BINNENLAND. In het lazaret te Nyköping zijn thans zes Duitsche matrozen overgebracht, van wie twee zwaar en de anderen licht gewond wa ren. Een gewonde is in Arkösund geland Kopenhagen, 15 Juni. (W. B.) Ek- Itrabladet bericht: In een particulier tele gram uit Stockholm wordt bericht, dat het schip, dat de gewonden in Nyköping bracht, 150 man van andere schepen aan boord had. De aanvallende Russische flottille telde ses torpedojagers en eenige duikbooten. Petersburg, 15 Juni. (Tel.-agent- fchap.) In den nacht van 13 op 14 Juni vielen on ce torpedobooten een konvooi vijandelijke stoomschepen aan, dat door oorlogsschepen geëscorteerd werd. In den loop van het ge vecht tegen het escorte boorden wij twee schepen van het type der kleine torpedoboo ten in den grond, alsmede een hulpkruiser, waarvan wij de bemanning gevangen namen. jWij hadden geene verliezen of averij. De vijandelijke schepen stuurden naar de Zweedsche territoriale wateren en werden daarom niet door ons vervolgd. Londen, 15 Juni.. (R.). Bericht van het War Office. Generaal Smuts bericht, dat den 13en de noordelijke colonne Makujuni heeft bereikt en dat Wilhelmstal nu in ons bezit is. Tanga is, naar gemeld wordt, gezuiverd van den vijand. B e r 1 ij n, 15 Juni. (K. N.) Uit Genève wordt aan de Voss. Ztg. geseind, dat de zittingen van de Parijsche economsiche conferentie met gesloten deuren plaats heb ben in het ministerie van buitenlandsche zaken, waar ook de laatste groote militaire conferentie zitting heeft gehouden. De ver gaderingen worden geleid door den minister van handel Clementel. Londen, 16 Juni. (R.) In de vorige week is een merkwaardig groote daling voorgekomen van de tarwe-prijzen op alle markten van Engeland. Ook de andere voe dingsmiddelen zijn in prijs gedaald. Op de korenbeurs te Plymouth is tarwe 30 pence per quarter gedaald, gerst en mais drie shilling, haver een shilling. Van vleesch, dat reeds laag in prijs is, vergeleken met Duitschland, wordt ieder ©ogenblik eene nieuwe daling verwacht. De laatste rijzing in de prijzen was hoofdzakelijk toe te schrijven aan groote bestellingen van de admiraliteit en het de partement van oorlog. Londen, 16 Juni. (R). De Daily Telegraph bpricht uit New-York, dat als ge volg van de Russische overwinningen Ame- rikaansche bankiers zoo goed als klaar zijn met de schikkingen voor eene nieuwe Rus sische leening van i 10 millioen. Noorwegen. Christiania, 15 Jni. (W. B.) Daar het arbeidscongres weigerde een lid van het scheidsgerecht te benoemen, werd heden In de zitting van den staatsraad een vijfde lid met zijn plaatsvervanger benoemd. Vereenigde Staten. Washington, 14 Juni. (R.) Een •toet van 75.000 mannen, vrouwen en kin- derén, onder aanvoering van Wilson, die een Amerikaansche vlag droeg, heeft een „preparedness"-betooging gehouden, met het doel nadruk te leggen op den eiscK van een nationaal kapitaal voor voldoende uit breiding van leger en vloot. Na afloop van den optocht hield president Wilson eene rede, waarin hij verklaarde, dat aan de pogingen van in het buitenland geboren personen om in de Vereenigde Sta ten eene politieke