£T E Ml LION WIJNHANDEL I.A. SCHOTERMAN 4 Zn. Uit den omtrek. afgelegd is, normaal en het blijven diij .ven abnormaal is, d. w. z. dat een bij- condere manipulatie noodig is om dit laat- at? te bereiken, zoodat dit niet aan een na latigheid of „mankement van het mechanis me zooals het communiqué aangeeft, kan worden toegeschreven. De torpedo is dus blijven drijven hetzij op last van hoogerhand, betzij door een moedwillige handeling aan boord. De commandant van de boot, of wel hij, die bij de lanceering tegenwoordig was, moet kunnen werklaren, hoe de zinkinrich ting gesteld was. Bovendien doet zich de vraag voor, op welke diepte de torpedo gesteld was, om die 'diepte-stelling te toetsen aan de Duitsche lezing van het ontstaan van het gat ter plaatse waar dit is geconstateerd. In het Journaal van de gelanceerd hebbende boot zal hieromtrent nog zekér iets vermeld staan, daar de dieptestelling vrij zeker is naar ge lang van het doel en dus het beleid van den commandant raakt. In elk geval blijft o.i. de Duitsche regee ring verantwoordelijk voor het ongeval, daar de otrpedo had moeten zinken, en een neutraal schip niet de dupe mag worden van een fout of moedwillige handeling in strijd met het internationaal overeengekomen^ Niettegenstaande al het bewezene, en het geen in de gegeven verklaring is uiteenge zet, blijft het onverklaarbaar dat een bijna stilliggend schip in het midden door een stilliggende, drijvende torpedo zou zijn getroffen, om maar niet te spreken van de bellenbaon, die gezien is. Verplaatsing van het lichtschip Noord-Hinder. (Officieel.} Het departement van ma rine deelt mede, dat met het oog op de uit breiding van het Engelsche mijnenveld in de Noordzee het lichtschip Noord-Hinder, "\oodra de gelegenheid daartoe gunstig is, ongeveer 1& zeemijlen in noordelijke rich ting zal worden verplaatst naar een punt ten N.-O. van den noordoostelijken hoek van het nieuwe mijnenveld. Van den datum van verplaatsing van het lichtschip en de juiste lengte en breedte der nieuwe ligplaats zal nader mededeeling worden gedaan. De belemmering der scheepvaart. De correspondent te Rotterdam van het Hbld. meldt: Even gebrekkig als het met de leiding i der levensmiddélenvoorziening is gesteld blijkt ook de wijze, waarop men in Den Haag te werk gaat met de requisitie van schepen. Zoo kwam ons ter oore, dat het Nederland- sche stoomschip „Maas" van de maatschap pij „Houtvaart" aldaar voor een Rotterdam- sche firma bevracht was om een lading hout te Haparanda te gaan halen voor Rotter dam. Toen de directie der reederij voor de ze reis uitvoerpermissie vroeg, werd deze geweigerd en te gelijkertijd meegedeeld, dat het schip een lading phosphaat in Tunis moest gaan halen voor Rotterdam, terwijl er meteen bij werd verteld, op welke vracht dit moest geschieden, namelijk 35. De reederij rekende voor, dat op het oogenblik voor dit cijfer niet te varen is. .Vooreerst moet het schip de uitreis in bal last maken, omdat het te riskant is een En gelsche haven daarvoor aan te doen. Im mers men is dan zeker, dat op het schip be slag wordt gelegd om voor de Engelschen te varen. Voorts bedraagt de molestpremie voor een reis naar de Middellandsche Zee thans ongeveer 6 pCt., hetgeen over de ver hoogde waarde van het schip een aanzien lijk bedrag uitmaakt. De reederij kon dus met de cijfers aan- toonen, dat deze reis voor de regeering voor haar zou neerkomen op een verlies van 14.000 enweigerde. Het kunstmest- bureau stond toen een iets hoogere vracht toe, waardoor het verlies tot op de helft werd gereduceerd. Doch ook dit werd na tuurlijk geweigerd. Nu