So-Easv HEIJLK4 VERHOEF, L. G. PONNE Frans-Jozef Bitterwater -EN Groot- en Kleinhandel in BRANDSTOFFEN W. F. A. Groenhuizen, X ADVERTENTIËN. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. „BOAZ", Geopend MAANDAG en DONDERDAG, "s avonds van 7 tot 9 unr. Rente voor Spaarpelden 34 °|o. Crediet voor Middenstanders. AMERSFOORTSCH WISSEL-en EFFECTENKANTOOR ROOMBOTER J. van Ginkel. Pince-nez en Brillen F. W. VAN DER WILCF. Gedistilleerd water levert N.V. Biochemische Fabriek „PRANA" Is Kef den minister Kebkend, dat er in Keven van Rotterdam nog voortdurend "Vroote hoeveelheden aardappelen, waaron- per vele partijen, geschikt voor de konsump- pe, worden verladen naar het buitenland? 2. Is de minister bereid mede te deelen of Het mogelijk is, deze ladingen aardappelen ^ier in het land te houden, teneinde in het gijpende gebrek van dit voedingsmiddel te voorzien? V la de minister in de gelegenheid inlich tingen te verstrekken over het feit, dat er in de~haven9 van Rotterdam drie-en-twintig schepen met konsumptie-aardappelen zoo lang zijn blijven liggen, dat zij totaal bedor ven en thans, terwijl er zulk een nijpend ge- i brek is, als waardelooze ballast kunnen wor Prijs 1 Mei Prijs ia 1916 1913 per K.G. per K.G. f 20.25 f 8.35 92.50 „32— 15.55 2.05 B 31. „10— 30.— 4.15 „34— 2.85 den beschouwd? Geneesmiddelprljzen. De Nederlandsche maatschappij ter bevorde ring van de Pharmacie heeft de aandacht van len Centrolen Gezondheidsraad gevestigd op de buitengemeen verhoogde prijzen, tegen welke de geneesmiddelen, die uitsluitend in Duitsch- land bereid worden, moeten worden betrokken. Terwijl die geneesmiddelen in Duitschland niet in prijs werden verhoogd, mogen zij alleen worden uitgevoerd door bemiddeling van een uitvoercommissie voor de chemischrpharmaceu- tische industrie, tegen door de regeering vast gestelde prijzen, die zeer hoog zijn. Als voor beelden kunnen onder andere dienen Aoidum aceto-salicylium (Aspirine) Acidum diaothylo-barbi- turicum (Veronal) öalicylzuur Antipyrine Metadioxybenzolum (Re- sorcine) Broomnatrium Verschillende van die geneesmiddelen kunnen nis onmisbaar beschouwd worden. Genoemde maatschappij merkt op, dot tengevolge van deze verhoogde prijzen het voortbestaan van zieken fondsen wordt in gevaar gebracht, daar het te voorzien is, dat deze instellingen haar reserves binnenkort zullen hebben uitgeput, terwijl voor minderbedeelden, die niet bij ziekenfondsen zijn aangesloten, deze hooge prijzen eveneens een ernstig bezwaar opleveren. Ook in andere landen, met name in Zwitser land, staat men voor deze moeilijkheid. Daar heeft de bondsTegeering een besluit uitgevaar digd, dat voor een aantal geneesmiddelen de in ventarisatie voorschrijft en den invoer en han del in die middelen aan bepaalde regelen bindt. Het oeconomisch departement is zoodoende geheel op de hoogte van de in Zwitserland aan wezige voorraden en de personen, die deze voor raden in hun bezit hebben. Het departement kan daardoor voor een behoorlijke distributie zorg dragen en op grond van zijn wetenschap omtrent gebleken behoefte aan bepaalde midde len, de noodige maatregelen nemen om in die behoefte te voorzien. De Centrale Gezondheidsraad is met de maat schappij ter bevordering van de pharmacie van oordeel, dat in deze voor de regeering aanlei ding bestaat om in te grijpen. Het is den Raad bekend, dat sommige geneesmiddelen hier te lande door gelegenheidshandelaren in chemica liën tegen aanzienlijk lageren prijs worden aan geboden. Het kan zijn, dat het hier voorraden geldt, die uit een vroegere periode werden op gespaard. Waarschijnlijk is dit echter niet, om dat de officieel bekende groothandelaren de hooge noteeringen, door de Duitsohe regeering vastgesteld, blijven houden en hun bestellingen in Duitschland onder toezicht staan van een door de Duitsche regeering hiermede belast per soon, die te 's-Gravenhage verblijf houdt. Misschien zijn de aangeboden hoeveelheden te beschouwen als in strijd met de Duitsche voorschriften over de grenzen gesmokkelde wa