brandschatting te leggen op de Amerikaansche partijen in het belang van vreemde regeeringen, een einde moet worden gemaakt. De toehoorders juichten deze verklaring toe, die, naar men gelooft, een hoofdpunt zal zijn van het democrati sche programma bij de aanstaande presi dentsverkiezing. Kameroverzicht, fweede Kamer. In de zitting van Donderdag was aan de orde de interpellatie-Schaper aangaande de regeeringspolitiek betreffende de voorzie ning van levensmiddelen en andere volks behoeften in verband met de toenemende duurte. De heer Schaper (s.-d.) betoogt dat, ondanks herhaalde waarschuwingen in en buiten het parlement, nagenoeg alle eerste levensbehoeften steeds duurder en schaar- scher zijn geworden, ook die welke hier ge produceerd worden en uitgevoerd zijn, zoo als nu bijv. de aardappelen, ten gevolge van gebrekkige maatregelen en het vasthouden door speculanten. Daardoor zijn het geduld en het uithoudingsvermogen van het volk uitgeput. Hij hoopt, dat met inbeslagneming ven aardappelen krachtig zal worden voort gedaan dat de uitvoer van nieuwe aardap pelen en groenten zal worden belet totdat er voor de binnenlandsche behoefte genoeg is en dat daarvoor maximumprijzen zullen worden vastgesteld. Aangaande de suikervoorraden vraagt spreker inlichtingen. Vee moet, zoo noodig, in beslag worden genomen om vleesch en vet goedkooper te nv en. 1 :oe staat het, vraagt spr. met de visch- dributie hr moet voorts een einde gemaakt worden aan de willekeur en ongelijkheid ten aanzien van de uitgifte van broodkaarten. Er moet eenheid zijn in de leiding inzake de levens- m.-ddelenpolitiek. Tegen knoeien en prijs opdrijving moet krachtig worden opgetre den. Onwillige gemeentebesturen moeten toi medewerking worden gedwongen.. De re^eering en minister Posthuma zelf die nen te bedenken dat aan Let dep_ai_lement van landbouw een gezonde, krachtige man noodig is. lnterpeliant stelt ten slotte de volgende vragen 1. Kan de Regeering verzekeren, dat tot den nieuwen oogst nog genoeg oude aard appelen voor de behoeften van het land aan wezig zijn, en is de regeering bereid de meest ingrijpende maatregelen te nemen om ze tegen billijken prijs onder het bereik van het volk te brengen 2. Zal de Regeering alles doen om te zor gen, dat van de nieuwe aardappelen en van de voornaamste groenten géén uitvoer plaats 'heeft, zoolang ze in hel binnenland niet tegen behoorlijken prijs te verkrijgen zijn? Zorgt de Regeering zoo noodig, voor vaststelling van maximumprijzen van dit volksvoedsel 3. Wil de Regeering mededeeien, hoe het staat met de hoeveelheid suiker in het land, en wil zij alle maatregelen nemen om door inbeslagneming, dit onontbeerlijk voedings- en genotmiddel onder het bereik der natie te brengen 4. Wat denkt de Regeering te doen om de ingezetenen tegen billijken prijs van vleesch spek, vet en van visch te voorzien 5. Wil de Regeering maatregelen treffen om de uitreiking van kaarten voor regee- ringsbrood naar vaste regels en zooveel mogelijk gelijkmatig te doen geschieden, zoodat willekeur wordt uitgesloten 6. Hoe is de medewerking der gemeente besturen in de