelt doch de landsregeering is in verzuim. Spr. hoopte, dat B. en W. door het verstrekken van een toeslag aardappelen voor een legeren prijs beschikbaar sullen Stellas. Wethouder Kettlitz antwoordde, dat B. en W. te dien aanzien reeds maatregelen ge troffen hebben. Van de regeering is reeds de toezegging ontvangen, dat de gemeente over een partij regeeringsaardappelen zal kunnen beschikken. In afwachting zal begon- ne" worden met de distributie van rijst de gemeente heelt een paar weken geleden de hand gelegd op twee partijen rijst van lOCOOO K.G. terwijl de gemeente ook in hel bezit is van 50.000 K.G. bruine boo- nen en 40.000 K.G. groene erwten. B. en W. zullen alles doen wat mogelijk is om in den noodtoestand te voorzien, doch niet vergelen mag worden, dat zij in deze in hoo- ge mate afhankelijk is van de regeering. De vergadering werd daarop gesloten. Kennisgevingen. REGEERINGSAARDAPPELEN. Daar mij is gebleken, dat door sommige groentehandelaren regeeringsaardappelen wor den verkocht boven den maximumprijs, onder voorwendsel, dot de regeeringsaardappelen zijn uitverkocht, deel ik U mede, dot wanneer mocht blijken, dat deze overtreding meer wordt ge constateerd, door mij zal worden overwogen om de regeeringsaardappelen rechtstreeks aan het publiek te verkoopen niet langer door tus- schcnkomst van den beslaonden groentehan- del. Amersfoort, 10 Juni 1016. De Burgemeester van Amersfoort, VAN RANDWIJCK. Handelsschool. De heer W. J. Goslinga te Schiedam, is benoemd tot leeraar in Aardrijkskunde en Geschiedenis aan de Middelbare Handels dagschool alhier. R. K. Kerk. Naar de Eembode meldt, heeft de Hoog- eerw. heer Deken Fock der parochianen van Onze Lieve Vrouwen Hemelvaart mee gedeeld het plan van restauratie der paro chiekerk aan de Langegracht. „De statie van den Krommen Elleboog" zooals vroeger de parochie O. L. Vr. popu lair werd genoemd, is van 1659 tot 1779 bediend door Paters Cormelieten die haar in 1680 een kerkgebouw stichtten op wel ke plaats in 1820 de tegenwoordige kerk verrees. Een memoriesteen in den gevel verhaalt Den Eerwaarden Heer J. VAN THIENEN, R. K. Past. Nevens de heer HBNDk. WISSENRAED hebben den eersten steen gelegd op Maandag den 17 April 1820. In 1846 werd het Kerkhuis vergroot door den aanbouw van een nieuw priesterkoor en in het jaar daarop volgend werd 't ge wijd door Mgr. Van Wijckerslooih. Comité voor Vluchtelingen. Naar wij vernemen heelt de heer J. A. Raut bedankt als voorzitter van het comité voor Belgische vluchtelingen. Belgische geïnterneerden. Belgisch Dagblad bevat de volgende me- dedeeling van luitenant-generaal E. Dossln aan de geinterneerde Belgische officieren, onderofficieren, korporaals, brigadiers en soldaten. „Ik heb de eer u te melden, dat op bevel van de" Belgische regeering, het u streng verboden is te ontvluchten. De officieren, die dit bevel zouden over treden, zuilen beschouwd worden als niet meer bij het leger behoorend, na de discipli naire straf te hebben ondergaan. De onderofficieren, korporaals, brigadiers en soldaten, die zouden ontvluchten, zullen bij hun aanhouding terug naar Holland ge stuurd worden en in handen der Nederland- sche militaire overheid overgeleverd wor den. Daar 'het verbod tot ontvluchten waar schijnlijk voor gevolg zal hebben het wer ken buiten de kampen te vergemakke lijken, durf ik verhopen, dat gij u allen door uw tuoht en gedrag overal en in alle omstandigheden, waardig zult toonen voor de gunst, die de Nederlandsche overheid reeds aan velen uwer heeft toegestaan. Concert. Programma van het concert te geven 12 Juni a.s. op het terras van Amicitia door het harmoniekorps van Kamp I, directeur de heer B. Crochet. 1. Wellington marche. W. Zehle. 2. Ouverture Solennelle. Ch. Bach. 3. Linons et Dentelles, Valse. I. Popy. 4. Coppelia, Fantaisie bellet. Delibes. 5. Si j'ltais roil Ouverture. Adam. 6.1 ère Valse. A. Duraud. 7. L'Africaine, grande fantaisie sur l'opéra. Meyerbeer. 