ren, en aan den Road zijn apothekers bekend, die op dergelijke clandestiene aanbiedingen niet wenschen in te gaan. Het is te voorzien, dat de langs dezen weg te verkrijgen voorraden ook slechts korten tijd in de behoefte zouden kun nen voorzien. Nu zou door inventarisatie met daaropvol gende inbeslagneming en distributie van de be treffende geneesmiddelen voor een behoorlijke verdeeling kunnen worden gezorgd. Een derge lijke maatregel zou evenwel weinig nut opleve ren, omdat de voorraad bij bonafide handelaren gering is, gelijk aan den Raad uit vertrouwelijk verstrekte gegevens is gebleken. Het risico van een plotselinge prijsverlaging bij den vrede is zoo groot, dat geen der handelaren meer dan een bepaald oogenblik noodig is, heeft ingesla gen tegen de buitengewone prijzen. De Raad heeft zich met het oog hierop tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend met het verzoek, langs diplomatieken weg te trachten de levering te verkrijgen van de on misbaarste geneesmiddelen in de benoodigde hoeveelheden en wel tegen den prijs, die daar voor in Duitschland voor het binnenland wordt gevraagd. (N. R. Ct.) Een ambulancetrein van liet Rootle Kruis. Het Roode Kruis heeft een ambulance- frein doen inrichten, bestemd voor het ver voer van de eigen gewonden naar de ver- plegingsinrichtingen in het achterland. Deze trein is thans afgewerkt en staat gereed op het emplacement der S.S. in Den Haag, om aan de Regeering te worden overgedragen. Hij is zonder bagagewagen samengesteld uit 23 wagons, waaronder 20 wagons voor het vervoer van in totaal 240 zittend en 160 liggend vervoerbare gewonden, terwijl de 3 overige wagens ingericht zijn voor maga- ziinwagen, verbandwagen en keukenwagen. Hiermede is een sinds geruimen tijd door de Vereeniging gekoesterde wensch in ver vulling gekomen, een wensch, die in den eersten tijd der mobilisatie door de groote kosten tot de vrome wenschen te rekenen bleef, doch die thans werkelijkheid is ge worden en dat dank zij de onbaatzuchtige medewerking der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen en den belange- loozen steun van eenige Haagsche firma's ondervonden. De uitvoering is hoofdzakelijk te danken aan de gelukkige omstandigheid, ^dat de S.S., wier vertegenwoordigers met een commissie uit het hoofdcomité het vraagstuk in studie hadden genomen, eenige maanden geleden over twintig gloednieuwe en voor hef doel zeer geschikte wagons de beschikking kreeg en vrijheid kon vinden deze wagons voor den duur der mobilisatie aan de vereeniging af te staan .Een prach tig aanbod, dat door het Roode Kruis dank baar is aanvaard en waarvan de beteekenis nog verhoogd werd door het besluit van de directie om voor de verdere inrichting geen algemeene onkosten in rekening te brengen. De uit 23 wagons bestaande trein zal binnen enkele dagen op plechtige wijze door Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen als voorzitter der Vereeniging, in te genwoordigheid van eenige autoriteiten, aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog worden overgedragen. De doeltreffende en vlugge wijze, waarop het plan ten uitvoer kon komen, is hoofd zakelijk te danken aan de vertegenwoordi gers der S.S., de heeren van Egmond, hoofd ingenieur te Utrecht; Laumans, ingenieur afdeelingschef te Utrecht; en Meijer, inge nieur, chef der werkplaatsen te Tilburg; die de commissie van uitvoering uit het hoofd comité op uitnemende wijze hun deskundi gen bijstand hebben verleend. En eindelijk, niet het minst, aan de be- Iange-Iooze medewerking van enkele Haag sche firma's. Nota geneeskundige hulp. Naar wij vernemen zal eerstdaags de Twee de Kamer bereiken een nota van den Mi nister van Oorlog, in verband nog met de debatten onlangs in de Kamer gehouden nopens den geneeskundigen dienst. Brood zonder gist. Naar aanleiding van het bericht der Maasbode, onder het hoofd: „Brood zonder Gist", schrijft een broodfabrikont aan dat blad het volgende: Toen wij uw bovengenoemd bericht lazen meenden wij, dat dit wel wat overdreven