RIJN- en MOEZELWUNEN Uit den omtret J. A. SCHOTERMAN Zn. STA DSN IE U W S7 KOOPT UWE *iet met het verwerken nog iets te verdie- ren; ziet hij hierin geen voordeel, dan zal hij al zijn haring aan den afslag brengen of dadeKik uit de hand verkoopen. .Daarbij moet tevens wel worden bedacht, dat te .Vlaardingen en Umuiden vrij geregeld markt wordt gehouden, terwijl in de andere vis- scheriiplaatsen het grootste deel van de aan brengst uit de hand wordt verkocht. Als ik ten slotte nog zeg, dat Z.Exc. de Engelsche gezant in Den Haag schier dage lijks uitnoodigingen krijgt om onze haring te doen koopen en op de hoogte wordt ge steld van onze aanvoeren, dan geloof ik, dat de commissie van toezicht op de Zeevisch- vereeniging gereedelijk met mii eens kan zijn, dat de minister van Buitenlandsche Zaken het recht en de plicht had in de Tweede Kamer mededcelingen te doen zoo- cis Z.Exc. die deed. Productieprijs wifltermelk. Op verzoek van den Minister van Land bouw wordt Woensdag 23 Augustus a.s. een vergadering gehouden van het Centraal bestuur met eenige leden van het hoofd bestuur van den Provincialen Bond van melkveehouders, om den productieprijs der wintermeik te berekenen. Het Centraal bestuur zal daarna in Den Haag worden ontvangen. Voor de Fransche kinderen. Naar het Hbld. verneemt, zijn door enkele hoogstaande- Nederlanders reeds voorberei dende stappen gedaan om kinderen uit het bezette deel van Frankrijk in ons land te doen logeeren. Zooals te begrijpen is, wordt voor het transport de toestemming der Duit- sche regeering vereischt en ter verkrijging daarvan zijn door het Department van Bui tenlandsche Zaken reeds de noodige stap pen gedaan. Ook de Fransche regeering wordt geraadpleegd over de te nemen maat regelen. Is het blad wel ingelicht, dan is het de be doeling om een „Algemeen Administratief Comité'' te vormen, dat zich in contact stelt mét de plaatselijke commissies, die zich meer in het bijzonder met de uitvoering belasten het aanschaffen van logies, van kleederen en schoeisel en het toezicht. Graanaanvoer. Men schrijft aan het Hbld.: Reeds is gemeld, dat het gouvernement aan een tweetal Deensche schepen voor het vervoer van graan van La Plata naar Neder land 95 vracht betaalt. De Nederlandsche reeders, die hun schepen voor dit vervoer moeten afstaan, krijgen van de regeering slechts 65, hetgeen door de jongste wet gevende bepalingen mogelijk is geworden. Roggegebrek. In de provincie Drente is in verschillen de gemeenten de aanwezige voorraad rogge geheel opgebruikt, zoodat ieder zich uitslui tend „stoet" kan aanschaffen. Veevoeder. De Toewijzingscommissie voor Veevoe der, vernomen hebbende, dat in verschil lende provinciën in omloop zijn gebracht bestelformulieren voor aanvragen van vee voeder, welke gericht zouden moeten wor den aan de verschillende veevoederbureaux, waarschuwt tegen het gebruik daarvan, om dat weldra verkrijgbaar gesteld zullen wor den op de veevoederbureaux formulieren, welke uitsluitend voor hestellingen van vee houders of aanvragen van handelaren en vereenigingen gebruikt moeten worden. Voorts herinnert de T. C. er aan, dat zij, samengesteld uit personen, woonachtig in verschillende streken des lands, niet in haar geheel doorloopend te 's Gravenhage aan wezig is en dus slechts degenen zal kunnen ontvangen, die zij zelf tot haar vergadering beeft opgeroepen, evenwel is de voorzitter of de secretaris in den regel te spreken (Ko ningskade 22) Maandag, Dinsdag en Woens dag, des voormiddags van 10.3012 