noodvoorziening Is de Re geering in staat onwillige of onverschillige burgemeesters te dwingen in de levensmid delenvoorziening van de ingezetenen ter wille te zijn? Minister Cort van der Lin den zegt, dat alleen oni moeilijkheden is afgezien van een tijdelijke vervanging van minister Posthuma. Spr. is verantwoordelijk voor de leiding der economische politiek van de regeering. Ze blijkt nog altijd een ge zonde politiek. De regeering is niet in haar plicht te kort geschoten; het aardappelge brek is niet het gevolg van te veel uitvoer, doch van het gebruik van consumptie-aard- appelen voor industrie en veevoeder en van fraude. Door inbeslagneming echter is er thans voldoende tot den nieuwen oogst. Nieuwe aardappelen en groenten zullen het land niet mogen verlaten, voordat voldoen de voorraden tot billijken prijs voor eigen gebruik beschikbaar zijn. Maatregelen wor den beraamd om de vleesohdistributie des noods door inbeslagneming van vee te re gelen. Voor vet is men afhankelijk van in voer, die niet voldoende is. Van suiker is reeds 8 millioen K.G. in beslag genomen. Met opsporing zal worden voortgegaan. Cen trale leiding van de levensmiddeleiwoorzie- ning zal worden overwogen. Kladhten over burgemeesters, die hun plicht niet doen, zullen worden onderzocht. De heer Schaper (s. d.) weerspreekt dat de levensmiddelenpolitiek der regeering zoo gezond is. De heer S a n n e s (s. d.) dringt op wij ziging van de Levensmiddelenwet aan, in zoover wat betreft uitbreiding van de mo gelijkheid van onteigening en uitbreiding van straffen tegen fraude, en op centrali seering van de uitvoerregeling en meer me dedeelzaamheid van de regeering tegenover de Kamer. De heer T'eens tra (v. d.) klaagt over gebrek aan samenwerking tusschen de bur gerlijke en de militaire autoriteiten en dringt aan op maatregelen ten einde de bur gemeesters meer medewerking te doen ver leerden. De heer Spiekman (v. d.) waarschuwt dat verdere demonstraties niet kunnen uit blijven, als niet spoedig krachtige maatre gelen worden genomen. De heer Duymaer van Twist (a. r.) betoogt dat er voldoepde visch is, doch dat de gemeentebesturen niet aan vragen. Ook spr. wenscht meer mededeelzaam heid tegenover de Kamer. De heer Van V u u r e n (r. k.) dringt er op aan, alsnog een minister van Land bouw ad interim te benoemen. Te halfvijf worden de beraadslagingen verdaagd tot Vrijdag 11 uur. Berichte*. De Staatscourant van heden 15 Juni bevat o.a. de volgende besluiten: benoemd tot directeur van het telegraaf kantoor te Middelburg J. W. Fransen, thans commies der telegrafie le klasse; op verzoek eervol ontslagen als tijdelijk assistent bij de kliniek en de verloskunde aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht met ingang van 16 Juli H. de Ronde. tijrieli'k benoemd, met ingang van 2 Juli 1916, bij het reserve-parsoneel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-militair-apoÉheker der lsto klasse, de met ingang van voornoemden datum gepensioiv- r.eerde militair-apotheker der 1ste klasse A van Meerten, van het leger in Nederlandsch-Indir benoemd bij het reserve-personeel der land macht