de reederij verder geen gehoor kon krijgen, heeft zij het besluit moeten nemen, om haar schip eenvoudig op te leggen. Overigens is een stijgende ontevredenheid onder de reeders merkbaar. Immers, die zien er het nut niet van in, dat zij tegen belangrijk gereduceerde vrachten allerlei voor den landbouw moeten halen, terwijl de ze zonder eenigerlei limiet zijn productie van dc hand kan zetten. Indien er offers moeten gebracht worden, en daartoe is de reederij bereid, dan meent zij te mogen verwachten, dat deze niet eenzijdig worden opgelegd. International eSocialistische Conferentie. Het Internationaal Socialistisch Bureau meldt In overleg met den socialist Party -der Ver eenigde Staten en gezien den toestand in Noorwegen, werd besloten de Internationale Socialistische Conferentie der neutrale lan den, wier vergadering eerst vastgesteld was op 26 Juni, te verdagen tot 31 Juli. De volgende landen werden uitgenoodigd deel te nemen aan de conferentieNeder land, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Vereenigde Staten, Zwitserland, Spanje, Roemenië, Griekenland en Argentinië. De conferentie zal niet geheim wezen. Op de vergadering worden eenige vertegen woordigers der socialistische en niet-socia- listische pers uitgenoodigd. De voorloopige dagorder werd vastgesteld j als volgt: 1. Opening der Conferentie; mededeeling betreffende het karakter der Conferentie vaststelling der definitieve dagorder. 2. Voorstel der Vereenigde Staten betref fende de algemeene vergadering van het bureau. 3. Bespreking van een manifest aan de partijen der oorlogvoerende landen over het 1 vastleggen van een duurzamen vrede 4. Bespreking van een voorstel der N'eder- lahdsche afdeeling betreffende de deelne- ming der neutrale landen aan de sluiting van het vredestractaat. Deze Conferentie, bijeengeroepen door het uitvoerend comité van het bureau, zal geleid worden door de Nederlandsche leden van dat comité. De voorzitter zal dus waarschijnlijk mr. P. J. Troelstra zijn. Postverkeer met België. De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat de gelegen heid tot verzending per post, via Aachen naar België, van de naar het bezette gedeelte van België toegelaten Nederlandsche cou ranten is opgeheven. Ned. ambulance voor Rusland. Met het stoomschip Batavier II, kapitein Tj. Swart, van de Batavierlijn, door den heer A. G. KrÖller ter beschikking gesteld, is Woensdagavond de Nederl ambulance voor Rusland, uit Rotterdam naar Londen ver trokken, om verder via New Castle, Bergen en Haparanda de reis naar St. Petersburg te vervolgen. De ambulance zal daar worden gehuisvest in een paleis aan de Nara, daar toe beschikbaar gesteld door een der groot vorsten en voor het doel in gericht door me vrouw Visser-Hooft en den heer Ph. C. Vis ser, die vooruit zijn gereisd. Van half zeven tot acht uur werd aan boord van de Batavier II gelegenheid gege ven om afscheid van de vertrekkenden te nemen. Hiervan is een druk gebruik ge maakt. Heel veel bloemen zijn daarbij den vertrekkenden aangeboden. Aan boord wejden opgemerkt de Russi sche gezant A. Swetchine uit den Haag, de heeren dr. Tilanus vice-president, van Wes son -enningmeester, Sweerts de Jong secre taris van het hoofdbestuur van het algemeen comité van de Nederlandsche ambulance voor Rusland; verder jhr. Louis van Loon, lid van dit hoofdbestuur, e. a. De staatsraad mr. Th. Heemskerk oud minister van binnenlandsche zaken, verge zelde de leden der ambulance aan boord van de Batavier II, tot Hoek van Holland. De ambulance is als volgt samengesteld: toegevoegd leider dr. M. C. Bijleveld uit Haarlem, die