ure; Donderdag en Vrijdag des namiddags van 1.30—3 uur. Geen vergoeding voor aange- teekende stukken. Men deelt aan de N. R. Ct. mede, dat voor de aangeteekende stukken, die verloren zijn gegaan bij het zinken van het stoom schip Koningin Wilhelmina, van de Maat schappij Zeeland, geen schadevergoéding wordt uitgekeerd, omdat het hier geldt een geval van overmacht. Dreigende stagnatie in de 'diamant-industrie? Naar aan het N. v. d. D. werd medegedeeld, moet door de N. O. T. fraude ontdekt zijn in zake uitvoer ,van geslepen diamant, die niet hier te lande zou zijn bewerkt. Afgescheiden van hetgeen ons werd verteld omtrent daarvoor opgeleg de boete zou tevens hierdoor een gevaar zijn geschapen, dat van Engelsche zijde ver scherpte maatregelen te duchten zouden zijn, betreffende den invoer van ruwe dia mant. De voorraad daarvan moet bij ver schillende werkgevers zoo gering zijn en het uitzicht op aanvulling zoo ongunstig, dat reeds verschillende werklieden op korten termijn gedaan hebben gekregen, met de mededeeling, dat voor geruimen tijd geen kans op niéuw werk voor hen bestaat. Uit interneering ontslagen deserteu r s. Gisteren werden uit het interneerings- emp te Bergen wederom zeven geinterneer- en ontslagen. 7.1 behoorden tot die manschappen, die er paar weken geleden geinterneerd wer den. De anderen waren allen reeds ontslagen. Ook deze mannen werden door de com missie tot vrijlating van deserteurs te Ber gen aan kleeren en eenig gold geholpen. Over de grens gekomen. Te Slttard zijn drie uit Duitsche krijgs- gevengenschap ontvluchte Russen over de grens gekomen; te Ter Apel eveneens. Een huldiging op „de Schel- d e". Op 30 Januari 1914 had aan de werj der Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen een noodlottig ongeval plaats, met Hr. Ms. onderzeeboot V., toen in aan bouw op die werf, welk ongeluk aan een bankwerker dier maatschappij het leven kostte. Dat niet meer slachtoffers te betreu ren waren (op het oogenblik van zinken toch waren ongeveer 10 man op de.boot aan het werk) is voornamelijk te danken aan de heldhaftige pogingen om de klep van de torpedobuis, waardoor het .water binnen stroomde, te sluiten, in het werk gesteld door bovenbedoelden bankwerker P. Kramer den sergeant-torpedomaker J. Mastenbroek, den bankwerker C. Dommisse en den kopei- slager J. P. Timmerman, waardoor de ove rige werklieden gelegenheid kregen zich te redden, vóórdat de boot gezonken was. Op verzoek van de directie der Ko ninklijke Maatschappij De Schelde heeft het bestuur van het Carnegie-Heldenfonds te 's Gravenhage, stichting van den bekenden Amerikaanschen staalkoning, thans besloten om de v/eduwe van voormelden Kramer, naast de haar ingevolge de Ongevallen wet toegekende rente, ten behoeve van haar dochtertje financieel te steunen, en heeft het aan de drie overigen herinnerings-me- dailles geschonken, n.l. aan Mastenbroek een zilveren en aan Dommisse en Timmer man een bronzen medaille. Donderdagavond had in het kantoor der Maatschappij de Schelde met een toepas selijk woord van de directie, de uitreiking dier onderscheidingen aon de betrokken personen plaats. De commandanten der onderzeebooten van Nijmegen, Schonegevel en de Booy, alsmede verschillende chefs van de afdeelingen, bazen en onderbazen en het bestuur der arbeiders-vertegenwoordiging waren daarbij aanwezig. Zeldzame erkentelijkheid. De eigenaar van het perceel St. Nicolaas- straat 16, te Amsterdam, een mooi oud huis, waarin vroeger het bedrijf van meelbuilder of