a. bij het wapen der infanterie, tot reserve tweede-luitenant bij zijn tegenwoordig korps, de vaardrig J. A. P. A. de Lange, van het 10de regiment b. bij het dienstvak der militaire administratie, tot rescrve-tweede-lultenant voor speciale dien sten, de dienstplichtige mr. M. A. R. van Op pen, van do 3de compagnie (hospitaalsoldaten eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend, aan den res^rve-tweede-luitencnt D. de Jong, van hel 8ste bataljon landweer-infanterie, Jer zeko van ongeschiktheid voor de verdere •Acarnemir.g van den militaire»: dienst, wegens lichaamsgebreken Z. K. H. de Prins heeft zich gisteren voor een tiental dagen naar het Loo bege ven» Blijkens mede eling van den voor zitter der Tweede Kamer, in de vergadering van gisteren, zijn door de afdeelingen be noemd tot voorzitters: de heeren van Raal- te, de Savornin Lohman, de Meester, van Doorn en Nolens en tot tweede-voorzitters de heeren Rink, de Geer, Schaper, Smeen- ge en Fruijtier. Voorzitter der Commissie voor de Ver zoekschriften is de heer Schim van der Loeff. Militairen enhetkiesrecht. Het Tweede Kamer-lid, de heer J. W. Albar- da, heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van Oorlog: I. Is de minister bereid zoo spoedig mo gelijk maatregelen te nemen, die ertoe kun nen leiden, dat de militaire bevelhebbers, voor zoover zij nog mochten hebben nage laten de in art. 24 der Kieswet bedoelde opgaven aan de burgemeesters te doen be treffende de militairen van wie wegens hun nen overgang van de militie naar de land weer of wegens andere omstandigheden de schorsing van het kiesrecht behoort te wor den opgeheven, die opgaven alsnog onver wijld doen? II. Is de minister bereid te bepalen, dat aan de militairen, die verlof genieten uit sluitend voor de uitoefening van hun kies recht, de gelegenheid wordt gegeven de hiervoor noodige reizen op rijkskosten te maken? In goed ingelichte parlementaire krin gen wordt aangenomen dat de Tweede Ka mer tot Vrijdèg 28 Juli bijeen blijft. Te 's-Gravenhage is in het Hotel des Indes aangekomen Markies de Villalobar, gezant van Spanje te Brussel. Provinciale Statenverkiezingen. Zuid-Holland. ALPHEN. Uitgebracht op de heeren: J. Beycn, lib., 787. J. A. Hoogendijk, lib., 812. W. Los, chr.-hist., aftr., 1708. F. H. van Wichen, r.-k., aftr., 1714. Gekozen: W. Los en F. H. van Wichen. BRIELLE. Uitgebracht 3975 geldige stem men, waarvan op de heeren: L. P. van den Blink, lib., aftr., 2032. W. van der Linden, anti-rev., 800. A. W. Heykoop, soc.-dem., 1143. Gekozen: L. P. van den Blink. DELFT. Uitgebracht op de heeren: Mr. H. A. van de Velde, anti-rev., aftr., 5832 L. den Hoed, anti-rev., aftr., 2750. W. K. Behrens, lib., 892. E. G. Verkade, lib., 1041. Baart, soc.-dem., 1180. Doorenbos, soc.-dem., 1125. Gekozen: Mr. H. A. van de Velde en L. den Hoed. DORDRECHT. Uitgebracht op de heeren: E. van der Gyp Barendrecht, lib., aftr., 1764. J. A Bergmeyer, soc.-dem., 1732. Z. van Schelt, anti-rev., 2453. H. J. Wichers, lib., aftr., 1864. J. H. F. van Zadelhoff, soc.