tevens later zal optreden als internist, dr. A. Risseeuw uit Apeldoorn, dr. P. J. Hiltermann uit Amsterdam, mevrouw Heemskerk-de Zaremba, presidente van het comité, zustér G. A. E. Stenberg hoofd van de verpleging, de dames C. Hingman, F. van Ketel, E. J. P. Magielse, M. R. Debra, E. ten Brugge Cate allen uit Haarlem, J. W. Hoe ben, Y. W. Eisenlolfel en J. C. Saltet uit Amsterdam, mevrouw L. LomanGillot, dochter van den Nederlandschen predikant te St. Petersburg die als hoofd van de huis houding optTeedt, mejuffrouw H. Schiefer de Ner uit Bloemendaal als huishoudster en P. A. Bloemink als timmerman en hulp voor" de ambulance toegevoegd. Bij het vertrek wapperde de Russische vlag van de groote mast van de Batavier boot. De Batavier II met de leden van de Ne- derlandsch-Russische ambulance aan boord is in den afgeloopen nacht kwart over 3 van den Hoek van Holland vertrokken en blij kens bij de firma W. H. Muller Go. inge komen draadloos bericht hedenvoormiddag half elf de Gabberth-boei gepasseerd. Zwavelzuurfabrrk a t i e. De Amsterdamsche Superphosphaatfa- briek, de Centrale Guano fabrieken te Rot terdam, de firma Coenen en Schoenmakers te Uden, de Internationale Guano- en Su- perphosphaatwerkèn te Zwijndrecht, de Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Amsterdam en de Maatschappij voor Zwavelzuurbereiding, voorheen G. T. Ketjen Co., te Amsterdam, hebben een adres gezonden aan den minis ter van buitenlandsche zaken, waarin zij me- dedeelen, dat zij nog slechts voor korten tijd voldoenden voorraad hebben om zonder inkrimping der productie te kunnen door werken. Sedert het begin van dit jaar zijn moeilijkheden ontstaan, doordat de aflading van pryriet naar ons land in de Spaansche havens door de leverende Engelsche mijn- maatschappijen zijn stopgezet, ho.ewel er geen uitvoerverbod ter plaatse bestaat. Voor de levering van pyriet komen slechts drie Engelsche mijnmaatschappijen in aan merking, en de Engelsche regeering heeft aan één dier drie maatschappijen, en dus vermoedelijk ook aan de anderen, te ken nen gegeven, dat zij een stopzetten der af ladingen-van pyriet naar Holland wenscht. Adr. verzoeken den minister ten spoedig ste maatregelen te nemen, welke tot een op heffing der bezwaren tegen het verladen van pyriet naar ons land kunnen leiden, en daar mede een ramp voor de Nederlandsche in dustrie en den landbouw te voorkomen. Kunstmest. De Kunstmest-Commissie maakt békend, dat, indien het s.s. „Riauw" na den 20sten dezer te Amsterdam mocht aankomen,, niet meer zal worden overgegaan tot de verdee ling der met dit stoomschip te verwachten lading chilisalpeter. Vrouwenbetoogin g. Na aan het eind van de Kinkerstraat te hebben vergaderd, trokken gisterenmiddag te Amsterdam vele honderden vrouwen in optocht naar het Bureau van de Levensmid delen-commissie aan de Keizersgracht. Daar ging een deputatie, bestaande uit de drie leiders naar binnen om den secretaris der Levensmiddelen-commissie, den heer Root- lieb, mede ie deelen, dat de toestand on houdbaar was, dat de verstrekte aardappe len nog te slecht waren voor varkensvoer en dat'de arbeidersvrouwen zich zelf raad zouden verschaffen als niet In den nood werd voorzien. De heer RootÜeb antwoordde, dat het ge meentebestuur deed wat het kon. Buiten gekomen bracht, de leider, Spanjer, verslag uit \an het onderhoud en riep de vrouwen op tot vergaderingen Maandagmiddag te 2 uur in „d'Geelvinck" en „Nieuw Vondel'» aan den Haarlemmerweg, om daarna ander maal naar het Stadhuis te trekken. Als blijkt dat daar niets kan worden gedaan, zou men het in Den Haag zoeken. De