grutter was uitgeoefend, heeft, naar D e Bouwwereld mededeelt, als dank voor ontvangen advies, een steen met het volgen de opschrift doen plaatsen Commissie voor het steedlijk schoon Ontvang1 voor dank dit huWbetoon. Gij hielp mij dezen gevel sparen. Mijn ouderhuis voor sloop bewaren. Drie eeuwen mocht het hier reeds staan. De klopper in de builkist slaan. Mijn Gerrit, die drie jaren telt. Heeft dezen steen hier opgesteld. Hooge prijzen. Als een bewijs welk een florissante tijd het tegenwoordig voor den boerenstand is, kan dienen, dat dezer dagen te Witmersum eene boerderij van nog geen 100 pondemaat (36% Are X 100) verhuurd is voor meer dan 6000. Er waren bovendien 20 liefhebbers. Wan neer hierbij bedacht wordt dat de loonen zoowel voor knechts en meiden als voor de losse en vaste arbeiders ongekend hoog zijn en soms het driedubbele en meer van voor eenige jaren bedragen, dan is het duidelijk, dat er enorme sommen gemaakt moeten worden, zullen zulke huurloonen een be staan hebben. (Ned.) De valache consenten. Verdacht van medeplichtigheid in de zaak-F. Vingerhoed, van oplichting van 35.000 door valsche consenten, is giste ren in een pension te Arnhem door de po litie aldaar gearresteerd P. Zwagerman, han delsagent, afkomstig van Amsterdam. Haarlemsche inbrekers.— Woensdagochtend is er ingebroken in de villa van den heer Alta aan de Sonnekade te Heemstede. Donderdagochtend is het al daar gestolen zilver gevonden door de Haar- lemsche recherche bij den opkooper K. in de Lange Bagijnenstraat te Haarlem, en nader is gebleken, dat K. en zijn bij hem inwonen- den neef H. J. M. de daders van deze in braak zijn. Zij zijn naar het huis van bewa ring overgebracht. De inbraken te Umuiden. De vele inbraken te IJmuiden gaven den heer W. Polderman Jr., raadslid te Velsen, aanleiding een voorstel in te dienen tot wij ziging der politieverordening, waardoor de aanstelling van een onbepaald aantal bui tengewone agenten van politie mogelijk zal zijn. Aan loon zullen deze per daguur 35 en per nachtuur 50 cent ontvangen. Voor vol len dag- en vollen nachtdienst resp. 2.50 en 3, en voor vollen weekdienst 17.50, alles met vrije uniformkleeding en bewape ning. Deze buitengewone agenten kunnen ter be oordeeling van den commissaris vèn politie in dienst gesteld worden van particulieren ter bewaking van gebouwen en eigendom men en ter handhaving van openbare orde en veiligheid, doch geschiedt dit voor reke ning der aanvragers. De gemeenteraad heeft" de verordening in bovengenoemden geest gewijzigd met alleen de stemmen der drie sociaal-democraten te gen. Nekkramp. Te Oegstgeest is het 9-jarig dochtertje van den arbeider J. Jan sen te Nieuwkoop aan nekkramp overleden. Dit is reeds het vierde kind, dat genoemde arbeider tengevolge van nekkrar loren heeft. Noodlandingen. Door een defect aan de benzineleiding, zag luitenant Van Wulfften Palthe, die gisteren met luite nant Hecking Colenbrander, als passagier, van Assen uit met tweedekker no. 19 een vliegtocht zou doen over Leeuwarden, Gro ningen, Delfzijl, terug naar Assen, zich ge noodzaakt te Leeuwarden te halen. Zonder eenige schade aan den tweedekker geluk te het .veilig en vvel op de JVilhelminabaan neer te strijken. De bestuurder hoopte bin nen een paar uur zijn tocht te kunnen voort zetten. Gistermorgen 11 uur heeft het vliegtuig L. A. 24, waarin twee zeeofficieren, wegens een motordefect een noodlanding moeten maken bij Wijk-bij-Duurstede. Ongelukken kwamen daarbij niet voor. Marktberichten Eiermarkt te Amsterdam. 