-dem., 1925. Herstemming tusschen: Van der Gyp Barendrecht, Van Schelt, Wichers en Zadelhoff. GOUDA. Uitgebracht 11,935 geldige stem men, waarvan op de heeren: P. J. Brunt, anti-rev., aftr., 6017. J. van Galen, anti-rev., aftr., 6031. Chr. v. Willemswaard, chr.-hist., 5863. Dr. F. Beekenkamp, lib., 3405. J. Kortland, lib., 3047. Mr. M. M. Schim van der Loeff, lib., 3215. J. W. Aibarda, soc.-dem., 1999. A. Dijkgraaf, soc.-dem., 2335. J. ter Laan, soc.-dem., 2083. N. Hofland, chr.-«oc., 210. Dr. E. A. Keuchenius, chr.-soc., 221. E. Zwolsman, chr.-soc., 124. Gekozen: P. J. Brunt en J. van Galen. Herstemming tusschen: dr. Beekenkamp en Chr. v. Willemswaard. GORINCHEM. Uitgebracht op de heeren: J. W. Mekking, anti-rev., 2717. Mr. A. C. Visser van IJzendoorn, vrij-lib., aftr., 3016. A. G. de Kruyff, lib., aftr., 3021. Gekozen: Mr. A. C. VisseT van IJzendoorn en A.*G. de Kruyff. 's GRAVENHAGE: Uitgebracht 25,052 gel dige stemmen. Volstrekte meerderheid 12,527 stemmen. Op de heeren: J. W. Albarda, soc.-dem., 6971. H. Boxem, S. D. P., 328. J. Buurman, soc.-dem., 6743. B. Colthof, S. D. P., 563. A. Deking Dura, vrij-lib., aftr., 8243. W. Drees, soc.-dem., 6214. L. F. Duymaer van Twist, anti-rev., 9471, Mr. J. J. Henny, vrij-lib., aftr., 8231. Mr. J. Limburg, vrijz.-dem., aftr., 8448. Mr. M. de «Mos, lib., 8268. Mr. H. J. Nieboer, soc.-dem., 6466. W. van Ravesteyn, S. D. P., 515. A. Roest Crollius, vrijz.-dem., 7669. J. R. Snoeck Henkemans, christ.-hist., 9700. D. van Staveren, soc.-dem., 5608. Mr. A. O. H. TeUegen, r.-kath., 8952. L. L. H. de Visser, S. D. P., 612. W. Wolda, S. D. P., 316. Herstemming tusschen de heeren Al barda, Buurman, Dekjng Dura, Duymaer van Twist, Henny, Limburg, De Mos, Roest Crollius, Snoek Henkemans en Tellegen. LEIDEN. Uitgebracht op de heeren: Mr. P. E. Briët, anti-rev., aftr., 3346. Dr. J. Th. de Visser, chr.-hist., 3255 H. Paul, lib., aftr., 1871. Mr. J. E. Heeres, lib., 2033. Mr. D. A. van Eek., soc.-dem., 855. J. Tjalsma, soc.-dem., 740. Dr. J. A. N. Knuttel, S. D. P., 95. L. I. H. de Visser, S. D. P., 100. Gekozen: Mr. Briët en dr. De Visser LEIDERDORP. Uitgebracht 6648 geldige stemmen, waarvan op de heeren: J. H. M. Balvers, r.-kath., 5391. J. H. de Waal Malefijt, anti-rev., 5543. Mr. D. A. van Eek, soc.-dem., 541. J. Tjalsma, soc.-dem., 399. E. A. Keuchenius, chr.-soc., 410. E. Zwolsman, chr.-hist., 364. Gekozen: J. H. de Waal Malefijt en J. H. M. Balvers. MIDDELHARNISUitgebracht op de heeren: J. van der Koogh, lib., 1637, P. von Schouwen, lib., .1034, C. Warnoar, anti-rev., aftr., 2776. J. Bouman, anti-rev., 2770. H. Schlösser, soc.-dem., 341. Gekozen; J. Bouman en C. War naar. OUD-BEIERLAND: Uitgebracht 5108 gel dige stommen, waarvan op de heeren G. A. Diepenhorst, anti-rev., 2193. J. Vlielander, lib., aftr., 2607. J. H. F. Zadelhoff, soc.-dem., 308. Gekozen: J. Vlielander. RIDDERKERKUitgebracht op de heeren Jhr. mr. D. J. de Geer, chr.-hist., aftr., 3176. H. J. Horsman, soc.-dem., 420. W. de Jongh, lib., 1597. A. N. den Ouden, lib., 1694. W. Stans, anti-rev., aftr., 3168. J. H. F. Zadelhoff, soc.-dem., 471. Gekozen: Jhr. mr. D. J. de Geer en V. Stans. ROTTERDAM TUitgebracht op de heeren Mr. C. F. A. Hoogewegen, r.