CT E MI Li 0 N WI1NHAHDEL J. A.SCHOTERM&H &Zn. Utrechtschestraat 34. Tele! 145. worden nu opgekocht voor Duitschland te gen 1 ct. per Kg. De schors van bandhout, vroeger waarde- looze afval in de mandemakerijen. wordt nu naar Duitschland verzonden. Naar verluidt, wordt er weefsel uit bereid. („N. v. d. D.") Toeslag voor consumptie- melk. De Rijkscommissie van Toezicht op de beschikbaarstelling en den uitvoer van kaas, heeft daartoe gemachtigd door den minister van Laudbouw aan de burgemeesters be richt, dat, tengevolge van de daling der kaasprijzen, de toeslag voor consumptie- melk welke tot dusverre een cent per liter bedroeg (tenzij een aanmerkelijke verhoo ging der kaasprijzen mocht intreden) van 22 'Juli a.s. tót 5 Augustus op een halven cent zal worden gebracht. Van 5 Augustus tot 2Q Augustus wordt nog een kwart cent per Liter vergoed en na 29 Augustus eindigt de uitkeering ge heel. Gepensionneerd spoorweg personeel. Door de heeren D. Clement, gepens. chef van het personenbureau aan het S.S. station te Den Haag, oud-voorzit ter van den Bond van S S.-personeel en H. F. Hakbijl, gepens. stationschef, is een verzoek ingediend aan den directeur-gene raal der Staatsspoorwegen, vergezeld van eenige lijsten, waarop bijna alle gepension- neerden der S.S. ongeveer 1000 perso nen geteekend hebben, om ook hen in het genot te stellen van een duurtetoeslag op hun pensioen. Tegen h uTi ropdrijvi n g. Gistermiddag werd te Amsterdam een vergadering gehouden van vrouwen uit het Haarlemmerpoortkwartier, bijeengeroepen door een vrouwen-comité, om te protestee ren tegen de „brutale aanslagen van huis bazen op de arbeiders", door de huren op te drijven. Aangeraden werd wel de huren te blijven betelen, maar niet de verhoogingen. Wan neer dat in mssaa geschiedde, zouden de kantonrechters zich ook nog wel eens be denken om dergelijke massa uitzettingsvon- nissen te teekenen. Na afloop der vergadering werd door een honderdtal vrouwen een demonstratieve wandeling gemaakt langs enkele wonin- gen van huiseigenaren, die de huren hunner woning en hadden verhoogd. Bestrijding van het smokkelen. De minister heeft zijn bijzondere tevre denheid betuigd tegenover de kommiezen 2e klasse A. Weurding en J. Postma te Win terswijk voor hun betoonde plichtsbetrach ting bij een poging tot omkoopjng, welke aanleiding heeft gegevn tot een gerechte lijke vervolging. Aan iedei dier beide rijks ambtenaren is daarvoor een premie van 'ƒ100 toegekend. Nu de meest beruchte smokkelaars uit het fn staat van beleg verkeerend gebied zijn gewezen, begint de schnk er bij de andere leden van het gilde wel in te komen. (N. Ct.) De nieuwste smokkeltrucs. Bij onderzoek aan boord van de Duit sche raderboot Deutschland, door de kom miezen te Lobith, wekte het argwaan, dat de betimmering van de kajuiten geheel nieuw was. Zij lieten hier en daar de betimmering los maken en toen bleek, dat daarachter een groote hoeveelheid artikelen verborgen was, als rubber, slaolie, vet, olie, enz. Alles werd in beslag genomen. Bij de visitatie van 160 vaten boter, waarvoor consent voor uitvoer naar Duitsch land was verleend en die gedeeltelijk per spoor over Zevenaar en per boot over Lo bith waren verzonden, bleek, dat slechts een bovenlaagje van den inhoud der vaten_uit boter bestond, de rest was margarine, die piet mocht worden uitgevoerd. Prijsverklaarde visscheraschepen. Alle door de .Engelschen opgebrachte Ne- derlandsche visschersvaartuigen zijn