17 Aug 1016. Kipeieren V. P. N. f 8.f 9.60. Regeer ng f 6.00f 6.85. Eendoiorcn V. P. N. f 8.50—0.00. n Regeering f 7.500.00. Aanvoer V. P. N. 14-807 Regoering 397.974 Midden prijs per 100 vP. N. 1 8.38. Regeering f 6 47. Jonge Hanen f 0.211.15. Oude Hanen f 1.11 1.87. Oude Kippen 1 1.00—2.00. Konijnen f 0.68. Aanvoer 386 stuk£. Eiermarkt Rotterdam. 18 Augustus 1916. Kipeieren V. P. N. f 8.05 f 0.00. Regeering f 5.05 f 6.80 Aanvoer V. P. N. 992. Kegeering 197458 Totaal 198445. •Tonge Hanon f 0.400.86. Oude Kippen f Ö.870.99. Oude Hanon f 0.87—0.99. Eonden 0.S00.99. Aanvoer 92 stuks. Schoot» en Kerknieuw». Alg. Synode der Ked. Herv. Kerk. XXVII. In de zitting van Vrijdag droeg prof. Aal- ders, mede namens dr. Weijland, een geheele reeks van eindredacties voor, die werden goed gekeurd en ten deele aan de eindstemming van de leden der prov. kerkbesturen, ten deele aan de beoordeeling der kerk zullen worden onder worpen. De heer Schrieke las een Uitvoerig rapport voor, beoordeelend het voorloopig aangenomen reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping vpn predikanten, en de aanneming daarvan, behoudens verschillen de wijzigingen aanbevelend. Dit rapport zal in liet begin der volgende week behandeld wor den. In de namiddagzitting werd besproken het reglement op de beroeping van predikanten voor de vervulling van bijzondere werkzaam heden, dot als Vierde Afdeeling van het Regl. op de Vacaturen zal worden toegevoegd. De secretaris verhaalt de geschiedenis van dit reglement Men bedoelde eerst militaire pre dikanten. De Algemeene Syn. Commissie heeft getracht dit uit te werken, maar toen kwam de minister zelf met een regeling. De zaak is daar na ruimer opgevat en is ook aan anderen spe- cialen arbeid gedacht. Verschillende deelen van zijn taak worden zoodanigen predikant ontno men, maar den evangeliearbeid behoudt hij: prediking, catechisatie en zielzorg in ziekenhui zen, ^tadszrnding^ opvoedingsgestichten enz. Prof. Doubonton roemt de lenigheid van dit reglement. Zoo kon de predikant zich wijden aan inwendige zending en diensten doen in een be paalden kring. De een heeft meer gaven als prediker, de ander als geleerde, een ander als praktikus. De heer Bloem zegt: er zijn predikanten, die vooral werken onder hen, die niet meer ter kerk gaan, maar zij hebben hun wijk en kunnen daar van niet ontslagen worden. Voortaan zal dit kunnen. Het beginsel van het reglement wordt na de gegeven toelichtingen, zonder hoofdelijke stem ming Qangenomen. Bij de behandeling er van worden weinig ver anderingen gemaakt. Kuns' en Wetenschap Gedenkteeken Waling Dijk- stra. Men meldt aan het Hbld.: In de volgende maand zal het gedenktee ken voor Waling Dijkstra te Leeuwarden ont huld worden. Daarna zullen enkele Friesche sprekers het woord voeren en zal het „Ljou- werter Kritekoar" zich doen hoorenverder heeft des avonds in de Harmonie de opvoe ring plaats van een Friesch werk van den heer Y. C. Schuitmaker, getiteld „For Fries- lans tael." Nederlandsche Opera. De directie der Nederlandsche Opera, de heer G. II. Koopman, heeft thans een over zicht van het personeel voor hel seizoen 1916—1917 verspreid. liet personeel bestaat uit de navolgende dames en heeren: Chris dc Vos, Adviseur, IIcnry Engelen, Hoofdregisseur, J. Richard Heuckerolh en Albert van Raalle eerste kapelmeesters, Lies- belh Meissner, dramatische zangeres, Faniêlla Lohoff, jeugdig-dramatische sopraan, Helena Hornaman, jeugdig-dramatische sopraan, Annie