-kath., aftr., 3391. Mr. A. de Jong, anti-rev., aftr., 3396. S. Bosman, soc.-dem., 2925. A. D. Heederik, lib., 1280. P. Koeten, S. D. P., 87. J. J. Pelt, lib., 1283. Dr. W. van Ravesteijn, S. D. P., 151. H. W. Stolle, soc.-dem., 3163. Herstemming tusschenS. Bosman, mr. Hoogewegen, mr. De Jong en H. W. Stolle. ROTTERDAM IIUitgebracht op de heeren B. J. Gerretson, chr.-hist., aftr., 4834. D. de Klerk, lib., 2511. Dr. W. van Ravesteijn, S. D. P., 86. B. J. van Stapele, soc.-dem., 3517. Herstemming tusschen B. J. Gerretson en B. J. van Stapele. ROTTERDAM IIIUitgebracht op de heeren: K. A. Warmenhoven, chr.-hist., 1695. Dr. A. Plate, lib., aftr., 1372. G. J. de Jongh, lib., aftr., 1270. J. Hagoort, S. D. P., 38. J. Smak, S. D. P., 33. A. B. de Zeeuw, soc.-dem., 829. Van Staal, soc.-dem., 572. Herstemming tusschendr. A. Plate, G. J. de Jongh, K. A. Warmenhoven en A. B. de Zeeuw. ROTTERDAM IV Uitgebracht op de. heeren: H. Bos, anti-rev., aftr., 5640. F. L. Hartong, lib., 3223. Dr. W. van Ravensteijn, S. D. P., 112. A. B. de Zeeuw, soc.-dem., 5602. Herstemming: Bos en De Zeeuw.. ROTTERDAM V Uitgebracht op de heeren H. G. M. van der Vijver, r.-kath., aftr.. 2275. J. van der Molen, anti-rev., 2233. Dr. D. P. Hoyer, lib., 964. J. ter Laan, soc.-dem., 2278. P. R. Mees, lib., aftr., 954. H. Mol, soc.-dem., 1781. L. Th. Nagel, S. D. P., 28. L. H. J. de Visser, S. D. P., 80. Herstemming tusschenVan der Molen, Ter Laan eft Mol. SCHIEDAMUitgebracht 5539 geldige stem men, waarvan op de heeren Mr. G. van Baren, anti-rov., 3064. P. de Bruin, soc.-dem., 1160. A. Cool Mzn., vrijz.-dem., 1315. Gekozen: Van Baren. SLIEDRECHTGekozen: H. A. van der Hoeven en A. Pijl, beiden anti-rev., aftredend. VLAARDINGENUitgebracht 8380 geldige stemmen, waarvan op de heeren A. Hoogendijk Jr., lib., 1835. J. van der Hout Jz., lib., 1538. A. B. de Zeeuw, soc.-dem., 801. W. van Heteren, soc.-dem., 767. A. W. Schippers, anti-rev., aftr., 5697» G. J. van Marrewijk, r.-kath., 5592. Gekozen: G. J. van Marrewijk en A. W. Schippers. ZOETBRMEERUitgebracht 6159 geldige stemmen, waarvan op de heeren W. B. van Liefland, r.-kath., aftr., 3565. Mr. A. J. L. v. Beeck Calkoen, anti-rev., 3536. Mr. S. J. Hogerzeil, chr.-hist., 575. Mr D. A. Kley, lib., 1503. W. J. Jochems, lib., 891. A. Dijkgraaf, soc.-dem., 443. J. H. Schaper, soc.-dem., 582. Gekozen: Mr. Van Beeck Calkoen en W. B. van Liefland. Vóór de candidaatstelling was de stand 48 Rechts tegen 34 Links. Door de candidaatsstel- ling (er traden af 26 van Rechts en 15 van Links) werd de stand 22 Rechts tegen 19 Links. Gisteren zijn nu gekozen 21 rechts en 4 Links, terwijl 16 sterstemmingen moeten plaats hebben. De stand is dus geworden: Rechts 43 (waar mede de rechtsche partijen de' volstrekte meer derheid thans reeds overschreden hebben), Links 23 en 16 herstemmingen. Door dezen uitslag is ook de rechtsche meerderheid in de Eerste Ka mer verzekerd. Overijset. ALMELO: Uitgebracht 5192 geldige stemmen, waarvan op de heeren: Mr. A. J. M. Vos de Wael, r.-k., aftr. 3265. Mr. G. J. Sybrandy, anti-rev., aftr., 3372. G Schotveld, soc.