vol gens een bericht van den Nederlandschen consul te Kirkwall prijs verklaard. Naar Engeland opgebracht. Bij de reederij te IJmuiden is bericht gekomen, dat haar stoomkorder Hercules, welke van IJsland naar IJmuiden terugkee- rende was, naar Lerwick opgebracht werd. Thans zijn alle zes thuisvarende LJmuI- der stoomkorders naar Lerwick of Kirkwall opgebracht. De Engelsche regeering en de Heilsoldaten. Volgens den Berlijnschen correspon dent van de Köln. Ztg. zou de Engelsche regeering den officieren van het Leger des Heils uit de neutrale landen aangezegd heb ben binnen tien dagen Engeland te verla ten. Niet minder dan 40 Nederlanders vallen onder deze bepaling. Hulp bij ontvluchting. Men eldt d.d. 17 Juli aan de Tel. uit .Urk: Hedenmorgen is per s.s. „Havelaar" door de rijkspolitie alhier uit Zwolle ge vankelijk aangevoerd en geleid voor den commandant van het interneeringskamp, Willem Split, machinist te Zwartsluis, laatst gevaren hebbende op de postboot Havelaar, verdacht van medeplichtigheid in het doen ontvluchten van den Franschen officier Coutissen. De vlucht moet volgens inlich tingen van den stoker van de „Havelaar" met die boot geschied zijn. De verblijfplaats van den vluchteling is alsnog onbekend. Deserteerende schildwachten Nu in de laatste dagen zoovele Duitsche ■childwachten deserteeren, is, volgens de Tel., bepaald, dat langs de grens op de ge- vaarlijksche plaatsen twee schildwachten op post gezet worden, zoodat de een den ander kan bewaken. Zoodra een der schildwachten bemerkt, dat de ander wil deserteeren, fiioet hij alarm maken en op den deserteur schie- gers met vier orkesten in het geheel elec- ten. In alle geval is hij verantwoordelijk voortrisch verlichte Stadion met tot slot groot het ontvluchten van zijn kameraad. De Duitsche deserte u r s te Bergen. Maandag zijn weder 5 geïnterneerde Duit sche deserteurs uit het interneeringskamp te Bergen in vrijheid gesteld. Onder hen bevonden zich ook twee on derofficieren. Beiden hadden reeds het IJze ren Kruis. De commissie te Bergen, die tot nog toe alle vrijgelaten van kleeren en geld voor zag, heeft zich genoodzaakt gezien om haar werkzaamheden te staken. Aan den minister van oorlog stuurde de commissie het verzoek om den comman danten op te dragen, met het ir.terneeren van deserteurs niet voort te gaan. (Alkm. Ct.) Deserteurs. Bij het vertrek van den stoomkorder „Calabria" uit de Visschershaven te Umui- vuurwerk, 1 Sept. Stadion: Hockeywedstrijd, avis* tiek, benevens ter opluistering: voorwed strijden athletiek voor officieren en demon stratie proefvliegtuigen. Concertgebouw:,Schermen, worstelen en boksen. 2 Sept. Zeeburg: Schietwedstrijden. Con certgebouw: Worstelen en schermen; Sta dion: Honkbal en Springconcours voor paar den en ter opluistering: Voortzetting athle- tiek-wedstrijden voor officieren, 3 September. Zeeburg: Schietwedstrijden. Heemstede Obelt: Zwemwedstrijden. Sta dion: Atletiekwedstrijden, kaatsen, cricket, marathon. Ter opluistering: Voetbalwedstrijd tus- schen Ajax (Amsterdam) en Quick (Den Haag). 