Ligthart. jeugdig-dramatische sopraan, Andrine Savelli, jeugdig-dramat. en Kolora- tuurzangeres. Tilly "Westenberg, jeugdig- dramat. en Koloratuurzangercs, Eva Vieyra, Mezzo-sopraanzangercs, M. J. Harms-Tdzerda, tweede sopraanzangcres, Nelly Vcrtrcgt, eerste altzangeres. Emmy Tiggelaar, tweede altzangeres, Chris de Vos, heldentenor, Jan Oosterwijk, heldentenor, J. R. Schulze, lyrische tenor, Leo Mathui, lyrische tenor. Iwan Monasch, speellenor (trial), R. van Helvoirt Pel, heldenbariton, Anton Dirks, helden bariton, Ed. van der Ploeg, lyrische bariton, Jos. Rattink, bariton, Paul. Pul, bas-bariton, Coen Muller, basse-chantante, Hendrik Kub- benga, eerste bas, J. van Bijlevclt, tweede bas. Elsa Dankmeyer is balletmecsleres en eerste solo-danseres. Joh. Gerritsen van Roekei is tweede kapel meester, Willem Lohoff. eerste concert* meester, Frans de Grood, solo-violoncellist, Fclix Kwast, solo-violoncellist, Jacoba S. Heuckeroth, solo-harpiste. Het koor bestaat uil 60 dames en heeren. Ballet 20 personen. Als nieuwe werken, die ln ons land nog niet werden uitgevoerd, zijn aangekocht: de opera „De Juweelen van de Madonna" (J. Giojelli della Madonna), drama uit het Napo- litaansche volksleven, van E. Wolff-Ferrari (openingsvoorstelling 29 September in den stadsschouwburg) en „Graaf Chabert", muziek tragedie in 3 bedrijven van Ileiir.nnn W. von 3V"alter§hauseD, een wgrk, dat in de buiten landsche theaters groote belangstelling heeft gewekt. Met drie Nederlandsche komponistcn zijn de onderhandelingen gaande over de opvoering van hun werk, terwijl voorts het opvoeringsrecht is verkregen van „La Bohème*' (Puccini), „Madame Butterfly" (Puccini), „Louise" (G. Charpenticr). „Cavalleria Rusti- •cana" (Mascagni), „I Pagliacci" (Leoncavallo), „Carmen" (Bizet). „Mignon (Thomas). „Tief- land" (d'Albert) en de opera's „Lohengrin", „TannhSuser", „Die Walkure", „Siegfried", „Meistcrsingcr", „Tristan und Isolde", „Zau- berflötc", „Figaro's Hocbzeit", „Der Barbier von Sevilla". „Don Juan". „Joseph", „Fidelio", Wilhelm Teil", „Der Freischütz", die mede op het speelplan zijn gebracht. De bestaande verta lingen van al deze werken worden herzien, de meeste worden opnieuw vertaald, terwijl ook de vertalingen van de nieuwe werken aan bevoegde handen zijn toevertrouwd. De voorstellingen zullen plaats hebben, te Amsterdam in den Stadsschouwburg, Paleis voor Volksvlijt en Hollandsche Schouwburg (matinées); te Rotterdam in den Grooten Schouwburg en te 's-Gravenhage in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen. De Bilt. Gistermiddag kwam een per soon, die zeide werkloos te zijn, bij een in gezetene alhier om geld vragen. Terwijl de dienstbode naar binnen ging, om het ver zoek over te brengen, wierp de man met een straatklinker een groote ruit stuk. Toen de politie, die gewaarschuwd was, den zonder ling aanhield, verklaarde hij, dat hij wel eens meer ruiten had stuk gegooid in Goor. De man, die opgaf in Arnhem te wonen, werd overgebracht naar den officier van justitie te Utrecht. Reclame» BIJ Telefoon 145. Utr. str. 34. Garnizoen. Bij Kon. beslut van 17 dezer zijn benoemd bij het reserve personeel der landmacht, tot reserve tweede luitenant bij hun tegenwoor dig korpsr de vaandrigs W. Britzei, J. W. J. van Zwol, L. P. J. Alkemade, G. Rouwen- horst, T. A. M. van den Bergh, H. B. van Rantwijk, P. Saarberg en P. W. de Zwart, van het 16de regiment inf.; C. B. Sibenius Trip, A. Koot, T. C. van Soest en G. W. Becking, van het 5de reg.; bij het wapen der cavalerie, de kornet J. G. Sillem, van het 1ste regiment huzaren. Examen Duitseh. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Duitsch L. O. onze stadgenoote mej. C. Th. M. Fischer. Examen Franseh. Te 's Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Fransch L. O. onze stadgenoo te mej. M. P. C. Kerkhof. Intern. School v. Wijsbegeerte. Hedenmorgen besloot dr. Fischer zijn cursus. De formule van de moderne idee is de ontwaking van den mensch als grond der openbaring. De trots van den mensch als halfgod, die maakt dat de mensch het we zen wordt, dat wat is, vinden we in het daemonische. Bij Goethe vinden we dit in Faust, maar veel sterker bij Byron o.a. in Manfred. Byron is zelf een daémonisch mensch. Litterair beschouwd is Manfred niet veel, maar belangrijk is het als symp toom. Naast het daemonische is het daarmee verwante elementde nacht. In den nacht zegeviert het dionysische Als eerste woord van de romantiek klinkt ons tegen de Hym ne an die Nacht van Novalis. Er zijn twee werken van hooge daemonische beteekenis in de middeleeuwen, n.l.: tristan und Isolde en Parsifal. Spr. geeft den beknopten inhoud weer van het eerste werk en toont aan, dat het streven van den mensch zoekt het vol- komene van den nacht en vervolgens in den dood. Een meer modern werk even eens van symbolische beteekenis is Aceel van Villien de Lille la Douc, dat zeer veel overeenkomst toont met Tristan. Terugkeerende tot zijn basis, bespreekt spr. den Bildungsroman, het avontuurlijke en verder den vorm van het eigenaardige. Een zeer mooi klassiek voorbeeld van dit laatste karakter is Colomba van Prosper de Mérimée. Een beroemder voorbeeld, maar veel daar beneden staande is Walter Scott. Uit de gezonde oefening van het zien van de werkelijkheid en het nabootsen van het symbolische in de natuur, is voortgekomen de moderne kunst. Als voorbeeld daarvan staat Ibsen. (Rosmerholm). Op het symbolische in de natuur volgt het symbolisme in den godsdienst. Het groote werk van die richting is „La femme pauvrê" van Léon Ploys. Boven alles uit klinkt een klank van ver zoening. Twee bewustzijns-voorstellingen verlaten den mensch nooit. De eene is, dat hij afhankelijk is van de omstandigheden en de andere, dat hij verantwoordelijkheid is voor zijn daden. Schijnbaar zijn deze twee strijdig met elkaar, en toch is dit niet zoo, maar er is strijd, welke een oplossing zoekt. En dan komt men tot de Erlösung. Geheel de negentiende eeuw is yol van die Erlö sung. Eerst heeft men het gezocht in liefde, daarop in het genie en In het derdï tijdperk in de overgave. Als voorbeeld hier van behandelt spr. Parsifal. Dat Is de Bn losing van het geloof langs den weg van het genie, der uitverkiezing. De hoogste uitverkiezing is het genie. En hoe het ovei* wint is op prachtige wijze uitgedrukt in Parsifal. Driejarige Handelsdagscholen. De vergadering van Directeuren en Leera- ren aan 3-jarige Handelsdagscholen wordt naar wij nader vernemen niet gehouden op den 28en Augustus, maar op Vrijdag 1 Sep tember, 'snomiddsg 3 uur in Hotel Reich* mann, alhier. Openluchttheater. Zaterdag 26 Aug. a.s. krijgen we weer eens iets nieuws in Amersfoort. In navol* ging o.a. van Arnhem, Hilversum en Val* kenburg zal op Birkhoven een proef wordeiï genomen met openluchtspel door „Die Haghespelers". Opgevoerd rol worden Lan- celoet ende Sanderijn. Slaagt deze eerste poging, don ligt het in de bedoeling, meer dere dergelijke voorstellingen alhier te geven. Zomer voetbal. H. schrijft in de Eembode De wonderen