betooging ging vervolgens in alle kalmte uiteen. Begrafenis van een Duitsch zeeofficier. Onder buitengewoon groote belang stelling had Woensdagmiddag in Den Hel der de begrafenis plaats van den Oberleut- nant z. S. Kurt Faber, wiens lijk eenige da gen geleden daar aanspoelde. De stoet werd voorafgegaan door het muziekkorps der Kon. Marine. Aan de groeve sprak de kapitein ter zee A. Pieren, commandant van Hr. Ms. wacht schip namens den Stellingcommandant, waarop de luit. ter zee Muller, militair at taché aan het Duitsche gezantschap in Den Haag, dank zeide voor de betoonde eerbe wijzen. Aanwezig waren de voorzitter van den Deutschen Flottenverein en de Duitsche consul, beiden te Amsterdam. Een achttal kransen en bloemstukken dekte de baar, waaronder fraaie van het gezantschap, van de geinterneerde officieren op fort Wie- rickerschans, van de Ned. Marine, enz. I de politie tot optTeden noodzaakten. Enkel»» j ruiten werden weer Ingeworpen. Menigeen maakte met den gummistok kennis. Te half tfen dreef de politie de menigte uiteen en zette de toegangswegen in den omtrek van het stadhuis af, zoodat de rust spoedig wederkeerde. VLIEGEN. De le luitenant-vliegenier Land, van de Ilde divisie, vergezeld van den len luitenant waarnemer Bierens bracht Woensdagmid dag met een militairen tweedekker vanuit Arnhem een bezoek aan de legerplaats bij Harskamp. Er stond een felle noordoosten wind. In den omtrek van de legerplaats werden drie tochten ondernomen met een passagier, n.l. den majoor Bakker, commandant van het tweede bataljon grenadiers, den reserve le luitenant Moorman van de grenadiers en den reserve 2de luitenant Van Stockum van de infanterie, welke vluchten onderschei denlijk 8, 17 en 10 minuten duurden, en waarmede een hoogte bereikt werd van resp. 500, 750 en 400 M. Vliegtuigen voor Neder land. Marius van Meel, de bekende avia- teur, is van Plymouth met de „Nieuw Am sterdam" te New-York aangekomen; hij is via San Francisco op weg naar Java en zal, naar „Wallstreet Journal" meldt, in Ameri ka terugkomen om aeroplanes en materiaal voor aeroplanes voor de Nederlandsche re geering te koopen. Zijn plan is om een stu die te maken van de Amerikaansche leger- aviatiek, en daarover een verslag uit te bren gen aan de Nederlandsche regeering. Zeebaden. Het badseizoen 1916 te Scheveningen werd gisteren voormiddag te 7 uur geopend. Er waren al dadelijk drie baders. Groote ojn z e t. Te Enkhuizen is, dit jaar de omzet aan den gemeente- vischafslag reeds gestegen tot ruim een half millioen. K o n ij n e n. In de Betuwe worden voor uitvoer naar Duitschland de jonge ko nijnen bij honderden opgekocht. Men be steedt voor diertjes van vijf weken 60 ct. en meer. Kersen. Dit jaar is er groote vraag van Engelsche zijde naar kersen. Men be steedt 14—16 cent per pond. De eerste waggons worden reeds verzonden voor En gelsche lekening. Het weer is bijzonder on gunstig voor het gewas. De relletjes te Rotter dam. Met het oog op het gebeurde van Dinsdagavond was Woensdag van over heidswege geen vergunning gegeven tot het houden van een verkiezingsbijeenkomst op het Schuttersveld en van optochten. Dinsdagavond zijn ook nog spiegelruiten ingeworpen, bij C. Jamin, in den Oppert, en in het confectiemagazijn van H. Hamakers, op de Kipstraat. Bij het inwerpen van rui ten in de Weste Wagenstraat zijn uit de volksmenigte een paar revolverschoten ge lost. Ten spijt van het verbodd op het houden van betoogingen. Woensdag door de politie autoriteiten uitgevaardigd, heeft de avond van Woensdag zich weer door groote ru moerigheid en samenscholingen op groote schaal