's Avonds: Prijsuitdeeling Bovendien: 1—2—3 Sept.: Tentoonstelling van proef den werd onder de schepelingen iemand op- vliegtuigen in het Stadion. gemerkt, die reeds eenige maanden als de serteur uit het Nederlandsche leger stond gesignaleerd. De man werd aangehouden en aan de militaire overheid overgegeven. Te Vlissingen is aangehouden een Hol lander, die uit Amerika kwam en die gesig naleerd stond omdat hij in 1914 in Enge land van een Nederlandsch schip deserteer de. Hij is naar Rotterdam overgebracht om aldaar ter beschiking van de justitie te wor den gesteld. Te Vlissingen is een kellner aangehouden, die reeds in Juni van het vorige jaar bij den landstorm had moeten opkomen. Geïnterneerden. Van het niterneeringskamp te Urk zijn 30 Belgische officieren naar Den Haag en het kamp in Gaasterland verplaatst. Een zevental Engelschen en Franschen blijft op Urk gevestigd. (N. R. Ct.) Over de grens gekomen. Te Koewacht is een Duitsch soldaat van 20 jaar in burgerkleeren over de grens ge komen. Nabij Maasniel zijn 3 Fransche en 2 Rus sische krijgsgevangenen uit Duitschland over de grens gekomen. Bij Denekamp zijn twee Fransche krijgs gevangenen, ontvlucht uit de buurtschap Rikken (Hannover), waar ze belast waren met landarbeid, over de grens gekomen. Ze waren reeds 23 maanden in krijgsgevangen schap geweest. Maandagavond werden bij Heijen (L.) twee ontvluchte Fransche krijgsgevangenen aangetroffen aan de Maas, die ze over wil den zwemmen, niet wetende, dat ze reeds in Nederland waren. Ze hadden te Keppeln (Rijnpr.) bij een boer gewerkt. Te Afferden zijn twee ontvluchte Fran sche krijgsgevangenen over de grens geko men. Zij waren oorspronkelijk met 30 man te Keppeln bij Uedem werkzaam; hiervan zijn er nu al 24 gevlucht. Het riviertje de Niers waren ze overgezwommen. Ze oriënteerden zich met behulp van een kaartje, dat de meeste ontvluchte Franschen bezitten; zij teekenen ze van elkaar met speldeprikken na. Te Maastricht is een uit Duitsche krijgs gevangenschap ontvluchte Rus aangeko men. Bond van Kleedermak e r p a- troons in Nederland. Deze Bond heeft zijn 9e algemeene vergadering gehou den te Scheveningen, onder leiding van den eersten voorzitter, den heer J. M. van Mee geren van Amsterdam. Een zeer groot aan tal leden waren aanwezig. Nadat verschillende zaken in huishoude lijke vergadering werden afgehandeld, hield de heer W. F. Detiger, directeur der Ge meente-Arbeidsbeurs te Amsterdam, een met aandacht aangehoorde en zeer toege juichte lezing over: „Arbeidsbeurzen voor het Kleedermakersbedrijf." De directeur der Rijks-Arbeidsbeurs, de heer A. Folmer, woonde deze lezing bij. DeLegerdagteBreda. Op Vrij dag 28 Juli a.s. zal de Nederlandsche Ver eniging Ons Leger te Breda een Legerdag houden. Des morgens 11 uur houdt het hoofdbe stuur een vergadering en zal de installatie van den algemeenen raad plaats hebben in de receptiezaal van de Koninklijke Militaire Academie Te 12 uur officieele ontvangst ven het hoofdbestuur en den algemeenen raad door het gemeentebestuur van Breda. Te 2 uur worden de militaire voorstellin gen op het terrein achter de Chassé-kazerne gegeven, tijdens deze voorstellingen zullen behoudens bizondere omstandigheden een compagnie infanterie uit Bussum, die op dien dag een afstandsmarsch maakt en een houwitserbatterij uit Den Haag aldaar aanko men. Met een avondconcert, te geven door de stafmuziek van het regiment jagers van 8 tot 10 uur in den tuin van Concordia zal de dag besloten worden. 31 Aug.3 Sept.: Zeilwedstrijden op de Zuiderzee. 17 Sept: Roeien in tweeriemsscullingboo- ten op den Amstel. De regelings-commissie deelt ons reeds mede, dat ef reeds 35 zilveren bekers be nevens verschillende medailles uitgeloofd zijn. Een officieel geillustreerd programma zal op 15 Aug. a.s. worden uitgegeven. Hospitaal-kerkschip „De H o o p". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is 17 Juli van Stavanger naar zee vertrok ken. Geen belas hi ngverhooging te Amsterdam. Naar de Amster- damsche bladen melden, ligt het in het voor nemen van B. en W. der hoofdstad' ook voor het volgend begrootingsjaar het percentage der inkomstenbelasting vast te stellen op 5K pet. Coöperatieve meelfabrie ken. Een belangrijk bericht voor bakkers is dat de eerste coöperatieve meelfabriek te 's Hertogenbosch heeft aangekocht de meel fabriek „Middelburg", directie Kakebeeke. beleidvol optreden van dezen zeeofficier fs het te danken, dat een bloedbad werd voor komen. Ook de okrpotaal der mariniers, die de patrouille van „De Bulfel" commandeer de, trad zeer beleidvol op. De mannen werden gekalmeerd. De officier sprak met elk hunner persoonlijk en bracht 't zoover, dat enkelen der „gedrosten" zich naar de „Schorpioen" begaven en de rest gewillig zich naar de Rijkswerf liet leiden. Het uiengewas. Het Haarl. Dgbld. verneet uit de IJpolders, dat reeds nu voor de .te veld staande uien, waarbij verdere arbeid geheel voor koopers reke ning is, 3500 per H.A. geboden is. Aanwinst voor het trek paardenstamboek. Vanwege het Alg. Secretariaat van het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard (Belgisch type) wordt gemeld: Door de heeren H. Aernoudts te Sluis en Ph. J. van Dixhoorn te Axel is voor zeer grooten prijs aangekocht de Belgische hengst „Laboureur d'Isaac", reserve-kampi oen voor België. De heer H. A. Hanken, di recteur, Wilhelminapolder bij Goes, heeft zijn stal verrijkt door den aankoop van den bekenden Belgischen hengst „Brennus de Velsique." Deze aankoopen zijn voor de fokkerij van Nederland van het zware paard van zeer veel belang. Een dorpje dat verdwijnt. Het dorpje Uitdam (gemeente Broek in Wa terland), gelegen aan den Wr^-landschen zeedijk, zal geheel of gedeeltelijk van den aardbodem verdwijnen. Voor het verzwaren van den zeedijk zal de rijweg aan het bin- nentalud van den dijk worden aangelegd. Te ngevolge daarvan zal het grootste gedeel te van het aantal huizen, welke tegen den dijk geplaatst ziin, moeten verdwvnen. Ook het kerkje komt in gedrang en zal wellicht In sloopershanden vervallen. Excursie Neder 1. Pomolo- gische vereeniging. De Nederland sche Pomologische Vereeniging zal op 17 en 18 Augustus a.s. een excursie voor hare leden houden naar Zeeland. De N t. Olympische spelen 1916. Het programma. Door de regelings-commissie voor 'de Na tionale Olympische Spelen is het navolgend programma ontworpen: 27 Aug. Schietwedstrijden op kleiduiven op de baan van Nimrod te Haarlem. 30 Aug. Voorwedstrijden in het Stadion tusschen de vier districtskampioenen: Spar ta, Willem H, Go-Ahead en Be Quick (Gro ningen). 31 Aug. Stadion, 's middags: Eindwed- strijd voetbal. 's Avonds: Aubade van pl.m. 4000 zan- De betoogers uit Soeraba- j a. Men schrijft uit Hellevoetsluis aan Het Volk: Een dertiental der vijftig marineschepe lingen hier pas aangekomen uit Soerabaja en behoorende tot de gestraften ten gevolge van de relletjes aldaar, hadden zich Zater dagavond uit hun onvrijwillige opsluiting aan boord van „De Buffel" onttrokken en waren „op stap" gegaan. Allen waren „on gekleed", sommigen in wit werktenue, ande ren blootshoofds en met een deukhoed op. Na een wandeling in de omstreken keerde het groepje zingende naar Hellevoetsluis te rug. Toen een en ander op ,,'t fort" gesig naleerd was, trok onmiddellijk een patrouil le van 10 man met een korporaal