was, daar wij nog niets van gistnood had den kunnen merken, tot hedenmorgen onze gistleverancier, van wien onze firma reeds jaren geregeld de door haar benoodigde hoe veelheden gist betrekt, ons mededeelde, dat hij, hoe het hem ook speet, genoodzaakt was ons, althans tijdelijk de gistleverantie op te zeggen. Op mijn Vraag naar de reden daarvan kre gen wij ten antwoord: „daar de gistfabrikan- ten, in strijd met hunne tegenover de N. O. T. aangegane verplichtingen, toch enorme hoeveelheden gist tegen buitensporig hooge prijzen uitvoeren, ben ik niet meer bij machte het voor mijne clientèle benoo digde quantum gist te betrekken en kan ik dan ook niet verder leveren." Ook In andere plaatsen (Utrecht) Is, naar wij vernemen, aan verschillende bakkers de gistleverantie, om bovengenoemde reden, opgezegd. Wij zullen ons nu wenden tot het bestuur van de N. O. T. met het verzoek maatrege len te willen treffen, opdat aan deze han delwijze van de gistfabrikanten een einde wordt gemaakt, daar wij vreezen, dat er an ders geen gist meer voor de bakkerij be schikbaar zal zijn, en geven hierbij aan an dere bakkers, die dezelfde moeilijkheden on dervinden, in overweging zich eveneens tot de N. O. T. te wenden. Nederlandersin Franse Ken dienst. Naar de T e 1. verneemt hebben de gebroeders De Rauw, Nederlanders, afkom stig uit Den Haag, die voor den duur van den oorlog als vliegers dienst hadden geno men in het Fransche leger, voor de betoon de dapperheid, de militaire medaille gekre gen, benevens nog eenige andere medailles en eervolle vermeldingen. Ned. Juristenveree n I g i n g. De aanstaande algemeene vergadering van de Nederlandsche Juristen-vereeniging zal worden gehouden te Leiden op Vrijdag 30 Juni en Zaterdag 1 Juli. Des Vrijdags zal worden behandeld het onderwerp „Bemiddelende vonnissen", des Zaterdags het onderwerp „Ongeschreven recht." Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De groote bloemen- en plantenkeuring der Ned. Mpij. voor Tuin bouw en Plantkunde zal dit jaar te Nijmegen gehouden worden en wel van 25—29 Aug. e. k. in het nieuwe Concertgebouw de „Ver eeniging", gelegen aan het Keizer Karei- plein. De gezonken „Scheld e". Naar wij vernemen is het marinevaartuig „Schelde" dat in de haven van Nieuwediep was gezonken gedeeltelijk gelicht en achter in de haven gesleept ten einde op ondiep water te worden gebracht en om vervolgens het gat te dichten. Verboden installatie n. Door inspecteurs van de centrale recherche, in vereeniging met een technisch ambtenaar van de posterijen en telegrafie, zijn bij ver schillende ingezetenen van Den Haag draad- looze installatiën ontdekt en in beslag geno men. Tegen de houders Is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van artikel TOO sub 2o. van het wetboek van strafrecht (het in tijd van oorlog overtreden van eenig voorschrift van regeeringswege in het be lang der veiligheid van den Staat gegeven en bekend gemaakt.) Van Regeeringswege is n.l. het gebruiken door particulieren van zoodanige installatiè'n verboden. Van een te vroeg vertrok ken trein. Het gerechtshof te Arn hem deed in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen L. A. B„ stationsossistent te Hen gelo (O.), die door de rechtbank te Almelo den 22en Februari j.I. werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. Beid. zou, toen hij op 30 September 1914 als stationschef dienst deed, een tTein hebben laten vertrekken nog vóór dat alle reizigers waren ingestapt en de oojtieLen behoorlijk gesloten. Een Juffrouw. die toen neg bezig was haar bagage in den trein te plaatsen, viel toen tusschen het per ron en den in beweging zijnden trein en be kwam daardoor zwaar lichamelijk letsel Aan beklaagde was bij- dagvaarding ten laste gelegd, dat dit ongeluk aan zijn on voorzichtigheid zou te wijten zijn, doch het Hof achtte zulks niet bewezen en sprak be klaagde vrij. Woestelingen. Dinsdagavond drong een twaalftal beschonken polderwer kers een café in de buurtschap Lindvelde, onder Eibergen, binnen en eischte zonder