gekenmerkt. Het middelpunt van het rumoerig gedoe, meerendeels door een heirleger van achter- buurijongens uit alle mogelijke straatjes en steegjes der binnenstad samengestroomd, veroorzaakt, vormde de omgeving van het Stadhuis. De politie, die in groote getale gerequi- rerd was en bovendien nog was versterkt met bereden politie, had aanvankelijk eenige moeite om de woelige menschenzee in be dwang te houden. Om 10 uur evenwel slaag de zij er in den omtrek van het Stadhuis, Kipstraat, Binnenrotte en Botersloot geheel te zuiveren van de herriemakers. Tot ernstige botsingen tusschen politie en volk is het evenwel niet gekomen. Toch moesten weer eenige winkels het ontgelden. Op de Binnenrotte waren de ruiten inge gooid bij het magazijn Lucas, bij den coif feur Van Oost, in het café Marktzicht en bij den ijzerhandelaar P. Kempen. Tegen elf uur was de drukte aanmerkelijk verminderd, hier en daar nog wat ge schreeuw, maar daar bleef hef dan ook bij. HeJ was een verstandige maatregel, dat de stedelijke bladen den uitslag der verkie zingen niet ophingen. Daardoor werden samenscholingen voor komen. Toch was de toestand rondom het Stadhuis weer dezelfde als de vorige avon den. Eenige duizenden nieuwsgierigen school den samen, waartusschen troepen jongens, die baldadigheden uithaalden, en somtijds Een mfsdadlg plan. Wij ont leenden aan „Het Vad." een bericht over een poging om een der booten van de Hfir- I wich-Lijn in de lucht te doen springen. Het D. v. Z.-H. en 's 's Gr. vult de mede- j deeling van Het Vad. aan met de volgende bijzonderheden. De zaak kwam uit, doordat de betrokkene, E. Jurtz genaamd, zich tot een Hollander had gewend om hem te helpen, voorgeven de dat hij in staat was, een partij anilinie onder zeer voordeelige voorwaarden naar Engeland te smokkelen, doch deze Hollan der, na eerst op de zaak te zijn ingegaan, dezen niet meer vertrouwde, toen Jurtz hem eerst mededeelde, dat in de kisten, die de aniline zouden bevatten, dubbele bodems moesten worden gemaakt, daarna dat er in een dezer bodems dynamiet moest komen. De Hollander sprak er met iemand over, die de Haagsche politie met het geval in kennis stelde. Deze stelde zich in verbin ding met de politie te Rotterdam, alwaar men Jurtz noopte het voorstel omtrent de aniline-smokkelarij en wat daar verder bij te pas moest komen, nog eens te doen, doch nu in de onzichtbare tegenwoordigheid van politie. Arrestatie volgde toen natuurlijk. Op den aangehoudene werd een formee- le aanstelling bevonden van de Duitsche z.g. „Marine-Nachrichtestelle" te Antwer pen, waaruit ondubbelzinnig bleek, dat E. Jurtz in Duitschen dienst is, hetgeen ten overvloede hieruit volgde, dat hij den Hol lander, die helpen moest en de winsten van het smokkelzaakje zou deelen, kon beloven, dat beiden onmiddellijk na de verscheping per auto naar en over de oostelijke grenzen Zouden worden gebracht zonder eenige for maliteiten. Uit het op Jurtz gevonden stuk bleek bo vendien, dat zijn eigenlijke lastgever dé broeder Is van een der chefs van de Ant- werpsche „Marine-nachrictestelle". Nog is gebleken, dat men van Duitsche zijde herhaaldelijk opdracht heeft gegeven de „Copenhagen", destijds ook van de Hnr- wichlijn, te torpedeeren omdat daarmee her haaldelijk Belgische soldaten uit Nederland naar hun plaats van bestemming in het le ger werden vervoerd Blijkbaar wilde mén de Harwich-lijn het bedrijf doen opgeven, maar dit is niet gelukt en nu wordt het op deze nieuwe manier gepoogd. De moordaanslag op den 's Gravend ij kwal. De rechtbank te Rot terdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 