der mari niers hen achterna door de Barakken. In middels was de wacht op de Markt te Helle voetsluis in 't geweer geroepen en kwamen de dertien boosdoeners tusschen twee vu ren. Aan de wacht was bevel gegeven de menschen niet door te laten. Door het op treden van een scergeant, die onmiddellijk met geweld wilde beginnen, werd de toe stand kritiek. De mannen waren toch al niet in beste stemming, daar zij geheel wille keurig als klein groepje uit een geheele massa demonstranten in Indië opgepikt en naar huis gevoerd zijn als misdadigers. Het volk liep te hoop en er dreigde een handgemeen. De politie mét eenige militai ren zette onmiddellijk de geheele markt af. Inmiddels kwam nog een patrouille soldaten uit het fort Haerlem. De bevelvoerende ka pitein Singel gaf bevel met scherp te laden en de bajonetten werden op de geweren ge- 1 zet. Op dat oogenblik verscheen de marine- patrouille van „De Buffel" en ook de luite nant ter zee 1ste klasse Vink'. Aan 't zeer Aanklacht. De heer E. A. Jurti uit Rotterdam heeft een aanklacht inge diend bij den officier van justitie te Am sterdam tegen de redactie van de Couront, welke het portret van den heer Jurtz had af gedrukt met het onderschrift, dat de heer Jurtz een Duitsche spion zou zijn, die po gingen had aangewend om een der Harwich- booten in de lucht te doen springen. Groote smokkelzaak. Voor de rechtbank te Middelburg zijn behandeld de zaken in verband staande met de poging tot uitvoer van 375 vaten lijnolie met het stoomschip „Limburgia" naar Antwerpen waarmede in verband staat de veroordee ling van den commies G. Kuiper tot twee Jaar gevangenisstraf. De eerste beklaagde was "de Duitscher J. F. W., wonende te Amsterdam beklaagd van het uitlokken eener poging tot uitvoer. Na uitvoerig getuigenverhoor eischte de offi cier tegen dezen man die Duitsch militair is en alleen met verlof hier is om den uit voer te bevorderen negen maanden gevan genisstraf. De verdediger mr. J. A. Bekkes uit Am sterdam pleitte vrijspraak. Hedenmiddag worden de andere zaken behandeld. Oneerlijke mededinging. De rechtbank te 's Gravonhege veroordeel de J. \V., koopman in boter en eieren te 's Gravenhage, ter zake van oneerlijke me dedinging, tot 100 boete of 40 dagen hechtenis, met openbaarmaking van het von nis in de „Avondpost"; bekl. had kaarten verspreid met het hoofd „Boerderij Ruim zicht", zuivelinrichting „Aurora", te Lands meer, op welke kaarten hij boter te koop aanbood, die afkomstig zou zijn van boven genoemde boerderij, terwijl noch boerderij, noch zuivelinrichting bestonden en bij be stelling leverde hij margarine in plaats van boter. De eisch van het O. M. luidde 2 maanden gevangenisstraf. De bedrieger bedrogen. Het volgende geval speelde zich dezer da gen te Breda af. Een Duitscher had boter j gekocht en kwam overeen met een Belg, I die marmelade aan den „Duts" had ver kocht, de boter in de vaten marmelade te smokkelen. De Belg kreeg een flinke som gelds voor zijn hulp en alles scheen in orde, j waar de Duitscher consent voor de marme- I lade had. Aan de grens vertrouwde men echter het zaakje niet en de douanen ge- I lastten dat de marmelade „geboord" moest I worden. Groote zweetdruppels parelden op het voorhoofd van den Duitscher, die per soonlijk bij de visitatie aanwezig was. Wie beschrijft echter 's mans verbazing, toen bij de boring bleek, dat er geen korreltje boter aanwezig was. De Belg had de marmelade verkocht, het geld daarvoor ontvangen, be