-dem., 1080. D. van der Sluis, lib., 885. P. J. Oud, vrijz.-dem., 644. A. Lange jan, soc.-dem., 732. Gekozen: mr. A. J. M. Vos de Wael en mr. G. J. Sybrandy. DALFSEN: Uitgebracht 2817 geldige stem men, waarvan op de heeren: A. H. J. van Wijngaarden, a.-r., aftr., 1892. A. baron van Dedem, chr.-hist., aftr., 2295. G. Hofstede, lib., 446. J. Willems, lib., 545. Gekozen: A. H. J. van Wijngaarden en A. baron Van Dedem. ENSCHEDé: Uitgebracht 13862 geldige stemmen, waarvan op de heeren: G. Elhorst, anti-rev., 6157. G. J. Jeths, soc.-dem., aftr., 7508. K. Kors, chr.-hist., 5752. B. W. ter Kuile, lib., 7739. A. Langejan, soc.-dem., aftr., 7526. J. Winkels, r.-k., 5875. Gekozen: G. J. Jeths, B. W. ter Kuile en A. Longejan. KAMPEN: Uitgebracht 3459 geldige stetn- men, waarvan op de heeren: T. Kok, anti-rev., aftr., 1925. C. de Koek, lib., 1534. Gekozen: T. Kok. OLDENZAAL: Uitgebracht 4319 geldige stemmen, wonrvan op de heeren: G. H. P. Bloemen, r.-k., aftr.. 3435. H. A. Plecht, r.-k., aftr.. 3547. G. Roolvink, r.-k., 2728. J. Bevers, soc.-dem., 302. N. Buiten, soc.-dem., 230. R. de Vries, soc.-dem., 277. Gekozen: G. H. P. Bloemen, H. A. Plegt en G. Roolvink, w OMMEN: Uitgebracht 5653 geldige stem men, waarvan op de hecren: B. Berends Azn., chr.-hist., 2839. H. W. van Hneringcn anti-rev., aftr., 2794- Mr. W. J baron van Dedem, lib., aftr., 2527/ Mr. A. G. W. baron Bentinrk. lib., 2527. A. J. Pylman, soc.-dern., 337. Gekozen: B. Berends Azn. Herstemming tusschen: mr. W. J. baroil Van Dedem en II. W. van -Haeringen. RAALTE: Uitgebracht 4955 geldige stem* men, waarvan op de hecren: W. T. J. G. Óssc, r.-k., aftr., 3145. J. W. J. baron de Vos van Stecnwijk, chr.* hist., aftr., 3286. J. Voogdgeest, soc.-dem., 525. Jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysln* ga, vrijz.-dem., 1743. Jansen, soc.-dem., 616, Gekozen: W. T. G. J. Osse en J. W. Jj baron de Vos van Steenwijk. STEENWIJK: Uitgebracht 3924 geldige stent men, waarvan op de heeren: T Mr. J. van Gilse, lib., aftr., 2050. G. W. Stroinck,, lib., aftr., 2209. L. teo Wolde, chr.-hist., 1831. Gekozen: G. W. Stroinck en mr. J. vaH Gilse. ZWOLLE: Uitgebracht 4112 geldige stem* men, waarvan op de heeren: J. Balkcstein, chr.-hist., 1809. „Mr. D. van Laer, lib., aftr., 1231. Mr. J. van Setten, lib., aftr., 1177. J. P. Vleeming, soc..-dcm., 1090. J. E. Vogt, 1022. Herstemming tusschen: J. Balkesteirij mr. Van Laer, mr. Van Setten en J. P. Vleeming» De stand in Overijssel was tot dusver 24j rechts en 23 links en is thans, dat zitting! hebben 23 Rechts en 21 Links. In herstemming komen 1 A.-R., 1 Chr.-Hist., 3 Lib. en 1 Soc.* Dem. Rechts verliest 1 zetel (Enschedé). Over* ijssel is dus om, indien de 3 zetels, waarvoo^ herstemming moet plaats hebben, non de Linker* zijde blijven. Friesland DOKKUM. Aantol kiezers 12716. A. Bruins Slot, A. R., aftr., 5244. J. Fokkema, C.-H., aftr., 5238. J. C. Oosterhoff, C.-H., 5097. Sytsma, A.-R., aftr., 5261. J. T. v. d. Wint, C.