zijn de wereld nog niet uit. De A. F. C. Quick is steeds principieel te gen zomervoetbol geweest, wat haar tot eere strekte. Nu ontvangt zij de uitnoodiging om Zondag a.s. te spelen in seriewedstrijden te Utrecht enQuick gaat er heen. Wij mogen niet nalaten dit optreden van Quick ten sterkste of te keuren. Waterpolo. Morgen moest A. Z. P. C. naar Amster dam om daar tegen het IJ te spelen, maar het U heeft zich teruggetrokken uit de com petitie, zoodat deze wedstrijd niet doorgaat. Hierdoor is A. Z. P. C. uitgespeeld voor de competitie, evenals Neptunus. Sigarettenfabricage. Zooals we reeds meedeelden is de heer Vierdag Jr. op het origineele idee gekomen in zijn winkel een demonstratie te geven der sigarettenfabricage. Een vakman geeft ten aanschouwe van de steeds zich verdringen de belangstellenden proeven van zijn groote vaardigheid in het maken van siga retten. Daarbij komt nog dat ieder naar zijn verlangen en aanwijzingen de sigaretten kan laten vervaardigen, zoodnt men zeker kan zijn naar zijn smaak bediend te worden. Arbeider s-c o n f 1 i c t. Men meldt ons Naar aanleiding van de uitsluiting der ar beidsters door den heer Lonkhuizen, linge riefabrikant, Kampstraat alhier, besloot het bestuui van den Chr. Bestuurdersbond op Maandagavond a.s. een vergadering te be leggen. Apotheek. Morgen, Zondag, is hier alleen geopend de apotheek van den heer W. A. v. d. Bo venk&mp, Utrechtsche straat no. 10, tel. 63. ^Aangehouden. De politie heeft gisteren alhier aangehou den twee personen, verdacht van diefstal van horloges, kettingen en scheermessen te Hoe velaken. Ze zijn ter beschikking van de JustI» tie te Utrecht gesteld. Dronkenschap. Gisteravond tegen middernacht zijn door de politie 3 militairen wegens dronkenschap in arrest gesteld. Ze zijn heden aan de mili taire autoriteit overgeleverd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers, op 17 Aug. 1916. Ie Volwassenen: 1 banketbukker, 4 broodbakkers, 1 colporteur, 1 dagmeid, 2 dienst boden, 1 electririen, 1 omballevtr, 1 instrument* maker, 1 kopergieter, 1 klarinerist 1 moga1- zijnknecht, 1 mandenmaker, 2 huisschilders, 13 schoenmakers, 1 suikerwerker, 1 wagenmaker, 3 wafelbakkers, 1 melkslijter, 1 violist. 2e. Leerlingenenjongens 1 broodbak ker, 3 dogmeisjcfs, 3 loopjongens, 2 loss© arbef* ders. Aanbiedingen van workzook end en op 17 Aug. 1916. te. Volwassenen- 2 bankwerkers, 8 breisters, 1 conrector, 7 grondwerkers, 1 hans delsreiziger, 1 letterzetter, 2 linnennaaisters, L loodgieter, 1 metselaar, 1 huisschilder, 1 siga«L rc-nmaker, 2 sjouweus, 5 stopsiers, 1 straotma*fl ker, 2 timmerlieden, 1 mann. tolk, 2 wasoh*»J viouwen, 3 werkvrouwen, 1 winkelbediende, 1 veldarbeider, 2 voerlieden, 27 losse arbeiders. 2e. Leerlingen en jongons; 2 losse arbeiders. PREDIKBEURTEN. Zondag 20 Augustus 1916. 3t. Joriskerlc. Voorm. 7 uur en 10 uur en 's avonds 6 uurGodsdienstoefening. Gasthuiskerk. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Wijkgeb. Bethel en Diac. Sch. 't Sluisje. Voorin. 10 uur Kinderkerk. Wijkgebouw Monnikenpad. Av. 6 uur Godsdienstoefening. Remonstrantsche Kerk. Heerenstraat Voorm. 10# uur: Dr. L. N. de Jong, vaft Utrecht. Evang. Luthersche f'erfc. Langestraat 61. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. (Blankenheimstraot). Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Langegrocht. Voorm. 10 uur: J. Mulder, van Gorinchem. 'sAv. 5# uur: Prof. Dr. P. A. S. Sillerii Smitt, te Amsterdam

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3