betaling drank. De bewoner, die alleen thuis was, voldeed aan hun verlangen. Nauwelijks echter waren zij gezeten of erger tooneelen volgden. Zij gooiden met de glazen en sloe gen alles kort en klein wat onder hun be reik kwam. Zelfs de kozijnen werden uit hun verband gerukt. Toen de gemeente-veldwach ter verscheen, dreigden de indringers met hun messen, zoodat de veldwachter zes revol verschoten lostte, waarvan vijf doel troffen. De politie uit Groenlo bracht weldra hulp en zoo konden de woestelingen in arrest wor den gesteld. Twee van hen moesten ter ver pleging in het ziekenhuis worden opgeno men. Overreden. Toen bakker Van Woezik Donderdagavond in de Vischstraat te 's Hertogenbosch met zijn handwagen, be laden met meel, waarop zijn driejarig zoon tje gezeten was, plotseling moest uitwijken voor een fietsrijder, werd de wagen aange reden door een vrachtkar, zoodat de as brak, het kind van de zakken op den grond gleed en door de zware vrachtkar overreden werd. Een half uur later is het jongetje in het ziekenhuis overleden. Verdronken. Te Nieuwerkerk aan den Usel is Donderdag het vijfjarig zoontje van J. J. verdronken. B r a n d. Te Bergen (N.-H.) brandde de werkplaats van den timmerman Van der Plas geheel af. Er ging een waarde van 700 hout bij verloren. Brand. Donderdag is een felle brand uitgebroken in de stoomfustenkuiperij van de firma Van Leeuwen en Versteve, in de Stationsstraat te Vlaardingen. Het ge bouw is geheel uitgebrand. De kuiperij met machines was laag, de aanwezige voorraad fust, duigen en hoepen niet verzekerd. Huis ingestort. Woensdag middag is te Nieuwkuyk, terwijl men aan de in aanbouw zijnde magazijnen der graan handelaren Hol en Pouwels bezig was den zolder te ankeren, een gedeelte van het ge bouw ten gevolge van de zwaarte der ijzeren balken met een donderend geraas ineen ge stort. Een timmerman uit Vlijmen werd ern stig gekwetst onder de puinen vandaan ge haald. De ingekwartierde stukrijder Reuvers uit Enschede werd zeer ernstig verwond. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam* 8 Juni 1916. Kipeieren V. P. N. f 0.00—0.00. Regeering f 6.85f 6.95. Eendeieren V. P. N. f 7.05-7.15. Regeering f 6.757.35* Aanvoer V. P. N. 2S9S2. Regeering 397007. Middenprijs per 100 P. N. f 6.80. Regeering f 6.58. Van den Hak op den Tak. (W eekpraatje.) Over de grieven, welke scholieren kunnen hebben, is reeds dikwijls door paedagogen en anderen geschreven; die grieven mag men niet te licht tellen, nog minder ze negeeren. Een Duitsch onderwijzer vertelt, in de Mei-afleve^ ring van het Duitsche opvoedkundige tijdschrift „Neue Bahnen" hetgeen hij o.m. vond in een aanteekenboekje van een 14-jarigen scholier. Hij vond er in opgeteekendinkomsten en uitga ven, titels van uitgeleende boeken, waarbij ook Nick Carter enz. voorkomen, maar dan bevat het ook de volgende aanteekeningen Onderwijzer N. N. als ik van school af ben. niet groeten; hem verachten, uitspuwen voor hem, om a) met de spons gooien; b) het vloeitje c) do geometrie; d) oneerlijke cijfers op 't rapport; e) zijn uitschelden; f) de iritshritiog; g) omdat hij liederlijke dingen heeft gezegd; h) zijn slaan. De schrijver wijst er dan op, dat deze 14- jarige jongen door deze dingen in zijn eer ge krenkt is en dat onderwijzers veel kwaad kun nen stichten in een zich ontwikkeld jongensge moed door dingen te doen, die de kinderen als onverdiend en onrechtvaardig gevoelen. Hij zegt, dat ze een uiterst fijn gevoel voor recht hebben. In verband hiermee is het van belang op te merken, dat scholieren-zelfmoorden in Duitsch land (Pruisen en ook Saksen) en Oostenrijk vrij veelvuldig voorkomen en voor eenige jaren heb ben een aantal psychoanalytici een vereeniging ter voorkoming van dit verschrikkelijk kwaad opgericht. Men wil de school als oorzaak liever niet aannemen on beweert, dat in van het aantal gevallen geestesziekten, in het bijzonder melancholie en hypochondrie aanwezig zijn en dat het vaak voorkomt bij erfelijk belaste kin deren. Volgens Duitsche schrijvers zouden maar