23-jarigen mandenmaker J. C. van H. alhier, die getracht had zijn vroeger meisje van het leven te berooven, door haar twee messteken toe te brengen. De recht bank veroordeelde hem tot twee jaar gevan genisstraf met algeheele aftrek der preven tieve hechtenis. Moordaanslag in de slaap kamer. De 20-jarige 3e stuurman J. F. W. A., te Haarlem, die de vorige week te rechtstond wegens poging tot doodslag op zijn gewezen verloofde, mej. F., is door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek ven preven tief. Poging tot verboden uit voer. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen R. S., betonwerker te Apeldoorn, en L. de Z., op perman te Zutphen, die hebben gepoogd 24 zakken rubber naar Duitschland uit te voe ren, en deswege door de rechtbank te Zut phen waren veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf ieder, zulks bij vonnis d.d. 19 i April jj. Het Hof oordeelde dat hier geen begin i van uitvoering van het misdrijf aanwezig I was en dat dus het door beklaagde gepleeg- Moordaanslag. Woensdagnacht wist de gehuwde C. v. d. W.. te Middelbar* nis, die sterk onder den invloed van drank verkeerde, bij zijn vader, L. v. d. W bin* nen te dringen. Hij sloop naar de slaap plaats van zijn vader en trachtte hem to worgen. p Een andere zoon, door het rumoer gewekt, snelde te hulp en wist zijn vader te ontzet-} ten, waarna beiden den indringer overman den, tot politiehulp hem in verzekerde be waring stelde. Vader en zoon leefden se dert lang in onmin. Diefstal van diamanten. Door bemiddeling van de commissie voor den uitvoer van diamant te Amsterdam, werd onlangs een partij diamant naar New- York verzonden. De zending werd vervoerd met het stoomschip Nieuw-Amsterdain van de Holland-Amerika-lijn. Bij aankomst te New-York bleken aan de partij vijf pakjes te ontbreken. De Nederlandsche justitie werd van de zaak in kennis gesteld. Gebleken moet reeds zijn, dat de pukjes ontvreemd zijn aan boord van de Niéuw-Amsterdam. De totale waarde van het gestolene bedraagt ruim 28.000. De diamanten waren af- kolmstig van een viertal afzenders te Am sterdam en bestemd voor verschillende fir ma's te New-York. Hbld. Aangehouden smokke laarsbende. Te Zeddam, gemeente Bergh, hebben de rijksambtenaren een smokkelaarsbende van 9 map aangehouden, benevens 2 soldaten-hulp kommiezen, die de smokkelaars hadden geholpen, om te trachten 2 koeien, 2 varkens en 100 L. olie over de grens te brengen. T- Bescherming van vreem delingen. De Raad van Huizen (N.-» H.) heeft het hoofd der politie verzocht, de schreeuwers en straatschennders aan te zeg* gen, dat proces-v ejbaal tegen hen zal wor den opgemaakt, ten einde de vreemdelingen te beschermen. Door een auto overreden. Te Sint-Oedenrode is een 9-jarig meisje on der een militaire auto geraakt en aan de bekomen verwondingen na eenige uren overleden. Kind overreden. Te Nieuwen- dam is het 8-jarig zoontje van den slager P. D. onder een vrachtwagen geraakt en on middellijk gedood. In brand geraakt. Gisterenmor gen is bij het aanmaken van een kachel d 86-jarige weduwe Philips te Gouda in bra- geraakt. Zij kreeg ernstige brandwonden en is na enkele oogenblikken overleden. Reclame* V cs per anker f 34.