nevens voor zijn „hulp" om te smokkelen en bovendien een.partij boter op den koop toe. En de Duitscher was ziin boter en z'n geld kwijt, maar durfde toch geen aangifte bij de politie te doen, want dan had hij zelf moeten vertellen, dat hij had willen smok kelen! (Tel.) Gesnapt. Op 17 November van het vorige jaar vermiste de heer O. Bergman, de eigenaar van het café-restaurant Dé Beurs aan dên Wirdumerdijk te Leeuwarden, een bedrag van 270 tot 300 aan bankpapier uit een geldkistje. Het bureau, waarin dit kistje was geplaatst, was echter gesloten. In j den ochtend van den 5den December was een wandelstok met een zilveren knop spoor- i loos verdwenen en des avonds bemerkte de heer Bergman, dat zijn bureau was gefor- j ceerd.; het was geheel uit de sponningen ge rukt. Er bleek echter niets ontvreemd. Zaterdagavond j.l. 12 uur kwam de he.er Bergman thuis, na inlichtingen aan den rech- tercommissaris te hebben verstrekt in ver band met kleinere diefstallen te zijnen huize. Weer bleek hem, dat uit het kistje 20 was gestolen, terwijl aan het bureau niets was te zien. Een electrische inrichting, welke op het bureau was aangebracht en bij de min ste aanraking in werking komt, had de heer Bergman uitgeschakeld, met het oog op het verstoren van de nachtrust van zijn kinde ren, daar ook hij zelf bellen in werking zou brengen, wanneer hij zijn bureau zou moe ten gebruiken. Doch na dezen diefstal werd alles weer in werking gesteld en Zondagavond omstreeks halftwaelf rinkelden door het geheele pand de bellen. De heer Bergman, die zich in het café bevond, snelde naar zijn'bureau. Juist zag hij, dat een persoon zich uit zijn woning wilde verwijderen, doch de heer Bergman pakte den indringer bij den kraag en leverde hem aan den commissaris van politie over, die met zijn mannen reeds sedert 18 Novem ber op den dief had geloerd. De aangehoudene bleek te'zijn de 24-jarige J. H. te Leeuwarden, milicien bij het regi ment grenadiers. Hij was echter niet in uni form. (L. Ct.) Valsch bankbiljet. De vorige week ontving een kassierlooper te Enschedé een valsch bankbiljet van 25. Toevallig kon hij nagaan, vanw ien hij het briefje, dat zwaarder van papier en geler van tint was dan een echt bankbiljet, had ontvangen. De persoon, die er mee had betaald, hod het bil jet uit Apeldoorn ontYflncen Botsing tusschen auto j trein. Maandagavond Is een auto van da heer R. van Edam, toen in den Purmer d trein van 11.07 uur den overweg passeerdé de afsluitboomen doorgevlogen. Deze weij den geheel verbrijzeld, maar de auto weit! gegrepen door den trein. De chauffeur werd op straat geslingerd, terwijl de passagier zich wist te redden. De auto werd totaal v#ï£t nield. Aangespoelde 1 ij k e n. Ta Westkapelle zijn de laatste dagen drie h>4 ken aangespoeld. Het eene was geheel o.W kleed en in verregaanden staat van ontbirijj ding, zoodat het in de duinen begraven werd. De beide anderen waren van Duitschê militairen, waaronder vermoedelijk een oiW derofficier; zij zullen op de begraafplaats tét aarde worden besteld. Marktberichten. biermarkt te Rotterdam. 