weinige gevallen veroorzaakt worden door ge gronde vrees voor straf. Voor Pruisen bereken de Guttstadt, dat van 1883 tot 1888 met inbe grip van 45 meisjes 289 leerlingen de hand aan zich zeiven sloegen, terwijl volgen9 andere op gaven van 1883 tot 1903 in Pruisen niet minder dan 1152 kinderen zich doodden. Een onderzoek, door Eulenburg ingesteld, gaf tot resultaat, dat 10 pet. van de 320 gevallen aan zielsziekten te wijten waren. Maar al zijn die opgaven juist, dan kan men toch aan harde behandeling in school, overdre ven prikkeling van het eergevoel (wat ?n Duitschland toch niet zeldzaam is) en bedrei ging met te ernstige straffen, de waaide van zeer machtige lacteren, die zoo al niet oorzaak dun toch in vele gevallen aanleiding tot de daad zijn, niet ontzeggen. Wij sproken daer van een harde behandeling. Daarvoor was ook zeer bang een dame, die on langs te Antwerpen bij een tandarts kwam, om zich voor de zooveelste maal aan een behan deling te onderwerpen. De tandarts was aan het plombeeron van haar holle kiezen gena derd. Het vooruitzicht op deze min pleizierige operatic werkte reeds dagen van te voren danig op haar zenuwen. Op het afgesproken uur treedt zij de wacht kamer binnen. Gelukkig zij is de eenige patient, j Het ellendige, enerveerende wachten zal haar dus bespaard blijven. Geluidlooze middagstilte op street en gracht. Zij neemt een tijdschrift en bladert daarin, onrustig en verstrooid. Déar meent zij boven zich het bekende geluid van de boormachine te hooienzzzzzt brrrm zzzzzt brrrm. Het pijnigend voorgevoel van wat haar te wachten staat martelt haar ze nuwen. Aanhoudend dreuqt het doorzzzzzt brrrm. Het gaat haar door merg* en been. Zou ze maar liever niet weggaanhet duurt zoo ontzettend langl Daar komt het dienstmeisje binnen„of me vrouw boven wou komen." Mevrouw„Dag, dokter, „wat hebt u me lang laten wachten, we hadden toch afgesproken 1' Tandarts: „Tja, mevrouw, zoo precies kan men het niet afmikken met een behandeling. Mevrouw „Ik hoop maar, dat u mij niet zoo lang zult pijnigen als de vorige patiënt. Wat hebt u die lang geboord en geplombeerd!" Tandarts „Maar, mevrouw, de vorige patiënt moest een gebit passen Mevrouw „Ik heb toch duidelijk uw machine hooren gonzen. Maar, daar hoor ik hetzelfde geluid weer." Tandarts (lachend): „Och, mevrouwtje, wat u daar hoort is het dreunen van de heimachine voor do paialfundeering van het in aanbouw zijnde gebouw derbank op de andero gracht! Gelukkiger, dan die dame on de oogeriblikken van spannend wachten gevoelde zich misschien do held van het volgende tooneeltje, verhaald door het „Hbld.": Gezien in de Heerenstraat in Den Haag een wemeling van dringend voortstuwende men- schen; oogen tintelen; de halzen rekken naar één puntDat is een handkar, geduwd door twee grijnzende kerels en op de handkar zit, in een rieten armstoel, een nog al schamel manneke van middelbaren leeftijd, dat een rr.arktjoodje wezen kan of een koopmannetje in ongeregelde goederen. Vóór hem op de hand kar staat een houten tafeltje en daarop een bloempot met een bloeiend plantje. Plotseling, op een wenk van het manneke, staat de kar stil en hij zelf rijst op en begint te spreken tot de half nieuwsgierig toeluisterende, half spot tend joelende menigte. Er is geen touw aan vast te maken, 't Eenige iwat ik versta is, dat gisteren „de voorstelling" niet kon doorgaan, omdat hij (spreker) „een klein beetje ongesteld" was. De wijze waarop de redenaar „spreekt" geeft aanleiding tot een sterk vermoeden aan gaande den aard zijner „ongesteldheid" van gis teren ze schijnt heden nog lang niet te zijn geweken. Doch het mannetje is niet opgewon den, niet luidruchtig; hij heeft een ernstige, bijna zwaarmoedige, didactische verheugenik. Na enkele minuten beëindigd de spreker zijn rede met den schorren, doffen uitroep„Dus, mannen-broeders, leve de strijd om De rest gaat verloren in eigen gebrabbel en in grap pen van het auditorium. De grijnzende trawan ten, die de kar duwen, schieten toe, elk met een ruiker wonderlijk te voorschijn