—, 4® per flesch - 0.8S. pin» f 1.JÏO per nuker accijns. litrechtschfistrsst 34. blei. 145 de niet strafbaar is, op grond waarvan zij van alle rechtsvervolging werden ontslagen. Ter zake zich te hebben schuldig ge maakt aan verboden uitvoer van 3 kisten, in houdende te samen 330 K.G. margarine, vorderde het O. M. bij de rechtbank te 's Gravenhage tegen den boekhouder M. Schwarz, wonende te 's Gravenhage, geboor tig uit Cronenburg in Westfalen, 2 maanden gevangenisstraf met verbeurdverklaring der margarine. De man bood de kisten ter verzending aan naar Duitschland bij de firma Van Gend Loos, vulde de verschillende formulieren in en gaf ze aan als bevattende cacao. Bekl. beweerde niet te weten dat de uit voer van margarine verboden was. Hij had den inhoud der kisten aangegeven als ca cao, omdat hem bekend was, dat de N. O. T. zeer lastig was bij den uitvoer van marga rine en deze zoolang ter onderzoek ophield totdat bederf intrad. Uitspraak 22 dezer. Verduistering van 7 5 veten vet. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde den commissionair W. H. G. C. K. en den schilder D. H., beiden te Amster dam, tot respectievelijk een jaar en drie maanden gevangenisstraf en. vijf maanden gevangenisstraf wegens verduistering van 75 vaten vet. Dit vet hadden beklaagden van een Duitschen oorlogshandelaar hier te i lande gekocht, zonder het echter te betalen en het later ten eigen bate verkocht. Oneerlijke- kellner s. Tegen Johan de R. en Abraham E., beiden kellner in het hotel Willems te Groningen, werd voor de rechtbank aldaar wegens diefstal van 460 op 18 Maart j.l. in genoemd hotel gepleegd, voor ieder vier maanden gevangenisstraf geëischL Provinciale Statenverkiezingen. AMBRONGENUitgebrachte geldige stem men 5459. Volstrekte meerderheid 2730. Verkregen hebben Mr. W. H. de Beaufort, v.-lib., 2105 Mr. J. F. van Beeck Calkoen, a.r., 2841. J. Hofland, S. D. A. P., 509. C. J. Kneppelhout v. Sterkenburg, V/dib* 2010. F. Labouchère, clvr.-h., aftr., 2696. A. van der Poel, S. D. A. P., 549. Mr. J. A. Rosenvcldt, S. D. A. P., 497. Jhr L. M. Schuurbeque Boeye, du\-4\., aftr*, 2721. G. P. J. Versteegh, lib., 1817. Zoodat gekozen zijn mr. J. F. von Beeck' Calkoen, o.-r., en F. Labouchère, chr.-h., aftr., en herstemming moot plaats hebben tus schen de heeren mr. W. H. de Beaufort, lib., en jhr. L. M. Schuurbeque Boeye, ch.-h. BREUKELENUitgebracht op de hoeren I Mr. H. J. Doude von Troostwijk, chr.-hi§t., aftr., 2196. C. Knigge, r.-kath., aftr., 2105. Mr. H. P. Th. o Th. v. d. Hoop v. Slocfotereff, chr.-hist., aftr., 2080. J. Timmer, soc.-dem., 559. 1 Gekozen: mr. Doude van Troostwijk, C Knigge en mr. Von der Hoop van Slochteren. UTRECHT IUitgebracht 6678 geldige eterrt men, waarvan op de heeren s Mr. W. M. H. Boers, lib., aftr., 2056. R. Boomsma, soc.-dem., T695. D. Jclles, soc.-dem., 1533. Mr. L. van Lier, lib., aftr., 2089. J. Reynders, soc.-dem., 1460. Jhr. mr. K. J. Sehorer, chr.-hist., 3064 Mr. W. A. van Zijst, lib., aftr., 2122. Herstemming tusschenMr. W. M. Hj» Boers, R. Boomsma, D. JelleS, mr. L. van LieQ jhr. mr. Sehorer en mr. W. A. van Zijst. UTRECHT II: Uitgebracht 6225 geldig stemmen, waarvan op de heeren Mr. M. W. L. S. Bflderdijk, a.-r., aftr., 2843 Dr. J. Grijns, a.-r., aftr., 2795. H. F. Kol van Ouwerkerk, lib., aftr., 1048 W. Lustig, vrijz.dem., 916. P. Moltmaker, soc.-dem., 2344. J. Reynders, soc.-dem., 1955. Dr. B. Sjollemo, lib., 828. O. de Weerd, soc.-dem., 2191. J. H. van der Wurf, r.-k., 2667. Herstemming tusschen mr. Bilderdilt dr. Grijns, J. H. van der Wurf, P. Moltmaker, de Weerd en J. Reynders. IJSSELSTEÏNUitgebracht 3876 gcUigl stemmen, waarvan op de heeren G. v. Hazendonk, r.-k., aftr., 3233. H. J. Schilte, r.-k„ aftr., 3208. Dr. B. Sjollema, lib„ 579. K. Vink, a.-rev., aftr., 3262. Mr. J. B. L. C. C. baron de Wijkervlooth m Weerdesteyn, r.-k., aftr., 3226. *^;r Zoodat herkozen zijn dc heeren Van KV£ zendonk, Schilte, Vink en De ijkerslooth.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3