-H., aftr., 5189. P. J. Botma, Vrijz., 2175. D. J. Heeringa, Vrijz., 2213. Mr. H, H. Hellemo, Vrijz., 2193. H. H. Sikkema, Vrijz., 2113. J. J. Woldringh, Vrijz., 2132. D. Broers, S. D. A. P., 800. P. -W. Buwalda, S. D. A. P., 870. H. Hillebrand, S. D. A. P., 999. A. Koopal, S. D. A. P., 849. H. Sikkema, S. D. A. P., 1030. Gekozen de heeren Bruins Slot, Fokkemfl| Oosterhoff, Sytsma en Van der Wint. FRANEKER. Aantal kiezers 12885. (Vermoedelijk door een telfout is het aantal geldige stemmen gisteravond niet vastgesteld kunnen worden, zoodat de uitslag eerst hedeÉ bekend wordt). B. Annema, - A.-R., 5328. W. Fransen Jzn., R.-K., aftr., 5246. Mr. D. Okma, A.-R., aftr., 5252. F. Terpstra, C.-H., aftr., 5260. Tromp, C.-H., 5215. J. Ytsma, S. D. A. P., 5244. E. Molenaar, S. D. A. P., 5235. S. v. d. Burg, lib., aftr., 5506. H. Eisme, lib., 5280. B. J. Schurer, lib., 5281. LEEUWARDEN. Aantal kiezers 15337. Uitgebracht geldige stemmen 10934. Volstrekte meerderheid 5468. W. Fransen, R.-K., 3734. R. T. Atsma, C.-H., 3645. J. L. de Vries, A.-R., 3654. Jhr. mr. J. H. van Beyma, Vrijz., 3295. R. Buisman, Vrijz., 3125. W. E. Hornstra, Vrijz.. 3038. A. Rouwerda, Vrijz., 3018. J. E. van Weideren Baron Renger», Vrtf*. aftr., 3663. K. P. W. Besuyen, S. D. A. P., aftr., 422T, M. Hillebrand, S. D. A. P., 3745. J. C. Jansonius, S. D. A. P., aftr., 3940. K. Sikkema, S. D. A. P., 3493. L Zondstra, S. D. A. P., aftr., 4020. Herstemming tusschen de heeren FratW sen, Atsma, De Vries, Van Beyma, Van We* deren Rengers, Besuyen, Hillebrand, Jansonia^ Sikkema en Zandstra. SCHOTERLAND. Aantal kiezers 14880. Mr. H. Binnerts, lib., aftr., 2847. Dr. J. v. d. Sande, lib., aftr., 2898. J. Wuite Jzn., lib, aftr., 2839. J. M. Houwen, lib., aftr., 2817. A. A. Vondeling, lib., aftr., 2705. E. Bos, S. D. A. P., 3609. K. Joustra, S. D. A. P., 3589. R. de Roos, S. D. A. P., 3661. H. Vos, S. D. A. P., 3847. H. H. de Vos, S. D. A. P., 3853. J. Cnossen, C.-H., 2789. J. Th. Kemme, R.-K., 2679. H. Woudstra, A.-R., 2836. y Herstemming tusschen de heeren BirtJ nerts. Bos, Houwen, Joustra, De Roos, Van dN Sande, Vos, De Vos, Woudstra en Wulte. SNEEK. Aantal kiezers 13096. B. W. Okma, C-H., aftr., 5554. R. S. H. Visser, R.-K., aftr., 5332. A. A. Bajema, A.-R., aftr., 5666. S. K. Zandstra, A.-R., aftr., 5471. S. Luiking, A.-R., aftr., 5486. C. Greebc, Lib., 1554. C. J. van Hout, Lib., 1484. P. Gaastra, Lib., 1636. P. M. v. d. Ziip, Lib., 1391. S. v. d. Goot, S. D. A. P., 1791. A Keulen, S. D. A. P., 1536. P. Oosterhout, S. D. A. P., 1494. L. Vcnema, S. D. A. P., 1377. J. IJtsma, S. D. A. P., 1777. Gekozen de heeren Okma, Visser, Bajenü^| Zandstra en Luiking. Nederland an de oorlog* O© Tubantia-torpedo. Over de Duitsche verklaring inzake dejf ondergang der Tubantia wordt van desktnff dige zijde aan de N. R. C. geschreven: De verklaring is niet onverdienstelijk i* elkaar gezet en voor een leek is er weinig op af te dingen. We missen echter de positieve verklaring^ dat de torpedo gelanceerd werd, zoodanij dat de zinkinrichting intact was. Hoewel dC inrichting van de Duitsche torpedo o nidi bekend is, mag toch wel gezegd worden, dat bij alle torpedo s het zinken, nadat de baso

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2