gegoochelde tulpen, de eene rood en de andere geel. Die bieden ze den weer in zijn rieten leunstoel ge zegen redenaar aandeze aanvaart ze, ernstig en deftig als een vorst, groet de menigte statig met zijn hoeden gebiedt zijn slaven met een wenk, hem verder te karren, 't Werd tijd; wagens stonden er bij stil en verstopten de tramlijnpolitie was (ditmaal gelukkig) niet aan wezig anders En toen gaf een der omstanders de oplos sing van deze wonderlijke vertooning Die man had de vijf en twintig duizend getrokken! Och arme !En die moesten nu natuurlijk rol len"! Dies had hij zich het genot gegund om, op een naar zijne meening stellig vorstelijke wijze, gezeten op wat hem een troon dacht, in een wagen door menschen voortbewogen, zijn ge luk ten toon te spreiden. Als een zielige cari- catuur op een Caesar schommelde hij daar weg ïn de richting van het Plein, vol van de heer lijke, zij 't ook zwaar benevelde gedachte, dat hij rijk was en dus anderen met gezag kon toe spreken. Voort mannen, gij rijdt Caesar en zijn geluk. Fortunatus triomphatorl 't Was zielig dwaas. Grooter geluk voorzoover een prijs uit de loterij geluk kan aanbrengen is ten deel ge vallen aan het Zeeuwsche echtpaar, waarover we in het „Eindh. Dagblad" het volgende lezen Ze stappen hier uit, op z'n Paaschbest uitge- doscht, een Zeeuwsche boer en een Zeeuwsche boerin en de menigte gaapte hen aan. Wat is 't goed, dat de Zeeuwen trouw blijven aan hun historische kleederdrachtr die zoo'n frissche noot kan werpen in de alledaagsche eentonigheid, die hier heerscht op straat. Zij in ruischende zwarte zijde van boven tot beneden, het heele hoofd prijkend van goudL waartusschen de (blauwe oogen schitterden als rijke edolsteenen, met korte spannende mou wen, om de vleezige armen, die heel watt om vademden en een paar gebruinde handen toon den, wier vingeren vooral schitterden van goud. Hij in 't kort gesneden* pakje van fluweelzijde, een poffend broekje, zilveren gespen op de lage 6choenen ten een hoedje op 't schalksche kopje, dat draaide naar den wind, met een overvloed van zilveren knoopen en haken en een zware gouden ketting, die bengelde op een ingeriem- den buik. Ze waren uit voor hun pleizier en konden zich wel een buitenkansje gunnen. Ze rustten niet na tafel, daarvoor hadden de reizigers den tijd niet. Spoedig konden zij aan getroffen worden in een auto-garage, waar zij in de mooiste kast stapten om zoonlief te gaan halen, die ergens in Brabant op de kostschool is. Wellicht gaat de jongen nu naar een établis sement. Zij hadden de f 100.000 getrokken uit de Staatsloterij, den heel en buit KEUVELAAR» Zuldslngel Ho. 43, Tel. Interc. 337. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg 11, Telef. 305. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG, Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagery. Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. OfT. v. Gezondh. Kassier en BoekhouderMr. L. Stadig (Mr. 8. G". VAN WELDEREN baron RENGERS). Kortegraoht 11. Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering vnn Wissels Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe ciaal gebouwde kluis (Safe Doposit) vol gens tarief, op aanvrage verkiijgbaar te zijnen kantore CHR. ROOSENDAAL'S Inlichtingen K. Bergstraat 14, Amersfoort van de VOORUITGANG Wonden berg Prijs i f L60 per Kilo. Verkrijgbaar bij: I. MEI1ERS, Nachtegaalstraa' li Hoogeweg 76. Telefoon 206. Vlasakkerweg 44, Teleph. 169 Onclste UiSTAI.I.vriE BI KEAC tui» ELECTRISCHE INSTALLATIES voor Licht en Kracht. Verschillende Villa's en Fahrleks* Installaties ln bedrijf te bezichtigen Begrootingen kosteloos. Directe levering van magazijn. Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Ziekenverptegings artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bljbehoorende zaken b|j Instrnraentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. per flesch 45 cent, verkrijgbaar bij STOOVESTRAAT 12 - TELEPH Ho. 24, Achter Luiaard 44 Amersfoort,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6