8. Mister Brown, two step. Sadtm. Kinderkoor. Te dezer stede is een kinderkoor opge richt onder den naam „Eendracht maakt macht". Directeur is de heer P. Kortland, Politiebeambten. De afd. Amersfoort van den Bond van Gemeentepolitiebeambten in Nederland houdt op Dinsdag 13 en Woensdag 14 Juni a.s. haar vijfde jaarvergadering in Ons Huis, des avonds om 10 K uur. Als sprekers zullen optreden de heeren J. Koorn uit Hilversum en G. van Putten uit Leiden. Bioscoop de Arend. Het is wel een zeer bijzonder hoofdnum mer, dat ditmaal op 'het programma van de bioscoop de Arend prijkt, en dat weer eens toont, tot welk een hoogte de filmkunst ie gestegen. Het is een muziekdrama, „Noc turne" getiteld, waarin de hoofdrol wordt yervuld door de Italiaansche danseres Olge Desmond. Zelden zagen we een film, zo* hoogst artistiek in scène gezet, waarbij d<| fraaiste opnamen op het doek verschijnen? Geheel de 4 acten door wordt de aan lach! dan ook in hooge mate geboeid, men leeft mede met het leed van den jongen graafy zoodat mén vooral in de laatste acte, diep onder den indruk geraakt. De film wordt muzikaal geïllustreerd door den heer Armand Delhouque, een geïnter neerde uit het kamp te Soesterberg, die zich een talentvol violist toont en die met fijn gevoel verschillende stukken von Cho pin ten gchoore brengt, waardoor het genot, dezen film te zien, volmaakt wordt. Voetbal. Het tweede elftal van H. V. C. speelt morgen den eindstrijd voor de U. P. V. B, medaille te Zeist tegen Zeist I. Waterpolo. De A. Z. en P. C. speelt morgen haar eersten competitiewedstrijd te Rotterdam, tegen R. Z. C. I. Een noodkreet. Hqt bestuur der afd. Amersfoort van den Ned. R. K. Metaalbew.-bond schrijft het vol gende „Overal in den lande wordt de toestand gevoeld, door dezen oorlog in de wereld gebracht. Allen gevoelen den druk der tij den en vooral de werkende stand. Zoo ook in Amersfoort en voornamelijk de Metaal bewerkers. Ook zij moeten alles veel duur der betalen en de loonen houden daar geen gelijken tred mede. Wij hebben het oog oornamelijk op de smeden, die sinds Oc tober 1913 geen verhooging of eenige duurtetoeslag of iets dergelijks gehad heb ben. Alle smidspatroons hebben een schrij ven ontvangen met het verzoek om 2 cents loonsverhooging, maar geen antwoord kwaiv nog. Wij .willen tijd laten om die houding te veranderen, anders zien wij ons genood zaakt de lage loonen voor het zware werk te publiceeren." Apotheek. Morgen, le Pinksterdag, is hier alleen ge opend de apotheek van den heer J. J. P. van Wisselingh, Langestraat 118. Tel. 213. Pinkstermaandag is alleen geopend de apotheek van den heer W. A. van den Bo- venkamp, Utrechtschestraat no. 10. Tel. 63. Reclame. PREDIKBEURTEN, le Pinksterdag. St. Joriskerk. Voorm. 7 uur en 10 uur en 's avonds 6 uur Godsdienstoefening. Gasthuiskerk. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Wfjlgeb. Bethel en Diac. Sch. 't Sluisje, Voorm. 10 uur Kinderkerk. Wijkgebouw Monnikenpad. 's Av. 6 uur Godsdienstoefening. 2e Pinksterdag. St. Joriskerk. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening, le Pinksterdag. Remonstrantsche Kerk. Heerenstraat. Voorm. 10X uur: Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kerk. (Blankenheimstraat) Voorm. 10M uur Prof. Dr. T. Cannegfefef uit Utrecht. Evang. Luthersche Kerk. Langestraat 61. Voorm. 10X uur Dr. H. J. ToxopeQt, Gereformeerde Kerk. Langegracht. Voorm. 10 uur Ds. Donner. 's Av. 5J$ uurDs. Teerink. Zuidsingel, Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5H uurDs. Donner. 2e Pinksterdag. Gereformeerde kerk. Langegracht. Voorm. 10 uur, Ds. Donner. Vrije Gerefoimeerde .emeenfc, le Pinksterdag. Voorm. QJ4 uur: Godsdienstoefening, Av. 5 uur: Godsdienstoefening. 2e Pinksterdag. Voonn. 9'A uur Godsdienstoefening^ Chr. Gereformeerde Gemeente, Lokaal „De Zaaier' le Pinksterdag. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening, 's Av. 5'/i uur Godsdienstoefening 2e Pinksterdag geen dienst. Hersteld Apostolische Gemeente in de eenhefd der Apostelen. Geb. Eben-Hnkzer, Muurhufzen 115, le Pinksterdag. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur: Godsdienstoefening. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uurGodsdienstoefening, y Agenda Heden i Bioscoop Langestraat Bioscoop de Arend. T, Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) TOte 12X, 2X—10 uur. Zondag 2X—SH uulk Maandag 2 'A10 uur. Dinsdag 's avonds Theosof. Leeszaal, WB* helminastraat. 11—12 Juni. Bioscoop De Arend. 11-12-13—14-15 Juni. Bioecoog Langestraat. - 12—22 Juni Amicitia. Concert. T» 620 Juli. Amicitia. Concert 2—17—29—31 Augustus Amlcfih, Cte* eert. 29. Augustus. Al». Verg. Vo Drankmisbruik.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3