18 Juli 1^16. Kipeioren V. P. N. f 6.65—7.1B. Reeeering f 6.30—6.15. Eendeioren V. P. N. f 7.257.40. Regeerincr f 0.00 - 0.00t Parolhoeneieren V. P. N. f 0.05. Aanvoer V. P N. 23201 Regeering 242100 265301 Reclames r» per anker f 34. p— fle«sch - 0.85, plnu I 1.50 per tinker accf|nn. School, en Kerknieuws. De reserve-veldpredikers. Vort do 24 predikonten, bij beschikking van den Mi nister van Oorlog aangewezen voor den tijd van oorlog bij het leger te velde als reserve- veldpredikers, behooren er 16 tot de Hervorm de kerk, één tot de Ev. Lutherschen, één tot de Hersteld Lutherschen, drie tot de Gerefor meerde kerken, één tot de Remonstranten en twee tot de Chr. Gereformeerden. Van deze 24 predikanten zijn er zeven vrij zinnig: ds. Knipscheer te Znltbommel; tls. Meyer te Wynaldum, ds. Nauta te Wnrfhuizen, ds. Bronneger Onnekes te Helder, dr. L. Ai Rademoker, emeritus pred. te Scheveningen, ul- len Hervormd; ds. Steenbeek te Bodegraven, Ev< Luthersch en dr. --Miedcma te Schoonhoven, Remonstrant. (Hbld.) Mr. dr. J. S c h o k k i n g. De toestand van mr. dr. J. Schokking, Hervormd predik.int te Leiden, geeft naar aan de Ned. wordt gc? meld, op het oogenblik nog geen reden tot be« zorgdheid. Kunst en Wetenschap. -Openluchtvoorstellingenl Evenals in'het Zuiden, zullen nu ook In het Noorden van ons land openluchtvoorstellin gen worden gegeven. In de gemeente Zuidhorn, nabij Gronin gen, is in den tuin van het hotel „Tida-Kirn" een openlucht-theater gebouwd, plaats bie dend voor 1000 personen, waar in het laatst dezer maand door een tooneelgezelschop on der de directie van den heer Joh. Langena- ken te Amsterdam eenige blijspelen en dra ma's worden opgevoerd. Rekening houdende met het ongestadige weer is de toeschouwer- en tooneelruimte zoodanig opgesteld, dat de geheele inrich ting kan overdekt worden, zoodat de voor stellingen, die zoowel des middags als 's avonds worden gegeven, bij elke weersge steldheid kunnen doorgaan. N. v. d. D.) De Nederlandsche Opera. De directie van de Nederlandsche Opera heeft een overeenkomst aangegaan met de directie van den Hollandschen Schouwburg in de Plantage Middenlaan te Amsterdam tot het geven van Zondagmiddag-voorstel lingen. Daar zullen z.g. klassieke matinées worden gegeven, met werken als „De Brui loft van Figaro", „De Barbier van Sevilla „Fidelio", „Jozef en zijn Broeders" (van Méhul), enz. De Fransche Opera te Den Haag, zal in den loop van het speelseizoen 1916/17 de eerste opvoering geven van het nieuwe werk van den heer Constant van de Wall „Attima", episode uit het Javaonsch Volks leven, muziekdrama, Fransche tekst van Leon Paschal. Nat. Zangconcours. Het aan tal mannenkoren, dat heeft ingeschreven voor het nationaal zangconcours, uitgeschre ven door 's Hertogenbosch' Belang ter ge legenheid van het 12Vf jarig bestaan der Koninklijke Zangvereeniging ,,'s Hertogefi- bosch' Mannenkoor" en te houden op 8 eij 15 October a.s. in het Concertgebouw, be? draagt voor de tweede afdeeling 8. voor déf superieure afdeeling 5. Voor de tweede afdeeling, die 8 Octo ber zal uitkomen, schreven in: De Bilt'é Mannenkoor; Sursum Corda (R. K. lilital- renvereeniging) Arnhem; Kon. Zangvereen. Eindhovens Mannenkoor; Zanglust, Dor* drecht; Kunst na Arbeid, Venlo; Mannen# koor 12de Reg. Inf. Milligen; De Dageraad, Schiindel en Het Eerste, 1ste reg. infanterie, Harskamp. Voor de 'superieure afdeeling, die 15 Oc- tober zal uitkomen, schreven in' Delft» Mannenkoor; Inter Nos. Rotterdam; Orpheus, Utrecht; St. Cecilia. Tilburg; Kon. a/ingver. Breda's Mannenkoor. E e n - R e m b r a n d t aange» kocht. Men meldt aan de N. R. Ct.: De beer De Jong, te Amsterdam, heef» van de kunstgalerij Heinemann te Müncherj de schilderij „Saul en David" van Rembrand! aapgekscfril voor de SQirt yen S. 75,000,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3